» »

Razpokane ustnice

Razpokane ustnice

deleted ::

Opažam, da ima veliko kolegov, vključno z mano, sedaj razpokane ustnice (zadnjih par dni).

Zakaj je temu tako? Kakšna razlaga? Kakšne spremembe vremena, spremembe v naravi, suh zrak, mogoče ker smo veliko na svežem zraku, ker je lepo vreme?

Kako bi to preprečili oz. kako čimprej priti do normalnega stanja?

Gotovo ne gre za naključje, verjamem, da je tako tui pri marsikomu izmed vas.

\\zee: popravil naslov
  • spremenilo: zee ()

Bellzmet ::

Blistex.

videc ::

Ustnjice? Kaj pa je to? Kakšen organ?

Če pa misliš ustnice, kupiš mazilo za ustnice (Blistex, Labello, ...). Razlog razpokanosti je pa, po vsej verjetnosti, veter, mraz, ...

HighBane ::

Mraz, suh zrak izsuši kožo. Meni pomaga Blistex, Labella mi je kakor, da bi se mazal s kosom masla - neuporabno.

videc ::

Labello ne sme biti mrzel. Potem gre.

...:TOMI:... ::

Če ti pokajo kotički ustnjic in se noče in noče zaceliti, ti predlagam, da uporabiš propolis, "ta pravi", ne tisti šrot, k ije brez alkohola in ne vem kaj še vse. Jaz se namažem pred spanjem in zjutraj se umijem, pa je v parih dneh ok.
Tomi

Go-ahead ::

Posledica Planice!!

Djuro ::

Pri meni je to povezano s senenim nahodom (alegijo na cvetni prah). Ko sem začel jemat histaminike, so tudi ustnice boljše.

Machete ::

1.) Potrpiš tistih par dni, da se same zacelijo
2.) ali pa mažeš nonstop, ker razvadiš kožo, da si sama ne zna več pomagat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

harmony ::

Labelo na dolgi rok se bolj izsusi, tako da ni priporocljiv za daljso uporabo.

Bepanthen je meni pomagal.

BigWhale ::

Burt's Bees iz Mullerja.

c3p0 ::

Blistex ali Eucerin, Labello je zame dobesedno slabše kot nič.

videc ::

Djuro je izjavil:

Pri meni je to povezano s senenim nahodom (alegijo na cvetni prah). Ko sem začel jemat histaminike, so tudi ustnice boljše.
Antihistaminike.
Po histaminikih bi bilo kvečjemu slabše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

Djuro ::

Antihistaminike ja. Glej, pri meni je boljše. Odkar sem pred desetletjem fasal to nadležno stvar. Go figure.

barakus ::

Jaz dajem bepanthen za zdravljenje ze izsusenih ustniv, ko grem ven na sonce/mraz/veter pa namazem labello preventivno proti izsusitvi oz. imam labello v zepu vsake bunde/jakne.

harvey ::

Neutrogena Lip Balm, ali pa ljudska lekarna med :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

jalovec09 ::

Tole ni slabo za zaščito:

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Sam sem imel lansko leto od januarja do septembra problem. Mazal sem z modrim Labellom, in sem tudi, kot ste že tukaj, ugotovil, da ni najboljši za dolgoročno uporabo, in je skoraj bolje brez.
Zadnje mesece sem imel razpokano samo na enem delu desno zgoraj, kjer ni niti približno tolk problematično kot v kotu. V ponedeljek me je pa začel bolet levi kot ustnice, razpoke pa še ni videt.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kozmy ::

Tik pred spanjem si namaži na debelo z vazelinom. Drugače pa pij dovolj vode (lahko si tudi dehidriran, kar vse skupaj pospeši) in zaščita z primernimi mazili, ko si veni na mrzlem, vetrovnem.

Georgios ::

Hej,

1. Ne liži svoji usnic z jezikom (slina bi naredila se več skode kljub temu da v tistem momentu izgleda boljse)!

2. Naravana rešitev: ko greš spat si ustnice namaži z medom

lp
p.s.: Sporoči rezultate

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Georgios ()

SaXsIm ::

Carmex. Dobiš v Muellerju. Pomaga noro, uporablja ga precej profi trobilcev in pihalcev, me included.
 carmex

carmex

SaXsIm

MrGTO ::

Glede antihistaminikov je pa pri meni bilo tako, da so mi pomagali dokler sem jih jemal (seneni nahod), kasneje je pa bilo samo še slabše, če jih nisem več jemal redno. Zato sem se odločil jih prenehati uporabljat in sedaj se stanje izboljšuje iz leta v leto.
Sem pa opazu tudi, da letosnjo zimo, ker jem občutno več zelenjave in sadja ter pijem dosti vode (bazicna dieta zaradi alergije..), ustnice sploh nisem imel razpokane. Zanimivo...

Fuks ::

Če imaš razpoko konkretno, tisto ki se ne zaceli po več tednov, priporočam garamycin... namažeš ene 3x pred spanjem (jaz dam pol flajšter čez) pa si rešen ;)

Ganon ::

Z naskokom najboljši balzam za ustnice, vsaj zame.

radmannsdorf ::

jaz pa zadnji dve zimi uporbaljam od mercatorja ta balzam za ustnice. delam na prostem in moram, če ne je vse narobe :)

NonPlusUltra ::

Če ga imaš doma: kokosovo olje, čim pogosteje. Zvečer pred spanjem: med. Labelo čimmanj.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

ATRUM ::

Tole si poglej
http://www.zlopocen.si/ponudbe/kupon/p/...
js sm zadovoljen in moja tudi.

GupeM ::

 Tudi tole pomaga.

Tudi tole pomaga.

primozzzz ::

Namazes z medom in je to to:)
NI PODPISA

radmannsdorf ::

GupeM je izjavil:

 Tudi tole pomaga.

Tudi tole pomaga.


haha good one. 1. april :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alergija - srbenje blizu potoka?

Oddelek: Loža
222024 (1002) HappyPills
»

Potovanje v ZDA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11013295 (8730) Gogo
»

Krema, gel proti aknam? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6818781 (16549) CleanPower
»

razpokane ustnice

Oddelek: Loža
131565 (1192) T0RN4D0
»

Razpokane ustnice

Oddelek: Loža
234047 (3307) zee

Več podobnih tem