» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
251 / 374
»»

tureavanture ::

http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...

Je to realna cena, iz 1000 na 600?
Na kaj naj bom pozoren pri nakupu rabljenega telefona pri T2 ?

borisk ::

facepalm je izjavil:


Mene zanima ce prekosi Mi A2, kateri ima enak 12mpx senzor kakor poco/mi8 + 20mpx za zajem "ekstra" svetlobe.
Meni osebno, so bile slike pri Mi A2 zelo vsec.


meh, ne vem kakšno kamero ima A2 ampak ženin A2 lite mi po občutku dela precej slabše slike kot moj Note5

prehod na note 7 je za mene neopravičen, kar je vidno tudi po ponudbi, trenutno še vedno lahko kupiš note 5, note 6, note 7 pa bo dejansko dobavljiv ćez kakšen mesec.

facepalm ::

Mi A2 in Mi A2 lite nimata dosti skupnega.
Sem si lastil tudi RN5 in (za moj okus) dela A2 lepse slike. Mi A2 je bil dejansko edini budget telefon, kateri me je pozitivno presenetil s posnetki. Vse ostalo je zal razocaralo:/
Objektivno ju pa ne znam primerjat:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

kanarin ::

Nekaj svežih špekulacij o Redmi 7 Pro.

Kot vidim se aktualni RN7 pordaja (če sploh) po skoraj "Pocophone" cenah - kar se mi zdi absurdno. A ni pisalo ,da bodo cene začele od 150 $ naprej ?!?

mirkuma ::

gtaman je izjavil:

mirkuma je izjavil:

Generton je izjavil:

gtaman je izjavil:

Ma kso kakšno izkušnjo s Mi A2 Lite. Ne vem, men zgleda super :)

Zelo dober telefon, sploh za ta denar, dela smooth, kamera je za ceno vec kot solidna, baterija pa zdrzi zelo dolgo, sploh glede na danasnje smarthphone standarde.

Iz prve roke? Ga imaš? Pie update je naredil precejšnjo škodo (WiFi težave, zvok/kvaliteta klica...) temu res OK P/P telefonu (ko je bil še na 8.1 je špilal 1A).


Kaj ni po defaultu gor 8.1. Pač ne bom posodobu na 9.0 če je to res tako usodno

Ne vem če je usodno, odvisno od uporabnika. Kombinacija WiFi in BT dela težave pri hitrosti prenosa WiFi, pa z WiFi povezljivostjo (prekinjanje, spremeni se WiFi MAC na Pie) so težave (odvisno od tipa avtentikacije).
Če ne misliš nadgradit na Pie, dokler vsega ne poštimajo, moraš takoj na 8.1 pod developer options onemogočit avtomatski update, sicer se bo posodobil samodejno in ti javil le da je potreben povnoni zagon (ne sprašuje ali želiš nadgraditi na Pie).
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Dimnik ::

tureavanture je izjavil:

http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...

Je to realna cena, iz 1000 na 600?
Na kaj naj bom pozoren pri nakupu rabljenega telefona pri T2 ?


Ta iz linka je kupljen v mercator tehnika...

Nakup rabljenega, poglej če se ujema imei telefona z računom in/ali garancijo, je pa vseeno kje je kupljen

louser ::

kanarin je izjavil:

Nekaj svežih špekulacij o Redmi 7 Pro.

Kot vidim se aktualni RN7 pordaja (če sploh) po skoraj "Pocophone" cenah - kar se mi zdi absurdno. A ni pisalo ,da bodo cene začele od 150 $ naprej ?!?

cena je 155 eur. Kdor ne ponuja po toliko v Aziji, preprodaja.

roberto1 ::

kanarin je izjavil:

Nekaj svežih špekulacij o Redmi 7 Pro.

Kot vidim se aktualni RN7 pordaja (če sploh) po skoraj "Pocophone" cenah - kar se mi zdi absurdno. A ni pisalo ,da bodo cene začele od 150 $ naprej ?!?


Cena v Aziji je eno, da zadeva pride do nas in da prodajalci še nekaj zaslužijo, pa je nekaj popolnoma drugega. Sicer pa, vselej je tako z novimi modeli, dokler je povpraševanje in verjetno manjša dobavljivost, co cene višje. Za 150USD ga sedaj dobiš, če si greš sam po njega:))
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

louser ::

Cena v Aziji je eno, da zadeva pride do nas in da prodajalci še nekaj zaslužijo...

Pri nas pa kakih 30-50 EUR več. Nikakor pa ne 100 in več evrov za telefon nižjega ali srednjega razreda.
Visoka cena je zgolj zaradi tega, ker vsaj Xiaomi na začetku splavitve prodaja telefone direkt iz skladišča na dom v intervalih na hitrih prodajah preko lastne trgovine v zelo omejenih količinah.

louser ::

PS 143 EUR je uradna maloprodajna cena v matični državi za najcenejši model po katerem je tam aparat tudi dobavljiv.

Ta isti model je na GB za 260eur in ga od pošljejo komaj marca.
Takrat bo pa tudi od drugod možno naročiti za okrog priporočeno ceno in bodo preprodajalci še vseeno "nekaj zaslužili"

roberto1 ::

Na aliju (Mi Global Store recimo) stane 3/32 model 156€ + poštnina, tako da ni neke katastrofe.
Še 1x več ne razumem navdušenja nad GB, ki dobavlja kot se mu zljubi, najprej zbira naročila in potem odpošlje čez mesec od naročila ali pa traja tako dolgo da moraš preklicat naročilo ipd.
Someday never comes!

kanarin ::

Ja, na Mi Global Store pride z (DHL) poštnino ta model 179 €. Meni osebni pri AE ni všeč to, da ni tako jasno oz transparentno ko naročam nek artikel ali bo rabilo še plačat carinske stroške ali ne. Enkrat sem se tako že opekel (sem mislil da bo šlo mimo). Kot sem razumel z DHL dostavo ne dobiš garancije da teh stroškov ne bo - mora biti eksplicitno napisano "No custom duty" oz nekaj takega.

Drugače pa, saj lahko vsak preveri trenutno najugodnejše cene recimo na takšni strani https://www.kimovil.com

Kar se tiče debate glede kvalitete kamere na RN7 - včeraj sem gledal malo primerjave na Gsmarena in moram reči, da sem bil impresioniran glede kvalitete slike v "Low light" razmerah. Tukaj sploh ni primerjave z recimo RN5 (nekateri testorji so trdili, da je overall kamera na RN5 celo boljša!) - RN7 ima občutno boljšo kvaliteto. Tako da sem zdaj v bistvu malo zmeden in ne vem komu več verjeti. Bo treba počakati, da kakšen forumaš pove še svoje izkušnje, torej informacija iz prve roke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Steinkauz ::

Jst bom pomoje počakal na Redmi Note 7 PRO.
A je Sony IMX586 dost bolš kot Samsung ISOCELL GM1?

Benny123 ::

Ne verjemi redmi znamki da je camera dobra v low light ker ni. Še dolgo ne bo. V nobenem telefonu.. a mislite da so fotoaparati velika reč kar tako mal zaradi dizajna al kaj..

j3rn3jk ::

Je kdo kupoval na https://www.eglobalcentral.eu/ ?
Tu pošljejo iz Eu?

Tara Lola ::

Pozdravljeni,

predvidevam, da nisem edina, ki imama naslednjo težavo z Xiaomije redmi note 5, in sicer na začetku je bilo malo zaznavat slabši zvok oz prekinitve med pogovori, sedaj je pa tega že toliko, da moram včasih prav prekinit klic in poklicati ponovno, ker se zvok med pogovorom izklopi. Naj povem, da redno posodabljam oper.sistem. Na tehnične nastavitve pa nisem še naložila, ker se bojim izgubiti določene stvari, še posebej app banke, ki se je ne nastavi zgolj, da app dol potegneš.

Kak nasvet? Na servisu priporočajo tehnične nastavitve,česar ne bom naredila, ker bom imela preveč dela.

louser ::

Xiaomi končno z 27W polnjenjem (QC4+)
Ravno nekje pol leta za ZTEjem :))

3p ::

Tara Lola je izjavil:


predvidevam, da nisem edina, ki imama naslednjo težavo z Xiaomije redmi note 5, in sicer na začetku je bilo malo zaznavat slabši zvok oz prekinitve med pogovori, sedaj je pa tega že toliko, da moram včasih prav prekinit klic in poklicati ponovno, ker se zvok med pogovorom izklopi.


Ne, nisi. Pri nekaterih pomaga izklop "ok google" voice detection.

Tara Lola ::

3p je izjavil:

Tara Lola je izjavil:


predvidevam, da nisem edina, ki imama naslednjo težavo z Xiaomije redmi note 5, in sicer na začetku je bilo malo zaznavat slabši zvok oz prekinitve med pogovori, sedaj je pa tega že toliko, da moram včasih prav prekinit klic in poklicati ponovno, ker se zvok med pogovorom izklopi.


Ne, nisi. Pri nekaterih pomaga izklop "ok google" voice detection.


kje pa to najdem?

na servisu predlagajo posodobitev na tehniške nastavitve, pa se bi temu rada izognila oz. me skrbi, da kaj izgubim. Posodabljam operc.sistem redno.

Dimnik ::

roberto1 je izjavil:

Na aliju (Mi Global Store recimo) stane 3/32 model 156EUR + poštnina, tako da ni neke katastrofe.
Še 1x več ne razumem navdušenja nad GB, ki dobavlja kot se mu zljubi, najprej zbira naročila in potem odpošlje čez mesec od naročila ali pa traja tako dolgo da moraš preklicat naročilo ipd.


Roberto, pri gb palijo na tomsonove kode,ki dosti krat niso cenejše od drugih trgovin brez kod....ampak ko vidijo, da je kao s kodo grejo naročit...primer s sesalci, na aliju z nemškega skladišča za cca 350e dobava v enem tednu,ampak raje z tomsonovo kodo za 370-380 z gb...

Cifre so samo približne, da nebo kdo dlakocepil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Tara Lola ::

Tara Lola je izjavil:

3p je izjavil:

Tara Lola je izjavil:


predvidevam, da nisem edina, ki imama naslednjo težavo z Xiaomije redmi note 5, in sicer na začetku je bilo malo zaznavat slabši zvok oz prekinitve med pogovori, sedaj je pa tega že toliko, da moram včasih prav prekinit klic in poklicati ponovno, ker se zvok med pogovorom izklopi.


Ne, nisi. Pri nekaterih pomaga izklop "ok google" voice detection.


kje pa to najdem?

na servisu predlagajo posodobitev na tehniške nastavitve, pa se bi temu rada izognila oz. me skrbi, da kaj izgubim. Posodabljam operc.sistem redno.


sem preverila to funkcijo ok google" voice detection in NIMAM vklopljene. Je še kakšna možnost?

antonija ::

Kaj pa ce se naucis nastavit tvoj bancni app in naredis factory reset? To res ne pride v postev?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

louser ::

Verjetno potrebuje nov žeton.

woman ::

louser, kakšen odgovor je to? :O

bmwwww ::

louser je izjavil:

Xiaomi končno z 27W polnjenjem (QC4+)
Ravno nekje pol leta za ZTEjem :))


in kje se da ta charger dobit?

louser ::

woman je izjavil:

louser, kakšen odgovor je to? :O

Smiseln, če veš, kako nekatere banke za svoje spletne storitve izvedejo avtorizacijo.:))

bmwwww je izjavil:

louser je izjavil:

Xiaomi končno z 27W polnjenjem (QC4+)
Ravno nekje pol leta za ZTEjem :))


in kje se da ta charger dobit?

Saj ti ne bo nikjer koristil, ker večina proizvajalcev takega polnjenja ne podpira.
Ker je nekako logično, da vsaka bi budala (Qualcomm) naredi svoj standard namesto, da bi uporabili obstoječega (USB PD podpira do 100W, če se ne motim)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

louser ::

Tale recimo
https://de.hama.com/00178273/hama-ladeg...

Ampak ni ravno charger to rule them all .
Ne da ravno dovolj soka za vse laptope.

louser ::

ZTE Axon 9 Pro polnilc istotako.
Nasploh je ta ZTE verjetno overall najboljši na papirju izdani telefon leta 2018

Ah, pa vsi USB PD 3.0 polnilci. Nabavi 50 ali več wattnega in ga imaš za vse. Ti namreč podpirajo QC4+ do 27W

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

carlito149 ::

Obstaja moznost, da ko posiljas ves slik s pocota preko maila, da jih ob posiljanju pomanjsa?
Ios je imel to lepo narejeno in me zanima, ce je mozno tudi tukaj :)

bmwwww ::

louser je izjavil:

woman je izjavil:

louser, kakšen odgovor je to? :O

Smiseln, če veš, kako nekatere banke za svoje spletne storitve izvedejo avtorizacijo.:))

bmwwww je izjavil:

louser je izjavil:

Xiaomi končno z 27W polnjenjem (QC4+)
Ravno nekje pol leta za ZTEjem :))


in kje se da ta charger dobit?

Saj ti ne bo nikjer koristil, ker večina proizvajalcev takega polnjenja ne podpira.
Ker je nekako logično, da vsaka bi budala (Qualcomm) naredi svoj standard namesto, da bi uporabili obstoječega (USB PD podpira do 100W, če se ne motim)


Ja meni podpira tel.QC 4+, sem pa videl Hama, itd... ampak so samo car chargerji in ne wallchargerji. To sem na aliexpressu videl.

louser ::

PowerDelivery 3.0 charger je potlej zate.

MrStein ::

antonija je izjavil:

Kaj pa ce se naucis nastavit tvoj bancni app in naredis factory reset? To res ne pride v postev?

Si že kdaj to delal? Zgleda, kot da ne.
Dostop do bančnega računa je namreč varnostno občutljiva zadeva in je ni mogoče kar tako skrekati (beri: prenesti na drugo napravo).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gregor ::

Ali se da spremenit ikono za baterijo, ker jaz procentov v njej ne vidim.
Ne vem zakaj so to spremenili. :'(

Hvala

LP

MrStein ::

carlito149 je izjavil:

Obstaja moznost, da ko posiljas ves slik s pocota preko maila, da jih ob posiljanju pomanjsa?
Ios je imel to lepo narejeno in me zanima, ce je mozno tudi tukaj :)

Eni pa to sovražijo, da jim poslabša slike med prenosom. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

antonija ::

MrStein je izjavil:

antonija je izjavil:

Kaj pa ce se naucis nastavit tvoj bancni app in naredis factory reset? To res ne pride v postev?

Si že kdaj to delal? Zgleda, kot da ne.
Dostop do bančnega računa je namreč varnostno občutljiva zadeva in je ni mogoče kar tako skrekati (beri: prenesti na drugo napravo).
Na telefonu imam nastavljen app za e-bancnistvo, ja. Do sedaj sem ga "prenesel" na 3 razlicne naprave ce se prav spomnim. Brez crackanja, samo navodilom v aplikaciji sem sledil.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

carlito149 ::

MrStein je izjavil:

carlito149 je izjavil:

Obstaja moznost, da ko posiljas ves slik s pocota preko maila, da jih ob posiljanju pomanjsa?
Ios je imel to lepo narejeno in me zanima, ce je mozno tudi tukaj :)

Eni pa to sovražijo, da jim poslabša slike med prenosom. ;)


Veliko fotk posiljam sluzbeno in potem prejemnikom zavraca posto, ker je prevelika.
Torej ne gre?

MrStein ::

Pošlješ v ločenih sporočilih?
Slike daš na kako storitev izmenjave slik/datotek?

antonija je izjavil:

MrStein je izjavil:

antonija je izjavil:

Kaj pa ce se naucis nastavit tvoj bancni app in naredis factory reset? To res ne pride v postev?

Si že kdaj to delal? Zgleda, kot da ne.
Dostop do bančnega računa je namreč varnostno občutljiva zadeva in je ni mogoče kar tako skrekati (beri: prenesti na drugo napravo).
Na telefonu imam nastavljen app za e-bancnistvo, ja. Do sedaj sem ga "prenesel" na 3 razlicne naprave ce se prav spomnim. Brez crackanja, samo navodilom v aplikaciji sem sledil.

In če aplikacija nima navodil za ta postopek?
Primer: M.Stik
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Miami_T ::

gregor je izjavil:

Ali se da spremenit ikono za baterijo, ker jaz procentov v njej ne vidim.

Kater telefon, kater sistem?

Na Xiaomi Mi A1 imaš Nastavitve/Akumulator. Tam označi opcijo za prikaz odstotka napolnjenosti.

Za MIUI je morda kaj drugače.

antonija ::

MrStein je izjavil:

In če aplikacija nima navodil za ta postopek?
Primer: M.Stik
Poisces navodila? Vprasas kolege ki uporabljajo isti app? Vprasas na banko za navodila?

Naredis karkoli drugega kot da kapituliras pred nalogo "(po)nastavi aplikacijo za e-bancnistvo"?

Razen ce bi kdo rad zagovarjal trditev, da banka ni pomislila da ljudje menjajo telefone ko je izdala app in da v pogojih uporabe pise, da moras celo zivljenje uporabljati isto napravo za e-bancnistvo brez factory reseta ali kateregakoli drugega dogodka, ki bi pobrisal app in/ali njegove nastavitve/data?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MrStein ::

Glej, ti je louser takoj napisal: žeton
To pomeni celo proceduro. Verjetno tudi plačilo.
Zgolj za eno aplikacijo. Kaj pa vse druge?

Kavč teoretizirat je lahko. Folk je lačen? Zakaj pa si ne kupi hrane??? Saj je preprosto...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

antonija ::

Kvac teorizirat je zelo lahko. Se ti ne da poiskat pametnega argumenta? Napisi nerelevantno primerjavo!!! Saj je prerosto...

Razumem da gre za procedure (sem jih tuid sam opravil), razumem da gre lahko za placilo (e-bancnistvo se vecinoma obravnava kot dodatna storitev in jo banke posledicno zaracunavajo), razumem da gre ponavadi za eno aplikacijo. OP ni omenila d abi imela tezavo z vec aplikacijami.

Se vedno ostanemo na dejstvu, da ce ji nobena druga resitev ne pomaga, jo ponastavitev aplikacije ne uide. Ce ne na trenutnem telefonu, a ne bodoci zamenjavi. Se tsrinjam da lahko vztraja na nedelujocem telefonu, strinjam se tudi da ne smemo nikogar prisiliti v ucenje novih znanj, tudi ce jih potrebuje za resitev problema ki se tice izkljucno nje(ga).
Vseeno pa upam da se vsi strinjamo da je dosedanji defitizem neproduktiven in prav nic ne pripomore k resitvi problema.

Izbira o nadlajnjih korkaih je pa izkljucno v rokah OP in verjamem da se bo znala pravilno odlocit glede na lastne potrebe. Vsaka vzpodbuda stran od defitizma se mi zdi v tem primeru veliko bolj primerna kot iskanje razlogov za vztrajanje v stanju, kjer problem ni odpravljen.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

SumTingWong ::

MrStein je izjavil:

antonija je izjavil:

Kaj pa ce se naucis nastavit tvoj bancni app in naredis factory reset? To res ne pride v postev?

Si že kdaj to delal? Zgleda, kot da ne.
Dostop do bančnega računa je namreč varnostno občutljiva zadeva in je ni mogoče kar tako skrekati (beri: prenesti na drugo napravo).


Je mozno, ni pa to za vsakega.

Dimnik ::

gregor je izjavil:

Ali se da spremenit ikono za baterijo, ker jaz procentov v njej ne vidim.
Ne vem zakaj so to spremenili. :'(

Hvala

LP


Greš v nastavitve, obvestila in vrstica obvestil, tam imaš indikator baterije in spremeniš

mared ::

Sberbank app ima to elegantno rešeno. Aktivacija aplikacije je možna na do 5 naprav. V nastavitvah izbereš nova naprava in dobiš nov ključ+qr kodo za aktivacijo na drugi napravi. Lažje skoraj ne gre!

SumTingWong ::

Noro. Hvala za info! Sicer ob menjavi sistem na istem mobitelu to najbrz ne bo delovalo :( jaz bi kaj takega rabil. Sedaj z rootom resujem.

Dimnik ::

Nkbm app, je nekaj podobnega, ampak tam dobiš žeton na sms, ko prekoračis število naprav v spletni banki zbrišeš stare naprave in greš znova...

dope1337 ::

dope1337 je izjavil:

Dimnik je izjavil:



Tole iz italije, vzameš prek topcashback dobiš vrnjeno 6% in dostava do 2.2.

€ 254,89 | Global Version Xiaomi POCOPHONE F1 POCO F1 6GB 64GB Mobile Phone 6.18'' Full Screen Snapdragon 845 Dual AI Camera LiquidCool CE
https://s.click.aliexpress.com/e/bV7oai...


Tnx, sm ga narocil, sporocim feedback k pride.

S postnino pa brez topcashback (ni se mi dal ubadat s tem xD) je prislo 278€.


Ekola, danes prisel telefon, ga dvigem po sihtu. Se pravi cca 6dni od narocila.

Se pomoje se oglasim za kaksno vprasanje xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

MrStein ::

antonija je izjavil:


Vsaka vzpodbuda stran od defitizma se mi zdi v tem primeru veliko bolj primerna kot iskanje razlogov za vztrajanje v stanju, kjer problem ni odpravljen.

Kdo išče razloge za vztrajanje v stanju, kjer problem ni odpravljen?
A je to kaka "nerelevantna primerjava" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

antonija ::

MrStein je izjavil:

Kdo išče razloge za vztrajanje v stanju, kjer problem ni odpravljen?
OP.

MrStein je izjavil:

A je to kaka "nerelevantna primerjava" ?
Mislis na tvojo primerjavo svetovne lakote in nastavitve enega bogega appa na telefonu? Ja, to sem oznacil kot "nerelevatno primerjavo".
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

AvtoR ::

Se bojim, da resetiranje ne bo rešilo problema. Imam isti problem na RN4, kar naenkrat me je sogovornik slabo slišal. Sem resetiral na tovarniške nastavitve, par dni je bilo vredu, potem pa spet ista težava. Enkrat me slišijo normalno, drugič, predvsem pri daljših pogovorih pa kar na enkrat spet ne. Težavo rešujem tako, da s prstom pokrijem zgornji mikrofon, ali pa da preklopim pogovor na zvočnik. Neke trajne rešitve za ta problem še nisem našel.
««
251 / 374
»»