» »

Uveljavljanje škode iz KASKO police- podrobnosti....

Uveljavljanje škode iz KASKO police- podrobnosti....

Brane2 ::

Fotr je prejšnji petek stolkel svojo Corso po svoji krivdi.

Prišel je cenilec zavarovalnice in sestavil zapisnik, po katerem je videti, da bo to totalka, kar tudi piše spodaj pod kilometrom postavk, vendar naju je poslal na servis za predračun.

Na Avtotehni pravijo, da te delo pri oblikovanju predračuna ( detajlni pregled škode) stane 2% ocenjenih stroškov, če se zavarovalnica ne odloči za popravilo, kar je dokaj verjetno.
Gre za Zavarovalnico Maribor.

Zato me zanima:

- je možna varianta z totalko brez komplikacij s servisom ?
- če ti priznajo totalko, ti avto ostane ? Kot vidim, bo tale totalka bolj bedna in ne bi bilo slabo, če bi dobil še kaj od rezervnih delov...
On the journey of life, I chose the psycho path.

jini ::

Tega pa še nisem slišal, da bi moral hodit na servis po predračune. Vsaj meni nikoli ni bilo treba iti. Tudi ne vidim smisla, da bi jih zavarovalnica potrebovala. Edino Policija je hotela vedeti, koliko stane brisalec, ki mi ga je nekdo ukradel.

Drugače pa je kolega pred časom ustvaril totalko, pa je dobil od zavarovalnice + od prodaje totalke približno toliko, kot je bil avto vreden na trgu. Se pa ni kaj dosti trudil, da bi ga prodal po delih. Torej mu je avto ostal.

koyotee ::

Moj nasvet: čim dlje od ZM. Mojega primera od februarja še vedno niso rešili.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Brane2 ::

Kako se pa določa vrednost totalke ?

Majo to zavarovalnice poenoteno ali vsaka po svoje ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

koyotee ::

Po eurotaxu
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Brane2 ::

Se da to kje videti na kakem sajtu ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

koyotee ::

Hm, pomoje da ja. Drgač majo pa te "kataloge" vse avtohiše, ki prodajajo rabljene avtomobile.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

amigo_no1 ::

Brane2 ::

Težijo s kuponi etc crap.

Sem našel nemškega: DAT
On the journey of life, I chose the psycho path.

fosil ::

Izplačilo za totalko se izračuna takole:

vrednost avtomobila pred nesrečo - vrednost razbitine = izplačilo

Razbitino ti lahko kupi tudi zavarovalnica in potem je izplačilo vrednost avtomobila pred nesrečo, vendar pa ni dolžna odkupit razbitine.

Kar se predračuna tiče, če predračun naroči cenilec, da vidi ali bo totalka ali ne, potem ga mora plačat zavarovalnica. Najbolje da imaš njegovo pismeno zahtevo, recimo da na zapisniku piše da zahteva predračun, da ne bo kasneje kakšnega pregovarjanja.

Pa pri totalki je treba ločit pojem ekonomska totalka. To pomeni, da se avta ne splača popravljat na uradnem servisu. Možno je, da za denar ki ga dobiš od zavarovalnice lahko popraviš avto pri kakšnem nauradnem ali pa če recimo namesto novih delov uporabijo stare.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Brane2 ::

Izplačilo za totalko se izračuna takole:

vrednost avtomobila pred nesrečo - vrednost razbitine = izplačilo

Razbitino ti lahko kupi tudi zavarovalnica in potem je izplačilo vrednost avtomobila pred nesrečo, vendar pa ni dolžna odkupit razbitine.


Tole se na prvi pogled ne zdi logično. Če znesek popravila presega znesek trenutne vrednosti avta, potem je vrednost razbitine nič ali manjša od nič, saj imaš z njo samo stroške.

Sem šel gledat pogoje za "Plavi Kasko" Zavarovalnice Maribor, a drobnega teksta na netu ni.
So samo splošne navedbe pri opisu:

Kaj zavaruje Polni kasko?

povrnjena škoda v primeru prometne nesreče,
• povrnjena škoda v primeru delovanja naravnih sil (vihar, toča, snežni plaz, strela...),
• povrnjena škoda v primeru požara,
• povrnjena škoda v primeru poškodovanja vozila (vandalizem, padec predmeta...),
• vključuje pomoč na cesti: AXA, da v primeru nesreče ne ostanete sami.



Povrnjena škoda pomeni zame točno to- ali povrnjeni stroški servisa ali pa celotna vrednost avta ( 0% odbitna franšiza)...
On the journey of life, I chose the psycho path.

TOP ::

Zate ja sam za zavarovalnico ne.Oni pogledajo vrednost celega in ti potle dajo približno 50% toliko sem vsaj jaz dobil.Sam pri meni nisem bil jaz kriv,tako da tebi bodo verjetno še kaj odbili.V to nisem ziher,naj nekdo povej.

Brane2 ::

ne zveni logično, vsaj ob teh skpopih podatkih, ki si jih podal. Nekaj si zmutil IMO.
On the journey of life, I chose the psycho path.

TOP ::

Boš videl kolk boš dobil.Saj tud tvoja izjava ni logična,da moraš iti ti k kleparju.To je pravzaprav butasto s strani zavarovalnice.V glavnem vse bojo nardili,sam da ti dajo čim manj.

Brane2 ::

To ni moja izjava, ampak to piše na zapisniku.
On the journey of life, I chose the psycho path.

fosil ::

Tole se na prvi pogled ne zdi logično. Če znesek popravila presega znesek trenutne vrednosti avta, potem je vrednost razbitine nič ali manjša od nič, saj imaš z njo samo stroške.

Ni čisto tako.

Kot prvo sem rekel da je razlika med navadno in ekonomsko totalko.

Na zavarovalnici imajo pravilo, da je ekonomska totalka takrat, ko znesek popravila preseže 60% vrednosti avta pred nesrečo.

Pri starejših avtomobilih je to zelo hitro.
Imaš celo absurdne primere pri zelo starih avtih, ko je lahko totalka že pri zvitem odbijaču in poškodovanem blatniku.

Stroški popravila se namreč računajo pri uradnem servisu in z novimi rezervnimi deli.

V vsakem primeru pa je razbitina še nekaj vredna in sicer za rezervne dele. Kajti tudi pri totalki je še vedno ogromno delov avta nepoškodovanih, ki se jih da prodat za rezervne dele.

Tukaj je potem samo vprašanje kako je z razbitino. Ali so ti jo po pogojih dolžni odkupit ali ne.
Je pa včasih možno z razbitino tudi kaj zaslužit, torej da jo prodaš dražje, kot ti jo ocenijo. Ampak če se misliš s tem ukvarjat moraš bit že malo bolj v avtomobilskih vodah.

Pa še ena stvar.
Marsikdaj se da z dobljenim denarjem avto tudi popravit. Vendar seveda z uporabo rabljenih delov in ne na uradnem servisu, ki je praviloma najdražji.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

misek ::

Moj primer: tudi corsa pol leta stara (nova 2.2 M SIT), škoda za 1.5 M SIT, mi je ostal avto + izplačali malo čez 900 k SIT. Sem avto komaj prodal za neko normalno ceno, kljub temu sem bil v minusu. Raje bi ga popravil, bi bil na boljšem. Ampak to nisem želel, ker so mi rekli, da če se pri popravilu izkaže še kakšna poškodba, ki bi povečala račun, tega ne bodo plačali. So mi pa vsaj plačali mesec ležarine avta v servisni delavnici.

Brane2 ::

To, da se da avto prodat po delih, vem.
Ampak jaz se s tem ne ukvarjam. Pa tudi če bi se, valjda bi bilo treba vštet še stroške razstavljanja, prodaje in skladiščenja.

Kar se pogojev tiče, to me zanima. Drobni tisk.
On the journey of life, I chose the psycho path.

koyotee ::

Hm, moja totalka brez kaska, nisem bil povzročitelj, hyundai accent l. 97, 130kkm. Izplačilo je bilo nekaj čez 900€, plus 200 od prodanega avta. Avto je bil vreden max 500€, litr olja na 700km je spil. Vendar oni gledajo samo zunanje poškodbe, zato se mi je to nekako izplačalo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Brane2 ::

To je drugo. Ti si uveljavljal odškodnino iz naslova zavarovanja krivega zavarovanca.

Pri Kasku uveljavljaš škodo iz svojega zavarovanja in tam je precej več nategovanja z zavarovalnico...
On the journey of life, I chose the psycho path.

fosil ::

Kaj bi ti pravzaprav rad?

Da ti izplačajo celotno vrednost avta + da dobiš razbitino s katero boš potem še dodatno zaslužil? Tako pač ne bo šlo.

Če imaš občutek da te zavarovalnica nateguje, si izberi drugo.

Po mojih izkušnjah pri Triglavu še hitreje rešijo škodo iz kaska kakor iz AO-ja, ker pač ni komplikacij s povzročiteljem, drugače pa ne delajo nobenih razlik.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Brane2 ::

Kaj bi ti pravzaprav rad?


Rad bi videl, kje so meje in zakaj so tam.
On the journey of life, I chose the psycho path.

KaiV6 ::

Meje, koliko je vredna razbitina, doloci zavarovalnica oz. cenilec. Pomoje so tudi dolocene, kot nek skupen dogovor med zavarovalnicami. Ce je pa cenilec druzinski prijatelj, pa se odpre nova dimenzija moznosti resljivosti problema.

npr. vrednost avtomobila po eurotaxu, pred nesreco je bila 1000€, cenilec oceni, da je razbitina vredna 20%, tako tebi ostane :
razbitina + 800€ (minus 1% fransiza, ce imas)

Zato pa se kasko po 6ih letih vec ne splaca IMHO. Samo se kaksna kombinacija parkirišče oz. divje zivali ce zivis v goszdu.
<insert>podpis.html</insert>

Go-ahead ::

Verjetno bi spet rad zamenjal zavarovalnico. (hec)

Drobni tisk, ki ga iščeš je v zavarovalnih pogojih za kasko zavarovanja. Dobil naj bi jih, ko ste vozilo prvič zavarovali. Aktualne pa ti morajo dati na zavarovalnici.

Pablo1976 ::

Zanima me ali zavarovalnica prizna Kasko, če ni bilo policijskega zapisnika, oz. sploh ni bilo policije.
Hvala za odgovor

imagodei ::

Če je krivda jasna, seveda.

Če ni bilo policijskega zapisnika, zavarovalnica sama razišče okoliščine nesreče. Tudi, če ti je domnevni povzročitelj nesreče krivdo pisno priznal (npr. na Evropskem obrazcu za nesreče), še ni rečeno, da bo zavarovalnica dejansko presodila v tvojo korist.

Torej - če sta se oba udeleženca nesreče sporazumela, poslikala in natančno popisala okoliščine nesreče, zabeležila telefonske št. od prič, potem ni večjih problemov. Če sta se pa zmenila tako, "na hojladri", so pa lahko komplikacije.
- Hoc est qui sumus -

Pablo1976 ::

Ni udeležencev, nikjer ni bilo nobenega, niti policije. In sem šel domov. Mogoče narobe...

imagodei ::

Hm... Se pravi, da si lahko tudi od jeze doma s kladivom tolkel po plehu? (Vsaj kar se zavarovalnice tiče?)
- Hoc est qui sumus -

Pablo1976 ::

Ne,
po mojem so policisti našli avto in bom se moral oglasiti k njim, se pravi da bom nekaj imel, edino alko test bi znal biti problem!

imagodei ::

O čem ti to? Tle si očitno povedal samo 1% zgodbe, zdaj te pa zanima, kako se bo odvilo?

Kot razberem, si se nekje skantal pijan, avto si pustil tam, našla ga je policija, ti bi pa rad uveljavljal kasko?

Tolk daleč pa ne vem, mein freund... Znaš imet obilico problemov. Ali pa tudi ne. Bo kdo pametnejši povedal.
- Hoc est qui sumus -

Pablo1976 ::

Skantal ja, pijan ne, vendar ne vem kaj mi je bilo da sem zapustil kraj. Mogoče šok! Ne vem. Zdaj me je pa malo strah it na policijo, ker je pač za zapisnik in alkotest prepozno po 20-30 urah.

Dejstvo je da sem vozil daleč po noči in zaspal za volanom...

Zgodovina sprememb…

St235 ::

v 99% ti bo zavarovalnica zavrnila zahtevek zato, ker glede na okoliščine je velika verjetnost, da si bil pijan. Nesrečo pa čim prej prijavi, drugače boš imel še kup problemov, če ni bil nihče poškodovan je dovolj, da se oglasiš na lokalni policijski postaji in pojasniš, da je prišlo do nesreče. Ampak ni bilo nikomur nič in zato nisi klical policije, ter da boš poskrbel za avto.

Če bodo policaji sami našli avto in sprožili postopek boš fasal še kazen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Totalka pri avtomobilu

Oddelek: Loža
206575 (1419) xda develope
»

Zavarovanje na dogovorjeno vrednost ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5910396 (9052) AndrejO
»

Prometna nesreča, zavarovalnica

Oddelek: Na cesti
273988 (2426) RED_line
»

kasko-totalka?

Oddelek: Na cesti
255667 (4708) D3m
»

Avtomobilska nesreča - informacije

Oddelek: Na cesti
63726 (3443) iskra

Več podobnih tem