» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
64 / 374
»»

broken/link ::

Mal poiščite v tej temi. Piše vse.

buttcrack ::

Na R3 global dev varianti mi zadnje tri update ne synca avtomatsko gmaila.

je to kakšen bug ali sem mogoče pomotoma kje kaj zajebal? Znotraj accountov sem že parkrat vse disejblal in enejblal.

roberto1 ::

Powersaving opcijo v "battery" imaš na OFF?

buttcrack je izjavil:

Na R3 global dev varianti mi zadnje tri update ne synca avtomatsko gmaila.

je to kakšen bug ali sem mogoče pomotoma kje kaj zajebal? Znotraj accountov sem že parkrat vse disejblal in enejblal.
Someday never comes!

broken/link ::

xiaomi redmi note 3 pro (prime)
http://forum.xda-developers.com/redmi-n...
Finally! OFFICIAL CM14.1!

ampak že sedaj opozarjam, da je zadeva precej buggy. Vključno s kamero.

buttcrack ::

buttcrack je izjavil:

Na R3 global dev varianti mi zadnje tri update ne synca avtomatsko gmaila.

je to kakšen bug ali sem mogoče pomotoma kje kaj zajebal? Znotraj accountov sem že parkrat vse disejblal in enejblal.

je bilo na ON ja... očitno je z enim updateom samodejno prešaltal.

Hvala!

sentiš ::

Končno dobila Redmi 4 Pro, naročen za črni petek pri Grossoshopu. Čeprav sem pri naročilu prosila za quality check, so poslali neodprt, nepregledan paket, ampak zaenkrat se mi zdi, da vse štima. Trije dodatki, ki so jih oglaševali, so bili: 2 različna screen guarda in prozoren ovitek. Screen guarda sta različnih debelin, eden naj bi bil nekakšen debel official Xiaomi screen guard, vsaj tako zgleda škatlica, vendar se ne prilega najbolje na ekran. Kot, da bi bil prevelik, visi z robov in grdo zgleda. Tanjši se prilega lepše, vendar se nikakor ne morem znebit vseh mehurčkov.

So ti screen guardi sploh za kaj? Vem, da se v temi priporoča Nillkinove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sentiš ()

roberto1 ::

Če lepo očistiš ekran, bi se moral glass sam "prilepit" brez kakršnihkoli mehurčkov. Je pa res, če je v zraku mikro prah, se zna hitro medtem kaj prijet na steklo in potem imaš mehurček.
Drugače so stekla zelo dobra zadeva, poleg tega da zaslon ostane perfektno ohranjen, imajo ta boljša zelo dobro prosojnost in jih lahko obrišeš z eno potezo. Ta slabša se zelo hitro "odlepijo" na robovih, okrušijo oz. zlomijo, prosojnost je slabša, tudi umazanija in prstni odtisi se hitreje prijemajo.

sentiš je izjavil:

Končno dobila Redmi 4 Pro, naročen za črni petek pri Grossoshopu. Trije dodatki, ki so jih oglaševali, so bili: 2 različna screen guarda in prozoren ovitek. Screen guarda sta različnih debelin, eden naj bi bil nekakšen debel official Xiaomi screen guard, vsaj tako zgleda škatlica, vendar se ne prilega najbolje na ekran. Kot, da bi bil prevelik, visi z robov in grdo zgleda. Tanjši se prilega lepše, vendar se nikakor ne morem znebit vseh mehurčkov.

Ko ti screen guardi sploh za kaj? Vem, da se v temi priporoča Nillkinove.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

FoxKnox ::

Zlikovec je izjavil:

Tudi jaz sem gledal tegale .. je najcenejši, nisem pa čisto odločen glede prodajalca (top one ti takoj pove za doplačilo glede remote lokacije, pri temu je v drobnem tisku, da tega ne krijejo, tudi nekje sem zasledil, da so bile ene težave z eu exspress opcijo, vendar se ne spomnim več kje ...)

Če lahko kdo ki je naročal pri njem kaj več pove, bi bilo super ...



Danes dobil telefon od HONGKONG GOLDWAY.Potrjujem, da je dostava preko Sf express (sellers shipping method) brez dodatnih davščin.Dostava preko Francije z drugo sledilno številko preko DPD. Dobil v 12 - ih dneh od naročila (8 delovnih dni).

Izak ::

Tudi jaz dobil danes na "remote" location iz HONGKONG GOLDWAY preko "sellers shipping method" brez problema in dodatnih stroškov. Ne najdem pa Slovenije (kot lokacija, ne prevod) na začetni konfiguraciji MIUI?

Lp

roberto1 ::

V nekaterih izdajah tudi jaz nisem Slovenije za izbrat pod locale. Trenutno imam na Redmi Note 2 na Miui8 Global Stable Slovenijo kot opcijo. V ostalih primerih sem enostavno odklenil bootloader in naložil eu rom, potem to ni več issue.

Kateri model in katero verzijo Miui imaš?

Izak je izjavil:

Tudi jaz dobil danes na "remote" location iz HONGKONG GOLDWAY preko "sellers shipping method" brez problema in dodatnih stroškov. Ne najdem pa Slovenije (kot lokacija, ne prevod) na začetni konfiguraciji MIUI?

Lp
Someday never comes!

gregor ::

Xiaomi Among Top Buyers of US Patents
http://www.gizmochina.com/2016/12/05/xi...

očitno se pripravljajo na vstop na US trg, da se bodo lahko branili pred applom in samsungom, ko jih bosta zasula z patentnimi spori...

LP

mailer ::

Predčasno sem se odločil za nakup telefona in izbiram med modeloma z 5" zaslonom:
redmi 3 pro (3gb ram, 32gb rom, Snapdragon 616, 5", 13MP)
in redmi 3s prime (3gb ram, 32gb rom, Snapdragon 430, 5", 13MP)
Ne vem kater procesor je hitrejši in varčnejši zato rabim mnenje. 3 pro je bil izdan aprila, model prime pa avgusta zato predvidevam, da je boljši procesor v slednjem.
Še kakšna pomembna razlika pri obeh modelih?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

sentiš ::

roberto1 je izjavil:

Če lepo očistiš ekran, bi se moral glass sam "prilepit" brez kakršnihkoli mehurčkov. Je pa res, če je v zraku mikro prah, se zna hitro medtem kaj prijet na steklo in potem imaš mehurček.
Drugače so stekla zelo dobra zadeva, poleg tega da zaslon ostane perfektno ohranjen, imajo ta boljša zelo dobro prosojnost in jih lahko obrišeš z eno potezo. Ta slabša se zelo hitro "odlepijo" na robovih, okrušijo oz. zlomijo, prosojnost je slabša, tudi umazanija in prstni odtisi se hitreje prijemajo.


Eeee, imaš prav. Se vidijo taki čisto majčkeni prahki v sredini mehurčkov. To se ne da zdaj popravit, kaj? Je treba nov screen guard kupit?

dragana ::

Končno dočakal tudi uradni Cyanogenmod 13 za Redmi 3 (ido):
link
Je kdo že preizkusil?

nofaith ::

a redmi 3 prime in redmi 3 pro sta ista stvar?potem je tale rom tudi za redmi 3 pro?

Očitno je danes prišel tudi offical cm za Mi MAX hydrogen(snapdragon 650 verzije), in to celo CM 14.1. Me mika da bi probal.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nofaith ()

roberto1 ::

Jap, ni druge, ko odlepiš gre vse v maloro.....To je treba pazit, sem tudi sam že par teh stekel zjebal, zadnje čase pa mi kar gre:)))
Okolje, kjer ni kakšnih očitnih prašnih delcev ali pa domačih živali je najboljše...vsaj za par sekund, ko to lepiš gor:)


sentiš je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Če lepo očistiš ekran, bi se moral glass sam "prilepit" brez kakršnihkoli mehurčkov. Je pa res, če je v zraku mikro prah, se zna hitro medtem kaj prijet na steklo in potem imaš mehurček.
Drugače so stekla zelo dobra zadeva, poleg tega da zaslon ostane perfektno ohranjen, imajo ta boljša zelo dobro prosojnost in jih lahko obrišeš z eno potezo. Ta slabša se zelo hitro "odlepijo" na robovih, okrušijo oz. zlomijo, prosojnost je slabša, tudi umazanija in prstni odtisi se hitreje prijemajo.


Eeee, imaš prav. Se vidijo taki čisto majčkeni prahki v sredini mehurčkov. To se ne da zdaj popravit, kaj? Je treba nov screen guard kupit?
Someday never comes!

vilonja ::

Najlažje je namestiti screen guard tako, da ga najprej nacentriraš na sredino, nato pa kar z dvema koščkema selotejpa fiskiraš, da se odpira in zapira kakor flip cover.

Potem temeljito očistiš površino stekla nato pa potegneš dol tisto folijo s stekla ter steklo samo poklopiš na zaslon. Že desetkrat uporabil to metodo, ter sem steklo čisto vsakič zadel na sredino, mehurčkov pa še nikoli nisem dobil, saj ne vem če je screenguard izpostavljen zraku več kot 1-2 s.

roberto1 ::

Makes sense....poizkusim ob prvi priliki, ker mi vedno od oka - potegne glass v eno smer. Tole je precej dobra ideja!

vilonja je izjavil:

Najlažje je namestiti screen guard tako, da ga najprej nacentriraš na sredino, nato pa kar z dvema koščkema selotejpa fiskiraš, da se odpira in zapira kakor flip cover.

Potem temeljito očistiš površino stekla nato pa potegneš dol tisto folijo s stekla ter steklo samo poklopiš na zaslon. Že desetkrat uporabil to metodo, ter sem steklo čisto vsakič zadel na sredino, mehurčkov pa še nikoli nisem dobil, saj ne vem če je screenguard izpostavljen zraku več kot 1-2 s.
Someday never comes!

sentiš ::

Tenks, vilonja. Takoj sprobam, ko dobim Nillkina :D

mailer ::

Torej, kje najceneje do redmi 3 prime, če se da z možnostjo plačila s paypalom? Kateri rom (EU ali global)?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

vilonja ::

Zdi se mi celo, da pri nillkinu zraven dobiš dve nalepki, ki ju lahko prav zato uporabiš.

Za vsak slučaj uporabite ne najtanjšega traku, da ko boste nacentrirali, da se ne bo slučajno kaj zamaknilo, ko boste poklopili steklo.

gregor ::

Review: Xiaomi Mi Box Android TV
http://www.androidheadlines.com/2016/12...



Xiaomi Redmi 4 Prime Review: Long Live the Battery King
http://www.gizchina.com/2016/12/06/xiao...

Xiaomi Redmi 4 Verdict

Xiaomi has had a lot of time to refine the Redmi. Each successive Redmi was a big jump from the previous one, but the Redmi 4 Prime is the biggest one yet. Starting at $130, it has made the leap from a budget, low end smartphone into a midrange one, competing quite easily against Helio P10 phones.

As a budget phone kind of guy, this phone represents the epitome of what I consider to be the most consumer-friendly phone, striking a perfect balance between price, specifications, and user experience.

Yes there are imperfections (a subjective one being the fact that I dislike MIUI), the speaker is barely average, and the camera has disappointing low light performance. But the Redmi 4 Prime does so much to advance our mindset of what a budget phone can contain. It keeps other phone manufacturers on their feet, and in the end, the consumer benefits.

Xiaomi has done a great service to anyone purchasing this phone as they have improved on already amazing battery life, giving heavy users two days of battery life which is completely unheard of. This is definitely my top pick for a budget device going forward and I highly recommend it to anyone looking for an amazing device for less.


torej še ena pozitivna ocena za r4pro

Dimnik ::

vilonja je izjavil:

Zdi se mi celo, da pri nillkinu zraven dobiš dve nalepki, ki ju lahko prav zato uporabiš.

Za vsak slučaj uporabite ne najtanjšega traku, da ko boste nacentrirali, da se ne bo slučajno kaj zamaknilo, ko boste poklopili steklo.


Ja dve nalepki mali sta zraven,sicer namenjeni za drugo stvar koliko se spmnim, ampak se lahko uporabita za namestitev kot si opisal...

gregor ::

specing ::

grozna/10

scipascapa ::

wow res hvalijo tega novega redmi 4 pro.

samo tole mi ni jasno, kam zgine cena od 130$ do 200$?

Note: November 26, 2016, even though this phone was released by Xiaomi at $130, reseller prices rise to around $200 which is ludicrous. Average resale prices hover around $160-$180, and at that price, you might as well purchase a Redmi Note 4 instead. However if you can find the Redmi 4 Prime for $130 or close to that, that is the best budget device you can get.

Zgodovina sprememb…

Tinaamalaa ::

Hvalijo ga, ker je nov...sej fajn zgleda, ni pa nic kaj inovativnega napram 3S... Rn3Pro je pa se vedno king za price/performance.

scipascapa ::

5,5'' preveliko.

Tinaamalaa ::

Ja, 8.7mm je visji pa 10g tezji...se pa kr pozna razlika zaslona...
+ Redmi 4 prime ima vecji crni rob okoli

Zgodovina sprememb…

gregor ::

scipascapa je izjavil:

wow res hvalijo tega novega redmi 4 pro.

samo tole mi ni jasno, kam zgine cena od 130$ do 200$?

Note: November 26, 2016, even though this phone was released by Xiaomi at $130, reseller prices rise to around $200 which is ludicrous. Average resale prices hover around $160-$180, and at that price, you might as well purchase a Redmi Note 4 instead. However if you can find the Redmi 4 Prime for $130 or close to that, that is the best budget device you can get.


cena ki je objavljena ob izidu je preračunana iz kitajske valute v USD, ta cena nikoli ne velja za ostali svet
telefone za prodajo izven kitajske prodajajo preprodajalci, ti si vzamejo svoj delež pogače, ob izidu močno nabijejo, potem spustijo a še vedno imajo v končni ceni svoj delež, zastonj pač noben ne dela
še dobro da obstajajo, če ne bi xiaomi ipd telefoni težko prišli do nas....

LP

mihellino ::

Možno da je tole kdo že omenil zgoraj ampak še vseeno. Na mimovrste imajo telefon xiaomi redmi note 3 pro znižan na 180€ kar je za tak telefon res majka. Mjo pa tudi ogromno drugih nizkocenovnih telefonov bolj nezanih znamk.

antonija ::

A pa je to res vsaj priblizno enaka cena kot jo imajo kitajci vkljucujoc postnino in dajatve do Slovenije?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dimnik ::

mihellino je izjavil:

Možno da je tole kdo že omenil zgoraj ampak še vseeno. Na mimovrste imajo telefon xiaomi redmi note 3 pro znižan na 180€ kar je za tak telefon res majka. Mjo pa tudi ogromno drugih nizkocenovnih telefonov bolj nezanih znamk.


Ja samo 2/16 verzija, za ta denar dobiš 3/32 s kitajske

mihellino ::

Pa jaz imam še eno vprašanje. Imam samsung galaxy s5 active kateremu se je zbil lcd in trenutno ne dela, popravilo pa stane 160 evrov. Zdaj pa nevem ali se mi bolj splača kupiti enega xiaomija (ali kakšno drugo firmo) podobne cene. Upoštevamo tudi to da je s5 zadnje čase kazal rahle znake počasnega delovaja.

Dimnik ::

Če si sam popraviš, te pride ceneje. Priporočam ti xiaomi, samo odvisno kakšne velikosti bi imel ekran...

Qushaak ::

Ipaky Cover for Xiaomi Redmi 4
Totally Protection Frosted Back Cover for Xiaomi Redmi 4
Hybrid Silicon Armor Hard Case For Xiaomi Redmi

V prvi vrsti mi največ pomeni robustnost. Dosti pa tudi,d a mi ne bo kmalu kar razpadel.
Katerega se priporoča izmed teh treh? Če noben ni ok lahko tudi kaj tretjega.
Hvala za mnenje.

koli99 ::

Fantje iscem darilo za zeno in se obračam na vašo pomoč. Trenutno ima Motorola Moto G (2nd gen) ampak opaža/mo da gre počasi v maloro...

Kaj predlagate in seveda kje (dostava do božiča)? Cenovni rang naj bo 200+-50EUR. Na GSM arena vidim da tile Xiaomi nimajo zaščite stekla? Torej je potrebno še kakšen screen dokupiti?

roberto1 ::

Trenutno imaš na voljo mi5 32 pri Top One za cca 250€, kar je super deal (pri Goldway je še cenejši, ampak osebno nimam izkušnje z njimi). Če je bolj navdušena nad večjim telefonom, pa Redmi Note 3 Pro 32, Redmi Pro 64 ali pa Redmi Note 4 64.
Vse to je super, glede na to, da je Motorola 5", ampak ima skoraj footprint 5.5" telefona:))
Steklo bi ti priporočal Nillkin, zna pa bit na tesno do božiča preko Aliexpressa. Časa je dovolj, ampak zaradi povečanega prometa v tem času bi jaz naročil oz. se odločil čimprej.

koli99 je izjavil:

Fantje iscem darilo za zeno in se obračam na vašo pomoč. Trenutno ima Motorola Moto G (2nd gen) ampak opaža/mo da gre počasi v maloro...

Kaj predlagate in seveda kje (dostava do božiča)? Cenovni rang naj bo 200+-50EUR. Na GSM arena vidim da tile Xiaomi nimajo zaščite stekla? Torej je potrebno še kakšen screen dokupiti?
Someday never comes!

FireSnake ::

mihellino je izjavil:

Pa jaz imam še eno vprašanje. Imam samsung galaxy s5 active kateremu se je zbil lcd in trenutno ne dela, popravilo pa stane 160 evrov. Zdaj pa nevem ali se mi bolj splača kupiti enega xiaomija (ali kakšno drugo firmo) podobne cene. Upoštevamo tudi to da je s5 zadnje čase kazal rahle znake počasnega delovaja.


Če nameravaš kupiti Xiaomi si preberi to temo, ker boš moral sprejeti kar nekaj kompromisov.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

koli99 ::

Hvala za hiter odgovor!

Ok, recimo da izberem tega: https://www.aliexpress.com/store/produc...
+
Tempered glass.

Ok, kako pa glede poštnine? Če izberem DHL je rok dobave (9-19dni), piše pa tudi da je pri izboru DHL paket brez obdavčitve carine. Je to res? Imate izkušnje s tem?

roberto1 ::

Tako je. Piše spodaj v opisu vse. Obvezno DHL, ki je brez dodatnih dajatev, po izkušnjah pa traja med 10 in 14 dni. Jaz sem recimo zadeve dobil med 8-12 dan od naročila.Nikoli pa ni bilo več kot 12 dni.
Ne vem pa če so kakšne zakasnitve sedaj v tem času, ko se bližajo prazniki!

lp

koli99 je izjavil:

Hvala za hiter odgovor!

Ok, recimo da izberem tega: https://www.aliexpress.com/store/produc...
+
Tempered glass.

Ok, kako pa glede poštnine? Če izberem DHL je rok dobave (9-19dni), piše pa tudi da je pri izboru DHL paket brez obdavčitve carine. Je to res? Imate izkušnje s tem?
Someday never comes!

antonija ::

Za cas posiljanja racunaj da v decembru vse traja dlje, in da obstaja dobra moznost da telefona NE dobis do novega leta.

DHL opcija pri TopOne je brez dodatnih dajatev.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

koli99 ::

Kakšna pa je razlika med Goldway in TopOne trgovino?

Isti produkt bi prišel na Goldway 194USD (SiliconeClearFilm - verjetno ni enako kot tempered glass?, in DHL je 11 usd namesto 23usd), na TopOne 212USD. Na Goldway nič ne omenjajo brez carinskih dajatev. Je bolje potem naročiti na TopOne in biti brez skrbi?

roberto1 ::

Pod izdelkom ti vse piše (če tega odstavka pri opisu ni, potem za ta določen izdelek ne nudijo Eu Express opcije)

1.I need pay for customs duty?
You may be charged customs duties and taxes for something purchased online. Buyers are responsible for custom taxes.
EU Express: option is “ aeProduct.getSubject() ” no need pay tax, Normally, you can receive your parcel average 7-15 days, very faster!!
For Russian: the best option is aeProduct.getSubject() method, free and normally no need pay tax

Dobili so tukaj tudi bp naročila iz Goldwaya, ampak načeloma je Top One bolj zanesljiv. Če jim naročiš da naredijo "quality control", bi moralo
bit. Jaz raje vzamem pri Top One, ker imam dobro izkušnjo. Lahko pa gre marsikaj narobe pri kateremkoli Kitajcu:)

koli99 je izjavil:

Kakšna pa je razlika med Goldway in TopOne trgovino?

Isti produkt bi prišel na Goldway 194USD (SiliconeClearFilm - verjetno ni enako kot tempered glass?, in DHL je 11 usd namesto 23usd), na TopOne 212USD. Na Goldway nič ne omenjajo brez carinskih dajatev. Je bolje potem naročiti na TopOne in biti brez skrbi?
Someday never comes!

buttcrack ::

roberto1 je izjavil:

Powersaving opcijo v "battery" imaš na OFF?

buttcrack je izjavil:

Na R3 global dev varianti mi zadnje tri update ne synca avtomatsko gmaila.

je to kakšen bug ali sem mogoče pomotoma kje kaj zajebal? Znotraj accountov sem že parkrat vse disejblal in enejblal.

no zdej pa sledeča težava...

primarni gmail mi ne synca, drugega pa insta. kaj bi lahko bilo tuki narobe? sync nastavitve računa sem preveril.

koli99 ::

roberto1 je izjavil:

Pod izdelkom ti vse piše (če tega odstavka pri opisu ni, potem za ta določen izdelek ne nudijo Eu Express opcije)

1.I need pay for customs duty?
You may be charged customs duties and taxes for something purchased online. Buyers are responsible for custom taxes.
EU Express: option is “ aeProduct.getSubject() ” no need pay tax, Normally, you can receive your parcel average 7-15 days, very faster!!
For Russian: the best option is aeProduct.getSubject() method, free and normally no need pay tax

Dobili so tukaj tudi bp naročila iz Goldwaya, ampak načeloma je Top One bolj zanesljiv. Če jim naročiš da naredijo "quality control", bi moralo
bit. Jaz raje vzamem pri Top One, ker imam dobro izkušnjo. Lahko pa gre marsikaj narobe pri kateremkoli Kitajcu:)

koli99 je izjavil:

Kakšna pa je razlika med Goldway in TopOne trgovino?

Isti produkt bi prišel na Goldway 194USD (SiliconeClearFilm - verjetno ni enako kot tempered glass?, in DHL je 11 usd namesto 23usd), na TopOne 212USD. Na Goldway nič ne omenjajo brez carinskih dajatev. Je bolje potem naročiti na TopOne in biti brez skrbi?


Ok hvala. Naročim pri TopOne in je to to.

hvala!

mailer ::

Se pri top one še dobi redmi 3s oz 3s prime z 3gb rama in 32gb roma v sivi barvi oz kskšna druga stran s paypal plačilom?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

robertko ::

mailer je izjavil:

Se pri top one še dobi redmi 3s oz 3s prime z 3gb rama in 32gb roma v sivi barvi oz kskšna druga stran s paypal plačilom?


Katero barvo Silver ali Gray?

antonija ::

mailer je izjavil:

Se pri top one še dobi redmi 3s oz 3s prime z 3gb rama in 32gb roma v sivi barvi oz kskšna druga stran s paypal plačilom?
Si pogledal ce ga imajo v ponudbi?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

roberto1 ::

Mislim da edino pri grossoshop in efox lahko plačaš s paypal. Aliexpress prodajalci odpadejo.
Jaz sem vzel sivega nekaj časa nazaj pri Efoxu in mislim da jih imajo tudi v tem trenutku.
Me pa malo razpizdi efox zadnje čase, ker dpd nekaj bluzi s transportom in zna trajat do 3 tedne da dobiš zadevo.

mailer je izjavil:

Se pri top one še dobi redmi 3s oz 3s prime z 3gb rama in 32gb roma v sivi barvi oz kskšna druga stran s paypal plačilom?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()
««
64 / 374
»»