» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
239 / 374
»»

tebodi ::

Nataly je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Evo...
https://m.gsmarena.com/compare.php3?idP...

A ves, da sem najprej tukaj preverila, predn sem pisala... Ne najdem bistvene razlike, torej kje so? Podobne dimenzije, ista teza, kamera, baterija.

Če ne vidiš razlike, potem zate niso pomembne. Je čisto ok ugodnejša opcija.
Če pa so, pa je kar težko najti večje razlike, kot je že zgoraj bilo navedeno. Po moje je bistveno, da s toliko boljšim procesorjem lahko telefon realno uporabljaš vsaj kakšno 1 leto dlje, ko bodo prišlo par novih verzij OS-a.

Glede NFC: Ok, če kdo kupuje s tem v trgovini, ok, sicer pa povsem nepotrebno in velika večina kupcev pri nas sploh nikoli ne bo niti vedela, kaj to je, niti imela možnosti tega uporabit, čisto brezveze.

frfr je izjavil:

Imaš prav...
Še eno tehnično vprašanje.... Kako si vstavim ''prazno stran'', ko podrsam v levo? Prikaže se mi stran polna ikon, a bi jst en widget oz.pripomoček vmes dal..koledar, pa ga ne morem ''vrinit'' ampak mi ga na koncu da, po dveh straneh...
Upam da razumljivo napisano...

Priporočam ogled par videov o uporabi MIUI (10). Tukaj navajat je malo težko.
Sicer pa zelo preprosto lahko preneseš/zamenjaš vrstni red celotnim "home screenom", tako da jih pridržiš in preneseš (če me spomin ne vara). Vsekakor je zelo dobra prilagoditev, da si en zaslon ikon preneseš "levo" od home screena, ne samo na desno stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

bmwwww ::

Dimnik je izjavil:

Ajde, poco ima boljši procesor, grafično, nima IR, enojno selfi kamero....


Pa face recognition ima :-) imel v rokah oba, mi je moj poco bolj vsec :-)

tebodi ::

frfr je izjavil:

antonija je izjavil:

frfr je izjavil:

Našel tipkovnico.....pod dodatnimi nastavitvami....
Je kaka opcija da mi pokaže tudi tipke na katerih imam šumnike?
Nastavi jezik tipkovnice na SLO in bo ob dolgem pritisku na ustrezno tipko dobil kot prvo izbiro sumnik.

Aha, hvala...to ni slabo....Pa vseeno če bi bila opcija da bi imel šumnik svojo tipko ne bi bilo slabo..Ker ekran imam ogromen ;-)

Tipkovnice imajo vsaka nekatere prednosti, stvar okusa, vseeno:
Priporočljiva je Swiftkey tipkovnica, lahko si nastaviš npr. številke na zgornjo vrstico ipd., ima vgrajen clipboard manager (zelo uporabno), koledar pa še kaj, česar sicer ne rabiš uporabljat.
Hecno, nisem še našel tipkovnice s samostojnimi šumniki-tipkami, verjetno obstaja in sem samo bil površen?...

Dimnik ::

Bmwww, mislim, da ima redmi note6 tudi odklepanje z obrazom, tako da...
(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

tebodi ::

Killermode je izjavil:

frfr je izjavil:

Ojla...
Me je spraševal o kopiji podatkov na MI cloud in za Mi račun...to sm preskočil... A je to nekaj kar je uporabno imet oziroma je treba imet?
Hvala za pomoč

Jaz uporabljam, sem si tudi kupil dodatni prostor. Shranjuje mi vse slike/video/sms/mms/stike/nastavitve/backup.
Na spletni strani my.mi.com je tudi vse lepo pregledno za urejanje slik, lokacija naprave itd. Koliko je pa varno pa nej vsak sam premisli :P

Glede Xiaomi accounta: Vsekakor si ga je treba ustvariti, in uporabiti za backup vsake toliko časa.
Me popravite, ampak načeloma se podatki na kitajske serverje prenašajo počasi, kar tudi dodatno žre baterijo. Zato je najbolje ročno narediti "mi cloud" backup, nato pa non-stop backup izklopiti - dokler Xiaomi ne bo imel 100% podpore v Evropi.
Ne vem, mogoče že ima in je prenos/upload hiter, če kdo ve?
Za slike najbolje zalaufati Google Photos in si jih tam urejati, za vsak primer pa po želji še kak drug photo service uporabiti za dodatni backup.

frfr ::

Hvala vsem zaenkrat na pomoči....Sm si ogledal na youtube par videov na temo Miui 10....
Odkril kako zamenjaš vrstni red ''celotne strani''
Držiš na enem delu kjer ni ikone, se ti pojavi opcija pri vsaki ikoni za premikanje, sedaj držiš na eni ikoni kako sekundo in potem se spodaj pojavijo cele strani, katere potem poljubno lahko premikaš....

Vem da nisem heker, bil na samsungih zadnjih 10let tko da se še lovim :-)
Pa brez zamere....se priporočam za pomoč še v prihodnje :-)

Stari maček ::

milos621 je izjavil:

Poco1 nima NFC, edina resna pomanjkljivost.

Res je. Ampak se to enostavno reši s tako uro.

uhuhu ::

frfr je izjavil:

antonija je izjavil:

frfr je izjavil:

Našel tipkovnico.....pod dodatnimi nastavitvami....
Je kaka opcija da mi pokaže tudi tipke na katerih imam šumnike?
Nastavi jezik tipkovnice na SLO in bo ob dolgem pritisku na ustrezno tipko dobil kot prvo izbiro sumnik.


Aha, hvala...to ni slabo....Pa vseeno če bi bila opcija da bi imel šumnik svojo tipko ne bi bilo slabo..Ker ekran imam ogromen ;-)


Samostojne šumnike lahko nastaviš na SwiftKeyju. Če se prav spomnim, moraš najprej nastaviti bosansko tipkovnico, potem pa namestiš še slovensko qwertz (srbščina/hrvaščina/slovenščina). Bosanski jezik si potem izklopiš, da ti ne ponuja besed.

frfr ::

@uhuhu....hvala...bom poizkusil....

Nekaj odkril če bo komu prav prišlo:
Mi Max 3....odklepanje zaslona z obrazom-face unlock....če imaš nastavljeno regijo Slovenija, te opcije ni...daš torej regijo na Indonezija in pojavi se opcija za obraz...in deluje super....
Toliko zaenkrat...

amacar ::

Pri teh azijskih regijah ti zna kakšne oglase metati ali pa namestiti kakšne njihove appe, zato imam js regijo rajši nastavljeno na Italijo.

frfr ::

Če nastavim na Italijo, potem ni opcije prepoznave obraza.... Pravkar poskusil...Govorim za Mi Max 3....

amacar ::

Aja, čudno, pri meni na mi8 dela bp.

bmwwww ::

Jaz imam Belgijo nastavljeno in tudi dela brez problema. Sicer v štratu ni, dokler ni prišla posodobitev na 10ko al kaj je bla zadnja za 9ko.

frfr ::

Probal Belgijo....nope....torej na mi max 3 opcija face unlock možna le z indonezijo in tajvanom...

errhec ::

Pa Indija ima tudi face unlock.
dd

H` ::

H` je izjavil:

Imam Xiaomi Mi A2 in občasno pri daljših pogovorih (3min+) me sogovornik ne sliši več. Težava se odpravi, ko pokličem znova. A ima še kdo drug te težave? Prej sem imel P9 in teh težav nisem imel. Sem pa pri Telemachu.


Anyone?
so be it

jany103 ::

Kaj wallpaper carousel se deluje na kateri drugi regiji kot India? Meni na redmi note 4x deluje samo na Indiji ampak mi pol music app mece neke indijske glasbene predloge.

Dimnik ::

Bi koga zanimal pocophone f1, 6/64, modre barve, nov z slo garancijo?

prenasalec ::

jany103 je izjavil:

Kaj wallpaper carousel se deluje na kateri drugi regiji kot India? Meni na redmi note 4x deluje samo na Indiji ampak mi pol music app mece neke indijske glasbene predloge.

Funkcije MIUIja, ki delujejo v Indiji, ne pa v Sloveniji, pogosto delujejo, če za državo nastaviš Švico. Poglej, če ti to prime.

jany103 ::

Nop ne pomaga. Zgleda ni druge kot indijo met nastavljeno

facepalm ::

Dimnik je izjavil:

Bi koga zanimal pocophone f1, 6/64, modre barve, nov z slo garancijo?


Odvisno od cene:)

PacificBlue ::

jany103 je izjavil:

Nop ne pomaga. Zgleda ni druge kot indijo met nastavljeno

Probaj Bahrajn. Ce nastavim regijo na Bahrajn, imam dostop do tem in wallpaperov.

jany103 ::

PacificBlue je izjavil:

jany103 je izjavil:

Nop ne pomaga. Zgleda ni druge kot indijo met nastavljeno

Probaj Bahrajn. Ce nastavim regijo na Bahrajn, imam dostop do tem in wallpaperov.


Ne vseeno ne deluje. Imam miui 10.1 global na android 7.0. Mogoce je to krivo

tebodi ::

H` je izjavil:

H` je izjavil:

Imam Xiaomi Mi A2 in občasno pri daljših pogovorih (3min+) me sogovornik ne sliši več. Težava se odpravi, ko pokličem znova. A ima še kdo drug te težave? Prej sem imel P9 in teh težav nisem imel. Sem pa pri Telemachu.

Anyone?

Najverjetneje se nihče ni oglasil, ker nima rešitve za to.
Poskusi ali počakaj z upadeom. Kakorkoli je že, težko je ugotoviti kaj je vzrok. Pogosto pomaga torej zamenjava ROM-a (ali "reset" oz. factory reset telefona), takšen problem se sicer lahko pojavi pri čisto vsaki znamki in katerem koli modelu.
Ali imaš originalni ROM ali EU ROM? Če originalni (torej kitajski), je tudi to dodaten razlog za namestitev MIUI EU ROM-a (morebitni odklep bootloaderja itn. so druge teme).
Lahko pa gre za hardwersko napako, ampak to je precej redko, vredno poskusiti z updatanjem.

Vanadium ::

facepalm je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Bi koga zanimal pocophone f1, 6/64, modre barve, nov z slo garancijo?


Odvisno od cene:)


Sva že dva glede cene. V kateri štacuni je bil kupljen?

frfr ::

Spet eno vprašanje za miui 10....

Se lahko kje nastavi, da fotke v galeriji niso razvrščene po dnevih slikanja, ampak preprosto samo po zaporedju?
Hvala...

kanarin ::

Tomson, kaj je bolj smiselno nabavit če se odločam med Xiaomi Mi 8 Lite in Xiaomi Redmi Note 6 Pro ? S kodami , ki si jih včeraj napisal v Gearbest temo sta ceni tam-tam:

Xiaomi Mi 8 Lite Global 4/64GB pametni telefon s kodo: PGTyFBcs iz 240€ na 186€
Xiaomi Redmi Note 6 Pro Global 4/64GB s kodo: GBMPKBG iz 177€ na 173€

Na prvi pogled je edina prednost RN6 Pro večja baterija, Mi 8Lite ima majjšo, je pa zato tanjši in lažji, Ima malo boljši čipset - je še kakšna (pomembnejša) razlika ?

kanarin ::

Kaj kdo ve ali bo na voljo (in kdaj) MIUI 10 preko OTA za Redmi 4 Prime ? Zasledil sem svežo novico, da je zdaj na voljo tudi za določene Redmi 4 modele (med drugim celo za 4a) - ampak na seznamu ni R4 Prime, in tudi dejansko nadgradnja prek OTA res še ni možna (zadnja možna verzija je 9.6.2)

buttcrack ::

Na mojem R4P je že dolgo miui 10 gor, amapk gre za eu rom. Ne vem pa kako je s china ali global.

Jesenican2 ::

Eu ROM je debloated china.

Nataly ::

Ali kdo ve kje se izklopi, da ti ob prejemu klica ne utripa se svetilka?

buttcrack ::

Od kdaj pa to utripa???

frfr ::

@Nataly
sistemske aplikacije....nastavitve klicanja...nastavitve dohodnih klicev...in tu notri imaš bliskavica za klice

robertko ::

To je pa kar ugodno, za tiste ki imamo paket še več.
Cena pa 260€ + darilo:
https://telemach.si/oec/single-mobile-d...
https://telemach.si/oec/single-mobile-d...

Benny123 ::

robertko je izjavil:

To je pa kar ugodno, za tiste ki imamo paket še več.
Cena pa 260EUR + darilo:
https://telemach.si/oec/single-mobile-d...
https://telemach.si/oec/single-mobile-d...


Res je ugoden, sam paket je obupno drag. Jaz dam 264 EUR manj za naročnino kot ti v dveh letih. ( 6 EUR na mesec 6000 enot) ki jih ne porabim nikoli. Res pa je da moram preživeti z samo 6000 enotami. 😁😁🤣😂

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

Dimnik ::

Paket je obupno drag? Odvisno od tega kaj rabiš in koliko? Najdi paket pri konkurenci z enako vsebino za manjšo ceno.....s tem , da imaš tukaj že brez fiksnih storitev, vključeno eon tv, unifi in travel wifi....

Dimnik ::

Benny123 je izjavil:

robertko je izjavil:

To je pa kar ugodno, za tiste ki imamo paket še več.
Cena pa 260EUR + darilo:
https://telemach.si/oec/single-mobile-d...
https://telemach.si/oec/single-mobile-d...


Res je ugoden, sam paket je obupno drag. Jaz dam 264 EUR manj za naročnino kot ti v dveh letih. ( 6 EUR na mesec 6000 enot) ki jih ne porabim nikoli. Res pa je da moram preživeti z samo 6000 enotami. 😁😁🤣😂


Matematika? Od kje razlika 264e? Razlika je 216, če pa imaš paket spar, je 7e ne 6e, potem je razlika še manjša...

tomy5 ::

robertko je izjavil:

To je pa kar ugodno, za tiste ki imamo paket še več.
Cena pa 260€ + darilo:
https://telemach.si/oec/single-mobile-d...
https://telemach.si/oec/single-mobile-d...


Drago, veliko bolj se splača kupit v prosti prodaji!

Dimnik ::

tomy5 je izjavil:

robertko je izjavil:

To je pa kar ugodno, za tiste ki imamo paket še več.
Cena pa 260€ + darilo:
https://telemach.si/oec/single-mobile-d...
https://telemach.si/oec/single-mobile-d...


Drago, veliko bolj se splača kupit v prosti prodaji!


Ha,ha, ha malo poglej cene, ja vsi bi imeli, da vam nekdo tole vzame in proda za 200e

facepalm ::

Cena je za Slo trg odlicna.

Nataly ::

frfr je izjavil:

@Nataly
sistemske aplikacije....nastavitve klicanja...nastavitve dohodnih klicev...in tu notri imaš bliskavica za klice

Najlepsa hvala, to pa nikoli ne bi nasla. Verjetno je kaksna bliznica, da to vklopis, ker sama nisem nic natavljala.

frfr ::

Hehe...sm izpadel veliki stručko, pa nimam kaj dosti pojma, sej pred kratkim dobil prvi xiaomi in se še ''lovim''.

Še 1x vprašam, če je kdo morda spregledal....
Fotke v galeriji....razvrščene po dnevih nastanka....se da še kako drugače jih razvrstit morda?

Dimnik ::

Ja lahko narediš albume po imenih npr( doma, izlet, dopust itd), in slike iz galerije označiš in dodaš v izbran album.

robertko ::

robertko je izjavil:

To je pa kar ugodno, za tiste ki imamo paket še več.
Cena pa 260€ + darilo:
https://telemach.si/oec/single-mobile-d...
https://telemach.si/oec/single-mobile-d...


Mišljeno je bilo za tiste, ki imajo paket in če imaš vezavo še dve leti je to zelo dober deal.
Je pa res, da se da tudi marsikaj zmenit na Telemachu, jaz sem šel iz Telekoma z dvema številkama k njim.
Ker imamo že npr. eno njihovo storitev (kabelsko TV), sem se uspel dogovoriti: za eno številko plačujem kot da imam paket več ampak je še več - 24m., drugo plačujem normalno ceno paketa še več, ampak sem dobil le to še tri mesece gratis (vzeto tiste tri dni, ko je bil njihov black friday).
Tako me bosta dve številki (obe paketa še več) prišla za dve leti cca 450€.

Dimnik ::

Tole si super izpeljal prehod k njim. Ja če greš na novo k njim se da, če si pa obstoječi pa ne...imam trojček in tri mobilne pri njih, pa ne gre nič izpogajatna mohilne, na fiksne pa se da kaj dobit....

Malo me skri to dviganje cen, kot je navada vsako leto, bo sedaj dvignil telekom, potem a1 in spet bo telemach imel veliko maneverskega prostora, da bodo spet lahko dvignili cene....

kodar ::

Eni ste pisali, da ste preklicali naročila, ker vam nekaj časa niso naredili shipping...
Jaz sem Amazfit Stratos naročil na BangGood pa zavlačujejo... najraje bi preklical in naročil kje drugje.
- Priporočilo za preklic naročila na BangGood (še je v statusu processing)?
- Kje kupiti Amazfit Stratos (kakšna akcija/kupon...)?

MaterVola ::

Naročil Stratos na Banggodu 16. novembra, 19. so ga odposlali. 1. decembra je pošiljka prišla v Slovenijo. Predvidevam, da bo jutri dostavljena.

Stari maček ::

Dimnik je izjavil:

Tole si super izpeljal prehod k njim. Ja če greš na novo k njim se da, če si pa obstoječi pa ne...imam trojček in tri mobilne pri njih, pa ne gre nič izpogajatna mohilne, na fiksne pa se da kaj dobit....

Malo me skri to dviganje cen, kot je navada vsako leto, bo sedaj dvignil telekom, potem a1 in spet bo telemach imel veliko maneverskega prostora, da bodo spet lahko dvignili cene....

Mene na Hot Hofer nič ne skrbi. Garantirano 9.99 € za neomejeno klicev, Sms-ov in 20 GB podatkov....

TehDucky ::

Danes dobil Mi 8, naročen 11.11., sem pa v slepi ulici, telefon se mi ne pržge? Sem ga dal polnit, lučko pokaže, ko držim gumb za prižgat pa enkrat rukne po cca 10sekundah, potem pa en zvok, slike pa še nisem videl. Sem slučajno kaj falil kaj bi moral narediti?

Dimnik ::

Huhh...pusti ga malo na polnilcu pa potem probaj prižgat, moj je prispel v soboto enako naročen 11.11., ampak se je normalno prižgal. Kontaktiraj tomsona, če se nebo prižgal, posnami video, pa pošljita na gearbest kaj bodo povedali..
««
239 / 374
»»