» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
63 / 374
»»

nofaith ::

No sem dobil mi band 2 iz gearbesta, in nekak potrjujem da če naročiš unregistered carina na vtika prstov vmes, če pa registered ti pa še kako radi ustavijo pošiljko.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Killermode ::

nofaith je izjavil:

No sem dobil mi band 2 iz gearbesta, in nekak potrjujem da če naročiš unregistered carina na vtika prstov vmes, če pa registered ti pa še kako radi ustavijo pošiljko.

glih sem danes prejel miband 2 iz banggooda in nisem izbral registered pa so vseeno poslali registered. carina ni dirala. itak ko čez skaner to spustijo je tuk majhna stvar da se ne zajbavajo z njo.


Zj čakam, da se nafila. Kuk časa se ta stvar kej polni? Glede na to, da sem mi band pustil enkrat na mesec in pol čez noč na usb kablu sploh ne vem kak dovg se je kej filal to.

Zgodovina sprememb…

nofaith ::

Killermode je izjavil:


Zj čakam, da se nafila. Kuk časa se ta stvar kej polni? Glede na to, da sem mi band pustil enkrat na mesec in pol čez noč na usb kablu sploh ne vem kak dovg se je kej filal to.



Fila se okoli ene ure.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

robertko ::

Vsaki četrti prodani smartphone v Indiji je Xiaomi

http://www.racunalo.com/svaki-cetvrti-p...

antonija ::

Meni redmi 3s 32 pozre med 5 in 10% baterije cez noc. Ce sem prav prebral na internetih je to bug v androidu ker telefonu ne pusti iti v deep sleep. Tudi na zadnjem EU ROMu mi zre enako kot prej.

Bi pa pricakoval med 0 in 2%...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

peglezn ::

antonija je izjavil:

Meni redmi 3s 32 pozre med 5 in 10% baterije cez noc. Ce sem prav prebral na internetih je to bug v androidu ker telefonu ne pusti iti v deep sleep. Tudi na zadnjem EU ROMu mi zre enako kot prej.

Bi pa pricakoval med 0 in 2%...


men je zadnji OTA update (global) popravil ta bug. pred tem mi je žrlo ene 10% čez noč, zdej pa 0 ali 1%. Baterija mi drži 2x, 3x dlje kot prej

KTr1sk ::

KTr1sk je izjavil:

roberto1 je izjavil:

@KTr1sk - pa dobro, teh par 10€ boš že preživel, vsak izmed nas je že kdaj plačal carino oz. davek, pa ga ne bi rabil. Če bi si naročil telefon za 300 ali 400€, potem pa ne bi bila več šala:)
Zato je pametno ne gledat cene v trgovinah, ker je treba temu prištet še poštnino in v primeru ko za to ni poskrbljeno, še dajatve.
Sicer pa - look at the brightside - če bo slučajno crknil in ga boš moral pošiljat na KItajsko, ti vsaj na carini ne bojo težili, kako si ga prvič uvozil:)))


no danes sem prejel Note 3 "KATE" Special Edition, lepo zapakirano, vse je izgledalo v najlepšem redu, a ko sem telefon hotel prižgati se ni prižgal :(, oz prvo sem ga dal polnit in ne vem dobre pol ure če se je polnil je bil telefon vroč, ga hitro odklopim in nič :(, če ga dam polnit rdeča lučka utripa, sem pa našel na internetu, da so imeli že takšne težave..

tale npr. je imel enak problem..izgelda da ni rešil
https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comment...

na aliexpress še nisem nič potrdil, da sem prejel, ..je kakšna rešitev kaj naredit? hvala


errhec je izjavil:

Če utripa rdeča lučka, je baterija prazna.
Je bila baterija vroča ali del pri polnilcu? ( drugače pa imaš kategorijo xiaomi telefoni in ostale naprave )


Cel telefon je bil vroč, ..
...brez pripomočkov sem ga odprl zadaj (samo z nohti) in sem potem vštekal usb kabel in se tukaj začne segrevat in je kmalu vroče

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

errhec ::

Glej da kaj ne poškoduješ.
Reklamiraj dokler je še čas. Povej da je DOA (dead on arrival)Se ne prižge. Ne govori da si ga odprl.
Na pošti povprašaj kako je z feklamacijskim popravilom. Dobiti bi moral nek dokument da gre aparat na popravilo v tujino.
Včasih je bilo to potrebno urediti na carinski pošti v Ljubljani.
dd

Tinaamalaa ::

Probaj ga na PC priklopit ter preveri kako ti ga zazna (prej rabis MiFlash za driverje..)
Pa tam do enih 40 stopinj je normalno,..sicer res slaba...

KTr1sk ::

V device managarju nič ne zazna, da bi karkoli bilo priklopljeno..preizkusil sem tudi tole pa ni delovalo

gledal sem tudi tole

, a ne upam karkoli razdirat, če bi mogoče kako nazaj poslal na kitjasko ...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Tinaamalaa ::

Kaj pa v MiFlashu ti ga zazna?

KTr1sk ::

Tinaamalaa je izjavil:

Kaj pa v MiFlashu ti ga zazna?

sem probal in brez uspeha, v MiFlashu je nekakšna razpredelnica a ničesar ne piše/zazna :(
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

SumTingWong ::

Ne razumem zakaj si šel sploh odpirat telefon. Vidno defekten je, pošlji nazaj. Je slaba, da si brez telefona in čakaš, ampak največja možnost, da dobiš nazaj denar ali nov mobitel.

KTr1sk ::

SumTingWong je izjavil:

Ne razumem zakaj si šel sploh odpirat telefon. Vidno defekten je, pošlji nazaj. Je slaba, da si brez telefona in čakaš, ampak največja možnost, da dobiš nazaj denar ali nov mobitel.

Telefon sem odprl samo s prsti in ni sledi o odpiranju (je že zaprt), je samo kot pokrovček, ki drži hrbtno stran telefona, bom videl kaj bodo kitjaci odgovorili, sem ji pisal
"Today I recieve the item, nice phone but it doesnt work :( :(, when i try'd to power-on it with the power button nothing happens,I put in the charger and the red light just keeps blinking and not booting the device and PC does not recognize it :( :( I am very disappointed "
potem bom dal pa dispute in dodal video kot dokaz
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

KTr1sk ::

Evo sem posnel, tako to izgleda,...čist mrtu še ni, ne upam ga pustiti polnit dlje časa, ker se hitro začne greti, (na vrhu ekrana, kje je čipovje) preko polnilca in preko pcja se greje aparat...:(
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

tenchu ::

Moj telefon je buden tudi ko je telefon izklopljen. Ko pogledam statistiko baterije so tam črtice, ki kažejo da je telefon buden tudi ko je ekran izklopljen. To se dogaja tudi ponoči in tudi v letalskem načinu. Je to normalno? Imam mi5s na eu romu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tenchu ()

Dimnik ::

Mislim, da ne. Moj rn3 je buden ko je vklopljen zaslon in vmes kratki intervali skozi noč in dan, ko je ekran nedejaven, tako kaže graf pod baterijo

vilonja ::

To so wakelocki. Če se ekran čez noč prevečkrat zbudi to zjutraj opaziš kot battery drain.

roberto1 ::

En primer podoben sem imel od enega uporabnika tukaj in mi ga ni uspelo zbuditi. Je pa res, da takrat še nisem poizkušal deep flash variante, ki lahko edina zbudi do konca zbrickan telefon. Vse to pa se je načeloma dogajalo ob "zajebu" s flašanjem, ali pa se je telefon pač po nekem času izklopil in se več ni zbudil (prej omenjen konkretni primer).

Vsekakor pa če si ga takšnega dobil, najboljše da poizkušaš dispute. Vsaj do neke mere moraš ugodno rešit, tudi če ga moraš poslat nazaj.

Jaz osebno bi še poizkusil z deepflash kablom, da se ga poizkusi prisilit v EDL mode (Qualcomm Qloader v device manager). Če to ne bi funkcioniralo, je edina razlaga, da je strojna napaka.


KTr1sk je izjavil:

Evo sem posnel, tako to izgleda,...čist mrtu še ni, ne upam ga pustiti polnit dlje časa, ker se hitro začne greti, (na vrhu ekrana, kje je čipovje) preko polnilca in preko pcja se greje aparat...:(
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Dimnik ::

vilonja je izjavil:

To so wakelocki. Če se ekran čez noč prevečkrat zbudi to zjutraj opaziš kot battery drain.


Ekran ni buden, ni črtice, so pa vmes črtice za buden telefon oz wakeap, še nisem doživel da bi se ekran ponoči ali čez dan sam od sebe prižgal..tok tok na les

Prospekt ::

Odlocil sem se, da kupim Mi5 S a imam dve vprasanji:
Koliko GB prostora ostane prostih po namestitvi sistema in koliko zasedejo povprecne Android aplikacije? 32 vs 64 GB cincanje, ker nima SD prostora.

Katera trgovina se uporablja za nakup Xiaomi telefonov pri nas? Vseeno mi je, ce je dobavni rok 2 dneva ali 2 tedna.

KTr1sk ::

@roberto1 : problem je tudi pri meni, da se nenormalno segreva vezje ne telefonu, kadar je priključen na original polnilec ali polnjenje preko PCja,zato mislim da ni samo napaka v softwaru..moje mišljenje
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

nofaith ::

@catal
Meni od 26gb prostega zasedejo aplikacije malo več kot 8 gb. za trgovino pri nas pa nevem. Mimovrste in ena a imata te stvari, samo nobeden ne ponuja mi5s
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

roberto1 ::

Mi5s nima 32gb, zato je najmanj 64, kar bi moralo zadostovati. Meni ostane cca 54 po inštalaciji vseh appov.

Top One je najbolj ugoden trenutno z DHL, zna pa biti tudi na grossoshop kakšna akcija ali pa na efoxu. Pač zavarovanje plačila dajatev je obvezno pri vseh 3 (Dhl ali SF Express)
V slo, če ga kje dobiš, boš na cca 400EUR.

Prospekt je izjavil:

Odlocil sem se, da kupim Mi5 S a imam dve vprasanji:
Koliko GB prostora ostane prostih po namestitvi sistema in koliko zasedejo povprecne Android aplikacije? 32 vs 64 GB cincanje, ker nima SD prostora.

Katera trgovina se uporablja za nakup Xiaomi telefonov pri nas? Vseeno mi je, ce je dobavni rok 2 dneva ali 2 tedna.


Se strinjam. Zato boljše dispute, da dobiš nazaj ali denar ali da ti ga zamenjajo.

KTr1sk je izjavil:

@roberto1 : problem je tudi pri meni, da se nenormalno segreva vezje ne telefonu, kadar je priključen na original polnilec ali polnjenje preko PCja,zato mislim da ni samo napaka v softwaru..moje mišljenje
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

roberto1 ::

Zdaj videl, (me je robertko opozoril), da obstaja 32gb verzija mi5s. My bad.
Vsekakor za teh par 10€ nima smisla jemat 32gb, kljub več rama. Ali pa greš na polno s 128:)
Someday never comes!

gregor ::

Mi-Sci-Fi
Xiaomi Mi Mix review

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix-r...

Joze_K ::

stara mama ::

No lepo, zdaj bomo spet kupovali USB kable po 20€ ...

Prospekt ::

Malo sem se slabo izrazil zanimalo me je katere trgovine se uporablja za nakup telefonov pri nas v EU. :D

@32 vs 64 GB, hvala za info :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

gregor ::

Joze_K je izjavil:

Konec neobdavčenih pošiljk prek AliExpressa, prihajajo spremembe - Po novem bodo obdavčeni vsi spletni nakupi, tudi tisti zunaj EU do vrednosti 22 evrov


kaj piše v tem članku, ne morem pogledat...
da bi bili obdavčeni tudi nakupi znotraj EU, ali ni to malo čudno, prost pretok blaga, storitev ipd...??

stara mama ::

gregor je izjavil:


kaj piše v tem članku, ne morem pogledat...
da bi bili obdavčeni tudi nakupi znotraj EU, ali ni to malo čudno, prost pretok blaga, storitev ipd...??

Klik

sentiš ::

Sej nakupi znotraj EU so itak že obdavčeni. Zdaj bodo samo obdavčili še male nakupe iz tujine do 22€. Oziroma ukinili to ugodnost oprostitve.

roberto1 ::

Sem kak teden ali dva nazaj videl, da se nekaj spreminja. Tako da je dejansko tako, da bodo obdavčene vse pošiljke izven Eu. Bilo je samo vprašanje časa verjetno.
Gre pa za predlog

Število pošiljk iz azijskih spletnih trgovin medletno zraste za 40 odstotkov, velike rasti logisti opažajo tudi iz trgovin na drugi strani Atlantika. Bodo takšnim rastem šteti dnevi, potem ko bo evropska komisija obdavčila tudi pošiljke nižjih vrednosti?

Za pošiljke v vrednosti manj kot 22 evrov, uvožene v EU, trenutno velja oprostitev plačila davka na dodano vrednost (DDV). >>Glede na to, da je v EU vsako leto brez DDV uvoženih približno 150 milijonov pošiljk, je ta sistem dovzeten za obsežne goljufije in zlorabe, ki ustvarjajo znatna izkrivljanja za podjetja v EU. Ta so seveda prikrajšana, saj so v nasprotju s tekmeci iz tretjih držav zavezana plačati DDV za vsak cent, ki ga ustvarijo s prodajo. Poleg tega je uvoženo blago visoke vrednosti, kot so pametni telefoni in tablice, v uvozni dokumentaciji pogosto podcenjeno ali napačno opisano, da je mogoče izkoristiti oprostitev plačila DDV. Zato se je komisija odločila odpraviti to oprostitev,sporoča evropska komisija. Predlog bi radi predložili v obravnavo do konca leta, kdaj bo začel veljati, še ni jasno.
Someday never comes!

roberto1 ::

še drugi vir

Predvidoma do 2021:)
Someday never comes!

gregor ::

zanimivo, potem bodo imeli na carinski pošti še 5x več dela, lahko kar zaposlijo še nekaj 100 ljudi
ker veliko paketov je sedaj šlo skozi brez ddv, pregleda ipd..., kabli, polnilci, led lučke, baterije.. ipd ipd

no, če bo te šele leta 2021, potem še imamo čas da pokupimo celo kitajsko...

no, in seveda imamo tukaj še stari dobri TOP ONE ipd prodajalce ki spravijo blago do nas preko GB, brez ddv, carinske pošte :)

LP

EDIT
bolj prava tema za to diskusijo:
https://slo-tech.com/forum/t276516/2749

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

scipascapa ::

sej ni problem, itaq se plača iz proračuna.

gregor ::

točno tako...

Xiaomi Mi Note 2 Review - Another Beast from Xiaomi

http://www.gizmochina.com/2016/12/01/xi...

roberto1 ::

Zelo zanimiv review mi5s s strani C4Etech, ki delajo zelo kvalitetne revjuje.
Za tiste, ki se odločate med mi5 ali mi5s, priporočjiv ogled. V bistvu je razen proca in kovinskega ohišja v vseh ostalih pogledih 5S downgrade napram 5.
Someday never comes!

Wonder ::

Je mogoče kdo sprobal Xiaomi Redmi 4a, kako se kaj obnese?

Prospekt ::

roberto1 je izjavil:

Zelo zanimiv review mi5s s strani C4Etech, ki delajo zelo kvalitetne revjuje.
Za tiste, ki se odločate med mi5 ali mi5s, priporočjiv ogled. V bistvu je razen proca in kovinskega ohišja v vseh ostalih pogledih 5S downgrade napram 5.

Malo površen review, zatakne se pri milimeterskih razlikah v velikosti en kup stvari pa spusti.

Nikjer ni omenil, da se S veliko bolje hladi, ker nima keramičnega stekla na zadnji strani kot Mi5.
Mogoče pa se samo Snapdragon 821 nekoliko manj segreva kot 820.

Levo Mi5, na sredini Mi5S, desno Mi5S plus.

Vidi se tudi, da mu kamera ni tako zelo pomembna, ker če malo bolje pogledamo fotografije med Mi5 in Mi5S se jasno vidi, da 12MP Mi5S senzor prekosi 16MP Mi5 v praktično vseh pogojih še zlasti zvečer in ponoči.
Je pa res, da pri ljudeh, ki veliko snemajo morda bolj prav prav Mi5 stabilizacija.

Sem pa sedaj zaskrbljen nad Mi5S stranskimi gumbi, ker sem imel v preteklosti nekaj težav s tem pri Nokia Lumia telefonu. Bo treba še malo pobrskati, če so vsi tako šlampasto narejeni.

roberto1 ::

Jah...meni recimo se mi5 niti približno ni segreval, res da sem imel downclockano verzijo 820-ke, ampak still. Zaradi par% boljšega performancea in ene stopinje hladnejšega procesorja - kaj pa vem, meni se ne zdi to nek deal breaker. To pa je tudi edina stvar, ki je "boljša".

Kamera je spet par % boljša v dobrih pogojih, zvečer in v slabih pogojih precej slabo in brez fokusa (osebno ne bi nikoli več kupil telefona brez OIS-a, ampak to je pač moja preferenca). Senzor je samo polovica zgodbe.

Baterija je tudi slabša, kar je zanimivo glede na to, da je 821 energijsko varčnejši, ultrasonic fingerprint tudi ima svoje "finte"
Če kupuješ nov telefon in ti je všeč "metal look"v 5.2" potem ni dileme. Ne pridobiš pa skoraj nič (kvečjemu izgubiš), če bi hotel naredit upgrade iz mi5.




Prospekt je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Zelo zanimiv review mi5s s strani C4Etech, ki delajo zelo kvalitetne revjuje.
Za tiste, ki se odločate med mi5 ali mi5s, priporočjiv ogled. V bistvu je razen proca in kovinskega ohišja v vseh ostalih pogledih 5S downgrade napram 5.

Malo površen review, zatakne se pri milimeterskih razlikah v velikosti en kup stvari pa spusti.

Nikjer ni omenil, da se S veliko bolje hladi, ker nima keramičnega stekla na zadnji strani kot Mi5.
Mogoče pa se samo Snapdragon 821 nekoliko manj segreva kot 820.

Levo Mi5, na sredini Mi5S, desno Mi5S plus.

Vidi se tudi, da mu kamera ni tako zelo pomembna, ker če malo bolje pogledamo fotografije med Mi5 in Mi5S se jasno vidi, da 12MP Mi5S senzor prekosi 16MP Mi5 v praktično vseh pogojih še zlasti zvečer in ponoči.
Je pa res, da pri ljudeh, ki veliko snemajo morda bolj prav prav Mi5 stabilizacija.

Sem pa sedaj zaskrbljen nad Mi5S stranskimi gumbi, ker sem imel v preteklosti nekaj težav s tem pri Nokia Lumia telefonu. Bo treba še malo pobrskati, če so vsi tako šlampasto narejeni.
Someday never comes!

Prospekt ::

Hvala za mnenje, nisem še srečal nikogar, ki bi imel oba. Očitno bo treba kupit Mi5.

HDvideo ::

Za moje pojme je Mi5s tudi downgrade napram Mi5. In glede kamere ne bo ravno držalo, da so slike tako zelo boljše razlika je minimalna in ni omembe vredna morda je na Mi5 celo za odtenek boljša kar se tiče korektnosti barv. Glede segrevanja pa lahko potrdim, da se tudi Mi5 Prime 2.15 GHz ne pretirano segreva.
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

manniac ::

Kateri xiaomi je trenutno best buy do 200 +-20eur? In da ima ze nalozen Google play.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: manniac ()

Tinaamalaa ::

Mi5 ali Rn3Pro

manniac ::

Kaj pa Xiaomi Redmi Pro ali pa Rn4?

Tinaamalaa ::

Tudi sta ok pomoje, samo imata mediatek procesor, mi5 in rn3 pa snapdragon.

manniac ::

Ok, sem se odlocil da bom dodal da bo za mi5. Kje ga vzamem oz se ga dobi najceneje. Ali pri goldwayu lahko posljejo tako da ne placas davkov in carine? Torej vesel bi bil linka do trenutno najcenejšega xiaomi MI 5 (z google play ze nalozenim). hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: manniac ()

manniac ::

https://www.aliexpress.com/store/produc...

gledal sem tega. Je kje ceneje?

Zlikovec ::

Tudi jaz sem gledal tegale .. je najcenejši, nisem pa čisto odločen glede prodajalca (top one ti takoj pove za doplačilo glede remote lokacije, pri temu je v drobnem tisku, da tega ne krijejo, tudi nekje sem zasledil, da so bile ene težave z eu exspress opcijo, vendar se ne spomnim več kje ...)

Če lahko kdo ki je naročal pri njem kaj več pove, bi bilo super ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT
««
63 / 374
»»