» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
74 / 374
»»

roberto1 ::

Koliko je meni poznano ni Redmi 4 z LTE bandom 20 (800mhz). Samo Redmi 3s in Note 3 Pro sem zasledil v "International - Special Edition" verziji. Sta pa ta dva zelo redka.
Redmi 4 pa kot rečeno zaenkrat samo za Kitajsko in bandi 1,3,7.


flameir je izjavil:

Malo sem ven padu iz teme, ker je toliko napsianega. Za kolega bi vzel Redmi 4 pro, samo rabi nujno lte tudi na 800mhz. Se da to kje dobit, in kje je zdaj najceneje - še vedno alieexpress? hvala!

EDIT: sem se zatipkal, mislim da je 4 prime, ne pro
Someday never comes!

gregor ::

Das Handy, das Apple und Samsung gerne hätten
http://www.spiegel.de/netzwelt/gadgets/...

Mare3 ::

krop je izjavil:

Evo sm naroču redmi note 3 pro, pa da vidimo to čudo


Sam ga imam že približno pol leta in mislim da ne boš razočaran z njem ;) Ponavadi menjam telefone dokaj hitro ampak tega mislim da ne bom še dolgo.

gregor ::

Are These leaked Images That of The Redmi Note 4X?
http://www.gizmochina.com/2017/01/09/le...

New Xiaomi Redmi Note 4 Version Probably With Snapdragon Chip Passes FCC
http://www.gizmochina.com/2017/01/09/xi...

očitno se nekaj dogaja na temo note 4

LP

broken/link ::

https://toponedigital.aliexpress.com/st...

topone je očitno zaprl svoja vrata :( vse podstrani "sorry, this page cannot be found"

SumTingWong ::

The device will also pack a large 4,000mAh battery under its hood with 5v, 2A charging support but no fast charging technology.
Quite a shame ... :( Čakam(o) Mi6 februarja.

PS : Kako ste se navadili na fingerprint senzor na zadnjem delu? Jaz si nikakor ne upam kupiti mobitel, ki bi imel zadaj.

roberto1 ::

Malo je beda, ker moraš dejansko telefon prijet v roko, ne moreš ga na mizi odklenit. Tudi sam sem se dolgo boril s tem, ampak kaj čemo - vedno več je tega.
Čez čas je kul, preferiram pa definitivno odspredaj, ker je bolj natural!

SumTingWong je izjavil:

The device will also pack a large 4,000mAh battery under its hood with 5v, 2A charging support but no fast charging technology.
Quite a shame ... :( Čakam(o) Mi6 februarja.

PS : Kako ste se navadili na fingerprint senzor na zadnjem delu? Jaz si nikakor ne upam kupiti mobitel, ki bi imel zadaj.
Someday never comes!

SumTingWong ::

Točno to. Vse telefone, ki sem imel do sedaj, so imeli spredaj gumb (razen Mi4c). Mogoče bi preživel z DoubleTap2Wake. Obožujem to funkcijo ... skoraj. Na Mi4c mi je velikokrat klical v žepu haha

kumer ::

imam senzor zadaj in zadeva me niti malo ne moti
uporaba je nemoteča...

glede note 4

Xiaomi Redmi Note 4 with Snapdragon SoC to launch in India on Jan 19
http://indianexpress.com/article/techno...



Xiaomi to launch Redmi Note 4 in India on 19 January
http://tech.firstpost.com/news-analysis...

robertko ::

sundance ::

Zdravo,
Razmišljam o nakupu Xiaomi telefona, nekje do 200eur. Sem bral malo recenzija ipd. po netu in nekako povsod pišejo o samih superlativih glede na ceno telefonov razen glede kamere/fotoaparata se pravi fotografije, kar mi je pa v bistvu skorajda najpomembnejša stvar. Ok tudi drugo ampak mi je kul , da mam en ok telefon z ok kamero pri roki.
Ok razumem, da za ta denar ne morem pričakovati ne vem kaj, me pa zanimajo vaše izkušnje pri naslednjih modelih, oz, kaj priporočate glede ok kamere:
-note 3 prime, note 4, redmi 4 a, redmi 4, redmi 3s, pro prime
Nasploh me zanima kaj od na naštetih modelov se vam zdi najbolje (kamera in tudi ostalo), ker res tolko podobnih telefonov na kupu.
Hvala

Dimnik ::

Prvo se odloči glede velikosti ekrana....saj slike so v redu(redmi note3 pro prime), razen v temnejšem prostoru...

vilonja ::

Če samo še razmišljaš bi jaz na tvojem mestu počakal na 19.januar da vidiš kaj novega predstavijo, šlo naj bi za redmi note 4x s snapdragon procesorjem.

Saj ne rečem, da je RN 3 Pro slab, samo zunaj je že eno leto, zato mislim da se splača počakati.

Samael ::

SumTingWong je izjavil:


PS : Kako ste se navadili na fingerprint senzor na zadnjem delu? Jaz si nikakor ne upam kupiti mobitel, ki bi imel zadaj.


Meni se zdi pa to povsem naravno. Ko primeš telefon v roke je kazalec avtomatsko zadaj. Torej fingerprint na kazalec ne palec, kot menda uporabljajo eni. Meni se zdi to optimalno. Če bi bil senzor spredaj, ko vzameš telefon iz žepa bi moral v večini primerov uporabiti najbrž obe roki?

Tisto kar me kdaj zmoti je pri Redmi 4 pro kamera tik nad senzorjem. Tu pa tam kazalec zaide na objektiv kamere namesto senzor odtisa, ampak se bom najbrž slej ko prej navadil in bo tega vedno manj.

Dimnik ::

Se boš navadil, meni je na redmi note 3 uspevalo enkratno, ko dobiš tisti filing....sedaj na mi5 me pa malo heca, prvič ker še čakam etui in je telefon klizav v tri krasne in se bojim z eno roko držat in odklepat... Drugič pa še nisem navaje na sprednji fingerprint, imam pa palec in kazalec za odklep, pa mi na kazalec vedno s prve odklene, z palcem pa včasih v drugi ali tretji poskus...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

antonija ::

Jaz sem prvic fingerprint imel na redmi 3s, kjer je lociran na zadnji strani na sredi telefona, ravno tam kamor pride palec ko primes telefon v roke. Meni se to zdi idealna pozicija, ker spodnji rob na sprednji strani (palec) je manj sigurna drza telefona (bi se pa vsekakor dalo tudi s tem nacinom).

Skratka meni je fp senzor na redmi 3s zelo vsec.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

roberto1 ::

čeprav so kamere v zadnjih letih zelo napredovale tudi v budžet segmentu, je tukaj res razlika med telefonom za 200EUR in recimo preko 500EUR.

Tako kot je bilo spodaj napisano, v dobri svetlobi lahko tudi z 3s narediš zelo dobro sliko. Potem pa gre hitro po hribu navzdol. Ampak ne me narobe razumet, tudi veliko telefonov za 300 ali 400 ali celo več EUR ima to težavo.

Kitajski telefoni in konkretno Xiaomi so delani kot najboljši balans vsega glede na ceno. Se pravi za ta denar dobiš boljši kompletni package kot pa od "znanih znamk".

Seveda so trade-offi, o katerih je bilo že velilo napisanega. In kamera je eden od področij, kjer ni presežka, so pa skoraj vsi Xiaomiji v zelo solidni sredini.

Kakšna so tvoja pričakovanja konkretno glede kamere ne vem.

Pred leti je MKBHD delal revju Motorole Moto G1, ki je stala 150$ in so se ljudje pritoževali, da kamera pa ni top. In je on rekel, da za tak denar je presenečen da sploh ima kamero:)))

Point je - za tak denar je iluzorno pričakovat stelarno kamero. Lahko imaš zelo solidno kamero za 200EUR, za brezkompromisno zadevo je pač treba odštet 3-4x več.

Med modeli, ki si jih opisal pa ti lahko svetujemo, ko se bolj omejiš glede velikosti ekrana.


sundance je izjavil:

Zdravo,
Razmišljam o nakupu Xiaomi telefona, nekje do 200eur. Sem bral malo recenzija ipd. po netu in nekako povsod pišejo o samih superlativih glede na ceno telefonov razen glede kamere/fotoaparata se pravi fotografije, kar mi je pa v bistvu skorajda najpomembnejša stvar. Ok tudi drugo ampak mi je kul , da mam en ok telefon z ok kamero pri roki.
Ok razumem, da za ta denar ne morem pričakovati ne vem kaj, me pa zanimajo vaše izkušnje pri naslednjih modelih, oz, kaj priporočate glede ok kamere:
-note 3 prime, note 4, redmi 4 a, redmi 4, redmi 3s, pro prime
Nasploh me zanima kaj od na naštetih modelov se vam zdi najbolje (kamera in tudi ostalo), ker res tolko podobnih telefonov na kupu.
Hvala
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

sundance ::

hvala zaenkrat za vse odgovore,
no niti nisem pričakoval stelarne kamere :) nek honnest opinion kakšne kamere dejansko so
glede ekrana mi je pravzaprav vseeno

Blazz ::

just to double check:

goldway - seller shipping method - potem ni problema na carini?

Dimnik ::

Ni problema s carino, pri tej opciji...pride direkt na dom z dpd

Blazz ::

Ale123 thanks!

kumer ::

Xiaomi Mi Mix Review: Nice to see, good to hold...
http://www.gizchina.com/2017/01/10/xiao...

http://www.gizmochina.com/2017/01/10/xi...
Xiaomi Redmi Note 4X Release Imminent? Full Specs, Pricing, Leaked Photos Emerge

sundance ::

Zrdavo,
vezano na moje prejšnje vprašanje, danes sem zasledil xiaomi mi5 za 220usd. Kolkr sem bral reviews ma ta model pa že dokaj dobro kamero. A se vam zdi to dobr deal za ta telefon, a se splača počakat na 19.11 za 4x kot je nekdo predlagal.
hvala , lp

Aja gre pa za takle model Original Xiaomi Mi5 M5 Mi 5 Mobile Phone Snapdragon 820 5.15" 1920x1080 3GB RAM 32GB ROM 16MP Camera Quick Charge Fingerprint ID

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sundance ()

roberto1 ::

mi5 je trenutno zelo zelo dober deal (32 kot tudi 64gb verzija), ker so pač nasledniki že zunaj in bodo kmalu predstavili mi6.
Verjetno misliš Note 4x, ki je bojda v pripravi?

Zdaj razlika je že ta, da gre za 5.2 proti 5.5# zaslonu. Tu sta ponavadi kar dva tabora.

Druga stvar pa je, da je kamera na mi5, čeprav daleč od tega da bi bila odlična, veliko boljša kot na Redmi seriji. To je fakt.
O pomanjkljivostih v ne-idealni svetlobi smo že veliko pisali, cena je tukaj najbolj odločilni faktor (čeprav še vedno dobiš veliko za svoj denar z mi5)

Prav tako je performance boljši na mi5. To je tudi fakt. Imel bo pa Note 4x ali kakorkoli se bo že imenoval zagotovo boljši battery endurance.



sundance je izjavil:

Zrdavo,
vezano na moje prejšnje vprašanje, danes sem zasledil xiaomi mi5 za 220usd. Kolkr sem bral reviews ma ta model pa že dokaj dobro kamero. A se vam zdi to dobr deal za ta telefon, a se splača počakat na 19.11 za 4x kot je nekdo predlagal.
hvala , lp

Aja gre pa za takle model Original Xiaomi Mi5 M5 Mi 5 Mobile Phone Snapdragon 820 5.15" 1920x1080 3GB RAM 32GB ROM 16MP Camera Quick Charge Fingerprint ID
Someday never comes!

MrStein ::

Dimnik je izjavil:

Ni problema s carino, pri tej opciji...pride direkt na dom z dpd

Pa je to legalno?
Just checking...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Blazz ::

btw, na ANTELIFE imajo tudi opcijo brez carine. Sem govoril direktno s supportom in so mi to razložili. Izbere se opcija SF, je pa možno samo 1 telefon. Btw owner antelife.com je isti kot efox-shop.com. Torej Aukey internationl.

Še screen k sm ga dobil od supporta:

Samael ::

MrStein je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Ni problema s carino, pri tej opciji...pride direkt na dom z dpd

Pa je to legalno?
Just checking...


Ja nekako ni tvoja skrb kako trgovec telefon s Kitajske spravi do Francije oz. kamorkoli pač že znotraj EU, od kjer dalje ga pošlejo tebi. Mislim, da te tu nima kaj skrbeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

MrStein ::

Nisem vprašal čigava skrb je.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Samael ::

MrStein je izjavil:

Nisem vprašal čigava skrb je.


V tem primeru te ne razumem kaj naj ne bi bilo tu legalno oz. kdo naj bi izvajal ilegalno dejavnost in kršil zakone. Ti? Trgovec? Po čem konkretno sprašuješ. In pa ilegalno kje? V Franciji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

j3rn3jk ::

[ROM] Good News!! Global ROM for Redmi 4 Prime is Officially Released!
http://en.miui.com/thread-471064-1-1.ht...

Samael ::

j3rn3jk je izjavil:

[ROM] Good News!! Global ROM for Redmi 4 Prime is Officially Released!
http://en.miui.com/thread-471064-1-1.ht...



Opa, pa je le prišel.
Ampak za tiste, ki smo se že afnali z EU ROMom, verjetno neka sprememba na global ROM ni ne vem kako smiselna, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

MrStein ::

Samael je izjavil:

MrStein je izjavil:

Nisem vprašal čigava skrb je.


V tem primeru te ne razumem kaj naj ne bi bilo tu legalno oz. kdo naj bi izvajal ilegalno dejavnost in kršil zakone. Ti? Trgovec? Po čem konkretno sprašuješ. In pa ilegalno kje? V Franciji?

Kolikor vem, DDV ni prostovoljen.
Če je, se opravičujem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Samael ::

MrStein je izjavil:

Samael je izjavil:

MrStein je izjavil:

Nisem vprašal čigava skrb je.


V tem primeru te ne razumem kaj naj ne bi bilo tu legalno oz. kdo naj bi izvajal ilegalno dejavnost in kršil zakone. Ti? Trgovec? Po čem konkretno sprašuješ. In pa ilegalno kje? V Franciji?

Kolikor vem, DDV ni prostovoljen.
Če je, se opravičujem.


Nisi mi odgovoril. Saj ti nihče nič noče - le diskutiramo. Torej še vedno, kje točno misliš če je legalno? Namreč sprašuješ precej na splošno/pavšalno. Legalno kaj? Kje?
Do nas kolikor vem pride paket iz Francije. Oz. topone je pošiljal v Slovenijo iz UK. Jaz DHL tracking cifre nisem dobil s kitajske ampak šele iz Anglije. Kaj/kako točno se zgodi pred tem v tujini oz. kako paket pride tja, ne vemo ane. Oz. nekaj je bilo napisanega, špekuliranja tudi o tem, kako bojda v tujini na letališču obidejo DDV (čeprav zagotovo tega ne vemo) ampak res ne vem, kako bi se to dotikalo mene, tebe, Slovenije. Za paket iz Anglije ali Francije?
Zato te sprašujem, kaj točno misliš s tem če je legalno? Sprašuj specifično. A če je paket, ki ga prejmeš iz Anglije brez plačila DDVja legalen? A res sprašuješ to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

KTr1sk ::

Čimveč naj bo takšnih opcij, da bo šlo skozi brez ddvja že itak preveč davka plačujemo, če ni legalo me pa osebno briga kot za lanski sneg :)

da ne bomo offtopic, takole je izgledal moj tracking iz Goldway iz Alixpressa
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

MrStein ::

Samael je izjavil:


Torej še vedno, kje točno misliš če je legalno? Namreč sprašuješ precej na splošno/pavšalno. Legalno kaj? Kje?

Sprašujem čisto konkretno.

Še enkrat:

Blazz je izjavil:

just to double check:

goldway - seller shipping method - potem ni problema na carini?

X: Ni problema s carino, pri tej opciji...pride direkt na dom z dpd
Y: Pa je to legalno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tomy5 ::

Tudi iz Anglije ali Francije lahko dobiš paket s statusom T1, to pomeni neocarinjeno v EU/Slovenijo.
In takrat moraš pač narediti uvozni postopek če zapadeš pod njega.

MrStein ::

Ja, samo tu noben ne dela uvoznega postopka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

antonija ::

Potem bo najlazje da se strinjame da ne vemo ce je to legalno, in ne vemo ce to ni legalno.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

roberto1 ::

Lahko pa si recimo vzameš na aliju free shipping pri katerikoli drugi trgovini ter insistiraš, da navedejo polno ceno. Tako si lahko 100% da plačaš 22% davka. In bo vse "legalno" in si miren:)))))
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Samson ::

roberto1 je izjavil:

Lahko pa si recimo vzameš na aliju free shipping pri katerikoli drugi trgovini ter insistiraš, da navedejo polno ceno. Tako si lahko 100% da plačaš 22% davka. In bo vse "legalno" in si miren:)))))



Haha. Bravo!
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Fif55 ::

roberto1 je izjavil:

Lahko pa si recimo vzameš na aliju free shipping pri katerikoli drugi trgovini ter insistiraš, da navedejo polno ceno. Tako si lahko 100% da plačaš 22% davka. In bo vse "legalno" in si miren:)))))


Tako je! In bo lahko prispeval 22% davka + carino + stroške pregleda.

stara mama ::

Več kot bo izogibanja, prej bodo ukrepi.

roberto1 ::

Ne verjamem, da gre za izogibanje. Oni to že ocarinijo, ampak združujejo pošiljke in tako nanese manj na volume. Tako imajo temi s 15-20EUR kolikor plačaš za transport nekako pokrito. Kar se mene tiče - super. Nismo pa se tukaj mi v Slo tega spomnili, ampak smo pač "skočili na vlak, ki vozi po celi Evropi".

Če pa koga peče vest, da ni državi, ki nas lupi na vsakem koraku, dal denarja pa lahko gre skozi običajni postopek iz tujine s plačilom carine, ali še boljše kupi zadeve pri nas. Nekatere trgovine že ponujajo Xiaomi, Meizu itd. Imaš všteto carino, garancijo in zelo lepo maržo trgovca:)

stara mama je izjavil:

Več kot bo izogibanja, prej bodo ukrepi.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

gregor ::

A letter from Xiaomi CEO Lei Jun: Tech Innovations, New Retail Strategy, and Striving towards RMB 100 billion in 2017
12.1.2017

http://c.mi.com/in/thread-96128-1-0.html

Dimnik ::

roberto1 je izjavil:

Ne verjamem, da gre za izogibanje. Oni to že ocarinijo, ampak združujejo pošiljke in tako nanese manj na volume. Tako imajo temi s 15-20EUR kolikor plačaš za transport nekako pokrito. Kar se mene tiče - super. Nismo pa se tukaj mi v Slo tega spomnili, ampak smo pač "skočili na vlak, ki vozi po celi Evropi".

Če pa koga peče vest, da ni državi, ki nas lupi na vsakem koraku, dal denarja pa lahko gre skozi običajni postopek iz tujine s plačilom carine, ali še boljše kupi zadeve pri nas. Nekatere trgovine že ponujajo Xiaomi, Meizu itd. Imaš všteto carino, garancijo in zelo lepo maržo trgovca:)

stara mama je izjavil:

Več kot bo izogibanja, prej bodo ukrepi.


Roberto1, kaj se sploh trudiš s takimi pacienti.....

roberto1 ::

Da se mi, pa dobre volje sem danes:))))

Dimnik je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Ne verjamem, da gre za izogibanje. Oni to že ocarinijo, ampak združujejo pošiljke in tako nanese manj na volume. Tako imajo temi s 15-20EUR kolikor plačaš za transport nekako pokrito. Kar se mene tiče - super. Nismo pa se tukaj mi v Slo tega spomnili, ampak smo pač "skočili na vlak, ki vozi po celi Evropi".

Če pa koga peče vest, da ni državi, ki nas lupi na vsakem koraku, dal denarja pa lahko gre skozi običajni postopek iz tujine s plačilom carine, ali še boljše kupi zadeve pri nas. Nekatere trgovine že ponujajo Xiaomi, Meizu itd. Imaš všteto carino, garancijo in zelo lepo maržo trgovca:)

stara mama je izjavil:

Več kot bo izogibanja, prej bodo ukrepi.


Roberto1, kaj se sploh trudiš s takimi pacienti.....
Someday never comes!

Klamzi ::

Je že kdo sprobal Global ROM na Redmi 4 Prime?

stara mama ::

Dimnik je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Ne verjamem, da gre za izogibanje. Oni to že ocarinijo, ampak združujejo pošiljke in tako nanese manj na volume. Tako imajo temi s 15-20EUR kolikor plačaš za transport nekako pokrito. Kar se mene tiče - super. Nismo pa se tukaj mi v Slo tega spomnili, ampak smo pač "skočili na vlak, ki vozi po celi Evropi".

Če pa koga peče vest, da ni državi, ki nas lupi na vsakem koraku, dal denarja pa lahko gre skozi običajni postopek iz tujine s plačilom carine, ali še boljše kupi zadeve pri nas. Nekatere trgovine že ponujajo Xiaomi, Meizu itd. Imaš všteto carino, garancijo in zelo lepo maržo trgovca:)


Roberto1, kaj se sploh trudiš s takimi pacienti.....

Nisem mislil čist nič slabega, ampak vidite da vse tako pač funkcionira. Zato se je začelo govorit o plačevanju davka tudi pod 22€, ker je nekdo nekje zračunal, da premalo poberejo.
Zdaj če je legalno al ne, pa je tud meni vseeno.

MrStein ::

antonija je izjavil:

Potem bo najlazje da se strinjame da ne vemo ce je to legalno, in ne vemo ce to ni legalno.

Čak, to je predpostavka, preden se sploh vprašanje pove. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Samael ::

Klamzi je izjavil:

Je že kdo sprobal Global ROM na Redmi 4 Prime?


Če že imaš EU ROM gor, se najbrž sploh smiselno ni ubadati z global ROM-om. V nekaterih komentarjih na MIUI forumu nekateri dosedanji uporabniki china ROM-a na R4 pro niso izražali nekega navdušenja nad to prvo R4 pro verzijo global ROMa.
««
74 / 374
»»