» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
372 / 374
»»

j3rn3jk ::

Nima brezžičnega polnjenja

j3rn3jk ::

amacar je izjavil:

Xiaomi 12 se dobi za 320€ (Xiaomi 12 5G Global 8/128GB pametni telefon s kodo: gshopperxiaomi12 iz 366€ na 319€ - https://shrsl.com/4dawz), več ne bi dal za 2 leti star telefon. Sam ga sicer uporabljam in dela bp.


Hvala gledam 256Gb verzijo. Raje dodam 40€ in naročim iz DE.

bosmla ::

@Master_Yoda
V nastavitvah "mobilno omrezje" vklopi "posiljane in prejemanje MMS tudi pri ugasnjenih poatkih" (nekaj takega, pisem napamet)

Scaramouche3 ::

j3rn3jk je izjavil:

amacar je izjavil:

Xiaomi 12 se dobi za 320€ (Xiaomi 12 5G Global 8/128GB pametni telefon s kodo: gshopperxiaomi12 iz 366€ na 319€ - https://shrsl.com/4dawz), več ne bi dal za 2 leti star telefon. Sam ga sicer uporabljam in dela bp.


Hvala gledam 256Gb verzijo. Raje dodam 40€ in naročim iz DE.

Amazon?

Master_Yoda ::

bosmla je izjavil:

@Master_Yoda
V nastavitvah "mobilno omrezje" vklopi "posiljane in prejemanje MMS tudi pri ugasnjenih poatkih" (nekaj takega, pisem napamet)


Ni te opcije. na prejsnjem telefonu ta opcija je tukaj pa je ni.
Dovie'andi se tovya sagain.

zagor256 ::

Zanima me, če je kdo že flashal Indonezijski rom na xiaomi 13t? Bral sem, da potem dela call recorder.

xiaomi12pro ::

Pozdravljeni,

imam sledečo težavo, od posodobitve sistema iz MIUI na HyperOS mi je FPS v igri padel iz 120 FPS na povprečno 60 FPS. To se je zgodilo z instalacijo hyperOS sistema na telefon. Nastavitve ekrana so na 120 Hz, 4MSAA (mislim da je tko je vklopljen v razvijalcu) animacije so na "0". Aplikacija GAME TURBO nastavljena kot mora biti.

Kaj bi še lahko bilo? Ali je imel kdo podobne težave?

Kako se lahko instalira nazaj MIUI sistem? Ker ko probam na tovarniške nastavitve mi avtomatsko začne nalagat hyperOS.

Hvala za nasvete in pomoč!

krist82 ::

Pozdravljeni!

Sem lastnik Xiaomi 13 (od decembra 2023 naprej), sistem HyperOS in imam kar nekaj težav z operacijskim sistemom, katerih s prejšnjim telefonom Huawei P20 (MIUI 12) v 6 letih nisem nikoli imel.

In sicer:
1. Vedno se zgodi, da ko odprem video v Facebooku, se slika za kratek čas zaustavi, medtem ko se zvok nadaljuje, in se potem po 3-4 sekundah slika in zvok izenačita in je potem OK. Ker se to dogaja pri vseh videih v facebook aplikaciji je kar moteče.
2. V aplikacija NEO ali EON slika velikokrat "zmrzne" za kratek čas, oziroma se slika med prenosi zaustavlja / nalaga...ko se končno spet naloži je potem slika za kratek čas zrnasta.
3. Skoraj nemogoče se je povezati s smart televizorjem (v mojem primeru z Samsungom). Poskusiš se povezati, povezava se vzpostavlja, potem pa naenkrat izgine. od 100 poskusov do zdaj, mi je mogoče 2 krat uspelo povezati telefon s televizorjem (pri čemer Huawei P20 povežem brez problema in v nekaj sekundah).

Sem poskusil vse mogoče, ampak mi zaenkrat ne uspe najti rešitev za naveden težave. Teh težav z operacijskim sistemom MIUI nikoli nisem imel.

MacGyver141 ::

Sem na mojem Xiaomi 13 sprobal in vse normalno deluje. Še na Sony TV je prišel skoraj takoj preko miracasta, ko imam z windowsi ponavadi zelo velike probleme.

neverjetni99 ::

Na svojem prejšnjem Xiaomi 13 z HyperOS nisem nikoli imel podobnih težav. Probaj factory reset.

Fadil ::

Imam Xiaomi POCO X3 cca. 3 leta in kot kaže je začel malo trokirati. Danes sem že drugič v 1 tednu opazil, da se je telefon sam izklopil in se potem kar nekaj časa zaganjal in sam izklapljal. Po cca. 5 minutah se je zopet postavil. Izgleda da bo potrebna menjava, zato me zanima, kaj predlagate? Za omenjeni POCO X3 sem takrat plačal 186€ iz KItajske in tudi sedaj bi plačal nekje do max. 250€. S POCO X3 sem zelo zadovoljen.

neverjetni99 ::

Fadil je izjavil:

Imam Xiaomi POCO X3 cca. 3 leta in kot kaže je začel malo trokirati. Danes sem že drugič v 1 tednu opazil, da se je telefon sam izklopil in se potem kar nekaj časa zaganjal in sam izklapljal. Po cca. 5 minutah se je zopet postavil. Izgleda da bo potrebna menjava, zato me zanima, kaj predlagate? Za omenjeni POCO X3 sem takrat plačal 186€ iz KItajske in tudi sedaj bi plačal nekje do max. 250€. S POCO X3 sem zelo zadovoljen.


To je na bivšem Poco F3 od moje isto delalo. Problem je v power gumbu, kot da zašteka. Isto če si se samo dotaknil gumba, se je zaklenil al pa odklenil, al pa zapadel v takšen loop. Ko ti to naslednjič naredi s prstom parkrat udari po gumbu.

Fadil ::

Tale power gumb je res beden. Nekako je udrt noter, da ga zelo težko ošlataš. :)
Sem že mislil, da mi je zaštekal gumb in ostal notri.
Hvala za info.

kanarin ::

Vprašanje za lastnike Mi Pad 5 - kaj na MIUI 14 obstaja opcija "Hide full screen Indicator" (Home screen/System navigation/Gestures). Ta opcija je obstajala v MIUI 12 , potem pa so jo v MIUI 13 iz neznanih razlogov odstranili (od takrat si pomagam z adb toolom ki to vsaj začasno odstrani - do reboota).

amacar ::

Ni več te opcije.

amacar ::

V španiji imajo super akcijo za xiaomi 14 (799€ + free xiaomi pad 6), seveda ne morem dodati slovenskega naslova...

amacar ::

Sem naročil na forwarding naslov, pa da vidimo, če bodo poslali ali preklicali.

avtek ::

To je bolana cena, če je res :))

amacar ::

V bistvu sem narocil preko aplikacije, kjer priznajo se 5% popusta, tako da je se nizja cena. Zaenkrat sicer se niso odposlali.

buttcrack ::

preko katerega appa oz. ali je še na voljo sploh tale bundle?

amacar ::

Jaz sem naročil preko Mi Store appa (potegnil iz apkmirror), zaenkrat je še, ampak samo še v črni barvi za 12/256, na voljo pa še 12/512.

buttcrack ::

a kuponi so pa že pošli a kaj ne najdem :(

buttcrack je izjavil:

a kuponi so pa že pošli a kaj ne najdem :(

že našel...

Zgodovina sprememb…

geronimo777 ::

Imam vprašanje. Xiaomi 14 ali Google pixel 8? Kaj bi kupili? Mobitel bo nadomestil 7 let star p10

neverjetni99 ::

geronimo777 je izjavil:

Imam vprašanje. Xiaomi 14 ali Google pixel 8? Kaj bi kupili? Mobitel bo nadomestil 7 let star p10


Xiaomi 14..govorim kot bivši uporabnik Xiaomi 13, najboljša izkušnja z androidom do zdaj. Pixel mi nikoli ni sedel..

Pinturicchio ::

Xiaomi je sicer odličen telefon, samo reklame pa ubijajo.

avtek ::

Pa se ne da to kako popucat (nimam Xiaomi telefona, samo večkrat sem že prebral to)?

MacGyver141 ::

Dražji xiaomiji nimajo reklam. Moja 13 jih nima.

deco16 ::

avtek je izjavil:

Pa se ne da to kako popucat (nimam Xiaomi telefona, samo večkrat sem že prebral to)?



Da aplikacije lahk odstraniš z XiaomiADBFastbootTools recimo čeprav to je že outdated. In pač daš gor ape ki reklam nimajo.

neverjetni99 ::

Kar se tiče reklam, jih imajo poceni xiaomiji, pocoti in redmiji. Flagship kot recimo Xiaomi 13 in sedaj 14 serija jih nimajo! Bivši Poco F3 je bil kontaminiran z reklamami, kljub temu da sem jih ugasnil v nastavitvah. Xiaomi 13 ni imel niti ene reklame. HyperOS osebno mi je najboljši android. OneUI od Samsunga se skrije pred njim.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Imam x3 pro od prvega dne. Niti ene reklame. Kupljen ob izidu preko AliExpressa.

geronimo777 ::

Super, sem danes naročil Xiaomi 14. Pa da vidimo

Horas ::

Pinturicchio je izjavil:

Xiaomi je sicer odličen telefon, samo reklame pa ubijajo.


kakšne reklame? jaz sem tudi bral o teh reklamah na xiaomiju pa bloatu,preden sem kupil lani 12t pro, in potem nič od nič. par programčkov sem popucal to je pa to. pretiravanje pač

neverjetni99 je izjavil:

Kar se tiče reklam, jih imajo poceni xiaomiji, pocoti in redmiji. Flagship kot recimo Xiaomi 13 in sedaj 14 serija jih nimajo! Bivši Poco F3 je bil kontaminiran z reklamami, kljub temu da sem jih ugasnil v nastavitvah. Xiaomi 13 ni imel niti ene reklame. HyperOS osebno mi je najboljši android. OneUI od Samsunga se skrije pred njim.


moja je kupila redmi note 12s in spet nič od reklam. mislim... a eni nalašč zavajajo al kaj?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Pinturicchio ::

Kot nekdanji lastnik Redmi Note 8 Pro (ki je sicer podznamka Xiaomija), ti iz prve roke povem da je bil poln reklam, kako pa je na original Xiaomiji-h pa res ne bi vedel. Pa sploh da ne bi slučajno mislili da delam kako antireklamo za njih, telefon je bil drugač bomba, najboljši kar sem jih kdaj imel.

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Na youtube je kar nekaj uporabnih nasvetov, kak vse skup izklopit na Redmi seriji.
LP, Smeskica
@ Pusti soncu v srce... @

ZveeZ ::

Mi smo uporabljali Rn4x, rn5, rn7, 2x rn9s, 2x rn10pro, rn12pro, mi5, mi6, 13t pro...
niti na enemu nisem zasledil reklam.
Pa kolegi z razlicnimi modeli ravno tako.
Me prav zanima kaksen je predpogoj, da ti Xiaomi zacne servirat reklame.

kanarin ::

Že 7 let kupujem Xiaomi telefone in tablice za ožjo družino in sorodnike in še NOBEN se nikoli ni pritoževal ne nad reklamami ne nad bloatware. Tudi če to obstaja je zame irelevantno ker tega ne opazim, me ne moti oz ne dajam temu nobenega pomena. Kdor pa to kdo opazi (na kakšnem od desetine modelov) in ga (hudo) moti ter nato kar posplošuje na kar vse Xiaomije pač ne bo kupoval telefonov od te znamke, to je to. Ne razumem poante tega stalnega (pikolovskega) nabijanja nekaj posameznikov,velika večina Xiaomijevnas je namreč zadovoljna s svojimi napravami. Če oz ko ne bomo več zadovoljmi s Xiaomiji bomo pač pogledali oz kupovali pri konkurenci. Naj še omenim, da prav noben Xiaomi do sedaj ni odpovedal, vsi (vključno s tistimi ki že dolgo nabirajo prah v predalu) delujejo kot urce, prav noben ni imel nobene HW težave. Kar za Samsunge ki sem jih imel pred tem ne morem trdit.

Pinturicchio ::

Sedaj ste me razkurili in sem prav šel pogledat nazaj na star telefon, ki sem ga dal sinu in holy shit, reklam ni več!! Prav spomnim se, ko sem ga jaz uporabljal so bile reklame v razdelku teme in varnost, pa še kje drugje bi jih našel. Res čudno....

SmeskoSnezak ::

Pinturicchio je izjavil:

Sedaj ste me razkurili in sem prav šel pogledat nazaj na star telefon, ki sem ga dal sinu in holy shit, reklam ni več!! Prav spomnim se, ko sem ga jaz uporabljal so bile reklame v razdelku teme in varnost, pa še kje drugje bi jih našel. Res čudno....

Mogoce jih je izklopo, tu imas (vecino) objavljeno: https://www.androidauthority.com/remove...
@ Pusti soncu v srce... @

amacar ::

amacar je izjavil:

V bistvu sem narocil preko aplikacije, kjer priznajo se 5% popusta, tako da je se nizja cena. Zaenkrat sicer se niso odposlali.


Danes dostavljeno, vseskupaj (Xiaomi 14 12/256 + Xiaomi pad 6 6/128) s poštnino iz Španije v Slovenijo me je prišlo 788EUR.

P.S. če bi kdo kupil Xiaomi Pad 6 ali moj stari Xiaomi 12 lahko piše pod zasebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Maxl ::

Lahko kaj več informacij, katero kodo za popust si uporabil, katerega forwarderja, itd.?

Hair_Y ::

Tudi mene to zanima, samo bi naročil z Italijanske strani:
https://ams.event.mi.com/it/sales2024/x...
Dobre zadeve pri Ultri.

neverjetni99 ::

Poco F3 je bil kontaminiran kar se tiče reklam in bloatware-a. Sploh v teh sistemskih aplikacijah, kot so varnost, čiščenje rama itd si mel polno reklam. Bilo je tudi dosti felerjev, kakor proximity senzor, ki ni zaklenel zaslona, ko si telefoniral. Gumb z fingerprintom je zajebaval, kot da šteka na čase.
Razlika dan in noč med Poco in Xiaomi, čeprav gre ubistvo za isto firmo.
Xiaomi 13 ni imel nič. Sem bil prav šokiran. Tako da definitivno še kupim kdaj kak flagship od Xiaomija, ker se brez problema kosa z ostalimi flagshipi, če jih kje celo ne povozi.
Če bi zdaj kupoval androida, bi se definitivno tudi odločil za Xiaomi 14.

Zgodovina sprememb…

Monika5 ::

Živjo. Ker se ne spoznam pretirano, bi lepo prosila za pomoč pri izbiri novega telefona :)
Moj Xiaomi Mi11i je šel po dveh letih rakom žvižgat (neprestano ugašanje).
Sem pa bila pri tem telefonu nekoliko razočarana nad slikami..

Torej kaj kupiti? Torej dobre slike, vzdržljiv (baterija, pa da dela več kot 2 leti). Po možnosti ne prevelik.

Spet Xiaomi? 13 pro, 13T pro, Poco?
Mogoče raje Huawei, Honor?

Lp, Monika

Yossarian ::

Žena je letos kupil 13T. Prezadovoljna, tudi s slikami.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

amacar ::

Maxl je izjavil:

Lahko kaj več informacij, katero kodo za popust si uporabil, katerega forwarderja, itd.?

Kodo ti ponudi samo, poklikaš pred nakupom (če je še koda, ker je bila early bird, meni sicer še dela, mogoče ker sem jo prej dodal). Za fw sem jaz uporabil https://shipping-address-spain.com/ ker je imel dobre ocene na trustpilotu.

Wolfie ::

Kaj je Xiaomi zamenjal MIU z nekim Hyper OS?

MacGyver141 ::

Jp, je pa praktično skoraj enaka zadeva.

RockyS ::

Je note 13 pro za cca 270€ na nemškem Amazonu dober deal ali se dobi kaj boljšega? Pomembna mi je baterija in fotografije.
Trenutno sem imel Poco x3 pro pa je baterija bila top, slike pa napram note 10 pro katastrofalne.

Ricky_82 ::

Zivjo
Ali imamo tu kakega mojstra,ki bi mi znal resiti problem z zaklenjenim telefonom na dolocen Mi ID? Moja je pozabila geslo in nikakor ne moremo resetirati ali kako drugace priti do gesla. Pisal sem ze 100x na Xiaomi podporo,pa mi vedno posiljajo ene in iste maile z navodili kako resetirati geslo ipd...

Djuro ::

Zdravo poznavalci.

Sinu bi rad za 17. RD kupil telefon, trenutno ima Redmi note 5 ...
Z znamko xiaomi je popolnoma zadovoljen .... maksimalna cena, ki bi jo dal je 500€ (za 18. rd bo očitno dobil samo še kakšne šumfe :-) ).

Ob poplavi vse telefonov in modelov nimam pojma, kaj naj mu kupim. Uporablja pa ga za vse kot tipični najstniki današnjega časa, igre in gnojnica iz tako-imenovanih socialnih omrežij. Baterija je bolj pomembna kot kamera.

Vnaprej hvaležen.
««
372 / 374
»»