» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
76 / 374
»»

MrStein ::

roberto1 je izjavil:

bootloader je definitivno locked. Plus tega, za karkoli so x64 windows obvezni.
Te velike črke za fastboot device sem nazadnje videl pri Redmi Note 2, ki je imel MTK čipovje. Nekaj ni vredu tu ali z driverji, ali s kompom.
Daj telefon v fastboot in javi kot kaj ti ga zazna MiFlash.

ID 4 , Device: WGMBMRMNQW6TMNNN

Katere Windows priporočas? 8.1 so OK?
Kateri driverji? Iz MiFlash?
Kako spucati stare driverje iz sistema?

Naprava ima sicer MediaTek čipovje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Končno nek napredek:
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot getvar all
< waiting for any device >
(bootloader)    max-download-size: 0x8000000

(bootloader)    partition-size:preloader: 40000
(bootloader)    partition-type:preloader: raw data
kup takih vrstic izbrisal...

(bootloader)    off-mode-charge: 1
(bootloader)    warranty: yes
(bootloader)    unlocked: no
(bootloader)    secure: yes
(bootloader)    kernel: lk
(bootloader)    product: omega
(bootloader)    version-preloader:
(bootloader)    version: 0.5
all: Done!!
finished. total time: 0.135s
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nofaith ::

Živijo,
ali kdo ve kje bi se dalo dobiti YI 4k kamero, da bi jo tako kot telefon uvozil brez carine. In seveda kje bi jo sploh dobil najceneje, v ameriki je v BHPhotovideo 200$. LP
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nofaith ()

robertko ::

nofaith je izjavil:

Živijo,
ali kdo ve kje bi se dalo dobiti YI 4k kamero, da bi jo tako kot telefon uvozil brez carine. In seveda kje bi jo sploh dobil najceneje, v ameriki je v BHPhotovideo 200$. LP


Imam eno vezo, ki lahko pošlje zadevo tax free. Če te zanima, se javi preko ZS.

robertko ::

Xiaomi & Huawei Make it to the World's 50 Most Innovative Companies in 2016

http://www.gizmochina.com/2017/01/13/xi...

Klamzi ::

Za vse ki bi radi onemogočili naložene in prednaložene aplikacije na Redmi 4 Prime...

Google play store > Settings > Help & Feedback > Browse all articles > Manage your apps > Uninstall, disable & delete apps

Klamzi ::

Ne morem popravit zgornjega posta... V bistvu ni Settings ampak menu zgoraj levo

MrStein ::

Je Redmi Pro podoben kaki bolj popularni napravi?
Da bi ovitek pasal, ker za Redmi nimajo ravno dosti v ponudbi pri nas.

(ja, opcija je naročilo iz kitajske, ampak zanima me, če bi kaj pri nas dobil)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roberto1 ::

To boš težko pri nas kaj dobil, pzpv zelo malo verjetno. Za kak Redmi 3s in Note 3 so še držali kak ovitek pri mimovrste in enaa, ostalo pa nič.
Če nisi fan "nogavice", bo treba naročit iz aliexpressa:)

MrStein je izjavil:

Je Redmi Pro podoben kaki bolj popularni napravi?
Da bi ovitek pasal, ker za Redmi nimajo ravno dosti v ponudbi pri nas.

(ja, opcija je naročilo iz kitajske, ampak zanima me, če bi kaj pri nas dobil)
Someday never comes!

knap ::

še malo in predstavljen bo novi note 4 z SD procesorjem

https://www.facebook.com/events/8662320...

Toiletman ::

Zanima me kaj moram predvsem gledati pri nakupu telefona Xiaomi katero verzijo izbrati in kateri global ROM z OTA update? Nočem se igrati z custom ROM-i.
Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem,

lp

roberto1 ::

Na Global romu na Redmi Note 3 v verziji 7.1.12. je presenetljivo slovenščina popolnoma na nivoju eu roma. Se pravi definitivno iščeš Global Rom, ki pa ga ni za vse naprave.
Glede modela telefona pa se moraš sam odločit, kateri ti ustreza, ker jih je namreč veliko!

Toiletman je izjavil:

Zanima me kaj moram predvsem gledati pri nakupu telefona Xiaomi katero verzijo izbrati in kateri global ROM z OTA update? Nočem se igrati z custom ROM-i.
Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem,

lp
Someday never comes!

MrStein ::

Ja, glede modelov. Je kje kaki dober pregled in primerjava?
Eni modeli se razlikujejo v čistih malih podrobnostih.

Glede ovitkov: Mislil sem, a je kaki Samsung ali Sony enakih dimenzij, da bi "njihov" ovitek vzel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Samael ::

MrStein je izjavil:


Glede ovitkov: Mislil sem, a je kaki Samsung ali Sony enakih dimenzij, da bi "njihov" ovitek vzel.


Se ti zdi to ok ideja?
Velikost oz. dimenzija, najbrž ni problem, bolj sem skeptičen glede rež (postavitev kamere, fleša, mikrofona, senzorjev, ostalih gumbov..). Dvomim, da boš našel kaj ustreznega pri telefonih drugih znamk - še dva Xiaomija najdeš težko povsem enaka na zunaj.

Tinaamalaa ::

MrStein je izjavil:

Ja, glede modelov. Je kje kaki dober pregled in primerjava?
Eni modeli se razlikujejo v čistih malih podrobnostih.

Glede ovitkov: Mislil sem, a je kaki Samsung ali Sony enakih dimenzij, da bi "njihov" ovitek vzel.

Odvisno kaksnega hočeš...
Najbolj aktualni so Redmi Note 3 Pro, Mi5, Redmi 4 Prime.
Mogoče je pametno zdaj še malo počakat na izid Redmi Note 4 in Mi6...

Boštjan2016 ::

@roberto1
"Na Global romu na Redmi Note 3 v verziji 7.1.12. je presenetljivo slovenščina popolnoma na nivoju eu roma."
Zakaj te to preseneča?
Prevajalec je isti....
Res pa je da so v globalu še kar kake manjše napake ki so v eu verziji že popravljene.

Moram pa povedati da glede na popoln neodziv osebja ki skrbi za prevode v globalu in/ali xiaomija obstaja zelo realna možnost da bom svoj prevod kmalu odstranil.
Ko sem prevedel Miui 8 sem zaprosil za odobritev prevajanja Mi apps in Music. To je bilo septembra.....
Do tega trenutka nisem dobil odobritve, čeprav jim skoraj vsak dan piz... zaradi tega in prosim da mi končno odobrijo.
Pravijo da pametnejši odneha
Kot kaže bom to jaz.....

roberto1 ::

Nisem bil nekaj časa na xiaomi-ju oz. na uradnih romih in nisem vedel, da so to že vključili. Kak mesec nazaj se je launcher sesul, ko sem vključil Slo, zato sem zdaj presenečen, ker je tako kot sem vajen iz eu roma + da seveda bodo OTA posodobitve, kar je za večino userjev - big deal.

Mi pa je jasno, kdo to prevaja:))

Škoda, ker so tako neodzivni, glede na to da ste vložili toliko časa v to. In če tega ne no več, bo marsikdo šel vstran od Xiaomija, kar je izguba za njih.


Boštjan2016 je izjavil:

@roberto1
"Na Global romu na Redmi Note 3 v verziji 7.1.12. je presenetljivo slovenščina popolnoma na nivoju eu roma."
Zakaj te to preseneča?
Prevajalec je isti....
Res pa je da so v globalu še kar kake manjše napake ki so v eu verziji že popravljene.

Moram pa povedati da glede na popoln neodziv osebja ki skrbi za prevode v globalu in/ali xiaomija obstaja zelo realna možnost da bom svoj prevod kmalu odstranil.
Ko sem prevedel Miui 8 sem zaprosil za odobritev prevajanja Mi apps in Music. To je bilo septembra.....
Do tega trenutka nisem dobil odobritve, čeprav jim skoraj vsak dan piz... zaradi tega in prosim da mi končno odobrijo.
Pravijo da pametnejši odneha
Kot kaže bom to jaz.....
Someday never comes!

Toiletman ::

Samo koliko sem razbral iz vaših komentarjev ni garancije da če kupiš telefon in da imaš stable ROM?

Toiletman ::

Tinaamalaa je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ja, glede modelov. Je kje kaki dober pregled in primerjava?
Eni modeli se razlikujejo v čistih malih podrobnostih.

Glede ovitkov: Mislil sem, a je kaki Samsung ali Sony enakih dimenzij, da bi "njihov" ovitek vzel.

Odvisno kaksnega hočeš...
Najbolj aktualni so Redmi Note 3 Pro, Mi5, Redmi 4 Prime.
Mogoče je pametno zdaj še malo počakat na izid Redmi Note 4 in Mi6...

Ampak Redmi Note 4 je že zunaj od avgusta? katerega si imela v mislih?

stara mama ::

Redmi Note 4 (SD) in 4X, jutri ga pokažejo
http://indiatoday.intoday.in/technology...

Zgodovina sprememb…

Toiletman ::

aha ok hvala

Zgodovina sprememb…

Tinaamalaa ::

Bomo vidli, ce bo SD653 ali 625...

matobeli ::

A je kdo kaj naročal te dni iz HK Goldway? Meni sploh ne prime kartica in ne morem zaključit nakupa. kartica je 100% OK ker imam že več nakupov z njo na Aliju.

Naročil bi redmi 4 prime, glede na to da je zunaj Global ROM, a imam kaj šans da bo to gor naloženo če pripišem v naročilo da bi rad imel offical global?

bosslipxx ::

Just to be sure:
izbrati moram Goldway Seller's Shipping Method (ne DHL!?) da se izognem carini/DDV?
slo-fishing.si

Miami_T ::

bosslipxx je izjavil:

Just to be sure:
izbrati moram Goldway Seller's Shipping Method (ne DHL!?) da se izognem carini/DDV?

Res je.

stara mama ::

Tinaamalaa je izjavil:

Bomo vidli, ce bo SD653 ali 625...

Glede na vir oz. špekulacije zgoraj bo 4 -> 625, 4x -> 653

Miami_T ::

matobeli je izjavil:

A je kdo kaj naročal te dni iz HK Goldway? Meni sploh ne prime kartica in ne morem zaključit nakupa. kartica je 100% OK ker imam že več nakupov z njo na Aliju.

Naročil bi redmi 4 prime, glede na to da je zunaj Global ROM, a imam kaj šans da bo to gor naloženo če pripišem v naročilo da bi rad imel offical global?

A si naročal en po en telefon ali vse štiri skupaj? Po moje gre samo po en komad.

bosslipxx ::

Miami_T je izjavil:

bosslipxx je izjavil:

Just to be sure:
izbrati moram Goldway Seller's Shipping Method (ne DHL!?) da se izognem carini/DDV?

Res je.


@Miami T: hvala
slo-fishing.si

knap ::

Breaking: Xiaomi Mi Mix gets an 'Evo' suffix and a Snapdragon 835!
http://www.gizchina.com/2017/01/18/xiao...

in verjetno bolj pomembna novica za nas ki nismo pripravljeni odštet veliko $$$$ za tel

Xiaomi Redmi 4 gets a slight makeover (slimmer bezels)
http://www.gizchina.com/2017/01/18/leak...

očitno bo "slim bezel" tema leta 2017 kar se tiče pametnih tel...

LP

mrbanana ::

Mogoče kdo vse če je v zadnji verziji Global Stable/developer za Redmi 3S že slovenščina?
bi posodil kar preko fastboot-a, da ne čakam na kodo za odklep BL.

Boštjan2016 ::

roberto1 je izjavil:

Nisem bil nekaj časa na xiaomi-ju oz. na uradnih romih in nisem vedel, da so to že vključili. Kak mesec nazaj se je launcher sesul, ko sem vključil Slo, zato sem zdaj presenečen, ker je tako kot sem vajen iz eu roma + da seveda bodo OTA posodobitve, kar je za večino userjev - big deal.

Mi pa je jasno, kdo to prevaja:))

Škoda, ker so tako neodzivni, glede na to da ste vložili toliko časa v to. In če tega ne no več, bo marsikdo šel vstran od Xiaomija, kar je izguba za njih.


Boštjan2016 je izjavil:

@roberto1
"Na Global romu na Redmi Note 3 v verziji 7.1.12. je presenetljivo slovenščina popolnoma na nivoju eu roma."
Zakaj te to preseneča?
Prevajalec je isti....
Res pa je da so v globalu še kar kake manjše napake ki so v eu verziji že popravljene.

Moram pa povedati da glede na popoln neodziv osebja ki skrbi za prevode v globalu in/ali xiaomija obstaja zelo realna možnost da bom svoj prevod kmalu odstranil.
Ko sem prevedel Miui 8 sem zaprosil za odobritev prevajanja Mi apps in Music. To je bilo septembra.....
Do tega trenutka nisem dobil odobritve, čeprav jim skoraj vsak dan piz... zaradi tega in prosim da mi končno odobrijo.
Pravijo da pametnejši odneha
Kot kaže bom to jaz.....


Ja, res je.
Ogromno časa je bilo potrebno...
pa tudi slo uporabniki bodo razočarani...
ampak kar je preveč je pa preveč......

Toiletman ::

A so tile telefoni res kvalitetni glede na specifikacije, ki jih imajo?
Koliko sem gledal so dobri, ampak kvaliteta slike pa ni tako dobra za 13MP kamero. Zgleda da je veliko šuma na sliki prisotnega.

manic ::

Gledam telefon za mamo. No heavy user torej, pogoj je samo slovenščina. Na goldway sem zasledil sedečega, ima ta tapravi global rom in slovenščino katero je prevedel in naložil pred kratkim g. Boštjan?

https://m.aliexpress.com/item/327902477...
Techno inside!!!

roberto1 ::

Po mojem perfektni telefon za nezahtevnega userja. Itak pa ti telefoni tudi za 100e ponujajo veliko več "value" kot pri nas dosegljivi za 1x več. Za Redmi 4a ni Global roma, zato je edina opcija slovenščine odklep bootloaderja in namestitev xiaomi eu roma.


manic je izjavil:

Gledam telefon za mamo. No heavy user torej, pogoj je samo slovenščina. Na goldway sem zasledil sedečega, ima ta tapravi global rom in slovenščino katero je prevedel in naložil pred kratkim g. Boštjan?

https://m.aliexpress.com/item/327902477...
Someday never comes!

roberto1 ::

Vse je potrebno gledat skozi price/performance faktor. Kamere na telefonih kot so Xiaomi, Meizu, Leeco, Nubia, Axon so najmanj solidne. Pri višjih modelih Xiaomi, Meizu in pri Nubii so zelo dobre.
Verjetno nihče ne pričakuje kamere ranga S7 ali Iphone na telefonu za 100€ (no, poznam ljudi ki to pričakujejo, ampak to je potem že čisto druga zgodba:)))
Tudi pri kitajcih velja, da več daš - boljša je kvaliteta. Sami senzorji, ki jih vgradijo so samo polovica zgodbe.

Ampak....za neko običajno slikanje a la "social media" so ti fotkači povsem spodobni. Za kaj več je pa potrebno dat več ali pa veliko več denarja!

Toiletman je izjavil:

A so tile telefoni res kvalitetni glede na specifikacije, ki jih imajo?
Koliko sem gledal so dobri, ampak kvaliteta slike pa ni tako dobra za 13MP kamero. Zgleda da je veliko šuma na sliki prisotnega.
Someday never comes!

Dimnik ::

Roberto1, pri redmi4a piše global rom...v opisu...hmmm

roberto1 ::

Na miui.com ga ni zavedenega, kar pomeni da, ali tega niso updejtali, ali pa je "global" od trgovca. Bi prej rekel da slednje:)))

Dimnik je izjavil:

Roberto1, pri redmi4a piše global rom...v opisu...hmmm
Someday never comes!

knap ::

http://event.c.mi.com/in/milaunch/janua...






http://u01.appmifile.com/images/2017/01...







**REDMI NOTE 4** Power Has a New Look -- When we launched Redmi Note 3 last year, it became our best-selling smartphone in India, selling 3.6M units in 2016. Today we launch its even more powerful successor: Redmi Note 4--powered by Qualcomm Snapdragon 625--making its global debut today in India, launching even ahead of China.

Redmi Note 4 sports a premium metal body with anodized high-gloss aluminum lines and Qualcomm Snapdragon 625, the first chipset in its class to use 14nm FinFET technology for ultra-high power efficiency--25% longer battery life than Redmi Note 3--and unprecedented thermal performance.

I can't wait for you to meet The New King of Battery :) First sale will be on 23rd January at 12 noon on Mi.com and Flipkart. Check it:

- Qualcomm Snapdragon 625, first in its class with 14nm FinFET architecture for best-in-class, unprecedented thermal performance and unbeatable power efficiency
- The New King of Battery: 4100 mAh high-density battery yields 25% longer battery life than Redmi Note 3 (even though the battery is only 1% bigger)
- Premium metal body with elegant anodized high-gloss aluminum separation lines; beautifully symmetric design
- Incredibly slim and sleek, measuring 5mm at its thinnest point and designed for a comfortable hand feel with its tapered edges and 2.5D curved glass
- 5.5 inch Full HD display
- Adreno 506 GPU
- 13MP CMOS rear camera with PDAF, f/2.0 aperture, BSI (1.12 micron pixels); 5MP, f/2.0 aperture front camera
- Dual SIM, dual standby (nano and micro SIM)
- LTE (full compatibility with India's LTE networks) and VoLTE, including Band 5 for indoor calling
- Up to 128GB microSD expandable storage via 3-choose-2 SIM tray
- Rear fingerprint sensor
- IR remote that supports appliances from thousands of brands in India
- MIUI 8 and a special preview of Android 7.0 Nougat
- Available in Dark Grey, Gold, and for the first time, a gorgeously elegant Matte Black (coming real soon)
- Rs. 9,999 2GB RAM + 32GB Flash; Rs. 10,999 3GB RAM + 32GB Flash; Rs. 12,999 4GB RAM + 64GB Flash (first in India)

111111111111 ::

Čakaj ta zadeva bo 200€ za 4GB+64GB?

roberto1 ::

Tole bo zanimivo, sploh ker je 625 odličen midrange cpu in bi znal imet tale Note 4 še boljšo baterijo kot Note 3.
Predvidevam, da bo na začetku 4/64 verzija 220-230€ s poštnino in maržami (mogoče celo kak € več), kasneje pa bo padla pod 200, se pravi na nivo kitajskega Note 4.
Someday never comes!

kumer ::

pačakaj na ceno preprodajalcev...
bolj verjetno 250 usd na začetku

več informacij je tukaj:

veliko slik, tudi kamere

http://en.miui.com/thread-470121-1-1.ht...

vsekakor bo ta tel vroča roba, note 3 je bil izredno priljubljen, so jih ogromno prodali...
sedaj bi radi nadaljevali ta trend, predvsem v indiji...

http://www.gizchina.com/2017/01/19/xiao...

LP






gregor ::

to smo čakali na CES-u ;)

za vse tiste, ki imajo radi večji zaslon in nočejo, ne potrebujejo high end naprave bo tale tel odlična izbira!
seveda je potrebno počakat na teste, vendar drobovje izgleda OK.
edino kar me skrbi je kamera, ali bodo že enkrat vrgadili v xiaomi tel kamero ki bo res na nivoju, tudi v temi...

morda pa ta želja izpolnjena v mi6

LP

Tinaamalaa ::

No ja...CPU in GPU vseeno nista na nivoju SD650, tak da mislim da ni vredno upgrada iz RN3...upam, da Mi6 ne bo predrag. ;)

Scaramouche ::

gregor je izjavil:

to smo čakali na CES-u ;)

za vse tiste, ki imajo radi večji zaslon in nočejo, ne potrebujejo high end naprave bo tale tel odlična izbira!
seveda je potrebno počakat na teste, vendar drobovje izgleda OK.
edino kar me skrbi je kamera, ali bodo že enkrat vrgadili v xiaomi tel kamero ki bo res na nivoju, tudi v temi...

morda pa ta želja izpolnjena v mi6

LP



so v kameri slabši kot pri Huawei?

flameir ::

Iz Honorbuya sem naročil teli dve napravi:
 Slika

Slika



Za oba so mi zagotovili, da bo gor slovenščina, saj je to želja nadaljnih uporabnikov. Morda kdo ve, zakaj pri RN3 je gor slovenščina, pri R4 pa ne. Tudi regije "Slovenija" ni na R4.

Morda kdo ve kako bi lahko to rešil? Hvala!

Slika "about phone" obeh naprav:
 Slika

Slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

matobeli ::

Različne verzije MIUIja imaš gor, RN3 zgleda kot nek developer (ali trgovinski) R4 pa kot global

roberto1 ::

Tole je dejansko Global Rom in navkljub temu. kar sem pisal zgoraj, obstaja Fastboot Global rom za Redmi 4 Prime, ampak samo Global Stable in samo Fastboot verzija.
Da ni slovenščine integrirane, je verjetno povezano s tem, kar je pisal Boštjan (ki prevaja) in s tem, da gre za relativno novo napravo.

Trenutno ti ne preostane drugega, kot da poizkusiš namestit eu rom za "markw".

Ali si mogoče preveril ali lahko na Note 3 v Global izbereš regijo Slovenija. Jaz je nazadnje na Global Developer iz 12.01 nisem mogel (potem pač izbral Španijo:)))
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

flameir ::

Sem glihkar resetiral Note 3, pa sem tudi sam izbral Španijo, saj druge bližnje države ni na seznamu... :D

Kolega, ki ima slab mesec R4, mi je napisal, da on tudi dva dni ni imel slovenskega menija, potem pa se je tam kar na enkrat pojavil. Bom poročal, če bo tudi tu tako.

EDIT: Katera tipkovnica pa menite, da je boljša za povprečnega userja? Sam imam iPhona in ne poznam več tok androidov, razen kar rihtam za druge, pa dam ponavadi vsem googlovo gor. Tu pa je možno izbirat med Flexsy, SwiftKey in Googlovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

knap ::

Xiaomi Redmi Note 4 with Snapdragon 625 Chip Launched
http://www.gizmochina.com/2017/01/19/xi...

Samael ::

flameir je izjavil:


EDIT: Katera tipkovnica pa menite, da je boljša za povprečnega userja? Sam imam iPhona in ne poznam več tok androidov, razen kar rihtam za druge, pa dam ponavadi vsem googlovo gor. Tu pa je možno izbirat med Flexsy, SwiftKey in Googlovo.


Jaz osebno preferiram Swiftkey zaradi smernih tipk. Pogosto se zatipkam, pa mi je marsikdaj tako lažje kot s prstom afne guncat čez tekst.

R4 pro vendor (trgovski) ROM je imel slovenščino, ne pa tudi chinese ROM. Do global ROMa smo pa itak prišli šele par dni nazaj, pa še to zaenkrat zgolj za pro (prime) verzijo.
««
76 / 374
»»