» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
228 / 374
»»

amacar ::

Meni je neuporaben, ker vse kar hočem je, da mu nastavim najnižjo vrednost (ki je zame tam nekje malo pod polovico) pod katero ne sme spustiti svetlosti. Torej tudi če je največja tema hočem ekran na malo pod polovico svetlosti, navzgor pa naj sam prilagaja. Trenutno sem itak na iphonu, kjer se tega ne da rešiti, upam, da na androidu (čakam mi8) obstaja kak fix za tole.

Dimnik ::

Tole mam jaz tudi izklopljeno, ko rabim sam prilagodim na željeno svetlost

dexterboy ::

Khm... meni tole na RN4 deluje brez težav. Je pa res, da na močnem soncu ne vidim ravno veliko, ako mi sveti direktno v display. Ampak to je zaradi tehnologije ekrana ne pa, da ne bi deloval senzor :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

buttcrack ::

na R3 (MIUI in LOS), R4P (MIUI) mi je delalo BP, MiA1 sem pa takoj izklopil. Če je bil telefon v žepu, je očitno dobil komando po zatemnitvi in me tista sekunda delaya res ubija.
Sedaj je lepo nastavljen na malo pod polovico in je za 99% dneva več kot dovolj.

XCom ::

Xiaomi Mi A2 odsvetujem
* težave s proximity seznorjem
* auto brightness - ne dela
* težave s hitrostmi notranjega pomnilnika

lazni ::

Potrjujem težave z poximity senzorjem na A2.

Egidij88 ::

Ja, te težava je kar znana. Tudi updejti so vprašljivi, kljub Android One tole ni Nokia.

tebodi ::

lazni je izjavil:

Potrjujem težave z poximity senzorjem na A2.

To je res znan relativno pogost problem pri Xiaomi, sem tudi sam imel, vendar se po rekalibraciji ni ponovilo.

facepalm ::

Tisti s tezavnimi A2..
lahko ga konvertirate v 6x in poganjate xiaomi.eu rom. Le paziti je treba, da se odstrani ARP pred flashom, ce ne ostanete na miui forever:)

Jaz, v 24h uporabe, se nisem zasledil omenjenih bugov. Proximity definitivno dela. Hitrost pomnilnika (sequential) je 220mb read/ 140mb write, autobrightnes pa dela in me kvecjemu moti to, da je prevec odziven oz obcutljiv.
Imam pa 4/64gb model.

Ima kdo izmed vas fingerprint bug, kjer zaradi fp senzorja blokira cpu na max frekvence do reboota in je posledica battery drain?

Benny123 ::

Jaz nimam težav, sicer redmi note 5 ai, imam pa senzor FPC firme, težave ima finger senzor firme goodix in je problem na več telefonih ne samo a2. Katerega imate se da preverit s posebnimi programi za hardware check.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

louser ::

gregor je izjavil:

ali bo kdo nabavil mi mix 3 oz mi note 4, ki bi naj bila predstavljena 15.10.
seveda bo potrebno počakat na točne specifikacije, kakšen test...

me prav zanima kakšna bo cena mix 3 - 500-600 usd?
več, manj...?

LP

Če ne bodo srali z notchem in bodo še enkrat znali dati not tudi brezžično polnjenje.

Andrej51 ::

Update... Na koncu sem vzel OP6, Mi 8 je na papirju boljši, ampak Miui vs stock Android z bonbončki za isto no vsaj pri meni je zmagovalec takoj znam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andrej51 ()

louser ::

OP nima stocka ali pač?

Andrej51 ::

Vbistvu je stock ampak z dodatki (skit notch, svoja kamera, etc). OP mu pravi Oxygen OS.

Stari maček ::

blackbfm je izjavil:

Glede na to, da je IPC odličen ekran. Dovolj svetel na soncu in z odlično ločljivostjo


Kaksni so vidni koti? Debelina stekla cez ekran?

Me mika poco, sam nevem ce se nisem prevec razvadu s samsung amoled

Vidni koti so primerljivi z amoled zaslonom mojega Samsung Note 4. Sem se tega tudi malo bal pa moram napisat, da je kar se tega tiče ekran odličen.

Drmr ::

Vceraj je prispel se moj Poco.
Zadeva je kolikor sem ga zaenkrat uporabljal super, upam da kmalu pride se MIUI 10.
Ni primerjave z RN4 ki sem ga imel prej.

gregor ::

Price
The Pixel 3 is priced at $799/€849 for the 64GB model and $899/€949 if you want double the storage. The Pixel 3 XL is $899/€949 for the 64GB model and $999/€1049 for the 128GB model. In some other European countries, it is a bit more expensive.


ko vidim take cene, potem sem še bolj prepričan da nabavim mi8, mix3, note 4 ipd...

noro, kakšne cene...

louser ::

Mi8 so tudi uradno znižali ceno na nivo Pocoja.

gregor ::

od kod pa imaš ta podatek?
to pa verjetno ne bo držalo, specifikacije so precej drugačne, mi8 ima npr amolded ekran...
LP

Benny123 ::

Cene so zdivjale v zadnjih letih. Flagship telefon je sedaj za 50 in več odstotkov dražji kot je bil še pred parimi leti. Kaže da si trgovci jemljejo vse večji delež pri prodaji enako kot pri hrani. Zanimivo je da je konkurenca večja cene pa tudi.. Ah ta narobe svet.

Bonticer ::

Še en annoyance pri Poco: če kabla za slušalke ne potegnem dovolj hitro ven, potem mi VLC ne bo dal pesmi na pavzo.
Resnih napak zaenkrat še nisem našel (razen tistega, ko je en app crashal v nedogled in nisem mogel nič delat).

Master_Yoda ::

Pazi kako slusalke priklapljas/odklapljas. Meni na Redmi note 3 se mi je ko nisem pazil ta 3.5 port zjebal tako, da slusalk sploh ne morem uporabljati - ob vsakem premiku se disconnectajo in potem nazaj connectajo. Je pa res da se mi je parkrat zgodilo pozimi ko sem jakno slacil da se mi je kabel nekje zahakljal, ter mi je "utrgalo" ven slusalke iz telefona.

Od takrat pa uporabljam bluetooth slusalke in se mi zdijo kar fajn - ni tecnega kabla. Je pa seveda slabost, da ne smes jih pozabiti napolniti.

dexterboy ::

Modrozobe sljušalice so zakon :)
Ko "odklopiš" kablovje, se ti pokaže novi svet.
Čista nirvana... mujo v torbi, slušalke pa na glavi.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

antonija ::

Dokler ne zmanjka baterije, potem is pa f-in-da-a.

_CE_ bi imele BT slusalke dolgo avtonomijo (moje imajo uradno 20UR, neuradno pa grejo se mlao vec) bi bile zakon. Tako so pa se vedno nadlezne.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

louser ::

gregor je izjavil:

od kod pa imaš ta podatek?
to pa verjetno ne bo držalo, specifikacije so precej drugačne, mi8 ima npr amolded ekran...
LP

https://www.weibo.com/1749127163/GD4TpC...

Master_Yoda je izjavil:

Pazi kako slusalke priklapljas/odklapljas. Meni na Redmi note 3 se mi je ko nisem pazil ta 3.5 port zjebal tako, da slusalk sploh ne morem uporabljati - ob vsakem premiku se disconnectajo in potem nazaj connectajo. Je pa res da se mi je parkrat zgodilo pozimi ko sem jakno slacil da se mi je kabel nekje zahakljal, ter mi je "utrgalo" ven slusalke iz telefona.

Od takrat pa uporabljam bluetooth slusalke in se mi zdijo kar fajn - ni tecnega kabla. Je pa seveda slabost, da ne smes jih pozabiti napolniti.

Kupiš navadne z odstranljivim kablom in nek kvaliteten BT adapter, ki te stane tam 25-30eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

XCom ::

A2....

k sreči vsaj težav s procesorjem nimam :D
Glede flashanja v 6x, prvič nisem ravno navdušenec nad takimi posegi, pod drugo sem hotel Android One telefon (čisti android). Pričakoval sem hitrejše update in normalno delujoč telefon. Trenutno pa kaže da ima proizvajalec vseeno kar nekaj vpliva na update in da ne bodo tako hitri kot bi si mislil. Pie update je napovedan za december, ampak tudi to je glede na dosedanje update še pod vprašanjem.

Kar se pa telefona tiče je pa žalost, da če nekaj prodajo, da ne deluje tako kot bi moralo že v začetku.

antonija ::

XCom je izjavil:

Kar se pa telefona tiče je pa žalost, da če nekaj prodajo, da ne deluje tako kot bi moralo že v začetku.
Danes nic vec ne dela kot bi pricakoval, vse so polizdelki. Pa ni vazno ali gre za kitajce, korejce ali americane.

Ravno zato se IMO vedno vec ljudi odloci za kitajca ker zahodni "ker dela" ze nekja casa ne drzi vec. Zalostno je kam smo prisli...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

harmony ::

antonija je izjavil:

Dokler ne zmanjka baterije, potem is pa f-in-da-a.

_CE_ bi imele BT slusalke dolgo avtonomijo (moje imajo uradno 20UR, neuradno pa grejo se mlao vec) bi bile zakon. Tako so pa se vedno nadlezne.

Ah ne ga kakat prevec. Ce das polnit telefon, das se slusalke in je to to.

antonija ::

Sej tud telefona ne dam polnit vsak dan. Pa slusalke imam vecinoma v sluzbi, kjer so precejsnji del dneva na glavi, po sihtu jih pospravim v predal kjer ni stroma za polnjenje. Med malico se pa dostikrat ne napolnijo za cel dan delovanja.

Pa tudi ce bi se lahko polnile cez noc vsak dan, je to se vedno PITA. Naprave, ki komaj prezivijo en dan na bateriji, so nadlezne.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Matej_K ::

Ženi padel po tleh Redmi Note 4. in seveda počena sprednja šipica. Ekran deluje, telefon se lahko uporablja, vendar je hrapav, se bojimo da bi se še kej urezali.
Kaj morma sedaj zamenjati, nujno kupit tudi novi ekran? Na GB je 50EUR, nevem če se mi splača to delat?
https://www.gearbest.com/other-cell-pho...

je možno samo steklo zamenjat, verjetno ne, ampak ok. Kdo pozna kakšno cenejšo, dobro rešitev? EDIT: Po možnosti da ne čakam dostavo 5 tednov?
Moram kaj paziti, katero verzijo Redmi Note 4 imava? Vem da jih je bilo več...
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

harmony ::

antonija je izjavil:

Sej tud telefona ne dam polnit vsak dan. Pa slusalke imam vecinoma v sluzbi, kjer so precejsnji del dneva na glavi, po sihtu jih pospravim v predal kjer ni stroma za polnjenje. Med malico se pa dostikrat ne napolnijo za cel dan delovanja.

Pa tudi ce bi se lahko polnile cez noc vsak dan, je to se vedno PITA. Naprave, ki komaj prezivijo en dan na bateriji, so nadlezne.

Nabijas...vsako stvar se da polnit tudi preko USB prikljucka. Pac isces neke xyz izgovore. Telefon se ti nafila 50% za pol ure in ti tle bluzis kako se slusalke med malco ne morejo nafilati. OMG.

antonija ::

Si ziher da imas BT slusalke? MOje Jabra se ne polnijo kaj prevec hitro, ker sklepam da nimaoj vseh quickchargov kot jih imajo danasnji telefoni s podhranjenimi baterijami.

Pa ce imam B slusalke, jih predvsem nimam namena imeti na USB kablu vmes ko poslusam muziko. Nekako iznici prednoti brezzicnosti.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Stari maček ::

Matej_K je izjavil:

Ženi padel po tleh Redmi Note 4. in seveda počena sprednja šipica. Ekran deluje, telefon se lahko uporablja, vendar je hrapav, se bojimo da bi se še kej urezali.
Kaj morma sedaj zamenjati, nujno kupit tudi novi ekran? Na GB je 50EUR, nevem če se mi splača to delat?
https://www.gearbest.com/other-cell-pho...

je možno samo steklo zamenjat, verjetno ne, ampak ok. Kdo pozna kakšno cenejšo, dobro rešitev? EDIT: Po možnosti da ne čakam dostavo 5 tednov?
Moram kaj paziti, katero verzijo Redmi Note 4 imava? Vem da jih je bilo več...

Manj kot 5 € te pride to...

Zgodovina sprememb…

woman ::

@Matej_K, ja drugič pa, kot je napisal moj predhodnik, zaščitno steklo takoj, ko dobiš telefon. Meni bi že nekajkrat počil zaslon, če ne bi imela zaščite. 8-)

Sicer sem pa malo prej prejela RN6 4/64, kupila 2. 10. tu iz Italije, trenutno je zaloga sicer pošla. Dobavni rok je pa tudi daljši od obljubljenega, a vseeno ok, če računam na kalvarijo z drugim Kitajcem in naročilom RN5 25. 6. Denar sem dobila nazaj šele prejšnji petek!

Kar se RN6 tiče, prvi vtis je v redu, zdaj imam RN3 2/16 in razlika je očitna, tudi v teži.
Je pa kar problem dobiti ovitek in zaščitno steklo za RN6, Kitajci malo zamujajo. Za silo mi bo prav prišal priložen silikonski ovitek ali ovitek in steklo, ki sem ju naročila za RN5, ki ga nisem nikoli dobila ... :))

Master_Yoda ::

antonija je izjavil:

Si ziher da imas BT slusalke? MOje Jabra se ne polnijo kaj prevec hitro, ker sklepam da nimaoj vseh quickchargov kot jih imajo danasnji telefoni s podhranjenimi baterijami.

Pa ce imam B slusalke, jih predvsem nimam namena imeti na USB kablu vmes ko poslusam muziko. Nekako iznici prednoti brezzicnosti.


Mislim da slusalk sploh ne mores uporabljati, med tem ko se polnijo. Nisem pa se probal

In imas prav glede polnjenja - imajo ful malo baterije - mislim da imajo 80mAh te moje, in da se napolnijo traja uro in pol. Quickcharge bi taksne majhne baterije verjetno "ubil".

Trismegistus ::

Vprašanje za Tomsona, ko pride mimo: se na GB splača plačati zavarovanje za pošiljko? Za dostavo Mi A2 ga nisem plačala, se mi je pa postavilo vprašanje, če se je komu kdaj to obrestovalo.

facepalm je izjavil:



Jaz, v 24h uporabe, se nisem zasledil omenjenih bugov. Proximity definitivno dela. Hitrost pomnilnika (sequential) je 220mb read/ 140mb write, autobrightnes pa dela in me kvecjemu moti to, da je prevec odziven oz obcutljiv.
Imam pa 4/64gb model.

Ima kdo izmed vas fingerprint bug, kjer zaradi fp senzorja blokira cpu na max frekvence do reboota in je posledica battery drain?


Potrjujem, meni dela ko šus. Od ponedeljka ga matram in sem totalno paf, kaj danes dobiš za 189 eur! Vsekakor priporočam.
Proximity senzor med klicem ne dela, če imaš klicočega na zvočniku - takrat nima smisla, da bi delal. Med normalnim telefoniranjem pa super dela, ni težav s tem, da bi klicoči poslušal bobnenje od pritiskanja tipk. Moja stara navada, da med klicem ugašam ekran ni več potrebna.
Autobrightness dela, samo se je treba navaditi. Oči rabijo vsaj kako uro, da iz premočne svetlobe preidejo na to, kar autobrightness predlaga - stvar okusa, če mene vprašate.
Fingerprint buga nisem zaznala, se pa ob odklepanju telefona vseh 8 jeder za par milisekund vseeno zažene na 100%, ni pa praznjenja baterije. Drugače prva 4 jedra delajo na 76%, druga 4 pa na 50% - normalna uporaba.
Presenetila me je foto funkcija - pri selfiju zna kar lepo zaselektirati obraz (lasje ga lahko zmedejo) in ga ločiti od ozadja, da lahko tega zablura. Ni slabo za 189 eur, za povprečnega uporabnika vsekakor bomba.

Tudi jaz imam 4/64GB model.

dexterboy ::

Rahlo sem zasmetil v napačni temi;

dexterboy je izjavil:

Tomson je izjavil:

Xiaomi Redmi Note 6 še ni izšel, uradna napoved naj bi bila šele decembra ... Redmi Note 6 Pro je kljub večjemu (brezrobemu) zaslonu manjši in enako težek kot Redmi Note 5. Malo nižje je koda tako za Redmi Note 5, kot Redmi Note 6 Pro ...
Torej bomo dobili;
Redmi Note 6
Redmi Note 6 Pro
Kateri pa bo zmogljivejši? Če se to sploh ima za zgoditi...


Tomson je izjavil:

@DexterBoy:
uradne napovedi še ni (kot omenjeno naj bi bil decembra napovedan), govori se da bo imel Redmi Note 6: IPS 6.0" 1080x2160 zaslon, 4.100mAh baterijo, Snapdragon 630 procesor, Adredno 508 grafiko, skratka nič revolucionarnega, vprašanje kdaj in v kakšni obliki in na katerih trgih bo, cenovno pa tudi bistveno ugodnejši od Pro modela verjetno ne bo ...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

Danes naročil RN 6 Pro, 3/32 GB za 153 ojrov na GB.
Čakam, da vidim razliko med obstoječim RN4 3/32 GB.
Je pa res, da nisem še imel 6,26 ekrana.
Čakam kot majhen otrok, ki se veseli Dedka Mraza in daril :P
Sem si pa navkljub temu, da je ovitek že priložen takoj preventivno naročil zaščitno steklo in še en ovitek;
https://www.gearbest.com/cases-leather/...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

roberto1 ::

Matej_K je izjavil:

Ženi padel po tleh Redmi Note 4. in seveda počena sprednja šipica. Ekran deluje, telefon se lahko uporablja, vendar je hrapav, se bojimo da bi se še kej urezali.
Kaj morma sedaj zamenjati, nujno kupit tudi novi ekran? Na GB je 50EUR, nevem če se mi splača to delat?
https://www.gearbest.com/other-cell-pho...

je možno samo steklo zamenjat, verjetno ne, ampak ok. Kdo pozna kakšno cenejšo, dobro rešitev? EDIT: Po možnosti da ne čakam dostavo 5 tednov?
Moram kaj paziti, katero verzijo Redmi Note 4 imava? Vem da jih je bilo več...


Na aliju so ekrani za 20+€. Priporočam da vzameš lcd + frame, kjer je že tovarniško zlepljeno skupaj in nimaš nobenega lepljenja, samo celo notranjost prešraufaš na nov zaslon.
Seveda lahko gre marsikaj narobe, če tega še nisi počel, načeloma pa so xiaomiji zelo lahko popravljivi.
Someday never comes!

gddr85 ::

a nima rn4 laminiran ekran? afaik je to potem odstranjevat ena velika muka, če ne vzameš komplet lcd/steklo

MrStein ::

Trismegistus je izjavil:


Presenetila me je foto funkcija - pri selfiju zna kar lepo zaselektirati obraz (lasje ga lahko zmedejo) in ga ločiti od ozadja, da lahko tega zablura.

Off topic, ampak: Zakaj je letos največji "problem sveta" možnost bluranja ozadja na selfijih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bmwwww ::

Trenutno najcenejsa varjanta pocota je na aliexpressu mi global store. Z DHLom je 128/6 za 308eur.
Samo kaj ko mi se moj samsung s6 noce crknit, da bi tega narocil ???

Drmr ::

Potrjujem da je steklo na Pocotu polarizirano tako, da ne vidis na ekran s polariziranimi soncnimi ocali ce ga drzis pokonci.
Jaz imam cez se zascitno steklo in je kar ok (nisem testiral kako je brez), barvo so na trenutke malo cudne, ga pa nisem uporabljal kaj dosti s soncnimi ocali, samo v avtu 10 minut z navigacijo.

Tomson ::

@Trismegistus:
realno niti ne, saj so vse pošiljke zavarovane tudi preko Paypala, v praksi pa to pomeni, da če je to zavarovanje, se brez kakršnih koli zapletov dobi ves denar zelo hitro povrnjen, preko Paypala sicer traja okoli mesec dni ...

@MrStein:
omenjeni "problem sveta" je verjetno precej omejen na tiste, ki jim selfiji dejansko dosti pomenijo. Ne vem v kakšnem procentu ostali "selfirate", sam če naredim nekaj selfijev na leto je veliko. Res pa nekateri od tega tudi živijo (ne mislim na Slovenijo) oz. si ne predstavljajo dneva in objave brez, na socialnih in drugih omrežjih, za tiste pa verjamem, da jim je vsaka, sploh trenutno popularna funkcija pomembna, da zasijejo v polnem potencialu! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

louser ::

Trismegistus je izjavil:

Vprašanje za Tomsona, ko pride mimo: se na GB splača plačati zavarovanje za pošiljko? Za dostavo Mi A2 ga nisem plačala, se mi je pa postavilo vprašanje, če se je komu kdaj to obrestovalo.


Ne. Odgovornost za dostavo je na strani prodajalca. Ebay, AliExpress, Amazon imajo vsi tako urejeno.

krho ::

@bmwwww:
Mi global store v 4ih dneh meni ni poslal naročila, zato sem ga preklical.. in naročil na Goldway Dostava 11dni. Drug telefon sem pol naročil preko Gearbest iz Španije, pa so nucal 10 dni (6 dni se sploh ni premaknil iz Španije).
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Dimnik ::

Iz mi glabal store in goldway, odpošiljajo v pon,tor in pet...tako, da v roku treh dni gre najkasneje naprej, razen, če je preveč naročil tisti dan ali pa zmanjka zaloga...

bmwwww ::

krho je izjavil:

@bmwwww:
Mi global store v 4ih dneh meni ni poslal naročila, zato sem ga preklical.. in naročil na Goldway Dostava 11dni. Drug telefon sem pol naročil preko Gearbest iz Španije, pa so nucal 10 dni (6 dni se sploh ni premaknil iz Španije).


No pravim, da je tam najcenejši, drugo mesto je zasedel honorbuy. Gearbest pa treba kako kodo dobit pa tud cena pade

Bonticer ::

Potrjujem, da mi global store pošilja parkrat tedensko. Iz trackanja pošiljke je razvidno, da pošilja po več izdelkov skupaj. Verjetno čaka, da se naročila naberejo.
Z menoj so imeli zadovoljiv dialog. Sem pa več kje zasledil komentarje, da pogosto pustijo kupca v temi, ampak da na koncu vseeno izdelek pride.

gregor ::

kje so dobi najceneje mi pad 4 plus?
hvala
LP
««
228 / 374
»»