» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
328 / 374
»»

MrStein ::

Merodajni so za večino, ki ne gre nameščat custom foto aplikacij.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vm1999 ::

zobnik je izjavil:

Kaj če bi par slik naredil in jih sem prlimal, da ne beremo vaših dolgih komentarjev.
Pač slika vedno pove 1000+ besed


Si dobil prej več kratkih komentarjev.
Imaš na gsmarena, youtube in še kje drugje primerjav telefonov kolikor hočeš.

radmansdorf ::

Ima kdo kakšen Xiaomi ročni sesalec za avto? Rad bi nekaj, kar je dovolj močno za posesat avto, se pravi kamenčki in prah, oziroma da je močnejši od igračk za 20e iz diskontov. Lahko tudi kakšna druga kitajska reč, le da je kvaliteta na ravni Xiaomija.
Pogoj je, da je baterijski.
Ima kdo od vas kaj pametnega že preizkušenega?

Primer:

radmansdorf ::

Xiaomi Coclean (2021, usb c, 65€)
https://www.aliexpress.com/item/1005002...

AgiZ ::

MrStein je izjavil:

Merodajni so za večino, ki ne gre nameščat custom foto aplikacij.

saj ravno to je uporabna informacija:
skoraj vsak telefon ima dovolj dobro kamero za zajem dobrih fotografij. Samo software je slabši/boljši.
In če daš gor dober software, potem skoraj ni več pomembno kateri telefon imaš.

facepalm ::

Je pa dobro ce ima vsaj OIS.

OK.d ::

kanarin je izjavil:

Pa kakšen Pixel in ostalo, dejmo se v tej temi fokusirat predvsem na na Xiaomije. Kot smo ugotovili je kamera danes eden ključnih parametrov pri izbiri telefona. Če se fokusiramo na budget-low midrange segment (100-300€) bi mene tukaj predvsem zanimalo kakšne so sploh razlike pri kamerah pri najcenejših modelih (Recimo Redmi 9, Poco M3), pri le malenkost dražjih (Redmi Note 9, Redmi 9s) pa če gremo naprej do ranga Poxo X3 /Redmi 9 Note Pro pa še malo višje Mi 10(T) Lite.

Torej kaj je dejansko "sweet spot" oz P/P če gledamo samo kamero ? Govorimo iz vidika nekoga, ki išče telefon iz tega segmenta, pa bi rad dal čimmanj (rajši 100 kot 300 €). Torej tisto kar mene predvsem zanima je ali bo povprečni uporabnik v praksi sploh ločil/zaznal/cenil razlike v kvaliteti posnetih fotografije recimo med Redmi9/Poco M3 in Poco X3/RN9 Pro/MI 10(T) Lite ?

Če vprašam še nekoliko drugače - so fotografije posnet z današnjimi telefoni iz tega segmenta slabše, primerljive oz celo boljše kot recimo tiste narejene s 3-5 let starimi flagshipi ?

Problem Xiaomijev postaja cena, tako se je pred leti zgodilo tudi Huaweju, One+, ipd. malo po malo in so flagshipi postali predragi.
Tako da so Pixli postali zelo konkurenčni v primerjavi z ostalimi, zato se Pixel telefoni pojavljajo tudi v tej temi čedalje bolj.
LPOK.d

zobnik ::

za dobre slike sta samo Iphone 12 in samsung s20, na fb mal poiskal slike in vprašal druge kater telefon majo....takoj za njima je kak huawei smart pro...ostali telefoni so pa tak kot če bi svojga digitalca iz leta 2010:D uporabil

radmansdorf ::

Za fotke preverite MIUI Photography group na FB.

Kripto mesi ::

Ti zobnik pa nisi najbolj brihtne sorte ne. Evo ti lestvico, pa si poglej kdo kraljuje: https://www.dxomark.com/category/smartp...

zobnik ::

Poglej folk daje na FB slike in jih ne obdeluje, testi so pa s*anje kot pri nas amzs

kanarin ::

Kripto mesi je izjavil:

Ti zobnik pa nisi najbolj brihtne sorte ne. Evo ti lestvico, pa si poglej kdo kraljuje: https://www.dxomark.com/category/smartp...


DXOMARK - evo, po tej lestvici moj Xiaomi Redmi K20 Pro oz po naše Mi9T Pro recimo pelje recimo scat iPhone X - drugače povedano midrange iz 2019 zmag proti proti flagshipu iz 2017. Torej sem imel prav.

Če pa pogledam na sam vrh vidim da je Xiaomi Mi 10 Ultra boljši do trenutnega Apple-ovega flaghipa iPhone 12 Pro Max.

Par sklepov:

1. Xiaomiji definitivno niso slabi kar se kamer oz kvalitet fotografij tiče, še več - so zelo konkurenčni
2. Xiaomi midrange telefon, ki je prišel 2 leti za Apple flagshipom (za cca tretjino cene) je boljši oz dela bolj kvalitetne slike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Kripto mesi ::

Za hitro orientacijo je to dovolj, ne pa skupnih ocen vzeti kot svetih, saj je vseeno dobro pogledati ocene za posamezno skupino (slika, slika z zoomom, selfie, video...), ker višja skupna ocena ne pomeni nujno, da ima aparat boljšo kamero v vseh pogojih od tistega s slabšo skupno oceno, ampak le, da je overall boljši deal.

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

Pa saj ravno o tem se pogovarjamo, da so Xiaomiji dober overall deal, torej če ocenjujejmo po P/P kriterijih. Ne govori se tukaj o absolutnih do(pre)sežkih.

Zdaj, kdor je pripravljen dati 1000+ EUR za trenutni top iPhone, Huawei, Samsung naj pač izvoli. Se je pa vseeno dobro zavedati, da jih bo Xiaomi v par letih dohitel - in to za TRETJINO cene. To je zame ključna poanta tu. Sam se ne čutim niti malo prikrajšanega če nimam trenutno top telefona, ampak primerljivega z dve leti starim flagshipom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

facepalm ::

Ah kaj pa vem..
Tvoj doticni model (mi9tpro) ima sonyjev imx586 12mpx senzor brez opticne stabilizacije.
Dal skozi 2 telefona s tem senzorjem brez ois in nista nic posebnega. Seveda odlicna za ta cenovni razred. Nimata pa za burek napram staremu Mi6 (imx386 + ois) ko pade svetloba. Tako da ne verjamem, da je iphoneX kaj slabsi, oz mi9tpro kaj boljsi.

radmansdorf ::

Zgoraj sem spraševal o sesalcu za v avto. Če bo še kdo naročal Xiaomi Coclean VF2(2021, usb c, 120W), je tukaj link za dostavo iz CZ. Poleg sem še naročil dodatke za par evrov. Vse skupaj 72€. Je ceneje iz Kitajske, ampak se mi ne da čakati predolgo. Avto je že za spucat! :)

Matej_K ::

radmansdorf je izjavil:

Zgoraj sem spraševal o sesalcu za v avto. Če bo še kdo naročal Xiaomi Coclean VF2(2021, usb c, 120W), je tukaj link za dostavo iz CZ. Poleg sem še naročil dodatke za par evrov. Vse skupaj 72€. Je ceneje iz Kitajske, ampak se mi ne da čakati predolgo. Avto je že za spucat! :)

Javi če je dovolj močan za pesek, in sesanje drobnarij iz preprog.
... .. .

Vm1999 ::

Sporoči potem malo, kako se obnese v praksi. Predvsem baterija in moč.

Alamar ::

Ne se preveč veseliti. Zadnjih pet zadev, ki sem jih naročil iz BG češkega skladišča sem čakal po 3-4 tedne. Dvomim, da imajo večino oglaševanega resnično tam na zalogi. Recimo tri stvari sem naročil na Geekbuying iz DE skladišča in je vse prišlo v 3 delovnih dneh.

radmansdorf ::

Razumem ja. Vse je možno. Piše mi, da je zadeva odposlana. Zdaj pa štejem dni. :)

radmansdorf ::

EDIT

Zgodovina sprememb…

msms ::

Iz španije je Poco X3 rabil 6delovnih dni. Na prvi pogled deluje podobno kot stari F1.

NejcSSD ::

BG Češko skladišče sem dobil v nekaj dneh, pred kratkim.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Skylord ::

kanarin je izjavil:

Pa saj ravno o tem se pogovarjamo, da so Xiaomiji dober overall deal, torej če ocenjujejmo po P/P kriterijih. Ne govori se tukaj o absolutnih do(pre)sežkih.

Zdaj, kdor je pripravljen dati 1000+ EUR za trenutni top iPhone, Huawei, Samsung naj pač izvoli. Se je pa vseeno dobro zavedati, da jih bo Xiaomi v par letih dohitel - in to za TRETJINO cene. To je zame ključna poanta tu. Sam se ne čutim niti malo prikrajšanega če nimam trenutno top telefona, ampak primerljivega z dve leti starim flagshipom.

Ja pa ja de. Jih bo ujel ja, samo jih bo ujel tudi z cenami.
Vemo da Samsung telefon za 1k ni vreden 1k. Vemo pa tudi da Xiaomi telefon za 200€ ni vreden 200€.
Samsung dve leti star se poščije na tvoje Xiaomije za tretjino cene.
Ti se kar tolaži. Tolk se tolažiš, da že sam sebi verjameš.
Ne morem verjet, da so nekateri tako zaplankani, kot tisti fijakarski konji.
Seveda pa kdor je pripravljen metati 200€ stran naj pač izvoli. Denar je njegov. Kitajčki vas nategujejo od spredaj in od zadaj pa ne pokapirate.

Meiniken ::

Sej tebe tud samsung nateguje od spredaj pa zadaj. Plačaš 1k za telefon, ki je v realnosti koštal 450 eur izdelave. Mene xiaomi nategne za 150 eur, tebe samsung za 550 ;) Pa ne mislit, da je samsung bolj kvaliteten od xiaomija. Vse pride iz iste tovarne, le drug logo je gor naliman.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Skylord ::

Meiniken je izjavil:

Vse pride iz iste tovarne, le drug logo je gor naliman.

Pol si se pa zbudu. Hahaha.
Kar se pa tega nategovanja tiče pa ja vem, da vsi nategujejo. Samo še vedno raje vidim, da me nateguje Samsung,Huawei ali Apple kot pa Xiaomi.;)

broken/link ::

Skylord je izjavil:

Samo še vedno raje vidim, da me nateguje Samsung,Huawei ali Apple kot pa Xiaomi.;)


S tem si vse povedal. Sedaj pa je res že čas za tvoj napovedan OAO.

facepalm ::

Skylord je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Vse pride iz iste tovarne, le drug logo je gor naliman.

Pol si se pa zbudu. Hahaha.
Kar se pa tega nategovanja tiče pa ja vem, da vsi nategujejo. Samo še vedno raje vidim, da me nateguje Samsung,Huawei ali Apple kot pa Xiaomi.;)

Oni uporabljajo vazelin?;))

Go-ahead ::

Skylord je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Vse pride iz iste tovarne, le drug logo je gor naliman.

Pol si se pa zbudu. Hahaha.
Kar se pa tega nategovanja tiče pa ja vem, da vsi nategujejo. Samo še vedno raje vidim, da me nateguje Samsung,Huawei ali Apple kot pa Xiaomi.;)



Tako kot pokajo zasloni pri Samsungu, ne dobiš telefona. Kaj ti pomaga mogoče malo "boljši" hardware, če ti do prve nesreče zdrži maksimalno 1,5 leta. S Xiamoijem lahko celo zabijaš žeblje.

kanarin ::

Povsem očitno je, da si RokFeler zdravi neke svoje komplekse v tej temi. Saj dosedaj nekih tehtnih argumentov sploh še ni predstavil (ali jih ni sposoben predstaviti ali pa jih enostavno pač nima), tako da dejansko samo trola. Mene taka debata ne zanima, tako da je to moj zadnji odziv nanj.

facepalm ::

kanarin je izjavil:

Povsem očitno je, da si RokFeler zdravi neke svoje komplekse v tej temi. Saj dosedaj nekih tehtnih argumentov sploh še ni predstavil (ali jih ni sposoben predstaviti ali pa jih enostavno pač nima), tako da dejansko samo trola. Mene taka debata ne zanima, tako da je to moj zadnji odziv nanj.

Ce bi vsi vedeli, da se gre za nekoga, ki je se vedno vzdrzevan druzinski clan, se ne bi pustili sprovocirat.

jocoj ::

NejcSSD je izjavil:

BG Češko skladišče sem dobil v nekaj dneh, pred kratkim.

Pa je res bilo poslano iz češkega skladišča? Dobro poglej na pošiljko, ker tisti paketki, ki prej pridejo so dejansko poslani iz Nemčije (Essen, če se ne motim), tisti ki so pa dejansko iz Češke pa okrog 2-4 tedne čakaš.

FireSnake ::

Koliko je kaj vreden Xiaomi Mi5 64GB, ki se mi valja po predalu?
Je brez praskice, ker mi ni sedel in ga nisem veliko uporabljal.
Da vem, ali naj sploh da oglas, ali naj ga šenkam.

facepalm ::

FireSnake je izjavil:

Koliko je kaj vreden Xiaomi Mi5 64GB, ki se mi valja po predalu?
Je brez praskice, ker mi ni sedel in ga nisem veliko uporabljal.
Da vem, ali naj sploh da oglas, ali naj ga šenkam.

Lahko mi ga senkas:P
Mogoce bi bil vreden kaksnih 50EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Kalamarus ::

Pozdravljeni,
Kupujem telefon za cca 500€.
Po brskanju so mi padli v oči xiaomi mi 10, mi 10 t pro in poco f2 pro ( se mi zdi da dobis najvec za svoj denar) ima kdo izkušnje z omenjenimi telefoni, katerega mi priporocate? (lahko tudi katero drugoznamko?)

damirj79 ::

Jst imam mi10. Večinoma je OK, moti malo, ker je velika škatla, pri lečah za fotoaparat so izgleda malo šparali in ob robovih ni čisto ostra. Z ostalim sem pa zadovoljen. Mogoče sem kakšen minus tudi pozabil, a se ga zdaj ne spomnim. Mogoče če bo tekla debata naprej, se bom spomnil in napišem.

Kalamarus ::

damirj79 je izjavil:

Jst imam mi10. Večinoma je OK, moti malo, ker je velika škatla, pri lečah za fotoaparat so izgleda malo šparali in ob robovih ni čisto ostra. Z ostalim sem pa zadovoljen. Mogoče sem kakšen minus tudi pozabil, a se ga zdaj ne spomnim. Mogoče če bo tekla debata naprej, se bom spomnil in napišem.


Hvala za odgovor, verjetno bom res uzel MI 10 Mi diši amoled 90hz in wifi polnjenje

facepalm ::

Tudi Asus ima podoben telefon (mislim, da brez wireless charging), Zenfone 7 za cca 640€.
Plus (zame) je prednji zaslon brez lukenj za kamero.

Vm1999 ::

Kalamarus je izjavil:

Pozdravljeni,
Kupujem telefon za cca 500EUR.
Po brskanju so mi padli v oči xiaomi mi 10, mi 10 t pro in poco f2 pro ( se mi zdi da dobis najvec za svoj denar) ima kdo izkušnje z omenjenimi telefoni, katerega mi priporocate? (lahko tudi katero drugoznamko?)
Imam Poco F2 Pro. Cena kolikor vidim je trenutno napihnjena - 128gb model je bil že okoli 350 eur in 256gb okoli 450 eur (evropske cene). Največja kritika leti na software. Sploh zadnji update. Se bojim, da so pozabili na F2, ali pa bo Poco odkar so šli po svoje imel slab support. Meni je bil velik faktor poln ekran - brez notch-ev, punchole kamere. Če imaš raje 90hz in brezžično polnjenje, potem izberi druga dva. OIS je tudi bonus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Skyfall ::

Mene zanima, če je kdo preizkusil REDMI 9 IN REDMI NOTE 9?

Veliko ljudi po spletu pravi, da je note 9 zelo slab telefon in raje priporočajo en rang nižjega redmi 9. Procesor Mediatek G80 naj bi bil boljši od G85 v odzivnosti itd. Kaj pravite?

Pro verzija je nažalost prevelika.

Vm1999 ::

facepalm je izjavil:

Tudi Asus ima podoben telefon (mislim, da brez wireless charging), Zenfone 7 za cca 640€.
Plus (zame) je prednji zaslon brez lukenj za kamero.


Še večji in težji od Pocota. Kamera je najbrž boljša na Asusu. Se pa baje ziblje, če treseš telefon.

facepalm ::

Skyfall je izjavil:

Mene zanima, če je kdo preizkusil REDMI 9 IN REDMI NOTE 9?

Veliko ljudi po spletu pravi, da je note 9 zelo slab telefon in raje priporočajo en rang nižjega redmi 9. Procesor Mediatek G80 naj bi bil boljši od G85 v odzivnosti itd. Kaj pravite?

Pro verzija je nažalost prevelika.


3mm visine ti res igra tako vlogo, da ne pride v postev redmi note 9s/pro?

Valvoline ::

Zakaj je ois pri snemanju videa tako pomemben:

facepalm ::

OIS pride zelo prav tudi pri fotografiranju

Valvoline ::

facepalm je izjavil:

OIS pride zelo prav tudi pri fotografiranju

Itak, z oisem je prakticno 100% fotk uporabnih, brez oisa bi reku max polovica, pa se to pod vprasanjem. Se mal roka zatrese,nic od fotke.
https://ibb.co/8XLyZ7p

http://www.image-share.com/ijpg-4128-10...

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

Kateri pa je najcenejši Xiaomi telefon z OIS ? Kakšna je pravzaprav razlika v praksi med EIS in OIS ? Kje se lahko na enostaven način primerja takšne specifike kamer telefonov (če ima EIS/OIS) - ma GSMarena namreč teh podatkov ni navedenih.

Sem na hitro pogledal eno primerjavo na YT - mi je bilo zanimivo, ker si lastim oba telefona. No, meni se zdi video na RN5 Pro z EIS boljši kot na iPhone 6s z OIS. Primerjamo pa tu flagship telefon iz 2015 in budget model iz začetka 2018.

Valvoline ::

EIS (softverska stabilizacija) ti pri fotografiranju dejansko nic ne pomaga, tu kraljuje ois. Pri video posnetkih EIS je dokaj ucinkovit, sam je se vedno precej slabsi kot ce v v osnovi bil video ze stabiliziran z OISem (harverska opticna stabilizacija), brez oisa video *trga* in ni najbolj naraven. EIS itak majo vsi telefoni danes, najboljsi je kombo OIS+EIS skupaj. OIS vedno stabilizira senzor, EIS po potrebi se dodatno popravi vrhunski vhodni video/fotko.

Kalamarus ::

Hvala vsem... Evo naročen mi10

Vm1999 ::

kanarin je izjavil:

Kje se lahko na enostaven način primerja takšne specifike kamer telefonov (če ima EIS/OIS) - ma GSMarena namreč teh podatkov ni navedenih.


Kolikor jaz gledam po gsmareni je OIS ponavadi naveden. EIS pa res ne. EIS ima večjo vlogo pri video posnetkih, OIS pa pri slikah.
Predvidevam pa, da ima večina naprav z OIS tudi EIS.
««
328 / 374
»»