» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
293 / 374
»»

kanarin ::

Odvisno kaj ti je prioriteta in kje želiš nabavljati. Jaz sem tudi iz kitajske nabavil Mi9TPro za podobno kot moj predhodnik, meni osebno je bila prioriteta da telefon nima zareze. Drugače sta to po specifikacijah zelo podobna modela, prednost Mi9 je v tem, da je občutno tanjši in lažji, predvsem seveda na račun manj zmogljive baterije. Mnogi zagovarjali bolj zmogljivo baterijo, po drugi strani pa so telefoni blizu 200 g (ali celo težji) že kar malo nerodni pri vsakodnevnem rokovanju, tako da verjetno niso za vsakogar. Če bi imel možnost izbire optimalnega telefona zame, bi se odločil za notchless in bezless telefon velikosti do 6.0 inčev s težo do max. 160-170 g.

Pro_moted ::

Osprey je izjavil:

Dober deal? Je to za vzet?

https://edigital.si/pametni-telefon/xia...


https://www.electronic4you.si/xiaomi-mi...

ali

https://www.electronic4you.si/xiaomi-mi...

To je v Avstriji na zalogi. Jaz sem ga tukaj vzel ( zraven tudi že veliko ostalih stvari). Sicer mi ga je pa uspelo da sem ga po cca. 1 mesecu izgubil, tako da zdaj čakam na Mi10 :D
Ni tako poceni ko direkt s Kitajske, vseeno pa je manj ukvarjanja z carinami in ostalim, če gre kaj narobe.

Lp
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

kanarin ::

Ni tako poceni ko direkt s Kitajske, vseeno pa je manj ukvarjanja z carinami


Nič se ne rabi ukvarjat - če se prej le malo pozanimaš kako se naroča brez carinskih dajatev in dodatnih stroškov:

https://www.kajkupiti.si/kuponi-popusti...

Povsem pa razumem, da tako naročanje ni za vsakogar (garancija, čas dostave, tveganja,...), odvisno je torej tudi od poguma in dosedanjih izkušenj - sam sem že precej naročal v zadnjih letih in zaenkrat slabih izkušenj praktično nimam...tako da kar se mene tiče kitajcem svaka čast

Jebac18 ::

Nameravam kupiti menjavo za s8 rad bi dobre slike v vseh pogojih predvsem sem gldal mi note 10 vs mi 9tpro ? Problem mi je predvsem barerija na s8 ki je slaba postala... ter s kje naročit ugodno ? starsema sem narocil iz gearbest in jima se sedsj delata 1+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jebac18 ()

Jebac18 ::

So kaksni problemi z nakupom preko gearbest prihajanje paketov ?

flameir ::

Kolegica si lasti cca pol leta Xiaomi Mi 9 SE in zadni mesec ji je začel res katastrofalno štekat. Tipkovnica kar ne prime ali prime na drugem mestu, appi zmrznejo itd. Potreben reset tudi po 10x na dan. Sem ji resetiral telefon na factory new in je isto...
Je to morda kakšna tovarniška napaka?

kanarin ::

Meni na Mi9T Pro ne deluje LED notification - tista rdeča lučka na pop-up kameri deluje samo ko polnim telefon. Pa LED notification opcijo sem vklopil prav povsod, pri vseh nastavitvah kjer sem našel.

Druga zadeva - nekdo mi je svetoval za SMS apliakcjo TEXTRA. Ok, sem naložil in jo uporabljam že nekaj tedno. Samo...ko preklopin nazaj na Googlov Messages ne vidim novih sporočil! Oz enkrat ja, enkrat ne...očitno se ti dve zadevi ne sinhronizirajo najbolje oz nekaj tu ne štima. Sicer ko sem prvič vklopil Textro sem dobil vse stare SMS-e. Po Settings/About sem našel neko opcijo Resync Textra pa ni mi najbolj jasen njen pomen. Zakaj je to pommebno da dela ta sinhronizacija - ker ne vem kako se sploh backupira bazo sporočil v Textra - sama apliakcija te možnosti nima, namenske aplkacije pa mislim da kopirajo samo iz stock message appa. Kakšen nasvet ?

tebodi ::

Sicer gre za Xiaomi napravo, vprašal bi pa za EU power adapter, saj sta mi v 1 dnevu pregorela=se stopila 2 primerka.
Ali ve kdo za preverjeno varianto kvalitetnega adapterja z dostavo iz EU?

Priklopljeno sem imel pametno vtičnico, ki tako in tako ne dopušča preobremenitve specifikacij, tem standardnim priloženim China-EU adapterjem (10 A) pa v primeru malo večjih obremenitev (2kW kalorifer) ne morem več zaupat...

Našel sem verj. edino alternativo, "Aktion 16A" adapterjev (sprejemljiva cena za 10 kom., 16 eur).. Ali ima kdo kakšne dobre izkušnje s temi?

Nesta ::

Mi 10 pro
Ali raje
Galaxy S20 Ultra?

Hvala

profii ::

Nesta je izjavil:

Mi 10 pro
Ali raje
Galaxy S20 Ultra?

Hvala


Kolk te denarnica žuli?

Mislim pa, da nobenega od naštetih nihče tukaj še ni videl v živo. #sampovem

Nesta ::

profii je izjavil:

Nesta je izjavil:

Mi 10 pro
Ali raje
Galaxy S20 Ultra?

Hvala


Kolk te denarnica žuli?

Mislim pa, da nobenega od naštetih nihče tukaj še ni videl v živo. #sampovem


Cena ni vazna. Ce je overall boljsi poj zmaga

Samael ::

kanarin je izjavil:

Kakšen nasvet ?

Ja, seveda. Uporabljaj tisto aplikacijo za smsje, ki ti je všeč, namesto da iz nekega razloga preskakuješ iz prve na drugo in iz druge nazaj na prvo. Ja, vem, da moj odgovor ne odgovori na tvoje vprašanje, te pa odreši problema, ki si ga narediš sam.
Saj, če boš launcherje menjal, postavitev ikonc tudi ne bo pri vseh enaka, zato si pač nastaviš tistega, ki ti je blizu in to uporabljaš.

Hydros ::

Nesta je izjavil:


Cena ni vazna. Ce je overall boljsi poj zmaga


Potem Samsung vrjetno ni samo zaradi imena 1x dražji

matobeli ::

facepalm ::

matobeli je izjavil:

Skor samo zarad imena:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Key word: "Skor" :)

matobeli ::

Sam je pa daleč od tega da bi bila skor za enako ceno.

facepalm ::

matobeli je izjavil:

Sam je pa daleč od tega da bi bila skor za enako ceno.

To je res. Ampak rekel je, da cena ni pomembna.
Ce zelis kvaliteten telefon (ne glede na ceno), Xiaomija pac ne kupis.

matobeli ::

Seveda ga, vzameš Mix Alpha, maš vsaj premium feel. Ne pa s7 z novmu procam.

facepalm ::

matobeli je izjavil:

Seveda ga, vzameš Mix Alpha, maš vsaj premium feel. Ne pa s7 z novmu procam.


To, da so mu nabili ceno zaradi posebnega ekrana, ne pomeni, da niso varcevali pri manj pomembnih komponentah, kot jim je to v navadi.
Npr zvocnik, mikrofon, antene, senzorji, vibrator, podpora razlicnim frekvencam..

Stvari, katere vecina ne opazi, ko pa imas dva (po specifikacijah) podobna telefona v roki, opazis razliko v detajlih.

Xiaomiji so dobri telefoni (tudi sam jih kupujem) ampak ce bi se prodajali po enaki ceni kot konkurenca, jih nebi niti povohal.

kanarin ::

Samael je izjavil:

kanarin je izjavil:

Kakšen nasvet ?

Ja, seveda. Uporabljaj tisto aplikacijo za smsje, ki ti je všeč,


Oprosti, samo to pa res ni noben nasvet. In backup zgodovine SMS-ov bi še vedno rad imel. Na tem modelu sem pač pričakoval klasični MIUI aplikaciji za SMS sporočila in klice (kot ima recimo RN5) pa sta gor nameščen stock Google-ovi zadevi, ki deluje kot nekakšen tujek. Mtoil pa me je samo Message aplikacija iz dveh razlogov:

1. Nikakor mi ne ustreza velikost fonta oz ne morem prilagodit po mojih željah (ker je vezano na cel sistem - ne moreš spreminjat fonta samo v Message appu oz neodvisno od preostalega sistema)

2. Ko pišeš daljše sporočilo se okno ne prilagodi dolžini texta tako da moraš na koncu če želiš pregledati kaj si napisal (preden pošlješ) skrolati po tem majhne ovalnem okencu. Pač zoprna zadeva, ki je od prej nisem poznal.

matobeli ::

Verjetno res niso uporabili "letalskega" titana za okvir in so tako prihranili kar nekaj denarja.

Ampak kakor si rekel, ko ga primeš v roko šele vidiš da je eden izmed njih v resnici samo s7 za 1200eur.

kanarin ::

facepalm je izjavil:


Xiaomiji so dobri telefoni (tudi sam jih kupujem) ampak ce bi se prodajali po enaki ceni kot konkurenca, jih nebi niti povohal.


Se popolnoma strinjam in si kar drznem reči da po mojem tudi kar večina ostalih. Pri Xiaomijih je daleč najbolj privlačen ravno ta P/P faktor, ne tisti čisto absolutni. Iskreno , sam bi za isto ceno brez pomisleka rajši kupil Samsunga (že samo njihov UI mi je bolj všečen). Pa sem zadnje 3 telefone (in tablico) kupil ravno od.... Xiaomija.

Samael ::

facepalm je izjavil:

To, da so mu nabili ceno zaradi posebnega ekrana, ne pomeni, da niso varcevali pri manj pomembnih komponentah, kot jim je to v navadi.
Npr zvocnik, mikrofon, antene, senzorji, vibrator, podpora razlicnim frekvencam..

Katera teh stvari ti pa pri xiaomijih višjega ranga povzroča težave oz. se ti ne zdi ustrezne kakovosti oz. primerljiva napram konkurence?

To sprašujem zato, ker sam nisem imel nikoli enega "boljših" xiaomijev, mi je pa recimo na obeh nižje cenovnih (R4 prime, MI A3) mikrofon delal/dela preklemansko glasno in jasno, nisem bil kar se mikrofona tiče nikoli neslišan, pa zato ker je (ne)podpora različnih prekvenc opcijska izbira med milijoni modelov, kjer jih je brez LTE 800MHz (saj je o tem govora?) čedalje manj ... pa me zanima, če je to o čemer govoriš zgolj neko pavšalno mnenje "ker to vsi vemo in ker nam pač zdrava pamet tako pravi" ali pa je govora o konkretno zaznanih težavah, ki se jih da dejansko posplošiti na te dražje xiaomije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

facepalm ::

Samael je izjavil:

facepalm je izjavil:

To, da so mu nabili ceno zaradi posebnega ekrana, ne pomeni, da niso varcevali pri manj pomembnih komponentah, kot jim je to v navadi.
Npr zvocnik, mikrofon, antene, senzorji, vibrator, podpora razlicnim frekvencam..

Katera teh stvari ti pa pri xiaomijih višjega ranga povzroča težave oz. se ti ne zdi ustrezne kakovosti oz. primerljiva napram konkurence?

To sprašujem zato, ker sam nisem imel nikoli enega "boljših" xiaomijev, mi je pa recimo na obeh nižje cenovnih (R4 prime, MI A3) mikrofon delal/dela preklemansko glasno in jasno, nisem bil kar se mikrofona tiče nikoli neslišan, pa zato ker je (ne)podpora različnih prekvenc opcijska izbira med milijoni modelov, kjer jih je brez LTE 800MHz (saj je o tem govora?) čedalje manj ... pa me zanima, če je to o čemer govoriš zgolj neko pavšalno mnenje "ker to vsi vemo in ker nam pač zdrava pamet tako pravi" ali pa je govora o konkretno zaznanih težavah, ki se jih da dejansko posplošiti na te dražje xiaomije?


Zadnji high end Xiaomi, ki sem si ga lastil, je bil Mi6.
Nic narobe s telefonom, nobenih tezav.
Je pa bila razlika drzati v rokah Nokio8 in Mi6.
1. Obcutek na dotik, ko drzis telefon v rokah (ok, to je subjektivno)
2. Nokia je obcutno bolje lovila omrezje (tako wifi, kot 2g/3g/4g)
3. Vibra je bila bolj "nezna" (ti ne znam opisat, ampak se pozna razlika med uporabo)
4. Klici.. na mi6 se je sogovornika slisalo ok. Pri preskoku na Nokio pa se je slisalo waw. Razlocno, "mehko", opisal bi kot "HD zvok" napram mi6.

Vse to mali detajli na katere ljudje ne posvecamo posebne pozornosti. Se reviewerji jih v vecini ne omenjajo.

Xiaomiji so ok za svojo ceno. Oz tisti pod cca 350€. Za 400€+ pa je ze prevec konkurence, da bi se oziral za Xiaomiji.

Samael ::

facepalm je izjavil:

Xiaomiji so ok za svojo ceno. Oz tisti pod cca 350€. Za 400€+ pa je ze prevec konkurence, da bi se oziral za Xiaomiji.

Samo, a niso Xiaomijem za 400€+ konkurenca v glavnem telefoni za recimo dvakratnik te cene ali pa temu danes ni več tako?

facepalm ::

Za 400€+ se dobijo tudi drugi telefoni, kateri naj bi konkurirali tistim za 800€+.
Pod to mejo pa nekako dominirata Xiaomi in Realme.

Jebac18 ::

No in ker telefon za okol 400e? sedaj imam samsung s8, ki ima zelo slabo baterijo po dobrem letu in pol uporabe gledam xiaomi.Ker ima menda dobre baterije samsung moram biti na varcevanje, da mi baterija drzi kolkr tolk normalno ...

facepalm ::

Asus zenfone 6 ali pa v kaksni akciji s kodo Asus Rog phone 2.

Pro_moted ::

facepalm je izjavil:

Asus zenfone 6 ali pa v kaksni akciji s kodo Asus Rog phone 2.


Kje pa dobiš Zenfone 6 za 400 evrov?
Mi 9t pro dobiš za 400 pri nas... na Banggood pa že za 350 ali manj. Ima 4000mAh baterijo (napram 5000mAh na Zenfone 6)in pa nima prostora za kartico. Ima pa zato Amoled ekran in eno kamero več. Ostalo je pa enako. Za 400 evrov bolje enostavno ne gre.
Mi, Redmi, Vivo, Oppo,.... Enostavno jim je težko kaj oporekat glede na price performance.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

facepalm ::

V EU sem ga zasledil najceneje za 450€ (akcija v fizicni trgovini). Nemalokrat pa sem zasledil kodo kitajske trgovine za okoli 400€.
Ti primerjas specifikacije telefona. Na papirju so Xiaomiji TOP.

flameir ::

flameir je izjavil:

Kolegica si lasti cca pol leta Xiaomi Mi 9 SE in zadni mesec ji je začel res katastrofalno štekat. Tipkovnica kar ne prime ali prime na drugem mestu, appi zmrznejo itd. Potreben reset tudi po 10x na dan. Sem ji resetiral telefon na factory new in je isto...
Je to morda kakšna tovarniška napaka?


Zdej sem to videl v živo. Dejansko ne prime tipkovnica in telefon kar nekaj klika. Napaka v zaslonu?

Dimnik ::

facepalm je izjavil:

V EU sem ga zasledil najceneje za 450€ (akcija v fizicni trgovini). Nemalokrat pa sem zasledil kodo kitajske trgovine za okoli 400€.
Ti primerjas specifikacije telefona. Na papirju so Xiaomiji TOP.


Ha,ha..človek, nazadnje si imel mi6 in sedaj pametuješ o novih modelih....telefone moraš imeti in potem vidiš primerjavo...trenutno na mi9t in se mi samo smeje ko vidim S8 in S9, primerjavo sem napisal zato, ker sem telefone dal skozi roke....že z mi8 se mi je smejalo...

facepalm ::

Dimnik je izjavil:

facepalm je izjavil:

V EU sem ga zasledil najceneje za 450€ (akcija v fizicni trgovini). Nemalokrat pa sem zasledil kodo kitajske trgovine za okoli 400€.
Ti primerjas specifikacije telefona. Na papirju so Xiaomiji TOP.


Ha,ha..človek, nazadnje si imel mi6 in sedaj pametuješ o novih modelih....telefone moraš imeti in potem vidiš primerjavo...trenutno na mi9t in se mi samo smeje ko vidim S8 in S9, primerjavo sem napisal zato, ker sem telefone dal skozi roke....že z mi8 se mi je smejalo...


A mislis, da sam nisem taknil nic boljsega od mi6? Mislis da preferiram ZF6 napram Mi9(t) zaradi renderjev na netu?
Lastil si jih nisem, zato tudi ne morem podati "long term" ugotovitve. Zato sem omenil primerjavo starih flagshipov.

Kaj pa ce primerjas Mi9(t) z enako aktualnim S10?
Lahko se ti je smejalo AMPAK, v kolikor bi bil S10 400€, bi vseeno kupil Mi9t?

matobeli ::

Mi9t in S10 nista v enaki kategoriji, če primerjaš z Mi9 je pa stvar malo bolj kompleksna. Samsung ima nekaj več funkcij in zaradi tega slabši battery life,

Ker pa S10 ni 400eur je zadeva jasna, kaj bi bilo, če bi bilo je druga zadeva.

Dimnik ::

Imam raje mi9 oz mi9t pro kot S10....

S10 za 400e(če bi bil), raje mi9t pro, pa še vedno je razlika v ceni v prid mi9t pro

Jaz ne rabim napisa Samsung na telefonu....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

kanarin ::

Če pustimo samo ceno ob strani meni osebno S10 ne odgovarja zaradi dizajna - ukrivljenega zaslona in punch hole. Zato sem tudi izbral Mi9T Pro. Slednji ni idealen, ampak za 320 EUR (toliko sem dal sam) si težko predstavljam, da bi dobil kaj boljšega. Pa tudi zelo težko razumem, kaj bi naj bilo pri uveljavljenih flagshipih toliko boljše, da upraviči že 2x, kaj celo 3x ali 4x višjo ceno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Jebac18 ::

Oprostite za zmedo vendar ugotavljam da bi mi xiaomi note 10 znal biti prevelik.Se ga da v sloveniji kje vidt u zivo ??? glede na vrsto dela namrec skozi na nogah in telefon pri sebi.Trenutno imam samsung s8 je mi9t pro toiko slabsi recimo u fotkah ?

kanarin ::

Xiaomi Mi 10 Pro je nov photo leader po Dxomark

The Xiaomi Mi 10 Pro achieves an outstanding DXOMARK Camera score of 124, making it the new leader in our smartphone camera image quality ranking.


Samo cena tega modela pa predvidevam da ne bo (vsaj na začetku) ravno tipično "Xiaomijevsko" ugodna.

EURJebac18 Na Dxomark sicer ni naveden S8, samo glede na to, da je S9+ dobil score (samo) 100, Xiaomi Redmi K20 Pro (alias MI9T Pro) pa 102 si lahko že sam narediš zaključek...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

MrStein ::

facepalm je izjavil:

Vse to mali detajli na katere ljudje ne posvecamo posebne pozornosti. Se reviewerji jih v vecini ne omenjajo.

Točno tako. Eno je 10 lastnosti, naštetih v specsheet, drugo pa je 50 lastnosti, ki niso tam našteti.

Reviewer-ji pa večinoma (razen redkih izjem) zgolj ponovijo specsheet. Tak lepo razvlečeno, da ni očitno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

j4nm4n ::

Jebac18 je izjavil:

Oprostite za zmedo vendar ugotavljam da bi mi xiaomi note 10 znal biti prevelik.Se ga da v sloveniji kje vidt u zivo ??? glede na vrsto dela namrec skozi na nogah in telefon pri sebi.Trenutno imam samsung s8 je mi9t pro toiko slabsi recimo u fotkah ?


A1 ga ima v ponudbi, verjetno tudi kje v prodajalni?

WallSreet ::

Bom kar tule vprašal. Mi zna kdo povedati koliko pride popravilo Charging Port Replacement-a pri Iphonu? Imam problem glede porta in sicer mi baterija deluje normalno vendar je problem ker potrebujem 100 poskusov da mi zazna kabel, kar pomeni da je nekaj narobe z Charge Portom. Sicer sem gledal na YouTubu kako se ga zamena, pa se mi zdi vse skupaj dokaj zahtevno. Tule video:



Zanima me koliko bi stalo popravilo? 10€ morda 20€? In če servisi popravljajo takšne stvari?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bosslipxx ()

WallSreet ::

Očitno se da kupiti prav ta del posebej.

https://www.amazon.com/slp/iphone-6-cha...

Pozna kdo slovensko stran ki prodaja takšne dele?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bosslipxx ()

XLapsus ::

In kaj ima to veze s xiaomiji. Odpri si svojo temo za iphone.

WallSreet ::

XLapsus je izjavil:

In kaj ima to veze s xiaomiji. Odpri si svojo temo za iphone.


Če ne poznaš odgovora enostavno ignoriraj. Ne se naprezat. Drugače pa nisem vedel saj tema pravi xiaomi telefoni in ostale naprave.

Sem mislim da se tema giblje o vseh napravah, se opravičujem ker nisem prebral vseh 300 strani preden sem oddal svoj komentar. Odprem novo temo ne se sekirati.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bosslipxx ()

matobeli ::

Mišljen je telefoni in ostale naprave proizvajalca Xiaomi.

Edina šansa da ne bo popravilo vredno vsaj polovico telefona je če narediš sam. Ta model iPhona je enostaven za servisiranje, del pa naročiš iz tujine.

WallSreet ::

matobeli je izjavil:

Mišljen je telefoni in ostale naprave proizvajalca Xiaomi.

Edina šansa da ne bo popravilo vredno vsaj polovico telefona je če narediš sam. Ta model iPhona je enostaven za servisiranje, del pa naročiš iz tujine.


Sem odprl temo. Ti bom v tisti drugi odgovoril če boš prebral...

louser ::

Nesta je izjavil:

profii je izjavil:

Nesta je izjavil:

Mi 10 pro
Ali raje
Galaxy S20 Ultra?

Hvala


Kolk te denarnica žuli?

Mislim pa, da nobenega od naštetih nihče tukaj še ni videl v živo. #sampovem


Cena ni vazna. Ce je overall boljsi poj zmaga

Galaxy S20 bo prej dobavljiv po oglaševani ceni, Xiaomi bo cenejši.
Ko črto potegneš, je vseeno. Oboje je višji razred.

Veron ::

Gledam xiaomi 9 lite in se mi poraja vprasanje, če je vredno dodat 50eur za 9t model?

Razlik je SD710 vs SD730. Na telefonu se ne igra iger, obicajna uporaba maili, brsklnik, triglav drajv, navigacija

Djole ::

Jaz sem svoji pred kratkim kupil mi 9t pro, bratu pa nekaj dni nazaj mi 9lite...sem ju malo primerjal pa iskreno nisem opazil nobene razlike v samem delovanju telefona, pri obeh vse dosti odzivno, tekoce, appi, net, itd, kamero sem sicer premalo primerjal da bi lahko konkretno ocenil, ampak tako na hitro neke slike doma, nobene konkretne razlike.

Djole ::

 zps

zps



 zps

zps



 zps

zps

««
293 / 374
»»