» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
62 / 374
»»

boon45 ::

Zanima me ali se splača nakup tega powerbanka?
Zgleda, kar uredu, sam da se ne bo pol kadil ko iz note 7?
i7 5960X|Asus X99|2x980GTX STRIX|64GB Dominator Platinum|Bytecc BT-145
All watercooled

Dimnik ::

boon45 je izjavil:

Zanima me ali se splača nakup tega powerbanka?
Zgleda, kar uredu, sam da se ne bo pol kadil ko iz note 7?


Kupil točno takšno in tukaj, telefon ki ima 4000mA baterijo napolni 2x brez problema, nebo se kadilo brez strahu, samo kupi...

roberto1 ::

Ti reseller romi so zelo dvomljive kvalitete in še marsikaj drugega.

Najbolje je, da poizkusiš odklenit bootloader in s pomočjo twrp inštaliraš xiaomi.eu rom za Redmi Pro.

Eu rom je "custom rom", ampak je to posebna zadeva, ki je po mojih ocenah po stabilnosti in funkcijah celo boljša od uradnih romov. Pa še pisank se rešiš za zmeraj in weekly releasi so ažurni.
Jaz zmeraj uporabljam xiaomi.eu rome in mi nikoli gps ni delal težav.



skodars je izjavil:

Pozdravljeni,

nekaj me zanima, če bi kdo vedel...
Kolega je naročil Xiaomi redmi pro... Pisali smo trgovcu, da bi naložil global stable rom vendar je napisal, da ga ne more in potem naložil custom rom. Vse lepo in prav do danes, ko kolega pravi, da mu ne dela lokacija (GPS). Smo si rekli, če ni trgovec naložil pravi ROM ga bomo mi sflešali. Samo kakor sem do sedaj raziskoval razen custom romov in china roma drugega zaenkrat ne obstaja? Mislite, da se bo pojavil recimo Global stabe rom za ta model? Oz kaj bi bilo najbolje narediti? Očitno ga tudi trgovec zato ni naložil...

LP
Someday never comes!

rap3r ::

Boljša polovica ima Redmi 3S in moram rečit, da zadeva deluje super.

Včasih jo malo prekinja med pogovorom ampak sumim, da je to posledica Telemach omrežja. Sedaj sem ji omrežje ročno nastavil na Mobitel, pa bom vidu kako bo...

Ima pa en drug problem za katerega nisem našel rešitve. MMS sporočil telefon ne pošilja in ne prejema če ni priklopljen na WIFI. Ja prav ste prebrali :) prenos podatkov je vklopljen, internet deluje, APN za MMS je nastavljen tako kot piše na strani od Telemacha ampak ne prejema in ne pošilja MMSov če telefon ni na WIFI. Ima še kdo drug tak problem?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Dimnik ::

Telefon s katerim si poslal na njenega je tudi xiaomi? Mogoče imaš vklopljeno zastonj medsebojno pošiljanje sms in mms med xiaomi napravami...tam naprimer lahko nastaviš da prejemaš sms in mms samo ko je wifi.. Če pa pošiljaš z drugo znamko pa ne prejme, pa nebi vedel...

svecka ::

rap3r je izjavil:

Boljša polovica ima Redmi 3S in moram rečit, da zadeva deluje super.

Včasih jo malo prekinja med pogovorom ampak sumim, da je to posledica Telemach omrežja. Sedaj sem ji omrežje ročno nastavil na Mobitel, pa bom vidu kako bo...

Ima pa en drug problem za katerega nisem našel rešitve. MMS sporočil telefon ne pošilja in ne prejema če ni priklopljen na WIFI. Ja prav ste prebrali :) prenos podatkov je vklopljen, internet deluje, APN za MMS je nastavljen tako kot piše na strani od Telemacha ampak ne prejema in ne pošilja MMSov če telefon ni na WIFI. Ima še kdo drug tak problem?



Tudi jaz sem na Telemachu in mi prekinja. Sem izklopil VoLTE pa je malenkost boljše potem. Tudi meni MMS noče pošiljati, če nimam vklopljenega tudi Wi-Fija.

Ker nimam LTE verzije (international), mi skoz signal pada iz H+ na Edge in nazaj. Čudežno pa pomaga, če imam vklopljen GPS in Googlemaps...potem pa kar nazaj skoči H+.

Skratka ni popolno. Ima kdo kake probleme na drugih romih pri teh stvareh? Jaz imam global stable muiu 7.

sentiš ::

Redmi 4 Prime
gsmarena review: http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4_...

rap3r ::

Probal sem poslati na iPhone in obratno v nobenem primeru MMS ni prejet/poslan, edino če je telefon na WIFI. Če bi poslalo v primeru, da je samo WIFI vklopljen potem ni problema, ampak ne pošlje tudi če je WIFI vklopljen in ni povezan na noben WIFI.

In to se dogaja samo na Telemachu?

Glede romov se pa nisem kaj dosti ukvarjal. Je na temu na katerem je prišel. Piše muiu 7.3.10...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Nostra1122 ::

Imam problem na mojem redmi 3 pro. In sicer home screen ne dela oz. je črn. Vse ostalo deluje vredu, ampak lahko dostopam do stvari samo preko obvestil in lock screena.

Probal sem že večkrat rebootat in tudi že tovarnisko ponastavitev. Imam global development ROM, semizdi da se je pred to težavo posodobil, tako da je morda v tej posodobitvi problem.

Se da kako vrniti nazaj na prejšnjo verzijo MIUIja? Imate še kakšne druge ideje? Preostane mi še flashanje in namestitev kakšnega drugega ROMa..

lp in hvala za odgovore.

antonija ::

Probaj EU ROM? Sej lahko vedno nalozis gor uradni ROM ce hoces...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Nostra1122 ::

Namestil sem prejšnjo verzijo ROMa in na srečo sedaj deluje.

rap3r ::

Je kdo probal še kakšeno drugo verzijo roma na Telemachu? Je isto problem z MMSji?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Tinaamalaa ::

Meni normalno posilja/prejema MMSe na RN3, EU ROM telemach

knap ::

sentiš je izjavil:

Redmi 4 Prime
gsmarena review: http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4_...


torej očitno so naredili res zelo dober telefon, za cca 170 eur več ne moreš pričakovat
že to da so ga pohvalili na gsmareni pove dosti:

Final words

It's hard not to like the Xiaomi Redmi 4 Prime. Superb metal build, premium looks, exceptional battery life, good display and camera (if neither is exactly trend-setting) - all of this for what amounts to $130 in China. That right there is the operative word, though, China, as the phone is still not available outside of its home country.

Going through the list below you won't find major dealbreakers, even if some areas could use an improvement. Sure, audio quality when recording video isn't great, and camera output won't please the most demanding users but do we seriously expect a phone in this price bracket to be perfect?

tenchu ::

Za mamo iščem flip cover za Redmi Note 3 Pro. Enega že ima, ampak ne dela pravilno, dela samo na proximity sensor, kar pa postane tečno, ker vsakič ko se približaš vrhnjemu delu telefona, izklopi ekran. Torej, ima kdo kakšno priporočilo za flip cover z magnetom za odpiranje/zapiranje ekrana? Našel sem tole

one too many ::

Zdravo!

Po 8 dnih sem dobil Xiami Redmi 3S, ki sem ga naročil preko Top One (mislim, lahko da je bila druga trgovina na AliExpress).

Zanima me, kako se odstrani widget ali ikono z namizja? Naj bi jih premaknil v koš, ampak ikon sploh ne morem premikat.

Edit: V Settings>Launcher>Lock Screen Cells sem imel aktivno. Še vedno sem pa lahko dodajal widgete, le odstraniti ali premakniti jih nisem mogel

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

tenchu je izjavil:

Za mamo iščem flip cover za Redmi Note 3 Pro. Enega že ima, ampak ne dela pravilno, dela samo na proximity sensor, kar pa postane tečno, ker vsakič ko se približaš vrhnjemu delu telefona, izklopi ekran. Torej, ima kdo kakšno priporočilo za flip cover z magnetom za odpiranje/zapiranje ekrana? Našel sem tole


Za kakšni teden dni, ti lahko povem kaj več...imam naročena dva različna modela za rn3, podobniva kot si prilepil link...

Kakšnega imaš sedaj, ne razumem točno kaj te heca,ko ga odpreš se telefon aktivira,.ko ga zapreš se ugasne....ali se kaj motim

matobeli ::

Moti ga ker ko "suimuliraš" zapiranje ovitka, torej greš s prstom čez proximity senzor, se jasno izklopi tudi zaslon, ker pač ne ve ali je senzor prekril ovitek ali prst.

Rešitev pei pametnih ovitkih je v uporabi nfcja (samsumg view cover recimo).

Ampak, če se ne motim rn3 nima nfc. Torej ne preostane drugega kot uporaba alteenativnih programov kjer nastaviš koliko časa mora bit senzor prekrit da ugasne zaslon.

Jaz sem uporabljal nekaj v stilu "smart screen", ampak sem imel problem ker je prehiteo žrl baterijo. Ampak to je bil sony z1 compact. Za r3s nimam takega ovitka in še nisem testiral.

tenchu ::

Dimnik je izjavil:

tenchu je izjavil:

Za mamo iščem flip cover za Redmi Note 3 Pro. Enega že ima, ampak ne dela pravilno, dela samo na proximity sensor, kar pa postane tečno, ker vsakič ko se približaš vrhnjemu delu telefona, izklopi ekran. Torej, ima kdo kakšno priporočilo za flip cover z magnetom za odpiranje/zapiranje ekrana? Našel sem tole


Za kakšni teden dni, ti lahko povem kaj več...imam naročena dva različna modela za rn3, podobniva kot si prilepil link...

Kakšnega imaš sedaj, ne razumem točno kaj te heca,ko ga odpreš se telefon aktivira,.ko ga zapreš se ugasne....ali se kaj motim


Trenutno imam tega. Nima magneta in zato lahko deluje samo na proximity sensor. To je tisti sensor zraven zvočnika, zato da ko se pogovarjaš in daš telefon na uho, te zazna in izklopi ekran. In na isti način deluje ta cover - zazna da ga je nekaj pokrilo in potem zazna, da se je nekaj odstranilo. Delovati pa bi moralo na magnet, tako da se ne bi zapiralo zaradi tega ker pride nekaj na senzor, ampak samo ko zazna magnet od ovitka.

Dimnik ::

Ja za senzor vem... Sem sedaj vklopil smart cover fukcijo, pa če zakrijem senzor ne ugasne ekrana, med pogovorom pa izklopi ekran...se pravi, ga tebi tudi nebi smelo ugašat na prst..pa ti ga, če prav razumem... Ko stestiram etuija, ti javim

Boštjan2016 ::

Tu je nasvet za tiste ki boste ostali na mestu (zadnji global dev rom) s ponavljajočim se obvestilom "Miui launcher se je zaustavil..." in/oz. neuporabnim fonom.
Rešitev: ponovno flešanje roma vključno z brisanjem up. podatkov. A to ni to...
Lažji način: ko obstanete na tej točki podrsajte po zaslonu zgoraj desno od vrha dol. Tako pridete v obvestila. Zgoraj desno je ikona nekakega zobnika. Ko jo kliknete se vam odprejo Nastavitve. Obvestilo o launcherju zaprete s Prekliči. Potem v Dodatne nastavitve poiščete "Jezik" in izberete kak drug jezik- hr, nem, ang...
Sicer ne morete uporabljati sl jezika, a ni se potrebno truditi s ponovnim flešanjem.!

Zgodovina sprememb…

tenchu ::

Ja ampak meni z funkcijo smart cover se ekran ne zapira sploh, ne s senzorjem in ne s coverjom. Pobrat sem moral neko drugo aplikacijo.

stara mama ::

boon45 je izjavil:

Zanima me ali se splača nakup tega powerbanka?
Zgleda, kar uredu, sam da se ne bo pol kadil ko iz note 7?

Imam ta bank in iz njega se ne kadi.

matobeli ::

Dober PB, tudi cena na m.com je dobra.

gregor ::

gremo v prihodnost...;)

Xiaomi Mi 6 expected to come in March with Snapdragon 835 chipset
http://tech.firstpost.com/news-analysis...

Xiaomi Mi 6 bi mogao biti u prodaji već u ožujku 2017, sa Snapdragonom 835
http://www.racunalo.com/xiaomi-mi-6-bi-...

Xiaomi Mi 6 Will Be the First Domestic Flagship To Feature Snapdragon 835 Says Analyst
http://www.gizmochina.com/2016/11/25/xi...

Dimnik ::

Xiaomi Redmi Note 3 Case Msvii Wallet Leather case For xiaomi redmi note 3 pro cover Leather Stand Flip For redmi note3 case 5.5
http://www.aliexpress.com/item/32623829...
(from AliExpress Android)

Evo Tenchu, meni dela ta etui, se pravi vklaplja in ugaša ekran, na rn3pro z vklopljeno funkcijo smart cover, brez kakšne druge aplikacije, enega pa še čakam, ta je prišel danes

fopi ::

V novicah malo mešajo Mi5c in Mi6. Sem videl dva članka z istimi leaked fotografijami, pa so eni pisali da je Mi5c, drugi pa da je Mi6.
Bo pa verjetno Mi5c decembra, Mi6 pa kot klasika spomladi. Se pravi dobavljiv nekje maja?

Jure244 ::

Sam imam MI5 zase in punca ima REDMI 3s. Oba sta na xiaomi.eu romih. Delujeta odlično. Je pa ponovem na global romih za Redmi 3s navoljo tud slovenščina, da ni treba flashat na EU. Oba telefona kupljena na honorbuyu iz Eu skladišča :)

gregor ::

Na gsm areni je pisalo da bo mi5c prestavljen v novembru, vendar dvomim da bo kaj iz tega
no, imajo še 2, 3 dni :)

gregor ::

Xiaomi says shrinking smartphone sales won't hit the company

http://www.reuters.com/article/us-xiaom...
http://www.androidpolice.com/2016/11/25...
http://www.androidcentral.com/xiaomi-is...
http://techthelead.com/2016/11/27/hugo-...

Hugo Barra On Smartphone Sales: "We're giving them to you without making any money"

mikromiki ::

če se komu isto zgodi:
... v petek redmi 3s prime umre.. poskusil polnit- nič, sploh lučka ni delala niti ni polnil, telefon mrtev. na forumu sem potel našel rešitev in sem ga potem spet obudil tako: držal istočasno vol up + vol down + power button ene 15 sekund ali več, in je zavibriral, oživel :)
sedaj dela naprej normalno.
kaj ga je zmedlo pa nebi vedel...

Gtonek1 ::

http://m.banggood.com/Original-Xiaomi-R...

Ali uporablja kdo to napravico?

robertko ::

Vsi Redmi 4 modeli v akciji na Grossoshop-u.

scipascapa ::

pa res

4A samo 95€ + ptt.

scipascapa ::

gregor ::

pri GB imaš še ddv, stroške carinjenja...
pri GS pa tega ni, edino poštnina
če se motim pa me popravite

imaš pa še na topone za cca 110 eur (vse vključeno)

https://www.aliexpress.com/store/produc...
je pa preorder

hiter pogled pa razkrije da je pro(prime) verzija daleč najbolj prodajana pri TO

R4PRO - 580 naročil
R4A - 25 naročil
R4 - 75 naročil

LP

scipascapa ::

GB ima davek in vse....edino česar nima, je zagotovila, da je brez ddvja.


About customs tax

Taxes may apply for imported goods/services and is regulated by the country law. GearBest is not responsible for any tax invoice charged on its products. Shipping rates are estimates and may depend on different policies and tax rates applied per country. Please contact local customs for clarity and information.

Zgodovina sprememb…

gregor ::

vse pošiljke nad 22 eur imajo 22 % ddv, lahko imaš srečo in ti spustijo skozi brez pregleda... vendar pri telefonih se to ne bo zgodilo...

Xiaomi Mi 5c to be unveiled on December 6
http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_5c_ma...

Xiaomi Mi 5C to launch on December 6, will be more affordable than Mi 5
http://indiatoday.intoday.in/technology...

LP

scipascapa ::

kaj je fora Mi 5C modela?

YesPeace ::

Če ima kdo željo "odkupit" Xiaomi Redmi 3s (32GB, 3MB) temno siv.

Naročil sem ga pri TOP ONE vendar signal ne dela (baje bi ga bilo potrebno flashat) vendar sam sam malo bolj neračunalniški tip človeka in so mi take stvari malo tuje :) zato se imam namen odločit za opcijo 2 (return goods) :)

Complaints from buyer Judgement from AE Invalid Reason Proof Guide
Call and SIM issues Valid - -

Solutions:
Option 1: No return partial refund 63.92 EUR

Option 2: Return goods full refund 159.79 EUR ( Seller pays the returning shipping fee)

Response time: 3 days

scipascapa ::

160€ si dal zanj? naj ti nekdo tukaj za 5€ flashne pa je.

YesPeace ::

scipascapa je izjavil:

160EUR si dal zanj? naj ti nekdo tukaj za 5EUR flashne pa je.


to je že vštet DHL (cca 21EUR) pa ta barva je bila nekaj EUR dražja :)


če se kdo ponudi za 5EUR (tudi 10EUR seveda) z veseljem plačam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesPeace ()

gregor ::

scipascapa je izjavil:

kaj je fora Mi 5C modela?


še en model več, jih imajo premalo ;)

očitno bo med redmi modeli in pa mi5, mi5s...

zelo zanimivo, na gb so že navedli podatke, če držijo je potem tole mi5c:

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...

Main Features:
Display: 5.0 inch FHD IPS screen, 1920 x 1080 Pixel
CPU: Snapdragon 818 10 Core
GPU: Adreno 405
System: Android 5.1
RAM + ROM: 3GB RAM + 64GB ROM
Rear Camera: 12.0MP rear camera
Front Camera: 5.0MP front camera
Sensor:
Light sensor, Proximity sensor, Hall Sensor, Gyroscope, Electronic Compass, Accelerometer and Gravity sensor
Bluetooth: 4.1
Features: GPS, GLONASS, Beidou
SIM Card: Dual SIM dual standby. Dual Nano SIM Cards
Network:
2G:GSM 850/900/1800/1900MHz
3G:WCDMA 850/900/1900/2100MHz
TD-SCDMA 1900/2000MHz
4G:FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz
TD-LTE 2600/1900/2300/2500MHz


pričakoval sem MTK SoC, če bo res SD noter, bi znala biti zanimiva zadeva

LP

roberto1 ::

Ni nujno, da bo flašanje to popravilo, če nimaš sploh signala, je možna da je napaka na hardwareu.
Opiši zadevo, kako se obnaša. Ne zazna sploh sim?

YesPeace je izjavil:

scipascapa je izjavil:

160EUR si dal zanj? naj ti nekdo tukaj za 5EUR flashne pa je.


to je že vštet DHL (cca 21EUR) pa ta barva je bila nekaj EUR dražja :)


če se kdo ponudi za 5EUR (tudi 10EUR seveda) z veseljem plačam :)
Someday never comes!

YesPeace ::

roberto1 je izjavil:

Ni nujno, da bo flašanje to popravilo, če nimaš sploh signala, je možna da je napaka na hardwareu.
Opiši zadevo, kako se obnaša. Ne zazna sploh sim?

YesPeace je izjavil:

scipascapa je izjavil:

160EUR si dal zanj? naj ti nekdo tukaj za 5EUR flashne pa je.


to je že vštet DHL (cca 21EUR) pa ta barva je bila nekaj EUR dražja :)


če se kdo ponudi za 5EUR (tudi 10EUR seveda) z veseljem plačam :)


Sim kartico zazna normalno, odtipkam PIN in se lepo odklene. vendar potem je ves čas NO SERVICE. WI-fi tudi deluje normalno... sem posnel tudi filmček kjer sem moral pokazati signal antene (ki ga ni) IMEI št. itd...

ravno to se bojim, ker nisem 100% prepričan, če je tole res samo softwerska napaka in se s flashanjem lahko reši... da se ne bo na koncu izkazalo da je antena fuč in bom ostal z neuporabnim telefonom in 63€ na računu :)

gregor ::

tukaj piše da bo mi5c stal 144 usd, + posredniki, prevoz itd...

http://www.dlbgadget.com/xiaomi-mi-5c-p...

tenchu ::

Koliko vam na MIUI požre baterija čez noč? Meni približno 7% oz. 4% če je v letalskem načinu. Sem pa opazil, da se ene 10 krat ponoči zbudi iz deep sleep, čeprav ne pride nobeno sporočilo, ekran izklopljen, itd.

roberto1 ::

Točno to. Če imaš opcijo, ga pošlji nazaj in dobiš vsaj tu nekje denar nazaj (če odšteješ poštnino k njim). Vem, it sucks, ampak če bo na telefonu njihov nedotaknjen firmware in bootloader zaklenjen, potem ni nobenega izgovora, da si ti kaj zaj...... Trgovci radi potem iščejo vse možne izgovore.


YesPeace je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Ni nujno, da bo flašanje to popravilo, če nimaš sploh signala, je možna da je napaka na hardwareu.
Opiši zadevo, kako se obnaša. Ne zazna sploh sim?

YesPeace je izjavil:

scipascapa je izjavil:

160EUR si dal zanj? naj ti nekdo tukaj za 5EUR flashne pa je.


to je že vštet DHL (cca 21EUR) pa ta barva je bila nekaj EUR dražja :)


če se kdo ponudi za 5EUR (tudi 10EUR seveda) z veseljem plačam :)


Sim kartico zazna normalno, odtipkam PIN in se lepo odklene. vendar potem je ves čas NO SERVICE. WI-fi tudi deluje normalno... sem posnel tudi filmček kjer sem moral pokazati signal antene (ki ga ni) IMEI št. itd...

ravno to se bojim, ker nisem 100% prepričan, če je tole res samo softwerska napaka in se s flashanjem lahko reši... da se ne bo na koncu izkazalo da je antena fuč in bom ostal z neuporabnim telefonom in 63€ na računu :)
Someday never comes!

Matej_K ::

scipascapa je izjavil:

kaj je fora Mi 5C modela?


Upam da bo imel NFC...
... .. .

roberto1 ::

Čisto odvisno od modela. Mi5 cca 6%, Redmi 3 Pro in 3S 0 oz 1-2%. Vse evropski romi in nobenega powersavinga oz. šeduliranega izklopa.
Je pa tudi znotraj posameznih romov razlika, meni je recimo ena avgustovska verzija eu. roma vzela 12-14%, kasnejša pa potem pol manj.


tenchu je izjavil:

Koliko vam na MIUI požre baterija čez noč? Meni približno 7% oz. 4% če je v letalskem načinu. Sem pa opazil, da se ene 10 krat ponoči zbudi iz deep sleep, čeprav ne pride nobeno sporočilo, ekran izklopljen, itd.


Kolikor je meni poznano bosta dve verziji (zakaj ne bi delali zmede, če lahko) in sicer 5.2 in 5.5, verjetno pa bo imel MTK čipset, kar nakazuje tudi napovedana cena 1000 yuanov (cca 145$). Za NFC bi rekel da najbrž ne, ampak pustimo se presenetit.


Matej_K je izjavil:

scipascapa je izjavil:

kaj je fora Mi 5C modela?


Upam da bo imel NFC...
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()
««
62 / 374
»»