» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
294 / 374
»»

Samael ::

The release of Android 10 for the Mi A3 is bordering on farcical. Hyped by Xiaomi as one of the first devices that would receive Android 10, the Android One device is still languishing on Android 9.0 Pie. The end may now be in sight for the Mi A3 though, as Xiaomi has given another vague release date for it to receive Google's latest OS.

Android One devices are supposed to receive updates more quickly than ones running custom versions of Android, but that has not proven the case with the Mi A3. Android 11 should eventually arrive for the device too, but do not expect to see that before 2021 if this current debacle is anything to go by.

Vir: https://www.notebookcheck.net/The-Xiaom...

Klovni. Ker je res treba izdati vsak drugi mesec nov model, namesto supportati to, kar je že zunaj, pa četudi gre v bistvu za telefone, ki niso na trgu dlje kot mogoče dobrega pol leta.

Aar2rk ::

Jaz sem že nehal gledat (na telefonu in na netu) kdaj bo update Mi A3 na 10ko. nazadnje me je konec januarja običajni update dal malo upanja, pa...
Tako da se tolažim, da saj v resnici čakam 10ko samo iz principa, in ne zaradi kakšne nove funcije, in telefon dela čisto v redu.

ali3n ::

Jaz imam na Mi A2 10tko že kak mesec.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Jebac18 ::

No sedaj imam mi note 10, kakšno zašcito za ekran dati je dosti folija?? pred tem nakupom sem imel s8 tudi ukrivljen ekran ,ter samo folijo cez ekran in je ekran kot nov. Telefona ne mečem po tleh

Veron ::

Djole je izjavil:

Jaz sem svoji pred kratkim kupil mi 9t pro, bratu pa nekaj dni nazaj mi 9lite...sem ju malo primerjal pa iskreno nisem opazil nobene razlike v samem delovanju telefona, pri obeh vse dosti odzivno, tekoce, appi, net, itd, kamero sem sicer premalo primerjal da bi lahko konkretno ocenil, ampak tako na hitro neke slike doma, nobene konkretne razlike.

Sem vzel Mi9 Lite 128gb (64 ni bil na zalogi). Bomo vidl še kako se obnese.

Nesta ::

Jebac18 je izjavil:

No sedaj imam mi note 10, kakšno zašcito za ekran dati je dosti folija?? pred tem nakupom sem imel s8 tudi ukrivljen ekran ,ter samo folijo cez ekran in je ekran kot nov. Telefona ne mečem po tleh


Nisi dobil zravn?

kanarin ::

Djole je izjavil:

Jaz sem svoji pred kratkim kupil mi 9t pro, bratu pa nekaj dni nazaj mi 9lite...sem ju malo primerjal pa iskreno nisem opazil nobene razlike v samem delovanju telefona, pri obeh vse dosti odzivno, tekoce, appi, net, itd, kamero sem sicer premalo primerjal da bi lahko konkretno ocenil, ampak tako na hitro neke slike doma, nobene konkretne razlike.


Imam tudi Mi 9T Pro in določene slike - še posebej v notranjih prostorih mi delujejo celo boljše ko se narejene z Redmi Note 5 ! Ne vem kakšne izkušnje imate ostali lastniki Mi 9T Pro - pogosto dobim take kar malo nenaravne oz izumetničene slike (običajen "Photo" mode - vse po defaultu), včasih so barve preveč izrazite, pa flash naredi tako čudno "modro svetlobo". Tako da.. nekako sem pričakoval več od kamer na tem telefonu.

aborko ::

Jst sm kr zelo zadovoljen s kamero na Mi 9T, imel prej galaxy s7 edge, pa je napredek konkreten, sploh z gcam. Kolega ima P30 pro, kjer je sicer kamera se boljsa, a to predvsem opazis pri zoom, wide in makro.

kanarin ::

Ok, bom pa še jaz malo sprobal ta gcam, pravkar sem namestil (Gcam 7.2.010 by Urnyx05 - bo to Ok?) .... kaj se razlika vidi tudi pri videu ? Kaj pri gcam lahko uporabiš samo ta glavno kamero?

aborko ::

GCAM naredi kr razliko ja, sploh v slabši svetlobi:



aborko ::

Jst imam gcam 7.2.010 by Burial. Podpira vse tri kamere, tudi astro fotografijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Hydros ::

gcam podpira vse 3 kamere samo treba je u nastavitvah od gcam vklopt auxiliary camera (Settings -> Advanced -> Auxiliary camera)

robertko ::

Ima kdo izkušnje z Mi Home smart zadevami. Gateway-a mi ne uspe nikakor povezati preko aplikacije na router.
Drugače je bila zadeva že v pogonu več kot leto, sem šel delat uninstall aplikacije, sedaj se pa noče več povezat.
Device connected - uspešno
Message sent to device - uspešno
Connecting to network timed out - neuspešno

Prav danes je prispel naročen Xiaomi Pro 300Mbps Wireless Wifi Amplifier Extender Repeater in ko sem ga sedaj hotel povezati prvič, se enako dogaja kot z Gateway-jem???

Kakšna ideja, oziroma pomoč dobrodošla.

XLapsus ::

Prestavi regijo na Mainland China.

robertko ::

Sem imel prej vedno na Mainland China, tudi zdaj sem nastavil...izgleda da jih ima veliko ta problem:
http://c.mi.com/thread-2706251-1-0.html...
http://c.mi.com/thread-2486285-1-0.html...

kanarin ::

Hydros je izjavil:

gcam podpira vse 3 kamere samo treba je u nastavitvah od gcam vklopt auxiliary camera (Settings -> Advanced -> Auxiliary camera)


Res je tnx. :) Se priporočam za še kakšno koristno nastavitev oz nasvet za sveže uporabnike gcam.:) Npr. pod More je "Slow motion" - če to kliknem se aplikacija sesuje.

V glavnem sem naredil zdaj par testnih slik v stanovanju v slabi svetlobi - in dejansko ko slikaš v "Night Sight" načinu dobiš občutno bolj svetlobno uravnoteženo (beri bolj kvalitetno) sliko kot pri privzeti kameri ("Night" način). Tako da...sem kar impresioniran (nekako nisem verjel da se da tako dobiti boljše slike).

Ali obstaja gcam verzija tudi za RN5 ?

mikhaair ::

Hydros je izjavil:

gcam podpira vse 3 kamere samo treba je u nastavitvah od gcam vklopt auxiliary camera (Settings -> Advanced -> Auxiliary camera)

Jaz pa tega mi9se nimam/ne najdem.

-valvoline- ::

kanarin je izjavil:

Hydros je izjavil:

gcam podpira vse 3 kamere samo treba je u nastavitvah od gcam vklopt auxiliary camera (Settings -> Advanced -> Auxiliary camera)


Res je tnx. :) Se priporočam za še kakšno koristno nastavitev oz nasvet za sveže uporabnike gcam.:) Npr. pod More je "Slow motion" - če to kliknem se aplikacija sesuje.

V glavnem sem naredil zdaj par testnih slik v stanovanju v slabi svetlobi - in dejansko ko slikaš v "Night Sight" načinu dobiš občutno bolj svetlobno uravnoteženo (beri bolj kvalitetno) sliko kot pri privzeti kameri ("Night" način). Tako da...sem kar impresioniran (nekako nisem verjel da se da tako dobiti boljše slike).

Ali obstaja gcam verzija tudi za RN5 ?

Tule najdes za vsak xiaomi model:
https://www.celsoazevedo.com/files/andr...
RN5 verjetno nima v sistemu vgrajeno HAL3 podporo, je kar zahteven postopek tega omogocit. Z rn7 in naprej majo vsi xiaomiji odklenjen HAL3 in ni potrebe po dodatnemu prckanju.
Razlika v kakovosti fotk je kot noc in dan, tovarniski app vs gcam. Sploh pri starejsih modelih.
Na playstore si potegni programcek manual camera compatibility, instaliraj pa bos vidu ce je hal3 omogocen ali ne.

Zgodovina sprememb…

aiko ::

kanarin je izjavil:


Imam tudi Mi 9T Pro in določene slike - še posebej v notranjih prostorih mi delujejo celo boljše ko se narejene z Redmi Note 5 ! Ne vem kakšne izkušnje imate ostali lastniki Mi 9T Pro - pogosto dobim take kar malo nenaravne oz izumetničene slike (običajen "Photo" mode - vse po defaultu), včasih so barve preveč izrazite, pa flash naredi tako čudno "modro svetlobo". Tako da.. nekako sem pričakoval več od kamer na tem telefonu.


Osebno mi naredi MI5 lepše slike kot MI9T/T Pro/Lite. Na MI9 slika deluje preveč "umetna", kar pa je logično, saj dela MI5 po defaultu 16MP slike + kamera ima OIS, MI9T/T Pro/Lite pa dela 12MP slike (sicer z 48 MP kamero) + je brez OIS, tako da software agresivneje "popravlja" sliko.

aborko ::

Se ena od danes:

aiko ::

So ga pa malo usekali mimo z toliko verzijami MI9. Npr, MI 9 lite ima IR + slot za kartico (namesto sim2) + največjo baterijo, kar naredi ta telefon niti ne tako "lite".. po hitrosti pa niti ni toliko zadaj, + ima avtonomijo največjo.

kanarin ::

-valvoline- je izjavil:


Na playstore si potegni programcek manual camera compatibility, instaliraj pa bos vidu ce je hal3 omogocen ali ne.


Sem potegnil iz predala Redmi 4 Prime in inštaliral gor to zadevo, jaz vidim da se omenja samo "Camera2 API" , hal3 ni nikjer omenjen. V glavnem vseh 5 zadev ni podprtih, na Mi9T Pro pa je vse podprto. Jutri bom sprobal še na RN5.

Btw. kaj pa je ta plačljiva Manual Camera app - a kdo to uporablja ? A to je camera app za kakšne foto profije ? Kakšna bi bila primerjava z gcam ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

kanarin ::

Manual camera compatibility - preverjeno tudi na RN5 - ni podprto. Kaj to pomeni, da na oba modela (še Redmi 4 Prime) ni možno (vsaj na enostaven način) namestiti in uporabljati gcam ?

-valvoline- ::

kanarin je izjavil:

Manual camera compatibility - preverjeno tudi na RN5 - ni podprto. Kaj to pomeni, da na oba modela (še Redmi 4 Prime) ni možno (vsaj na enostaven način) namestiti in uporabljati gcam ?

Ne ni podprto. Prasci bi lahko vsaj na rn5 in zadnji miui 11/android 9 ga vklopil :) Mors odklenit telefon, flashat custom twrp ter na xda poiskat nacin kako modat sistem da se hal3 odklene. Na redmi 4 prime mors flashat custom rom z najmanj android 7 ker je tovarniski miui obstal na android 6 in podpira zgolj staro verzijo gcam 3. Za superiorne fotke fon mora imet najmanj android 7, da bi lahko podpiral gcam 5. Night sight (gcam 6) zahteva android 8.1, Astrophoto (gcam 7) zahteva android 9.

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

Uff, to si lahko sam privoščim početi le na Redmi 4 Prime, ki ni več v aktivni uporabi. A lahko da kdo kakšen link z konkretnimi navodili kako se to naredi ? Namreč nikoli nisem flešal Xiaomija. Vem da obstaj dedicirana tema o tem, samo ko smo že tukaj načeli to ...

Bi pa res rad videl razliko prav na R4 Prime - ker roko na srce je bila kamera na tem telefonu že ob izzidu telefona dokaj povprečna (če ne celo podpovprečna) - še posebej v slabših svetlobnih pogojih so (bile) slike res slabe (za današnje standarde pa sploh). Tako da me res zanima kaj kakšne (čudežne) izboljšave lahko prinese samo drugačen SW (na istem HW). RN5 ima po drugi strani že v osnovi bistveno boljšo kamero (kot HW), ki po moji oceni da povsem zadovoljive slike tudi za današnje standarde (govor je seveda o privzeti camera app).

-valvoline- ::

Na xda mas vsa navodila,precej dela sploh za zelenca pri flashanju. Ce prej tega nisi pocel najboljs pozabi. Boljse vzet nekaj odklenjenega,rn7 in vsi novejsi podpirajo hal3. Vcasih si moral prckat ker ni bilo druge alternative, cenejsi modeli niso podpirali hal3.
Ce se bos vseeno igral z flashanjem, ko odklenes r4p in mu nalozis custom twrp, na telegramu je kanal z portiranimi miui 11 (miuipro ter miroom) na android 9 z aktiviranim hal3, tega flashas pa dela gcam bp.
kanal isces kot miui pie oreo markw, developer je Urartu.
Na r4p razlika stock vs gcam je tako k da primerjas tel za 100 ter 1000e

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

Hmm, se mi kar zdi da bom rajši "pozabil" :(

Na r4p razlika stock vs gcam je tako k da primerjas tel za 100 ter 1000e
saj lih zato sem hotel probat ker sem nekaj bral o tem... ampak ne vem če se mi res da v to podajatza oz poglabljat.

Samo to pomeni, da ima Xiaomi res en drek od SW na svojih telefonih (kar Xiaomiju očitajo tudi mnogi review-erji , pa sploh ne samo kar se tiče kamere - glejte samo kar se dogoja na Mi10 s fingerprint senzorjem) , če se da iz samega HW toliko več iztisniti. Ali pa nalašč downgrade-ajo nek HW, zaradi ustrezne cenovne segmentacije svoji produktov, kdo ve...

-valvoline- ::

Pac gcam je tist gamechanger najbolj napredni camera app ki zna max izkoristit pridobljenih raw podatkov in predelat v ustrezen image, iz pocen telefona naredi foto zverino. Gcam je itak narejen za pixel telefone, zahvala za portirane verzije gre spretnim razvijalcem k pixelov app modificirajo da dela tudi na telefonih ostalih proizvajalcev, takorekoc spet piratenzi ;) Tudi samsunge za 1000e folk flasha da bi gor lahko spravil gcam, ker je boljsi kot samsungov sw. Gcama pa pocasi dohitevajo tudi appi iz ostalih proizvajalcev (xiaomi tudi), z vsako novejso verzijo tovarniskih kamera appov se razlika v kakovosti fotk zmanjsuje.

Zgodovina sprememb…

mat11 ::

aborko je izjavil:

Se ena od danes:

Kje je to?
mat

bomber111 ::

Nabavil note 8 pro in me jezi nekaj stvari.
1. Pri smsih z uporabo dveh sim v pogovoru ne ločuje med številkama, razen če poklikaš vsak sms posebej. Ne najdem v nastavitvah, da bi prikazovalo na katero sim si dobil sms.
2. Ne najdem kako nastaviti različen zvok pri smsih za vsako sim posebej.

Nataly ::

A Xiaomi telefoni omogocajo pisanje sumnikov in kako se to nastavi? Trenutno imam tipkovnico nastavljeno na slovenscina, vendar sumnikov ne najdem. Hvala.

mikhaair ::

Držiš S in se ti pokaže izbor znakov, izbereš Š? Ne dela to? Ali pa uporabiš swipe tipkovnico.

@bomber Meni pri prejetih sporočilih piše številka kartice, ter v pogovornem oknu tudi pri datumu številko kartice. Imam pa Mi9se.

Wolfie ::

Kako je s Push notifications pri Xiaomi-jih? Imam Redmi note 4 ter mBills, pa jih ne dobivam. Berem na netu, da je to kar pogosta težava pri Xiaomijih.

Sheteentz ::

mat11 je izjavil:

aborko je izjavil:

Se ena od danes:

Kje je to?

Google Maps Saves
https://www.google.si/maps/@47.211927,11.0125467,3a,75y,120.07h,90.99t/data=!3m7!1e1!3m5!1sAF1QipNhk3YxtHfTMzpn8jDMFYWl1Ll4Ws14FpzNUdcc!2e10!3e11!7i7680!8i3840

Gregex ::

Wolfie je izjavil:

Kako je s Push notifications pri Xiaomi-jih? Imam Redmi note 4 ter mBills, pa jih ne dobivam. Berem na netu, da je to kar pogosta težava pri Xiaomijih.


Jaz na mi9t pro dobivam vse notificatione, tudi mbills, ravno pred kako urco plačal in takoj dobil. Pa se mi zdi, da nastavitev nisem tikal glede tega, vse po defaultu.

Veron ::

A komu dela vowifi na telekomu?
Stari huawei dela brez tezav vowifi, pri xiaomi pa nikakor ne pozake ikonce.

Volte dela, tiste dve kode sm vpisal, tako da so se opcije v meniju pojavile. Nastavil tudi "omrezne nastavitve: prednostno wifi" pri wifi klicanje

Nataly ::

mikhaair je izjavil:

Držiš S in se ti pokaže izbor znakov, izbereš Š? Ne dela to? Ali pa uporabiš swipe tipkovnico.

Ja, deluje. Nisem vedela, hvala.

Anney ::

Veron je izjavil:

A komu dela vowifi na telekomu?
Stari huawei dela brez tezav vowifi, pri xiaomi pa nikakor ne pozake ikonce.

Volte dela, tiste dve kode sm vpisal, tako da so se opcije v meniju pojavile. Nastavil tudi "omrezne nastavitve: prednostno wifi" pri wifi klicanje


Si po vključenih storitvah na telekomu in na telefonu, restartal telefon?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

louser ::

Vowifi implementira proizvajalec telefona namesto operaterja.

e-marko ::

Veron je izjavil:

A komu dela vowifi na telekomu?
Stari huawei dela brez tezav vowifi, pri xiaomi pa nikakor ne pozake ikonce.

Volte dela, tiste dve kode sm vpisal, tako da so se opcije v meniju pojavile. Nastavil tudi "omrezne nastavitve: prednostno wifi" pri wifi klicanje


Pa volte res dela ali imaš samo izbiro vklopljeno? Po poslanem sporočilu na 1918 dobiš potrditev ali ne?
Ker pri Telesmehu dobim sporočilo, da moj aparat (Mi9) ne podpira volte nastavitev. Mater so trdi, v nastavitvah imam namreč na izbiro volte (po vpisu tiste kode).

LP
...somebody, somewhere...

MrStein ::

Da dela, mora zadevo podpirati:
- operater (njegova oprema)
- telefon

V kombinaciji. Če deluje z enim telefonom pri enem operaterju, to ne pomeni, da bo ta isti telefon delal pri drugem operaterju (ki pa zadevo podpira s kakim drugim telefonom).

Pa še posebej vklopiti je treba. Pri operaterju in potem še na telefonu.

Velja za VoLTE in VoWiFi (in še kaki drugi feature...).

Da ne omenjam situacije, kjer pride v igro še tretji faktor: operator kjer gostuješ (roaming).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

bomber111 ::

mikhaair je izjavil:

Držiš S in se ti pokaže izbor znakov, izbereš Š? Ne dela to? Ali pa uporabiš swipe tipkovnico.

@bomber Meni pri prejetih sporočilih piše številka kartice, ter v pogovornem oknu tudi pri datumu številko kartice. Imam pa Mi9se.

Napiše samo za zadnji SMS. Za ostale moraš pa vsakič klikati po smsih.
Tudi za spremembo glasnosti ne gre na mehanskih tipkah, ampak te spreminjajo glasnost predstavnosti.
Z vsakim nekaj dobrega prinese tudi nekaj nelogičnega. Kakor koli bi telefon v osnovi moral ostati telefon.

e-marko ::

e-marko je izjavil:

Veron je izjavil:

A komu dela vowifi na telekomu?
Stari huawei dela brez tezav vowifi, pri xiaomi pa nikakor ne pozake ikonce.

Volte dela, tiste dve kode sm vpisal, tako da so se opcije v meniju pojavile. Nastavil tudi "omrezne nastavitve: prednostno wifi" pri wifi klicanje


Pa volte res dela ali imaš samo izbiro vklopljeno? Po poslanem sporočilu na 1918 dobiš potrditev ali ne?
Ker pri Telesmehu dobim sporočilo, da moj aparat (Mi9) ne podpira volte nastavitev. Mater so trdi, v nastavitvah imam namreč na izbiro volte (po vpisu tiste kode).

LP


Po kontaktu na telemach forumu mi je zaposleni pri Telemachu vklopil VoLTE in zadeva dela. Super!

Lp
...somebody, somewhere...

veteran ::

kanarin je izjavil:

da na oba modela (še Redmi 4 Prime) ni možno (vsaj na enostaven način) namestiti in uporabljati gcam ?


https://www.apkmirror.com/apk/google-in...

2.5.052 je najbrž zadnji gcam, ki še omogoča civilizirano namestitev (brez zahtev po camera 2 api).. Dela na rn4x. Res je nekaj več detajlov, fotka ni tako sprana kot v miui kameri, je pa več šuma, ker gre iso tudi do 1600. :)
To velja za običajne fotke, hdr ni nič boljši, prej slabši, ker so iz gcam večinoma preosvetljeni.

veteran ::

mikhaair je izjavil:

Držiš S in se ti pokaže izbor znakov, izbereš Š? Ne dela to? Ali pa uporabiš swipe tipkovnico.


Če imaš gboard, ni treba nič izbirat, samo zadržiš s in dobiš š. Pa še to redko rabim, ker lepo uporablja slovar za predloge. :)

Veron ::

Telefon je Xiaomi Mi9 Lite
Oparater je Telekom.

Na prejšnjem telefonu Huawei P20 Lite je VoLTE in VoWIFI delal, si dobil prav napisano zraven telefona. Storitev je aktivirana.
Na Xiaomi VoLTE že deluje, ker isto napiše zraven signala. Vendar VoWifi pa nikakor ne. Gledam po netu, se mora pojavit neka "slušalka" pod signalom, da VoWifi dela in le tega ni.

Veron ::

 xiaomi sim settings

xiaomi sim settings



Hja, sim kartica je že stara, tako stara, da je obrezana. Nevem ali ima to kaj veze s tem, da vowifi ne dela?
Da sem dobil delujoč volte sem izklopil "volte check" (klic na *#*#*...). Tako sem dobil opcijo VoLTE v meniju in to deluje.

VoWifi na drugi strani se prikaže v meniju, ko se check onemogoči, vendar ne deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

e-marko ::

Meni je isto kazalo dokler mi ni na Telemachu vklopil zadeve. Sedaj je vse razen EAB/prisotnost, omogočeno oz. vklopljeno.
VoWifi pa še nisem preizkušal. Lahko sicer vklopim ampak mislim, da na Telemachu pa tako ne deluje...
Javi kako/če boš rešil.

Lp
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Veron ::

Nevem ali čem prvo poslat tasta, da zamenja sim?

MrStein ::

Lahko vprašaš Telekom.
Če ne podpirajo tvoj telefon, ga ne podpirajo. Mogoče kaj shekaš, sicer pa počakaš, da bo podprt.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
294 / 374
»»