» »

ActiveDirectory - postavitev

ActiveDirectory - postavitev

leto ::

Za postavit AD, sem nekje slišal, da če firma ne bo uporabljala strežnika za web(oz, bo srežnik zgolj za lokalne potrebe), da je potrebno dati ime domene krneki.local (zanima me ta local). Je to res, in zakaj? Kaj ti do zdej nisem še nikjer videl na koncu .local .?-.

BigWhale ::

Ce delas lokalno domeno, ki ni prikljucena na internet je cisto vseeno kaj das za ime domene.

Ce je res potrebno dati .local dvomim, saj je to traparija.

Jaz za lokalne domene uporabljam .lan ali pa .qwe

Nekaj kar se hitro napise, ce ze moras imeti delojuc DNS server.

andrej ::

ko je ms izdal w2k je blo samo kao priporocilo, da kadar se domena na zunaj ne bo uporabljal da se naj uporabi .local. Zdaj so si sami premislili in tega vec ne priporocajo. Ne glede ali imas web server ali ne si lahko sam dolocis ime domene. Local pa se nikjer nisi vido, ker ce me spomin ne vara TLD streznika za local ni;)

Pri AD-ju vecinoma ne zelis, da ti tuji uporabniki browzajo zato si lahko kar zmislis domeno. ce pa bos ze imel web server, pa se tega lahko vedno postavis v drugo domeno. Namrec, AD domena in Internetna domena nista isti zadevi.

AD domena je cisto druga zival. Z Internetno domeno ima samo skupen nacin pomenovanja - torej po sistemu DNS. Drugace pa sta to dve zelo razlicni zadevi.

Mercier ::

Jaz imam .local, da je vsem (user-jem) jasno za kaj gre. Je pa res, da nobeden ravno ne gleda nikjer tega.

Kaj je pa .qwe? (kakšen pomen ima)

BigWhale ::

To Sasa:

A ti prej napises .local ali jaz .qwe?

To je pa vse kar je vazno pri lokalni domeni... Tista, ki se prej napise je boljsa... :P

Mercier ::

Mi je potegnal. :)

slitkx ::

Angleških navodil za AD je veliko. Pa je tudi kako v slovenščini? Pri branju navodil je vendarle lažje, ker je domač jezik in jo "požiraš".
Rad bi si približal znanje o AD. V osnovi vem, za kaj gre.

McMallar ::

.local ni priporocljiva ce uporabljas Mac OS v domeni. V tem primeru daj raje .internal (recimo). Drugace pa ni panike.

BW: naceloma fqdn redko pises tako da je bolj vazno netbios ime domene, ce te ze skrbi hitrost tipkanja.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Ziga Dolhar ::

Zombi, letnik 2003.
https://dolhar.si/

McMallar ::

Uff, pardon. Sploh nisem gledal.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ICANN izglasoval radikalno spremembo sistema vrhnjih domen

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4319225 (17146) MrStein
»

Pomoc pri postavitvi postfix mail streznika

Oddelek: Izdelava spletišč
183533 (3310) srus
»

Windows domena prek routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
201767 (1450) BlueRunner
»

DNS strežnik / infrastruktura

Oddelek: Programska oprema
91133 (1017) Djuro
»

Racunalniki v domeni

Oddelek: Omrežja in internet
81326 (1201) Ziga Dolhar

Več podobnih tem