» »

Tema na zaslonu po ponovnem zagonu PCja

Tema na zaslonu po ponovnem zagonu PCja

dajoker ::

Pozdravljeni!

Konfiguracija:
Asrock H81M-VG4
Intel i5 (model javim kasneje)
Corsair CX430M
Sapphire r9 270x
2x4Gb Crucial Ballistix
Disk Seagate Barracuda 1tb
Win 10 64-bit (travnik)

Problem:
Računalnik dobim v roke, rekoč: "ko ga štartam je na njem tema, če ga pustim neki časa, pa se zažene. Menjal sem kabel in monitor, pa nič ne pomaga". Danes zjutraj ga zaženem, zadeva dela BP. Restartam; zadeva dela BP. Naložim zadnje AMD gonilnike, še 5x restartam - BP. Ko pa sem ga ugasnil in ponovno zagnal - tema. Računalnik dela, slike ni. Poskusil ob izhoda na kartici, slike ni.

Če imate kakšno idejo kaj bi lahko bilo - prosim predlagajte. Na komponentah je blo ogromno prahu, ki sem ga najprej očistil, grafična ima 35 stopinj v idle, je pa problem, da nimam komponent, da bi lahko testiral kje je napaka. Na PCju ni nekih podatkov, tako da imam namen narediti fresh install.

Hvala vnaprej!
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

SimplTech ::

Zelo podobne simptome sem imel na nekaj starejših PCjih, ki so imeli starejše AMD (še ATI) grafične. Stvar deluje, po več resetih. Ko sem ugasnil in vrnil lastniku --> pri zagonu samo tema na ekranu. Po nekaj googlanja sem ugotovil, da imajo starejše AMD grafične težave z Fast Startup funkcijo v Win 10.

V tem PCju je sicer novejša r9 270x, a kljub vsemu lahko poizkusiš in izklopiš Fast Startup: link.

Zgodovina sprememb…

dajoker ::

Hvala za predlog, poizkusil, žal brez uspeha. Bom pognal frišno instalacijo sistema, pa da vidim čudo tehnike :)
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

dajoker ::

Evo pravkar na novo instaliran, problem ostaja. Zdej mi pa ni več jasno, kaj bi lahko bilo narobe.
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

oyoy69 ::

takšne simptome je imel moj računalnik zaradi grafične kartice (če se ne motim, je bila grafa ati x1600). včasih ga je bilo treba zagnati tudi 30 x, da je prišla slika do monitorja. ko se je slika pojavila, je delal bp. po restartu se je slika praviloma pokazala, po zaustavitvi pa so bili največkrat problemi.
verjetno bi znal reflow grafične za nekaj časa odpraviti težavo ...

Picero ::

jaz sem imel podoben problem na laptopu z AMD grafiko. Sem se tudi zafrkaval lep cas in ene parkrat nalagal windowse. Trenutno je pomagalo, ce sem pritisnil tipko za vklop/izklop, kar je dalo racunalnik v hibernacijo, in nato racunalnik spet takoj zbudil - delalo brez problema. Nato pa sem ugotovil, da se black screen dogaja, ce je bila svetilnost zaslona v power planu nastavljena na maksimum (nastavis v power planu - change plan sesttings za default plan). Ko sem v tem profilu zmanjsal svetilnost za eno crtico, se mi sedaj racunalnik postavlja tako kot mora. Trkam na les, da tako ostane. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop se ne ugasne, ne gre v sleep...

Oddelek: Pomoč in nasveti
212968 (2645) jb_j
»

Čuden takojšni izklop PC-ja

Oddelek: Igre
10827 (604) Sami
»

Sapphire R9 270 DUAL-X #problem

Oddelek: Strojna oprema
91679 (1416) Squerzy
»

Mantle za Battlefield 4 končno prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
9523615 (19442) Jst
»

Igre in zmrzovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
282653 (2470) Seljak

Več podobnih tem