» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
359 / 374
»»

Luka99 ::

blazer141 je izjavil:

Pozdravljeni,

Imam težave z zaslonom na svojem Xiaomi Mi Note 10 Lite. Zaslon je danes nenadoma začel utripati oz. flickering. Utripa že tako hudo da je stvar non stop in tako nemorem sploh dostopati do naprave (tudi ko ga želim povezati na PC prek USB mi ga ta ne prepozna saj nimam možnosti vključiti USB debugginga). Zanima me če je že imel kdo podobno izkušnjo ter bi mi znal pomagati še preden nesem telefona na servis. Glede garancije nevem kako bi se stvar vlekla saj rabim telefon čim prej popravljen. Kupil sem ga avgusta 2020 prek amazona tako, da sklepam da garancija še velja oz. sklepam, da je dve leti od nakupa. Prebral sem na parih forumih, da naj bi bl za omenjeni model napaka z zaslonom že tovarniška. Hvala za vse informacije že v naprej.


kontaktiraj amazon, poslji jim telefon nazaj kar bodo najverjetneje hoteli, denar bos dobil nazaj, to je najboljsa resite.

Apofis ::

Oj. Kje se da dobiti zdej najcenej Xiaomi Mi 12X? Gledam ga na Aliexspresu iz neke španske trgovine za petstotaka...btw, je za kej ta telefon? Bo za ženske roke, pa mi je všeč ker je kr kompakten, ga bo pa imela nezahtevna uporabnica. Thx

sloxl8 ::

Telefon je v redu.

radmansdorf ::

Ima kdo Xiaomi ventilator? Več verzij je.. 1C, 2S, Pro, 3...
Kateri naj bi bil najboljši za denar? Daljinec in brezžično delovanje je plus.
Kaj imate, če imate in kako ste zadovoljni?

radmansdorf ::

Evo, sem se odločil za Smartmi Fan 3 in je že doma. 107EUR s poštnino. Mala zadeva, ki piha enako močno kot 20 let star ventilator, ki ga nisem hotel prej z nobenim zamenjati, ker so bili vsi švoh.
Smartmi Fan 3 se lahko kosa z njim, dodatno pa ima vse kar sem želel - bt control, app control, deluje tudi na baterijo ...

https://www.alternate.at/SmartMI/Smartm...
https://eu.smartmiglobal.com/pages/stan...

Zgodovina sprememb…

misso ::

Kaj kupiti za cca 200€ ( uporabnica 60let stara ima že android telefon), v tujini so še cenejši telefoni ali so sedaj cene tam tam (+/-30€)?

Pa tudi prebram sem da imajo novejše serije "poceni telefoni" težave z zasloni amoled zasloni.

FoxKnox ::

https://www.dnevnik.si/1042989989/Znano...

Leica presedlala na Xiaomi.
Sedaj lahko pričakujemo na redmi seriji tudi lepe slike ?

woman ::

misso je izjavil:

Kaj kupiti za cca 200€ ( uporabnica 60let stara ima že android telefon), v tujini so še cenejši telefoni ali so sedaj cene tam tam (+/-30€)?

Pa tudi prebram sem da imajo novejše serije "poceni telefoni" težave z zasloni amoled zasloni.


https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo...

clio24v ::

Pozdravljeni

Zanima me če ima kdo apn nastavitve za a1 operaterja.Imam xiaomi 12 pro model. Potrebujem za mobilni internet in mms.Zanima me če je lahko eden apn za oboje ali je treba narediti oba.Za pošiljanje mms sem zasledil,da je treba vklopiti mobilne podatke preden pošlješ. A imajo samo xiaomi naprave tako narejeno ali imajo tudi ostali.Glede instagrama opažam večkratno štekanje video posnetkov.Zanima me če ima še kdo tak problem.Hvala vam za odgovore.
Lexus Style

bsslo ::

Imam Xiaomi 11 Lite 5G NE. Kako za vraga spremenim resolucijo fotk, ki jih posnamem s fotoaparatom?

tinx ::

bsslo je izjavil:

Imam Xiaomi 11 Lite 5G NE. Kako za vraga spremenim resolucijo fotk, ki jih posnamem s fotoaparatom?


Mogoče Camera settings. Tam lahko izbiraš med High, standard in Low quality

bsslo ::

Če zamenjam iz High -> Low quality, ostane resolucija ista (3472 x 4640). Velikost datoteke se sicer res zmanjša (8 MB -> 1,46 MB)

ZveeZ ::

Zakaj bi sploh spreminjal resolucijo?
Provaj ce ima miui camera pro mode. Verjetno bo tam opcija za resolucijo.

OmegaM ::

Pozdravljeni.
Uporabljam xiaomi mi9t pro pa imam baterijo na knap.
Ima kdo nasvet od kje vzet?
Ker enkrat sem ze pa je sedaj drzala dva meseca do 48 ur ob redni uporabi, sedaj pa kaksnih 12...

Hvala.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

bsslo ::

@zveez, zato, da bi zmanjsal fizicno velikost fotk (zasedanje prostora/pomnilnika).

Na 'pro' nacinu ne mores resolucije spremenit. Spremenil sem na klasicnem nacinu in sicer na 'Standard'. Poslabsanja kvalitete ne opazim, slika pa porabi pol manj prostora.

Ganon ::

Ste zasledili kakšno dobro akcijo za Note 11 Pro/Pro+ 5G?

OK.d ::

Ali kdo priporoča kakšen dober-clone preizkušen stylus za ta tablet.
https://www.bigbang.si/xiaomi-mi-pad-5-...
Za originalnega ne mislim dajat 60EUR+.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

j4nm4n ::

Spremenil sem operaterja in dobil novo SIM.

Do sedaj sem imel 1 sim privat in 1 službeno. Telefon je Poco F2 Pro.
Privat je bila obarvana zeleno, službena pa modro ko je kdo klical, pri pošiljanju sms itd. In si hitro videl če pošiljaš iz privat ali službene.

Sedaj, ko sem dal not novo SIM, sta obe 2 modri in ne morem razlikovat na hitro na katero me kličejo. Z googlanjem nisem prišel do rešitve.
Android je imel kdaj te nastavitve, trenutni MIUI tega nima.
Kakšna ideja?

ZveeZ ::

Nimas te opcije pod settings/network/sim?
Tam kjer lahko preimenujes sim1/2?

d3mon3 ::

Za ljubitelje šaomi telefonov žal kroži govorica, da naj bi se nova serija 12S prodajala sam za kitajčke...je kdo tukaj, ki bi jih lahko dobil tudi v naši EU?

damirj79 ::

A kateremu Xiaomiju, npr Mi10, Mi11, Mi12 dela VoLTE ali VoWifi ?

amacar ::

Zakaj ne bi delalo? Volte preverjeno dela na mi10/11/12, ker sem imel vse tri.

damirj79 ::

Imam Mi10 in VoLTE sicer dela ja, ampak bolj na pol, npr številke dohodnega klica ne izpiše in piše neznana številka. Kakšna rešitev za to?

avtek ::

Živjo,
Ker se moj OnePlus 5 po petih letih počasi poslavlja, začel je nagajati Alert Slider, počasi odstopa zaslon od ostalega vezja itd, me zanima kakšni so vaši predlogi za nakup mobilnega telefona v vrednosti cca 400€ (če je upravičeno +-100€)?

Vem, da je oz. bo skoraj nemogoče, da mi bo tudi naslednji telefon deloval 5 let, kot mi je (in še) ta, a vseeno...
Nisem nek zahteven uporabnik, bi si pa predvsem želel hitro delovanje, kar je tudi povezano s čim manj balasta na stock telefonu, ter čim boljšo kamero in ekran.
Razni bombončki kar se tiče ekstra hitrega polnjenja, "wireless" polnjenja me niti ne ganejo tako zelo.

Želel bi si nekaj, kar je best bang for buck. Trenutno me najbolj mika Xiaomi Mi 11T Global 8/128GB za 290€, ampak to je zgolj moje mnenje. POCO mislim, da je na prejšnji strani nekdo malce grajal ...

Vprašal bi še, če je CN verzija, deluje vseeno pri nas? Pač root in custom EU rom gor in bi načeloma delovalo (klici, sms, podatki, itd...)? Če je "razlika" samo v jeziku - ENG/CN, mi ne predstavlja težav, ker imam vedno ENG verzijo.

Ganon ::

avtek je izjavil:

Vem, da je oz. bo skoraj nemogoče, da mi bo tudi naslednji telefon deloval 5 let


Ni nobenega razloga, da ne bi. Kako ti lahko odstopa zaslon, kaj počneš s telefonom?

globoko grlo ::

Bom se kle poizkusil sreco.

A je zapestnica mi band 6 best buy al se splaca stegnt za 7ko?

Al je kksna tretja bolsa izbira?

Tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

BOCo. ::

avtek je izjavil:

Živjo,
Ker se moj OnePlus 5 po petih letih počasi poslavlja, začel je nagajati Alert Slider, počasi odstopa zaslon od ostalega vezja itd, me zanima kakšni so vaši predlogi za nakup mobilnega telefona v vrednosti cca 400EUR (če je upravičeno +-100EUR)?

Vem, da je oz. bo skoraj nemogoče, da mi bo tudi naslednji telefon deloval 5 let, kot mi je (in še) ta, a vseeno...
Nisem nek zahteven uporabnik, bi si pa predvsem želel hitro delovanje, kar je tudi povezano s čim manj balasta na stock telefonu, ter čim boljšo kamero in ekran.
Razni bombončki kar se tiče ekstra hitrega polnjenja, "wireless" polnjenja me niti ne ganejo tako zelo.

Želel bi si nekaj, kar je best bang for buck. Trenutno me najbolj mika Xiaomi Mi 11T Global 8/128GB za 290EUR, ampak to je zgolj moje mnenje. POCO mislim, da je na prejšnji strani nekdo malce grajal ...

Vprašal bi še, če je CN verzija, deluje vseeno pri nas? Pač root in custom EU rom gor in bi načeloma delovalo (klici, sms, podatki, itd...)? Če je "razlika" samo v jeziku - ENG/CN, mi ne predstavlja težav, ker imam vedno ENG verzijo.


Si mogoče razmišljal o OnePlus Nord 2? Na Aliexpressu ga iz Španije dobiš za slabih 420 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BOCo. ()

ZveeZ ::

BOCo. je izjavil:


Si mogoče razmišljal o OnePlus Nord 2? Na Aliexpressu ga iz Španije dobiš za slabih 420 EUR

To je pa drago za AE. Se Amazon ga prodaja za 320€ (8/128gb) oz 380 (12/256gb).

Bolt ::

globoko grlo je izjavil:

Bom se kle poizkusil sreco.

A je zapestnica mi band 6 best buy al se splaca stegnt za 7ko?

Al je kksna tretja bolsa izbira?

Tnx

No vidiš saj počasi pa bo! Res, da si malo bolj počasen in še vedno nepismen, samo gre:))
No sedaj pa še v zvezi z vprašanjem. Pozabi na to sranje od MiBand. Kupi si pametno uro. Če pa si tolko škrt, da si je ne moreš privoščit pa pozabi na vse skupaj.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

BOCo. ::

ZveeZ je izjavil:

BOCo. je izjavil:


Si mogoče razmišljal o OnePlus Nord 2? Na Aliexpressu ga iz Španije dobiš za slabih 420 EUR

To je pa drago za AE. Se Amazon ga prodaja za 320€ (8/128gb) oz 380 (12/256gb).


Imaš prav, na Amazonu je kar konkretno ceneje. Ponavadi je AE bil med cenejšimi, tokrat pa kar razlika.

avtek ::

Ganon je izjavil:

avtek je izjavil:

Vem, da je oz. bo skoraj nemogoče, da mi bo tudi naslednji telefon deloval 5 let


Ni nobenega razloga, da ne bi. Kako ti lahko odstopa zaslon, kaj počneš s telefonom?


Enkrat se mi je malo ukrivil in od takrat se vidi (če je brez ovitka) da je majhna špranja med zaslonom in chipsetom.
Mi je zanimivo, da ti je "čudno", kaj počnem s 5 let starim telefonom, ki ga imamo v rokah veliko časa :)

@BOCo. @ZveeZ
Hvala za predlog, verjetno še res boljša izbira kot Xiaomi! :) Bom preveril. :)

j4nm4n ::

ZveeZ je izjavil:

Nimas te opcije pod settings/network/sim?
Tam kjer lahko preimenujes sim1/2?


Zdravo, ni te opcije v tej verziji. Verjetno lahko kako pridem do skritih nastavitev ali kaj podobnega. Z googlanjem in nameščanjem hidden features aplikacij ni bilo nič.
vse je modro :)

darkolord ::

Bolt je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

Bom se kle poizkusil sreco.

A je zapestnica mi band 6 best buy al se splaca stegnt za 7ko?

Al je kksna tretja bolsa izbira?

Tnx

No vidiš saj počasi pa bo! Res, da si malo bolj počasen in še vedno nepismen, samo gre:))
No sedaj pa še v zvezi z vprašanjem. Pozabi na to sranje od MiBand. Kupi si pametno uro. Če pa si tolko škrt, da si je ne moreš privoščit pa pozabi na vse skupaj.
Neumnost.

Sem imel MiBand in imam sedaj pametno uro in ni slednja nič boljša. Malo večji ekranček ima, težja je, baterija zdrži nekajkrat manj, informacij je pa pretty much isto. OK, nova meri še SPO2, ki pa ni baš neka uporabna informacija, če nimaš težav s tem.

Pinturicchio ::

Edino lepša je videt na roki.

Dimnik ::

darkolord je izjavil:

Bolt je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

Bom se kle poizkusil sreco.

A je zapestnica mi band 6 best buy al se splaca stegnt za 7ko?

Al je kksna tretja bolsa izbira?

Tnx

No vidiš saj počasi pa bo! Res, da si malo bolj počasen in še vedno nepismen, samo gre:))
No sedaj pa še v zvezi z vprašanjem. Pozabi na to sranje od MiBand. Kupi si pametno uro. Če pa si tolko škrt, da si je ne moreš privoščit pa pozabi na vse skupaj.
Neumnost.

Sem imel MiBand in imam sedaj pametno uro in ni slednja nič boljša. Malo večji ekranček ima, težja je, baterija zdrži nekajkrat manj, informacij je pa pretty much isto. OK, nova meri še SPO2, ki pa ni baš neka uporabna informacija, če nimaš težav s tem.


Eh jebat ga, boltovo nabijanje...

globoko grlo ::

Sej pametno uro že mam, pa bi mel še eno manjšo pametno stvar.

Še kkšn predlog?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

radmansdorf ::

Jaz sem danes naročil Mi band 6, ker sem imel že 2-ko, pa je bila super. Te urce so res zakon price/performance. Mi band 6 nfc - 52€ s poštnino.
Ti kar kupi, ne poslušat anti-xiaomi bumbarjev. :)

Bolt ::

globoko grlo je izjavil:

Sej pametno uro že mam, pa bi mel še eno manjšo pametno stvar.

Še kkšn predlog?

Ja ja, ti kr kupi. Ti kar poslušaj te bumbarje. Saj je samo siča. Kaj pa je to za enga kripto miljonarja. Samo ne potem po 14 dneh jokat(no saj ne boš upal, ker te bo sram) kako si se nategnu.
Ti nucaš kakšno večjo stvar za v glavo, ne za na roko.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

scipascapa ::

radmansdorf je izjavil:

Jaz sem danes naročil Mi band 6, ker sem imel že 2-ko, pa je bila super. Te urce so res zakon price/performance. Mi band 6 nfc - 52€ s poštnino.
Ti kar kupi, ne poslušat anti-xiaomi bumbarjev. :)


Zakaj 6, ko je 7 zunaj?

radmansdorf ::

The Mi band 7 succeeds last year's Mi band 6 sporting a bigger AMOLED screen and battery and a slightly more powerful CPU. Frankly, the Mi band 7 isn't a significant upgrade from last year's model. So if you're looking for an upgrade, it's probably not worth it.
Ker v bistvu jo rabim le kot malo uro, ki jo lahko uporabljam v službi, kjer klasična ura ne pride v poštev + nfc plačevanje.
Pa še 7 nfc mi ne najde na Amazonu za dobro ceno. Če sploh že je zunaj.

Bolt ::

radmansdorf je izjavil:

So if you're looking for an upgrade, it's probably not worth it.

Se popolnoma strinjam. Vse si povedal. To velja že od enke naprej.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Matej_K ::

Mi Band 7 Pro naj bi tudi prišla, z GPSom
... .. .

scipascapa ::

navalite !!!!!!!!!!!!!!!

(Amazon.de) Xiaomi Redmi Note 11S Smartphone + Kopfhörer, 6+64GB - NEU: mit 50€ statt 20€ Coupon
149,90€

https://www.amazon.de/dp/B09QH5TK5B?tag...

Vanadium ::

eh mediatek cpu, i will pass. Ko boš lahko dal več AOSP romov na mediatek si bom pa premislil

scipascapa ::

cerni ::

Evo, imam problem, ki ga nekako ne uspem rešiti.
Konec maja lani sem preko alija v Španiji (mi spain phone store) kupil POCO F3.
Prejšnji mesec je zadeva odpovedala. Glitchi po zaslonu, potem črn zaslon in počaasen bootloop s črnim zaslonom. Če sem ga par ur pustil pri miru se je normalno prižgal za par minut, tako da sem uspel rešiti razne avtentikatorske scene - banko, google itd.
Fora je da naj bi zadeva imela garancijo v EU. Španci so rekli da naj se obrnem na lokalni servis, ki je www.kron.si. Tam so mi rekli da zadeve ne morejo popraviti niti proti plačilu, saj telefon ni bil kupljen v Sloveniji in IMEI ni registriran tukaj (?) Mogoče kdo ve, ali obstaja še kak drug servis za Xiaomi? Španci so namreč rekli da bi delno povrnili stroške servisa.

darkolord ::

Ne, Xiaomi servisi lahko popravljajo samo tiste aparate, ki so jih oni dobavili.

Mislim, da je edina možnost za garancijsko popravilo, da ga vrneš tja, kamor si ga kupil.

Technics111 ::

cerni je izjavil:

Evo, imam problem, ki ga nekako ne uspem rešiti.
Konec maja lani sem preko alija v Španiji (mi spain phone store) kupil POCO F3.
Prejšnji mesec je zadeva odpovedala. Glitchi po zaslonu, potem črn zaslon in počaasen bootloop s črnim zaslonom. Če sem ga par ur pustil pri miru se je normalno prižgal za par minut, tako da sem uspel rešiti razne avtentikatorske scene - banko, google itd.
Fora je da naj bi zadeva imela garancijo v EU. Španci so rekli da naj se obrnem na lokalni servis, ki je www.kron.si. Tam so mi rekli da zadeve ne morejo popraviti niti proti plačilu, saj telefon ni bil kupljen v Sloveniji in IMEI ni registriran tukaj (?) Mogoče kdo ve, ali obstaja še kak drug servis za Xiaomi? Španci so namreč rekli da bi delno povrnili stroške servisa.


Naroči si iz Alija tft kopijo ekrana po možnosti skupaj z okvirjem ker originalni oledi za xiaomi so za en drek. To ti lahko zamenja vsak servis..

wcpapir ::

Redmi note 11-kupljen v mishopu par dni nazaj. Šteka tako da je neuporabno. Zatika se, google zadeve se zapirajo-sploh zemljevidi, gmail itd.

Je kaka rešitev ali ga bo treba nazaj nest ?

mtosev ::

Probal factory reset?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
359 / 374
»»