» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
252 / 374
»»

louser ::

antonija je izjavil:

MrStein je izjavil:

In če aplikacija nima navodil za ta postopek?
Primer: M.Stik
Poisces navodila? Vprasas kolege ki uporabljajo isti app? Vprasas na banko za navodila?

Naredis karkoli drugega kot da kapituliras pred nalogo "(po)nastavi aplikacijo za e-bancnistvo"?

Razen ce bi kdo rad zagovarjal trditev, da banka ni pomislila da ljudje menjajo telefone ko je izdala app in da v pogojih uporabe pise, da moras celo zivljenje uporabljati isto napravo za e-bancnistvo brez factory reseta ali kateregakoli drugega dogodka, ki bi pobrisal app in/ali njegove nastavitve/data?

Jaz moram za vsako novo namestitev na banko to je iti po žeton.

one too many ::

Sem videl, da dosti govorite o kakovosti fotoaparatov.

Lahko kdo oceni kakšna je razlika v kakovosti fotografij med Redmi 3 in kasnejšimi (5,6 ali 7)?

Je na splošno za nezahtevnega uporabnika (klic, SMS in wikipedija) sploh kakšna razlika med njimi v hitrosti in podobno zaradi boljših komponent?

antonija ::

Jaz sem iz redmi 3s prime sel na redmi 6 pro (oba brez "note"), pa bi lahko rekel da kamera na 6 pro dela "boljse" fotke. Mickeno bolj natancno ujame fokus (ugane kaj je glavni motiv na fotki in ga sfokusira), malo manj laga... je pa se vedno vse to polomija od fotografij. Barve so kot v risankah (nasicenost in kontrast nabita do maximuma), suma je kar veliko sploh pri temnejsih scenah, itd. Na redmi 6 pro imam tudi moznost fake HDRja, ki fotke se bolj spacka (cez njih nalima se malo extra kontrasta, s tem da detajlov v zelo svetlih in zelo temnih delih se vedno ni).

Skratka meni se redmi 6 pro kot "telefon kamera" dokaj dopade in se mi zdi malo boljsi od redmi 3s prime.
Sta pa oba sekret proti Canon G7x II (kompakt sklocar) ki ga nosim s seboj ko imam namen fotografirati, ampak je to povsem razumljivo in je posledica fizikalnih omejitev (mini senzor v telefonih, skoraj nic optike zaradi tankosti telefonov, pretiravanje pri obdelavi fotk ker jih vecina gre samo na ekrane (telefoni in vcasih monitorji ko se brska po socialnih omrezjih), itd.).

Vse zgoraj napisano velja za stock kamera app ki pride z EU ROMi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tara Lola ::

antonija je izjavil:

Kaj pa ce se naucis nastavit tvoj bancni app in naredis factory reset? To res ne pride v postev?


Sem to delala 1x, ko sem menjala tel. iz Samsunga na Xiaomija, pa res ni enostavno. Še na NLB-ju so mi rekli, da redkim uspe brez njihove pomoči.
In ker mislim, da povrnitev na tovraniške nastavitve ne bo rešilo težave, si nočem še več dela nakopat, že poleg izgube vseh podatkov.

antonija ::

Potem ti pa ostane nakup novega telefona (oz. zamenjava obstojecega pri trgovini, ce to dopusca), ampak tam si spet v isti situaciji, kjer bos rabila nastavit app.

Se strinjam da probaj druge resitve ce slucajno kaj deluje, ampak kot trenutno kaze ti ponastavitev appa ne uide, kakorkoli obrnes.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tara Lola ::

antonija je izjavil:

Potem ti pa ostane nakup novega telefona (oz. zamenjava obstojecega pri trgovini, ce to dopusca), ampak tam si spet v isti situaciji, kjer bos rabila nastavit app.

Se strinjam da probaj druge resitve ce slucajno kaj deluje, ampak kot trenutno kaze ti ponastavitev appa ne uide, kakorkoli obrnes.


Vem. Saj na servisu (Mishop) so mi rekli naj najprej poiskusim dat na tov. nastavitve (ker v vsakem primeru bodo to oni storili). Sem upala, da je kdo našel rešitev, ker sem edino to težavo opazila, ko sem se odločala za nakup Xiaomija in sem upala, da moj bo delal.... no pa pod črto šteka vsake toliko. Upam, da se popravi sam od sebe ali kdo kaj pogrunta. Hvala za čas in nasvete! :).

Killermode ::

Lahko še probaš kalibracijo:
v klicanju vpišeš
*#*#64663#*#*
potem pa verjetno pod 23. Mic speak test
in pod 24. sub mic test

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Lahko probas EU ROM (optimiziran stock ROM) ali kaksen drug ROM, ampak v tem primeru te tudi caka ponastavitev appa ker se bojo podatki izbrisali. Pa se bootloader moras odklenit.

V sklajnem primeru lahko menjas banko za tako, ki ima app ki se ga lazje nastavi (primer sberbanke kot je nekdo omenil), ampak to je spet bolj workaround kot resitev problema 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tara Lola ::

Killermode je izjavil:

Lahko še probaš kalibracijo:
v klicanju vpišeš
*#*#64663#*#*
potem pa verjetno pod 23. Mic speak test
in pod 24. sub mic test



To misliš test ali zvočnik dela? tole sem poskusila od Jureta nasvet s strani https://www.izberixiaomi.si/xiaomi-redm... in zvočnik dela
"V nastavitvah izberi “O telefonu / About phone”, nato pa večkrat zapored klikni na zapis “Različica jedra / Kernel Version”. Tam preizkusi Receiver – če ne bo zvoka, gre v splošnem za težavo zvočnika."

antonija je izjavil:

Lahko probas EU ROM (optimiziran stock ROM) ali kaksen drug ROM, ampak v tem primeru te tudi caka ponastavitev appa ker se bojo podatki izbrisali. Pa se bootloader moras odklenit.

V sklajnem primeru lahko menjas banko za tako, ki ima app ki se ga lazje nastavi (primer sberbanke kot je nekdo omenil), ampak to je spet bolj workaround kot resitev problema 8-)


ja, saj...čaki, da vzamem kredit, potem jo zamenjam, je pa NLB ta ki ima res zoprno app klikin. Nova KBM ima čist simpl.

Zgodovina sprememb…

MxxW5 ::

Danes bom za spremembo napisal nekaj pozitivnega.

Preizkusil sem kar nekaj različnih romov (RN4 mido), od pixel experience, RR in lineage (in seveda MIUI xiaomi.eu). Daleč najboljši se mi zdi AOSPExtended (https://www.aospextended.com/). Stock, solidno hiter in neproblematičen. Zelo priporočam.

Dodajam, da se mi zdi (zaenkrat) verzija 8.1 (Oreo) dosti boljša od 9.0 (Pie). Slednja se mi zdi počasnejša, poleg tega je nekaj narobe z adaptive brightness (stalno pretemen ekran).

lopov ::

lopov je izjavil:

buttcrack je izjavil:

lopov je izjavil:

Kolega je kupil Redmi 4 Prime. Na napravi je naredil "wipe data" in sedaj ob zagonu javi, da je ta naprava povezana z Mi računom ter da naj vnese geslo za aktivacijo naprav. Prodajalec pravi, da se ne spomni, da je ustvaril tak račun, bo pa pogledal (naprava ni ukradena ali kaj podobnega, da ne bo pomislekov :)

Vprašanje -- se da kako drugače pobrisati napravo ali je treba res počakati, da se najdejo podatki računa oz. da prejšnji lastnik pridobi dostop in omogoči "prenos" na novega lastnika?

sem tudi sam imel podoben primer pa ni šanse da se odjaviš iz starega mi accounta... teleofn pač ne jebe


Hvala vsem, telefon se je vrnil prodajalcu v upanju, da se spomijo oziroma gredo skozi postopek pozabljenega gesla ter uredijo "problem".


Hoj, včeraj smo "končno" uspeli z brisanjem računa -- ni bil problem le v Mi računu, tudi google nam ni pustil naprej, dokler se ni odstranilo naprave iz računa.

Zdaj imam pa nov problem -- naprava je kot kaže poškodovana in sicer je problem USB port -- polni se normalno, ni pa nobenega prenosa podatkov, če se priključi na računalnik telefon ni prepoznan. Prejšnji lastnik menda ni nič priklapljal na računalnik in mu verjamem, jaz želelim aparat odkleniti da namestim EU rom in brez deluječe data povezave to pač ne gre :)

Se je že kdo srečal s podobnim problemom? Vem, da se spodnji board lahko menja in niti ni velik strošek, v dvomih sem, da bi lahko bilo še kaj drugega narobe. Samo delovanje naprave je drugače BP, nobenih problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Dimnik ::

Moraš it oz odpreti možnosti za razvijalce in omogočit usb za prenos datotek..nekaj v tem smislu

tureavanture ::

Se splača v letu 2019 kupiti MI MIX 2S za 330 evrov? Naročil bi ga iz kitajske s francoskim warehousom. Ali pa na bolhi za 270€.

Kar gledam telefon je primerljiv Pocophone, moji drugi izbiri, s tem da ima še wireless polnjenje in ekran brez notcha, pa nasplošno izdelava naj bi bila malo kvalitetnejša.

Dimnik ::

Seveda raje mi mix2s, vzameš slovenskega z garancijo, se ne splača z kitajske. Jaz sem svojega ulovil za 250e, star mesec dni, kupljen na t2.

woman ::

kanarin ::

tureavanture je izjavil:

Se splača v letu 2019 kupiti MI MIX 2S za 330 evrov? Naročil bi ga iz kitajske s francoskim warehousom. Ali pa na bolhi za 270€.

Kar gledam telefon je primerljiv Pocophone, moji drugi izbiri, s tem da ima še wireless polnjenje in ekran brez notcha, pa nasplošno izdelava naj bi bila malo kvalitetnejša.


Definitivno za 330 € se splača po mojem. Še posebeje če ti recimo "notch" telefoni (recimo po tej ceni nekako konkurenčni MI8) nikakor ne sedejo. Lahko zaupaš link ?

kanarin ::

one too many je izjavil:

Sem videl, da dosti govorite o kakovosti fotoaparatov.

Lahko kdo oceni kakšna je razlika v kakovosti fotografij med Redmi 3 in kasnejšimi (5,6 ali 7)?

Je na splošno za nezahtevnega uporabnika (klic, SMS in wikipedija) sploh kakšna razlika med njimi v hitrosti in podobno zaradi boljših komponent?


Iz prve roke ti lahko povem razliko med RN4 (Prime9 in RN5 - razlika je občutna ! Tudi na splošno nekako velja, da so imeli Redmi-ji do vključno štirice (pod)povprečne kamere. Meni osebno tako za današnje razmere RN5 dela povsem spodobne fotografije, še posebej ob dejstvu da sem za telefon dal manj manj kot 150 €. Tudi na splošno se mi zdi ta telefon res fenomenalen po kriteriju P/P - pa tudi če imaš odpor do teh res grdih in motečih zarez. RN6 je dejansko RN5 z notchem, naslednji kvalitativni preskok pa naj bi bil seveda RN7 (predvsem pa Pro). čeprav ne vem še točno kaj si mislit, ker eni testerji kamero na RN7 na veliko hvalijo, drugi pa so manj navdušeni. Sicer če pogledaš na gsmarena photo compare low ligt slike - ti pade čeljust dol in bi samo na osnovi tega mislil, da je kamera res skoraj na nivoju flasghsipov.

gddr85 ::

btw kaj je z miui10 in tem, da povsod manjkajo custom nastavitve za sound notifications znotraj applikacij, gmail, hotmail, sms itd., izgleda samo v settings (phone/message/calendar) lahko naštimaš melodije al kako?

Dimnik ::

kanarin je izjavil:

tureavanture je izjavil:

Se splača v letu 2019 kupiti MI MIX 2S za 330 evrov? Naročil bi ga iz kitajske s francoskim warehousom. Ali pa na bolhi za 270€.

Kar gledam telefon je primerljiv Pocophone, moji drugi izbiri, s tem da ima še wireless polnjenje in ekran brez notcha, pa nasplošno izdelava naj bi bila malo kvalitetnejša.


Definitivno za 330 € se splača po mojem. Še posebeje če ti recimo "notch" telefoni (recimo po tej ceni nekako konkurenčni MI8) nikakor ne sedejo. Lahko zaupaš link ?


Naprimer tole, global rom je še cenejši

€ 310,41 | In Stock Global Version Xiaomi Mi Mix 2S 6GB 64GB Snapdragon 845 Face ID NFC 5.99" Full Screen AI Dual Camera Wireless charging
https://s.click.aliexpress.com/e/c62p8m...

dope1337 ::

Je ze kdo slucajno zasledil za Pocota interaktivni flip case? Sej veste, tisti ko ima na sprednji strani interaktivni ekran, ki omogoca sprejem/zavrnitev klicev, brez da bi odpiral case. Imam male tezave najti to stvar oz. mogoce iscem pod napacnim iskalnim nizom.

Hvala lepa ze vnaprej

EDIT: Nasel iskalni niz: "Mirror Clear View Smart Flip Case"
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

gregor ::

Dimnik je izjavil:

gregor je izjavil:

Ali se da spremenit ikono za baterijo, ker jaz procentov v njej ne vidim.
Ne vem zakaj so to spremenili. :'(

Hvala

LP


Greš v nastavitve, obvestila in vrstica obvestil, tam imaš indikator baterije in spremeniš


Hvala :)

kanarin ::

Ja, ampak imaš samo možnost procenti v ikoni (premajhno za večino ljudi) ali samo grafični prikaz - ne vem zakaj so odstranili tudi najbolj logično in uporabno možnost - grafični prikaz in zraven procente (in kot imajo praktično vsi drugi telefoni). :(

Tara Lola ::

Killermode je izjavil:

Lahko še probaš kalibracijo:
v klicanju vpišeš
*#*#64663#*#*
potem pa verjetno pod 23. Mic speak test
in pod 24. sub mic test


Obe ne delata. Nasvet kaj naredit?

tureavanture ::

kanarin je izjavil:

tureavanture je izjavil:

Se splača v letu 2019 kupiti MI MIX 2S za 330 evrov? Naročil bi ga iz kitajske s francoskim warehousom. Ali pa na bolhi za 270€.

Kar gledam telefon je primerljiv Pocophone, moji drugi izbiri, s tem da ima še wireless polnjenje in ekran brez notcha, pa nasplošno izdelava naj bi bila malo kvalitetnejša.


Definitivno za 330 € se splača po mojem. Še posebeje če ti recimo "notch" telefoni (recimo po tej ceni nekako konkurenčni MI8) nikakor ne sedejo. Lahko zaupaš link ?


Ni da mi ne sede notch kamera, vendar pri pocophonu (zaradi ir, dveh kamer in led) tisti notch zasede več kot pol ekrana. Npr. Note 7 mi je lep z notch kamero, vendar se bojim da bo kar konkretno dražji od napovedane cene pred izidom, zato gledam tudi malo dražje modele.

Link s pošiljanjem iz francije, cena se dnevno spreminja (par dni nazaj je bilo 331€):

https://www.aliexpress.com/item/Global-...

tureavanture ::

MI MIX 2S za 305€, iz francije :P Me kar mika da bi ga naročil....

SumTingWong ::

Nikjer ne pise, da je brez dajatev oz carine.

kanarin ::

Če je dostava iz Francije menda ja ni dodatnih stroškov ? Po taki ceni je še mene zelo zamikalo (sicer drugače ne kupujem flagship telefonov, ker mi je škoda dajat toliko denarja, vendar za 300 €... hmmm....)

dope1337 ::

Ni carine/dajatev vkolikor je skladisce iz EU. Pred dnevi dobil Pocophone iz italjanskega skladisca AliExpressa brez problemov/dodatnih stroskov.

Edit: zaracunana je bila edino postnina (15EUR), ki je bila navedena pred oddajo narocila. Tako da ves tocno na cem si preden potrdis narocila.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

MrStein ::

Tara Lola je izjavil:

antonija je izjavil:

Kaj pa ce se naucis nastavit tvoj bancni app in naredis factory reset? To res ne pride v postev?


Sem to delala 1x, ko sem menjala tel. iz Samsunga na Xiaomija, pa res ni enostavno. Še na NLB-ju so mi rekli, da redkim uspe brez njihove pomoči.
In ker mislim, da povrnitev na tovraniške nastavitve ne bo rešilo težave, si nočem še več dela nakopat, že poleg izgube vseh podatkov.

Lahko probaš narediti nandroid backup* in potem factory reset. Pol pa restavriraš nazaj.

* pa xiaomijevega če še nimaš

Tako vsaj vidiš če reset pomaga glede zvoka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

lopov ::

Dimnik je izjavil:

Moraš it oz odpreti možnosti za razvijalce in omogočit usb za prenos datotek..nekaj v tem smislu


Hoj, ni to problem -- vse to + zahteva za OEM odklep je nastavljeno.

Težava je očitno drugje, če priklopim telefon na računalnik bi moral prepoznati napravo in na telefonu bi imel izbiro polnenja, MTP in PTP. Nič od tega se ne zgodi, takoj samo polni.

Ahim ::

lopov je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Moraš it oz odpreti možnosti za razvijalce in omogočit usb za prenos datotek..nekaj v tem smislu


Hoj, ni to problem -- vse to + zahteva za OEM odklep je nastavljeno.

Težava je očitno drugje, če priklopim telefon na računalnik bi moral prepoznati napravo in na telefonu bi imel izbiro polnenja, MTP in PTP. Nič od tega se ne zgodi, takoj samo polni.

Pa taisti kabel deluje normalno s kaksnim drugim telefonom?

antonija ::

lopov je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Moraš it oz odpreti možnosti za razvijalce in omogočit usb za prenos datotek..nekaj v tem smislu


Hoj, ni to problem -- vse to + zahteva za OEM odklep je nastavljeno.

Težava je očitno drugje, če priklopim telefon na računalnik bi moral prepoznati napravo in na telefonu bi imel izbiro polnenja, MTP in PTP. Nič od tega se ne zgodi, takoj samo polni.
Jaz sem enkrat dozivel podobno, pa je na koncu bil kriv kabel. Ko sem vzel drugega je delalo BP.

Ena od moznosti je tudi da imas na PCju instalirane kaksne cudne driverje, da telefon ne deluje.

Vedno pa obstaja moznost da je kaj s telefonom narobe, ampak najprej predlagam da preveris drug kabel, potem drug PC (oz. na svojem odstranis vse driverje za telefone in probas se enkrat).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

veteran ::

V zadnjih tednih sem na RN4 (miui8.2) preizkusil nekaj launcher-jev (Rootless laucher, Lawnchair, Poco, Microsoft) in na koncu ostal na Lean Launcher. Zelo enostavno in dovolj možnosti (grid 5x5, 5x6..., nastavitev velikosti ikon, velikost fonta), in tudi icon pack lahko uporabiš.
https://github.com/hundeva/Lean-Launche...

sinalko ::

Mi A2 Lite. Enostavno ne morem verjeti. Baterija mi je zdržala 3 dni z 13 ur SOTa. Super.

PromeuZ ::

Tudi mene je ob prehodu iz dumbphona na Mi A2 Lite navdušila baterija. Je pa res, da nisem tipičen uporabnik, kateri bi 24/7 tapkal po telefonu - ob dobri uri SOTa na dan mi je zdržala na začetku baterija cel teden. Sedaj, ko ga malce več uporabljam, še vedno dosega spodobnih nekaj dni brez polnjenja.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Stari maček ::

PromeuZ je izjavil:

Tudi mene je ob prehodu iz dumbphona na Mi A2 Lite navdušila baterija. Je pa res, da nisem tipičen uporabnik, kateri bi 24/7 tapkal po telefonu - ob dobri uri SOTa na dan mi je zdržala na začetku baterija cel teden. Sedaj, ko ga malce več uporabljam, še vedno dosega spodobnih nekaj dni brez polnjenja.

Ajfonarji pa samsungarji bodo napisali, da lažeš...🤣😂

kanarin ::

Fantje kaj se najbolj splača nabaviti v rangu 300 € oz v tem najugodnejšem Xiaomi (kvazi) flaghip segmentu ? Torej če pade izbira med Pocophone F1, Mi 8 in Mi Mix 2s ? Vem, da je Poco najcenejši, Mi mix2 pa ponavadi najdražji, ampak sem zasledil, da se občasno pojavi kakšen res dober deal za malo nad 300 € (kot je omenjeno nekaj postov višje). Verjetno pri konkretni ponudbi 308 € za Mi Mix 2s in 270 € za Pocota ni debate kaj izbrati ? Mikaven je sicer tudi RN7 (oz še posebej prihajajoči Pro) - seveda za primerno ceno, ker še skoraj največji pomen dajem predvsem dobri kameri.

Še eno vprašanje - kaj notch na Poco/MI8 se da v MIUI izklopit ? Kot sem na hitro gledal nisem našel te možnosti (vsaj na Pocotu ne). Pri Mi Mix2s /Mix 3 - na srečo - to ni relevantno... ;)

MrStein ::

Stari maček je izjavil:

PromeuZ je izjavil:

Tudi mene je ob prehodu iz dumbphona na Mi A2 Lite navdušila baterija. Je pa res, da nisem tipičen uporabnik, kateri bi 24/7 tapkal po telefonu - ob dobri uri SOTa na dan mi je zdržala na začetku baterija cel teden. Sedaj, ko ga malce več uporabljam, še vedno dosega spodobnih nekaj dni brez polnjenja.

Ajfonarji pa samsungarji bodo napisali, da lažeš...🤣😂

Oboji komot delajo en teden ob taki uporabi.
OK, na meji, odvisno od modela in podobno.
Tule imam en starejši Samsung, ki je že 14 dni na bateriji.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Dimnik ::

kanarin je izjavil:

Fantje kaj se najbolj splača nabaviti v rangu 300 € oz v tem najugodnejšem Xiaomi (kvazi) flaghip segmentu ? Torej če pade izbira med Pocophone F1, Mi 8 in Mi Mix 2s ? Vem, da je Poco najcenejši, Mi mix2 pa ponavadi najdražji, ampak sem zasledil, da se občasno pojavi kakšen res dober deal za malo nad 300 € (kot je omenjeno nekaj postov višje). Verjetno pri konkretni ponudbi 308 € za Mi Mix 2s in 270 € za Pocota ni debate kaj izbrati ? Mikaven je sicer tudi RN7 (oz še posebej prihajajoči Pro) - seveda za primerno ceno, ker še skoraj največji pomen dajem predvsem dobri kameri.

Še eno vprašanje - kaj notch na Poco/MI8 se da v MIUI izklopit ? Kot sem na hitro gledal nisem našel te možnosti (vsaj na Pocotu ne). Pri Mi Mix2s /Mix 3 - na srečo - to ni relevantno... ;)


Notch se da skriti pri obeh...
Je pa tvoja odločitev kaj vzeti....imam trenutno mi8, pred tem pa mi mix2s, pocota sploh nisem odpiral in ga prodal naprej(po testiranju v poslovalnici)

dope1337 ::

MrStein je izjavil:

Stari maček je izjavil:

PromeuZ je izjavil:

Tudi mene je ob prehodu iz dumbphona na Mi A2 Lite navdušila baterija. Je pa res, da nisem tipičen uporabnik, kateri bi 24/7 tapkal po telefonu - ob dobri uri SOTa na dan mi je zdržala na začetku baterija cel teden. Sedaj, ko ga malce več uporabljam, še vedno dosega spodobnih nekaj dni brez polnjenja.

Ajfonarji pa samsungarji bodo napisali, da lažeš...🤣😂

Oboji komot delajo en teden ob taki uporabi.
OK, na meji, odvisno od modela in podobno.
Tule imam en starejši Samsung, ki je že 14 dni na bateriji.


Imaš noter sim kartico? Namreč, "iskanje signala" se izkaže za kar konkretnega porabnika baterije xD

P.S. Je že kakšen stabilen stock Androind/Lineage OS za Pocota na vidiku? Sem pripravljen zavreči garancijo. Vkolikor sem dosedaj zasledil, so problemi pri opravljanju (ne sprejemanju) klicev, medtem ko si povezan na LTE.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

dulimann ::

Zdravo, zanimam se za nakup Xiaomi Mi 8, vendar nisem za njega pripravljen dati ravno 400EUR(SLO), zato bi prosil, če ve kdo za kakšne dobre ponudbe iz tujih verodostojnih trgovin? na aliexpress sem že gledal, ampak ni ravno velike razlike v ceni. Hvala in LP :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dulimann ()

bbobst ::

Dimnik je izjavil:

kanarin je izjavil:

Fantje kaj se najbolj splača nabaviti v rangu 300 € oz v tem najugodnejšem Xiaomi (kvazi) flaghip segmentu ? Torej če pade izbira med Pocophone F1, Mi 8 in Mi Mix 2s ? Vem, da je Poco najcenejši, Mi mix2 pa ponavadi najdražji, ampak sem zasledil, da se občasno pojavi kakšen res dober deal za malo nad 300 € (kot je omenjeno nekaj postov višje). Verjetno pri konkretni ponudbi 308 € za Mi Mix 2s in 270 € za Pocota ni debate kaj izbrati ? Mikaven je sicer tudi RN7 (oz še posebej prihajajoči Pro) - seveda za primerno ceno, ker še skoraj največji pomen dajem predvsem dobri kameri.

Še eno vprašanje - kaj notch na Poco/MI8 se da v MIUI izklopit ? Kot sem na hitro gledal nisem našel te možnosti (vsaj na Pocotu ne). Pri Mi Mix2s /Mix 3 - na srečo - to ni relevantno... ;)


Notch se da skriti pri obeh...
Je pa tvoja odločitev kaj vzeti....imam trenutno mi8, pred tem pa mi mix2s, pocota sploh nisem odpiral in ga prodal naprej(po testiranju v poslovalnici)

Kako pa skriješ notch na Pocotu , razen z namenskim appom? V zadnjih dveh verzijah uradnega stable roma so to opcijo umaknili.

Dimnik ::

Očitno res glede notcha, nazadnje ko sem se igral s tem je še bila možnost, sedaj je ni....

dulimann je izjavil:

Zdravo, zanimam se za nakup Xiaomi Mi 8, vendar nisem za njega pripravljen dati ravno 400EUR(SLO), zato bi prosil, če ve kdo za kakšne dobre ponudbe iz tujih verodostojnih trgovin? na aliexpress sem že gledal, ampak ni ravno velike razlike v ceni. Hvala in LP :)


Iz italije za slabih 340e, oz prek topcashback
še minus 6%
€ 323,71 | Global Version Xiaomi Mi 8 6GB RAM 64GB ROM Mobile Phone Snapdragon 845 6.21 inch 2248x1080 Dual Rear Camera 12MP
https://s.click.aliexpress.com/e/buAs5r...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

tureavanture ::

Kitajci so na dopustu do 14. februarja, tudi če je eu warehouse :O :O

Dimnik ::

tureavanture je izjavil:

Kitajci so na dopustu do 14. februarja, tudi če je eu warehouse :O :O


Pa si pogledal link....piše če ne dobiš do 11.2 dobiš full refund
V opisu pa piše, da za italjansko skladišče ne odpošiljajo od 5-7feb....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

dulimann ::

Ima kdo kakšne izkušnje s koristenjem garancije na aliexpressu? Tukaj sicer piše da ima aparat 1 letno garancijo, ampak me zanima če dejansko ponudnik v primeru okvare izpolnjuje svoj del?

lopov ::

MIUI me je prijetno presenetil glede backupa. Službeni telefon Note 4X sem nadgradil na stabilni EU rom in pri tem želel sem ohraniti vsa sporočila, programe & nastavitve. Uporabljam vgrajene stike, beležnico, Viber, Triglav Drive in še nekj malenkosti. Nič od tega se ne sinhronizira v oblak (Google Drive, Dropbox ali celo vgrajeni Mi Cloud).

Do sedaj še nikoli nisem uporabil vgrajenega backupa, tokrat je bilo prvič in uporabil sem možnost lokalne varnostne kopije. Če imate SD kartico se bo privzeto shranilo na njo. Telefon sem nato popolnoma zbrisal in začel z nule. Tisti del, ki me je nato zelo pozitivno presenetil je bila obnovitev s kartice -- takoj mi je namestilo shranjene podatke vključno z aplikacijami. Ponavadi je bil problematičen Viber, kjer je backup starih sporočil vedno problem, sam pa omogoča backup v oblak in še to le sporočila brez priponk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

kanarin ::

Redmi menda planira v bodoče predstaviti tudi SN 855 telefon - link. ? A to bo dejansko Poco 2 ? Top camera in top SOC v kao budget segmentu (?!?) - kaj potem sploh še ostane velikim ? Ziher pa cena ne bo pod 300 € (in tako težko še govorimo o budget telefonih - vsaj na način kot smo bili navajeni pri Redmi liniji v preteklosti).

louser ::

Poco ima svojo skupino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

janko934 ::

A obstaja kakšna kvaliteta full case za Pocophone F1 in se ho hitro dobi?

Ne maram tiste preklopne torbice, temveč nekaj, kar povsem pokrije telefon.

Npr.:
https://www.ebay.co.uk/itm/360-Phone-Ca...
https://www.aliexpress.com/item/For-Coq...

oz. kaj drugega, kar je najbolj "fino". Do nekega odpiranja in zapiranja mi ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janko934 ()
««
252 / 374
»»