» »

Pošiljanje pošte.

Pošiljanje pošte.

Azz_Kikr ::

Uporabljam Outlook Express in zaradi meni neznanega razloga mi vsakič ob pošiljanju pošte javi napako (čeprav pošto vseeno pošlje!) in da naj seznam napak pogledam spodaj, kjer pa ni nič, enostavno je spodnja ikona prazna. Kaj to pomeni? In pošta potem še zmeraj ostaja v mapi ODPOŠLJi, čeprav je že poslano...
Hvala vnaprej, Azz_Kikr

Cokolesnik ::

Če sporočilo ostane v Outbox (Odpošlji), potem ga OE že ni poslal ali pa ne deluje pravilno. Mislim, da imaš težavo z uporabo smtp strežnika (strežnika za pošiljanje pošte).

Če uporabljaš za dostop do interneta naprimer:

ARNES, potem je izhodni poštni strežnik (smtp) - tega poštni program potrebuje pri pošiljanju e-pošte naprimer takle: mail.arnes.si
SIOL - mail.siol.net
AMIS - smtp.amis.net
VOLJA - smtp.volja.net
MOBITEL - smtp.pinkponk.com

in tako dalje (to informacijo dobiš pri svojem ponudniku dostopa do interneta). Izhodni strežnik je vedno enak, četudi imaš veš poštnih predalov.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Azz_Kikr ::

Res je, ostane v Outboxu, toda Outlook ga vseeno pošlje (preverjeno), hkrati pa javi error.
smtp strežnik imam nastavljen na mail.arnes.si
Ne vem, zakaj ne gre, do sedaj s tem nisem imel tezav...
Lp

nuclear ::

ka pa kdo ve za Email.si smtp? sm pozabu, k mi pol noče nikol poslat pošte! a je slučajn mail.email.si?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

ddeben ::

mail.email.si je smpt od Email.si,sam mors z njihove strani posiljat maile kr u outlook-u ti ne bo poslal!!! Vsaj men ne....:D

Azz_Kikr ::

Sedaj sem skapiral, zakaj se gre. Kot kaze, imam prevec e-mailov v mapi 'Poslana sporocila' in sele sedaj, ko sem jih iz le-te mape nekaj izbrial, je spet vsakega naslednjega poslanega pospravilo tja. To je torej razjasnilo problem, toda ne v xeloti - kaj ima Outlook Express omejeno stevilo prostora za e-maile? Saj to je nemogoce, glede na to, da je prostor na disku - jaz sem mislil, da imam lahko toliko e-mailov, kot je prostora - ali ni tako? Lp, Azz_Kikr

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azz_Kikr ()

Cokolesnik ::

Jaz imam v Outlook Expressu uskladiščenih že več kot 15 tisoč sporočil.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Azz_Kikr ::

A lahko pogledaš, koliko teh 15 tisoč sporočil zasede na disku prostora (posamezne mape - prejeto, poslana itd.)...?
If sometimes you feel yourself little, useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

Cokolesnik ::

Različno je, ker imam tudi več map, ne samo Poslana in Prejeta sporočila. Vsega skupaj je že za skoraj 1 Gb. :)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Azz_Kikr ::

No, saj, jaz pa imam samo mapo 'Prejeta' veliko 2 GB in zato sklepam, da je to prevec...
If sometimes you feel yourself little, useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

ToniT ::

Ja!
Pri Outlook Expressu se pojavijo problemi, če so fajli preveliki in 2GB je ravno meja.

Azz_Kikr ::

Se da ta meja odstranit?
If sometimes you feel yourself little, useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

Cokolesnik ::

Hm, tega o omejitvi na 2 Gb pa še nisem vedel.:|

Zato si pa oblikuj več map in si porazdeli maile mednje. Tako ne boš imel vseh sporočil v eni mapi in problem z omejitvijo bo rešen. Jaz imam recimo arhiv za leto 2002 iz 2 map: Arhiv 2002 poslana, Arhiv 2002 Prejeta, lahko bi recimo mel še mapo Arhiv 2002 router log, pa Arhiv 2002 časopisni članki in tako naprej. Ali pa imaš za vsakega prejemnika, ki ti pošilja večkrat mail recimo svojo mapo in si potem nastaviš, da vsi dohodni maili od njega prihajajo v to mapo (Mail rules).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

BigWhale ::

Banzai!

A lahko samo vprasam, kaj posiljate, da imate po 2GB mailov?

Jaz imam arhiv za hm, vec kot 5 let, pa ga ni 2GB?! In to je ves mail, prejet in poslan...

Hm, spet en tak typical outlook error... ;>

Cokolesnik ::

Mogoce sporocila s priponkami (dokumenti, slike, druge datoteke)? :\
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Azz_Kikr ::

Cokolesnik, res je to pravilna odlocitev - treba je samo razedeliti mapo na vec manjsih, tako da potem nobena ne preseže 2 GB...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316472 (16472) Bakunin
»

Server email.si

Oddelek: Omrežja in internet
133102 (2930) Gh0st
»

Email.si problemi

Oddelek: Omrežja in internet
62462 (2353) W|ndKiller
»

arnes smtp mail server

Oddelek: Omrežja in internet
132703 (2589) miha
»

Email.si

Oddelek: Programska oprema
96299 (6087) hanuman

Več podobnih tem