» »

Vnetljivost flatusa v savni

Vnetljivost flatusa v savni

          ::

Zaradi nedavnega pripetljaja me zanima, če mi kdo lahko odgovori na vprašanje. Čez vikend se mi je namreč primerilo, da sem iz nepojasnjenih razlogov imel povečano flatulenco, kar samo po sebi ne bi bil tak problem, če ne bi tukaj pri nas obiskal savne. Zaradi mojega početja se je eden od ostalih udeležencev razhudil, češ da se lahko flatus pri tako visokih temperaturah vname ali celo eksplodira. Ker se mi tak scenarij zdi malo verjeten sprašujem, če morda kdo ve kaj več o tem.
  • zaklenilo: zee ()

wini ::

Haha :) kjere bučke :))))) unmu modelu reči da ko ga tišči za prdnit naj spusti ven, ker preveč zadržuje v sebi, pa mu je udarilo na možgane očitno :)))) usrane misli

maco-maco ::

Ma ne, prenizka temperatura. Lahko pa probaš z vžigalnikom. Metana je kar nekaj.
Kaj?

Smrekar1 ::

Metan se vžge pri 537°C.

Za primerjavo, suh hrastov les se vžge pri 482°C, ostali tipi lesa pa večinoma pri nižjih temperaturah (dol do 300°C). Torej se mora najprej vneti les v savni in nekaj časa goreti, potem bo pa postal problem z kakim metanom in podobno.

Tarzan ::

Eksplodira že lahko, vname pa se ne. Če se prenaje fižola in zelja, obstaja možnost, da bo fatalno zaplinil sotrpine v leseni lopi. Pokalo bo, gorelo pa samo če se bo kdo igral z vžigalicami.

mailer ::

Mogoče ti je pa želel samo povedati, da se nauči malo bontona. Predstavljaj si, da si ti na drugi strani ali pa če nekdo v dvigalu spusti enga tihomirja potem ko ve, da bo šel čez 10 sekund vn.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

MoRp ::

A se ti hecas?! Jst ne bi cakal da se ti prdec vzge ampak bi te po drugem (ali vsaj po tretjem) vžgal na gobec. Jst grem v savno se sprostit (pa ksno gospodicno poskilit), ti pezde mi pa prdis pod nos...

PS razumem da ti uide sam da si pa prdel tolk da so te opozorili, porko dijo pa kje se jemljete?!

SeMiNeSanja ::

Metan je eksploziven v koncentraciji 5-15 vol%.

Če je savna velika 2x3x2,5m (15m3) bi moral 'generirati' najmanj za 0,75 m3 metana. To je pa kar precejšna količina za eno porcijo pasulja...

Definitivno je fizična ogroženost s strani drugih obiskovalcev (če bi pogledi ubijali?) višja, kot eksplozijska nevarnost.
Je pa res vprašanje, kje si se učil bontona, da se podaš v savno, ko te mučijo vetrovi. Absolutni No Go!

Zgodovina sprememb…

nurse013 ::

Eh, menda je onega udeleženca matralo ker ni mogel
dati kontra ...
:)
you gotta be kidding me...

          ::

OK, pomembno je da vem za drugič, če bo kdo spet sikal o kakšni eksploziji ali kaj podobnega. Hvala za odgovor.

zee ::

Zaklepam ... preden se tema sprevrze v troll fest + OP je dobil zeleni odgovor.

Zastonj nasvet za OP: Izogibaj se savne, ce/ko imas tezave z vetrovi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Finska vs infra savna

Oddelek: Loža
3315357 (2426) Invictus

Sušilec za lase in temperatura grelca

Oddelek: Znanost in tehnologija
111388 (1178) gzibret
»

zvočniki v savni

Oddelek: Zvok in slika
163124 (2463) Trancedeejay
»

Je bolj vroča žerjavica ali ogenj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7818775 (16404) urosh
»

Savna

Oddelek: Loža
4021703 (19898) Vesoljc

Več podobnih tem