» »

Zginla zveza s T2

Zginla zveza s T2

Ficor ::

Njihov razdelilc, v njem 2 namiznika, tekla LAN in splet, zdaj le še na enem.

Zagon na enem je postal muhast, delovalo pa je še vse. Zoprno, servis ugotovil slabo matično in jo zamenja.
Servis je tudi na T2, doma bo spet dobro, saj vse čaka kot prej, pa ni prišlo več niti v ethernet. Drug stroj pa je ta, odkjer pišem.

Omrežni gonilnik je kar zginil. BIL je še servisov dovnlovd, ga namestim, spet ne prime mreža, potem spet še drajver izgine. Gre za Win 7 profešnl, plošča je zdaj ECSjeva P4IBAD2 1.0, vdelan SIS 900 fast ethernet adapter. Okna sveze naložit ne pomaga.

T2 vidi drugo možno mesto še vedno prosto, dogodka pa ne, ker je bilo že konec novembra. Pretipali, razlage na pamet zakaj vse se to zgodi, pa ni bilo.

Ostal sem zase, stroj je dvozagonski, ker sem naložil še visto enterprajz, a z njo prišel le na ethernet, namesto WORKGROUP pa da "Unidentified network", spremembo začnem, ampak imensko polje kjer piše enako Unidentif..., se ne da spremenit.

Iskalnik gonilnikov DriverIdentifier Portable mi je dal točno katere. Ponavlja pa se isti vrtiljak: je, ni več ali kar namestitvena code 28.

?

Spc ::

Bolj ko to berem, majn razumem, to je kitajska ljubljanščina ?
 

Ficor ::

Jaz pa ne razumem tebe, kaj ti manjka.
Ker je vista slovenska, pa res piše Neznano omrežje (javno).
o

pirat ::

A sta v postu omenjena windows - 'profešnl' in 'enterprajz' mogoce 'partis edišn' ?

Ficor ::

Ne, vista in w7 sta po skupinski pravici. Moral bi povedat, da je IP tisti 169... (Preferred), ker nimam drugih naprav in lastnih nastavitev.

AC_DC ::

Mrežna na ecs plati je crknila.Imaš na bolhi rabljene delujoče.
Kondenzatorji na plati so ok ?

Ficor ::

@av_dc, ja lahko, a do bolhe ne morem.

Naprej: dal sem not že tud realtekov Nic, ki podobno otepa.

Če bo važno: sistem še ni 64, W7 je pa res predaktiviran, ampak je delal na stari matični, ki ji ne vem več imena.

Zavedel: W7 skupinski je samo na delujčem stroju, ki je celo 3-zagonski, entrprajs, ne pa profešnl - to naj bi blo izven islučaja.

O kondenzatorjih ne vem nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ficor ()

golf3 ::

No offense ampak komaj te kaj razumem oz. se je treba kar potruditi.

Ficor ::

Probal sem kratke stavke, a je zato to pekinška slovenščina?

AC_DC ::

Če boš napisal svoje v ANG te bo razumelo večje število, kajti tvoja spakedravščina je precej nerazumljiva, prvo sem mislil da gre za google translate prevaranta iz Nigerije.

Kaj je razdelilc ?

Naprej: dal sem not že tud realtekov Nic, ki podobno otepa.

Ko te dobi kak slavist v roke, boš naj*bal !


O kondenzatorjih ne vem nič.

Odpri stranico in poglej stanje le teh okoli procesorja.
Slike https://slo-tech.com/clanki/06002/


Če bootaš v lubuntu live, tam net dela ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

crniangeo ::

naj se še tako trudim vse razumeti, mi ne uspeva najbolje. Edino kar sem razbral je, da mu ne dela mrezna kartica ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

AC_DC ::

Moj denar je na plati in kondijih, kajti s478 je res stara roba.Imel sem primer, ko plata hdd ni več bootala v win zaradi zanič kondijev.
Zakaj bi v takega dinozavra tlačil w7 ne vem, potem že raje w8.1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Ficor ::

@ac_dc T2-jev gigabyte switch MiLAN. Stranico bi zastonj odprl, ne poznam tega, kar bi videl, stroj je tudi visoko, trenutno komaj hodim. Odkod lubuntu, res nekaj ne gre.

'Dinozaver' ker kot sem usposabljam kar imam. Pišem MS Office Access bazo, takle mišji strojček še zadošča.

Ficor ::

@ac_dc Pogledal kaj je lubuntu live. Če je portable, lahko, nič pa ne koristi, ker ne bom menjal še office.

crniangeo ::

ubuntu live je bootable cd, s katerega bootas in preveris delovanje strojne opreme. lahko se tudi ugotovi ali je software problem s pčlato (driverji, virusi..) ali kaj drugega :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Ficor ::

@ac_dc Prebral link, res, le kondijev sam ne bom videl, pri tej starosto pa bohve kakšni so. Matično je vložil servis, atroj ima pri meni dobro mesto, trpel je le med neskončnimi nalaganji in update.

Odkar ni XP, tudi blue screena ni, če gre za konde. Zarad njih softver prec pade, a se stroj oobere, ko se tudi oni. Prav?

Omenjaš kartico: je na njih sploh občutljiva, vdelani SIS kontroler pač?

A je s478 tipkarska?

Ficor ::

@AC_DC Vidim, da je s478 najbrž na mestu, samo pogledat be morem ker čakam T-2 osvežitev na 24 ur.

Morda res tudi win8, če pri CPU npr SSE2 ne manjka, pri DorectX-9 pa WDOM.

Kako se razloži, če sta res slabi obe mtežni na enkrat (plošča in slot)?

Nikonja ::

fak če jaz sploh kaj razumem !!!

Kragulj ::

Ce tukaj uspete resit tezavo sem jaz VW Golf dvojka..

kloko ::

Zadeva je čisto enostavna, OP ima dve težavi. Star pokvarjen računalnik in govorno napako. Prvo stvar se reši z nakupom novega stroja, pri drugi težavi rešitve ni...

L.p., Kloko

hojnikb ::

vrži te jajce v smeti in kupi nekaj drugega z vsaj core2duo
#brezpodpisa

solatko ::

Problem je na T2. Z menjavo matične je mrežna nova, T2 pa ne dovoljuje priklop več kot 2 napravi. Pokliči T2 in ti bodo razložili, da boš spet surfal po cca 24-ih urah.
Delo krepa človeka

Ficor3 ::

Zdaj sem Ficor3. Ficor1 je kot to fuj zaprt. Ne vem zakaj, a na ugovore ni odgovorov.

Po nasvetu AC_DC sem poskusil zunanji Lubuntu, a je isto. Preverit z njim kot pravi Crniangeo še ne znam niti mislim, ker je čudno da naenkrat odpovesta obe omrežnici: tista vgrajena v matično in tista vložena od mene.

Ali ni nekaj razrahljano? Stroj se je med povratkom s servisa rahlo prevrnil, a ker se je vseeno pognal, sem to potem zanemaril, pa ne bi smel. Če pa se to lahko ugotovi z Lubuntu, pa Crniageo namigni.

Solatko, dvakrat se motiš. Sam vprašaj T2 ali pa tole: zdaj imam še tretji star stroj, še XP, s je hitro prišel na internet in v domači LAN Workgroup z drugim strojem, ki je sicer Vista peer ... obojestransko.

Ta stroj je najboljši: OEM Hewlett Packard. Žal pa 'designed for XP', zato samo 512 spomina, chipset pa že zapolnjen, sicer bi bil celo za Windows 8. Ker je šla nanj vsaj Panda zaščita, bo pa lahko za zasilni dvojnik in prepise.

urosh ::

Sem se pa res od srca nasmejal :D
Slovnica nikamor. Tudi slišim te nikamor :D

Ficor3 ::

urosh, čemu na primer smeh?

Ficor3 ::

Ne le Urosh ampak vsak, ki je smešil jezik v tej temi, naj pove zakaj. Videlo in vedelo pa bi se najbolj, ako primer sam na novo napiše. To velja tudi za osebje.

radmannsdorf ::

Fora je, da ti zelo čudno pišeš. Ni to klasična slovenščina. Zelo nenavadna je :)

AC_DC ::

google translate slovenščina.

Kako se lahko pc samo delno prevrne ?

Ba tvoji stari kišti preveri stanje kondenzatorjev.
https://slo-tech.com/clanki/06002/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nove matične in procesorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13819579 (16415) hojnikb
»

ne boota v win98 - prosim za kako idejo

Oddelek: Pomoč in nasveti
221626 (1259) Han
»

Ali je windows XP varen pred virusi, če ga uporabljam zgolj za email?

Oddelek: Operacijski sistemi
493288 (2792) Matej1088
»

Simobil Domači internet - Na koga se obrniti

Oddelek: Omrežja in internet
91284 (1160) chort
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518216 (6962) solatko

Več podobnih tem