» »

Racunalniki v domeni

Racunalniki v domeni

Roman ::

Imam omrezje sedaj pa bi ga rad malce nastudiral pa me zanima neki:
imam adsl in bi mel rad tud mini server
uporabljam windows 2003 server zaradi windows media 9 services
rad bi dal racunalnike v domeno?
kje je kaksen uporaben clanek?
kaj pridobim z domeno?
ali je potrebno domeno kupiti?
kaj je se pomembno pri takem omrezju?
omreziti moram 8 racunalnikov in 3 notebooke

malce pomoci bom cisto vesel..

Ziga Dolhar ::

Tovrstne ".local" domene ti ni potrebno kupit ;). Lahko maš tudi "microsoft".

Rad bi dal računalnike v domeno? Kaj naj ti tu odgovorim? ;) Zelo posplošeno, dobiš izboljšan nadzor nad računali oz. uporabniki, ki svoje podatke lahko shranjujejo na nekem centralnem repozitoriju [active directory].

Na kaj pazi? Ko boš usposobil domenski kontroler, se kot ne-Admin uporabnik verjetno ne boš mogel več priojavit v sistem. Greš v administrative tools -> Domain Controller Security in tam uporabniško skupino Domain Users dodaš v Allow Interacive Logon [mislm da je približno tako ime pravice -- če boš napisal error, ki ti ga Winsi vrnejo ob poskusu prijave, v googla, boš dobil same dobre naslove s pomočjo. Jaz sem :))].

Sicer pa preberi tisti help, ki ti ga izvržejo Windowsi :-).

Pa Windows 2003 newsgroups seveda.
https://dolhar.si/

andrej ::

1. kot je zigga ze povedal je prednost windows domene v tem, da imas uporabnike shrenjene na centralnem strezniku in potem lahko uporabis istega uporabnika za prijavo na vseh racunalnikih.

2. druga prednost je, da lahko potem nazdiras okolje uporabnikov na vseh racunalnikih, ki so del domene.

3. sicer je zadeva dokaj enostavna za postavit, samo pozenes dcpromp, ampak moras ozdaj vedet tako DNS kot tudi Active Directory.

4. ime domene si lahko zmislis. lahko ji reces tudi microsoft.com. Ime AD domene se naredi po DNS standardu. veliko uporabnik zamesa Windows domene in Internetne domene, ki ga sta dve zelo razlicni stvari.

5. Ime za domeno moras placat samo v primeru, ce hoces, da so tvoji racunalniki na Internetu prepoznani pod dolocenih imenom. Recimo, ce imas web server in hoces, da ga internet userji widijo kot www.roman.com. ce tega ne rabis, potem ne rabis nobene domene registrirat. Doma pa si tak lahko naredis roman.com domeno brezplacno in potem znotraj lokalnega omrezja naredis www.roman.com.

ABX ::

Če te muči plačilo domene lahko meni plačaš eno pivo pa ti dovolim imet doma domena.local :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ToniT ::

andrej se je zatipkal
Ukaz je: dcpromo

andrej ::

hvala Toni za popravek. dcpromo je pravi ukaz. ko se to pisam sem se se enkrat zatipkal in napisal p namesto o:\

Roman ::

fantje hvala...
u bistvu ste mi dal zelo dobre nasvete in odgover.

bom mal sprobov. To je to kar rabm, sam nisem bil preprican v svoje ideje.

Roman ::

stvari sem dal v domeno. Zanima me pa se to: imam kupljeno domeno. Kako to zdej tocno registriram v windowsih. Domeno sem kupil na registru. Kako je sedaj vpisem, da bo kazal moj racunalnik na to domeno oz. poddomene. Ali rabis se socondary dns?

Ziga Dolhar ::

Na registru registriras primary [in secondary] dns, ki kaze na tvoj ip.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 AD domena

Oddelek: Operacijski sistemi
192114 (1802) dronyx
»

Windows domena prek routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
201767 (1450) BlueRunner
»

Windows 2000 server--->Win XP prijava v domeno

Oddelek: Operacijski sistemi
201754 (1546) demokedes
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382781 (2453) Microsoft
»

Domena?

Oddelek: Programska oprema
121319 (1178) kockish

Več podobnih tem