» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
247 / 374
»»

Dimnik ::

GeForce GTX je izjavil:

Kaj menite o Xiaomi Mi 8 Lite?


Poglej par postov nazaj, imaš dva odgovora

finkec ::

kanarin je izjavil:

Popravite me če narobe razumem - Xiaomijev nov telefon za 150 EUR (RN7) naj bi kao imel isti photo senzor kot prihajajoči Samsung Galaxy S10 - link ?!?
.

Vrjetno bo isti, Samsung je začel proizvajati 48mp in 32mp senzorje konec lanskega leta.

w4nkst4 ::

ima kdo xiaomi black shark? mnenja?

pocophone f1 vs mi8 vs black shark?

vs mi mix 2s?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

MAX34216 ::

amacar je izjavil:

MAX34216 je izjavil:

Kupujem Xiaomi Mi Max 3.
Je kdo zasledil kje kakšen dober deal? Na Goldwayu preko dhl pride 244eur...

hvala.

Na banggoodu je cca 210€ s poštnino (Priority Line) vred (koda: 1BGMax3).


Hvala za Info. Pa glede GearBest a tudi.
Se pravi priority line in gre skozi b.p kar se carine tiče...

Dimnik ::

w4nkst4 je izjavil:

ima kdo xiaomi black shark? mnenja?

pocophone f1 vs mi8 vs black shark?

vs mi mix 2s?


Hmmm vsak bo svoje predlagal, pa čeprav ni imel vseh v uporabi, mogoče nobenega, predlagal pa bo...veš kako je to.

Glede sharka ti nevem povedat...od ostalih treh pa mi8(imel) ali mix2s( katerega trenutno imam), pocota sem pa v poslovalnici potestiral pred nakupom in to 2x, ampak sem zapakiranega prodal naprej, poco bi bil zadnja izbira

w4nkst4 ::

se tut sam.nagibam k mix2s...kk kej baterija zdrzi?

Dimnik ::

Baterija zdrži 7-9 ur sot

facepalm ::

kanarin je izjavil:

Popravite me če narobe razumem - Xiaomijev nov telefon za 150 EUR (RN7) naj bi kao imel isti photo senzor kot prihajajoči Samsung Galaxy S10 - link ?!?


Rn7 bo imel Sonyjev senzor.

louser ::

Kar se zdalec ni vse od fotografije. Bo pa osramotil pri nas bolj razsirjen srednji razred, ki ponuja smeh glede na ceno.

Dimnik ::

facepalm je izjavil:

kanarin je izjavil:

Popravite me če narobe razumem - Xiaomijev nov telefon za 150 EUR (RN7) naj bi kao imel isti photo senzor kot prihajajoči Samsung Galaxy S10 - link ?!?


Rn7 bo imel Sonyjev senzor.


Rn7 bo imel samsungov, rn7 pro pa sonyjev

GeForce GTX ::

Ali bo Redmi Note 7 boljši od Mi 8 Lite?

dexterboy ::

To je odvisno od tega, kaj ti je pri telefonu najpomembneje. So ti igrice, fotografije, velikost zaslona, trajanje baterije...
Noben telefon ne ponuja vsega na kupu in da je najboljši od vseh.
Razen jabuk :))

Sicer boš pa imel na tubi v roku enega meseca po izidu malo morje testov in primerjav RN7, ko pride ven.
Mene osebno je zmotilo, ko sem preklopil iz RN4 na RN6 pro širina ekrana. Od tega se mi meša, sploh, ko si naštimaš slovensko tipkovnico in se stalno motiš pri vpisu črk.
Kar manjka "modernim" telefonom, je širina ekrana, ne višina.
In zato razmišljam, da bom prodal obstoječi RN6 pro in nabavil Mi Max 3....
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

@DexterBoy - predlagam, da si nabaviš rajši kakšno 8 inčno tablico z LTE, pa boš še lažje tipkal ;) Drugače pa večina nas seveda nima šape od košarkarja da bi udobno rokovali s telefoni velikosti tablic...

Če bo Redmi Note 7 res imel top kamero se mi zdi to kar precedens oz šok za konkurenco - ker dosedaj si pač za res dobro kamero moral izbrati (in drago plačati) flaghsip telefon. Redmi pa je kot vsi vemo budget segment. Tudi ta waterdrop notch se mi zdi sprejemljivejši od tistega običajnega (pravokotnika). SN 660 je po mojem tudi odlična oz primerna izbira za ta segment oz lep inrementalni napredek proti SN 636 (meni osebno že ta na RN5 povsem zadostuje). Nestrpno čakam na review-je da vidim tudi ali obstajajo kakšni kompromisi (ziher da morajo bit za tako predvideno ceno) pri tem telefonu.

@DexterBoy -še to, RN6 Pro je kot vidim celo 4 mm širši kot RN4 (76,4 proti 76 mm), tako mi res ni jasno kaj te je tako zmotilo ob menjavi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

misso ::

Počakam do izida redmi note 7 in pogledam ceno. Verjetno ga bom naročil in bo zamenjal redmi note 3 (baterija gre k vragu, še kak mesec more zdržati)

MxxW5 ::

Bom še tukaj vprašal, saj na GB topicu ne dobim odgovora.....


Rabim še dva polnilca (en za pisarno en za potovanja) za športno uro Amazfit Stratos (saj to je načeloma Xiaomijeva ura, ne?). A naj ju nabavim poceni na eBayu ( https://www.ebay.com/itm/Charger-Cradle... ) ali čem raje nabaviti na GB (hhttps://www.gearbest.com/smartwatch-acc...

Gre se za to, da ne bi rad skuril ure :D . Za Mi Band 3 sem nabavil polnilec na eBayu za 2 EUR in dela uredu.

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

GeForce GTX ::

Redmi 6 3/32 GB za manj zahtevnega uporabnika? Rabljen Samsung ne pride v poštev zato, ker je potrebno zamenjati baterijo in so še slabše ohranjeni. Novi Samsung telefoni za podobno ceno so samo J serija. Skrbi me glede ločljivosti zaslona. Ali ima Redmi 6 slab zaslon?

Zgodovina sprememb…

fopi ::

roberto1 je izjavil:

IcyFox je izjavil:

Ima kdo kakšne izkušnje z Mi 8 Lite? Mi je zelo simpatičen oblikovno, po specih pa tudi ne izgleda slabo...


V uporabi kakšna 2 tedna, solidna zadeva, zelo tanek in lahek. Baterija ni tako dobra kot pri recimo pocophone, ampak komot za 1 dan (med 6 in 7 ur sot). Zaslon je ok, kamera je precej dobra ob sprejemljivi svetlobi, signal in sprejem je ok. Skratka za tam cca 200 in nekaj € bi rekel da trenutno boljši nakup. Po ničemer ne izstopa, pa tudi nič ni napak s telefonon.


A se splača enih 20 eur več za Mi8 lite napram A2?

GeForce GTX ::

Mislim, da bom raje kupil nov Samsung Galaxy A5 (2017).

antonija ::

GeForce GTX je izjavil:

...
Jaz imam redmi 6 4/64, ampak zaslon je pomojem pri vseh enak. Prej sem imel redmi 3s prime, tako da je bil prehod iz 720p na 1080p opazen, zaslon na redmi 6 je mnogo boljsi kar se locljivosti tice. Zaslon je dovolj svetel da je uporaben tudi na soncu, edino algoritem za avtomatsko nastavljanje osvetlitve je malo glup ko se gre za tamnejse prostore, takrat dostikrat ne ve tocno kako bi nastavil ekran in se zgodi da osvetljenost "plese". Ampak to lahko izklopis ce te moti.

Drugace so pa za "manj zahtevanega uporabnika" cisto vsi telefoni OK ze nekaj let, vsaj kar se hardware-a tice. Seveda je pa vse odvisno od namena uporabe, ampak kot telefon z nekaj lahkotnega brskanja in par glupih aplikacij ki niso strojno zahtevne bo Redmi 6 komot sfural.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

louser ::

@DexterBoy - predlagam, da si nabaviš rajši kakšno 8 inčno tablico z LTE, pa boš še lažje tipkal ;) Drugače pa večina nas seveda nima šape od košarkarja da bi udobno rokovali s telefoni velikosti tablic...

Ali pa rollable smartphone. Sam bodo dragi zelo.
Bodo pa vsaj zlozeni sirsi od danasnjih za videoposnetke sirokih zaslonov.

GeForce GTX ::

Kmalu nameravam kupiti nov mobilnik za cca. 250 EUR. Ali naj kupim Xiaomi Mi 8 Lite ali naj raje počakam na Redmi Note 7?

roberto1 ::

fopi je izjavil:

roberto1 je izjavil:

IcyFox je izjavil:

Ima kdo kakšne izkušnje z Mi 8 Lite? Mi je zelo simpatičen oblikovno, po specih pa tudi ne izgleda slabo...


V uporabi kakšna 2 tedna, solidna zadeva, zelo tanek in lahek. Baterija ni tako dobra kot pri recimo pocophone, ampak komot za 1 dan (med 6 in 7 ur sot). Zaslon je ok, kamera je precej dobra ob sprejemljivi svetlobi, signal in sprejem je ok. Skratka za tam cca 200 in nekaj € bi rekel da trenutno boljši nakup. Po ničemer ne izstopa, pa tudi nič ni napak s telefonon.


A se splača enih 20 eur več za Mi8 lite napram A2?


To pa je čist odvisno od tega kaj ti je ljubše (miui ali Android one). Nisem uporabljal a2, ampak baterija, zaslon in performance so tu nekje. Kamera najbrž tudi. Os po mojem tu najbolj nagne tehtnico v eno ali drugo stran.
Someday never comes!

lopov ::

Kolega je kupil Redmi 4 Prime. Na napravi je naredil "wipe data" in sedaj ob zagonu javi, da je ta naprava povezana z Mi računom ter da naj vnese geslo za aktivacijo naprav. Prodajalec pravi, da se ne spomni, da je ustvaril tak račun, bo pa pogledal (naprava ni ukradena ali kaj podobnega, da ne bo pomislekov :)

Vprašanje -- se da kako drugače pobrisati napravo ali je treba res počakati, da se najdejo podatki računa oz. da prejšnji lastnik pridobi dostop in omogoči "prenos" na novega lastnika?

w4nkst4 ::

loh probas se enkrat flashat rom v recoveryju ali pa prek kompa MIFlash

roberto1 ::

lopov je izjavil:

Kolega je kupil Redmi 4 Prime. Na napravi je naredil "wipe data" in sedaj ob zagonu javi, da je ta naprava povezana z Mi računom ter da naj vnese geslo za aktivacijo naprav. Prodajalec pravi, da se ne spomni, da je ustvaril tak račun, bo pa pogledal (naprava ni ukradena ali kaj podobnega, da ne bo pomislekov :)

Vprašanje -- se da kako drugače pobrisati napravo ali je treba res počakati, da se najdejo podatki računa oz. da prejšnji lastnik pridobi dostop in omogoči "prenos" na novega lastnika?


Če prejšnji lastnik ne bo izlopil "find my phone" opcije v svojem mi računu, zna bit težava. Imel pred kratkim primer, ko je bil mi račun ustvarjen s telefonsko številko btw in seveda se lastnica ni spomnila tega podatka.
Brez da bi resetirali password, ne vem če bi lahko še kdo drug uporabljal napravo.
Na youtube so tutoriali, kako naj bi se to vse dalo zaobiti, ampak na srečo ni bilo potrebno do sedaj, tako da ne vem če deluje.
Ampak če se da lahko zaobiti, potem je to kot security funkcija nemiselno.
Someday never comes!

GeForce GTX ::

Kdaj izide Redmi Note 7 v Sloveniji?

buttcrack ::

lopov je izjavil:

Kolega je kupil Redmi 4 Prime. Na napravi je naredil "wipe data" in sedaj ob zagonu javi, da je ta naprava povezana z Mi računom ter da naj vnese geslo za aktivacijo naprav. Prodajalec pravi, da se ne spomni, da je ustvaril tak račun, bo pa pogledal (naprava ni ukradena ali kaj podobnega, da ne bo pomislekov :)

Vprašanje -- se da kako drugače pobrisati napravo ali je treba res počakati, da se najdejo podatki računa oz. da prejšnji lastnik pridobi dostop in omogoči "prenos" na novega lastnika?

sem tudi sam imel podoben primer pa ni šanse da se odjaviš iz starega mi accounta... teleofn pač ne jebe

finkec ::

GeForce GTX je izjavil:

Kdaj izide Redmi Note 7 v Sloveniji?


Še ni najavljena global verzija.

hotlips ::

A ima še kdo težavo na redmi note 5 pro s porabo baterije po zadnjem updatu?

antonija ::

Jaz na redmi 6 pro opazam da gre baterija hitreje dol odkar imam gor 10.2.1.0 EU stable.

Nekaj so zajebali, ali pa so dodali se vec vohunjenja in posiljanja podatkov domov.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

louser ::

GeForce GTX je izjavil:

Kdaj izide Redmi Note 7 v Sloveniji?

Vsaj nekaj mesecev se ne. Ima Xiaomi najavleno veliko prodajo v svojih flash salih, kar pomeni, da ni za pricakovati po najavljeni ceni vsaj se nekaj tednov niti preko teh uvoznikov.

cresh ::

A se ni MIshop Slo hvalil, da prixe konc januarja k njim?

Upam da pred poletjem 6/64 pade pod 200€ :P

kanarin ::

hotlips je izjavil:

A ima še kdo težavo na redmi note 5 pro s porabo baterije po zadnjem updatu?


Kar sem sam opazil po update na MIUI 10.2.1.0 je predvsem...nenavadna in predvsem zoprna sprememba prikaza stanja baterije v statusni vrstici - to kar so naredili (percentage) ni ne lepo, še manj pa uporabno (cifra je zdaj tako majhna, da rabiš skoraj sokolje oko da razbereš kaj piše). Zame je to velik fail, kaj menite ostali ? Ne razumem zakaj eksperimentirajo s takimi (pomembnimi) zadevami in ne pustijo normalen prikaz - kot imajo praktično vsi ostali proizvajalci (pa kaj če zasede kakšem mm več v statusni vrstici).

lopov ::

buttcrack je izjavil:

lopov je izjavil:

Kolega je kupil Redmi 4 Prime. Na napravi je naredil "wipe data" in sedaj ob zagonu javi, da je ta naprava povezana z Mi računom ter da naj vnese geslo za aktivacijo naprav. Prodajalec pravi, da se ne spomni, da je ustvaril tak račun, bo pa pogledal (naprava ni ukradena ali kaj podobnega, da ne bo pomislekov :)

Vprašanje -- se da kako drugače pobrisati napravo ali je treba res počakati, da se najdejo podatki računa oz. da prejšnji lastnik pridobi dostop in omogoči "prenos" na novega lastnika?

sem tudi sam imel podoben primer pa ni šanse da se odjaviš iz starega mi accounta... teleofn pač ne jebe


Hvala vsem, telefon se je vrnil prodajalcu v upanju, da se spomijo oziroma gredo skozi postopek pozabljenega gesla ter uredijo "problem".

odgovornost ::

kaj je razlika med mi8 in mi8 pro

Miami_T ::

odgovornost je izjavil:

kaj je razlika med mi8 in mi8 pro

https://www.techadvisor.co.uk/review/an...

- velikost spomina
- in display finger print senzor
- baterija

fopi ::

A se že kaj govori o Mi9?

finkec ::

Dami ::

mi9 6,4", ravno pravšnje za sneg kidat.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Dimnik ::

Kaj če bi prej pogledal mere telefona in potem komentiral velikost ekrana...

roberto1 ::

5.7" telefoni v 18:9 oz 19:9 formatu bodo najmanjši telefoni in bodo oz. so že zdaj v manjšini, vse ostalo bo večje. Večina jih bo šla proti 6.5" ali preko, ampak ker je trend "full screen", je to vse še sprejemljivo.
5" oz 5.2 in tudi 5.5" zaslonov več ne bo. Period. Get over it!
Meni osebno je 5.7 v tem formatu idealno, navadiš se pa tudi na 6.3", tako da nima smisla tarnat nad starimi dobrimi časi, ker jih na žalost ne bo nazaj.
Someday never comes!

gddr85 ::

dost preko tud ne, ker če ne bi hodil okrog z 22:9 formatom, ko enkrat zadaneš full screen mejo lahko samo še telefon večaš
oz. prihodnost je prepogljiv telefon velikosti tablice :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

facepalm ::

jaz bom pa pogresal bezle:/

kanarin ::

facepalm je izjavil:

jaz bom pa pogresal bezle:/


Potem pa hitro nabavit kakšen Mi A1 - ta ima bezlov kolikor hočeš ;)

facepalm ::

Sem ga imel:) Sedaj imam Nokio 8 za ceno Mi8lite.

flameir ::

kanarin je izjavil:

facepalm je izjavil:

jaz bom pa pogresal bezle:/


Potem pa hitro nabavit kakšen Mi A1 - ta ima bezlov kolikor hočeš ;)


Še vedno manj, kot iPhoni 6, 7, 8... :D
Sem lasntik IP7 in si ne predstavljam, da bi mel kaj večji ekran, bo prav šok, ko bom enkrat menjal iz 4.7 ekrana, ker manj kot 5.7 res očitno sploh za dobit ne bo. :D
Drugač pa zlo hud tale MI9! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

gregor ::

Ahim ::

Dimnik je izjavil:

Kaj če bi prej pogledal mere telefona in potem komentiral velikost ekrana...

Ja, gromozanski je - za sneg kidat, kot je lepo napisal.

Cas je da pridejo modeli kot je 8 SE (nekaj velikosti iPhona XS, torej brez max, a hkrati ne z nekim invalidnim SoCom kot ga ima kak A2 lite ali pa z dvojno debelino telefona kakor Sonyjevi mini flagshipi) tudi izven Kitajske.

veteran ::

Ahim je izjavil:

Ja, gromozanski je - za sneg kidat, kot je lepo napisal.


4mm daljši in 1mm ožji od RN4... :)
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Navadit se bo treba, da diagonala zaslona ne pove nič. Gledat je treba višino in predvsem širino naprave - da ne bo potem še kdo ugotovil, da težko tipka ker je mobi ožji od starega.

kanarin ::

gregor je izjavil:

sicer že omenjeno...

RN7 PRO

https://www.gizmochina.com/2019/01/16/r...
https://www.gizchina.com/2019/01/17/red...


Cena pa od 250$ navzgor ? Se mogoče motim, ali naj bi to bil budget segment ? Hmm, za tako ceno dobiš že skoraj kvazi flaghsip alias Pocophone. Sicer v teroji naj bi RN7/Pro imel boljšo kamero, bomo videli kako bo v praksi....
««
247 / 374
»»