» »

Formatiranje

Formatiranje

Japka ::

Jaz se šele začenjam ukvarjat z računalništvom in ne znam ravno dosti, zato bi prosil če mi lahko kdo napiše postopek, kako sformatiram računalnik in nato vse na novo gor naložim. Še posebej me zanima kako urediš bios. Hvala za pomoč.:)

msmiha ::

greš v DOS. Napišeš:
format c: [enter]
ko te vpraša ali resnično želiš formatirati disk pritisneš Y in nato enter:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Japka ::

Dobro no! To vem. Kaj pa potem? Kako daš gor bios pa dos in vse ostalo. :D

swar ::

Potem ko so sformatiral c v biosu nastimas da ti boota s cdroma,vtaknes not cd z winsi in instaliras(te bo vodil zelo lep prijazen m$ vmesnik,ki ti bo razlozil kako so winsi oh in sploh najboljsi OS,bla bla klobase >:D )

Japka ::

Ja ok. A moreš dat preden daš not cd, dat not še zagonsko disketo?

Paramedic ::

Japka:
Formatirat ti ni treba, če boš dal gor 2k/XP, ker to lahko naredi setup zate. Ti moraš tam samo na enostaven način določit kake hočeš velikosti particij in da hočeš NTFS. Tu ni skrbi, če si suguren, da nimaš kej zgubit, če pa hočeš kej obdržat na disku je pa problem.
V BIOSu je še najboljš, če ne veš podrobno, če daš kar Optimized defaults, al pa kej podobnga. Tako, da maš CDrom za First boot device, pa daš XP CD not pa se zažene z njega. Če maš disk na kakem Highpoint kontrolerju, pol boš mogoče za XP rabu gonilnike še pred inštalacijo, če nimaš, je pa ostalo enostavno. Pol ko daš XP gor, pa dej prvo še SP1, pol pa gonilnike. Še kaj?
End transmission.

OceanMan ::

Japka sem vidu, da sprašuješ kako dat gor bios. Biosa ne namestiš na rač. Bios je že tovarniško nastavljen na plošči in ga tud ne moreš brisat. Edin update lahk narediš. Če biosa ne bi blo gor ti rač. sploh delal ne bi.

Glede namestitve windows okolja. Če daš WIN 2k/XP poslušaj Paramedica. Če pa češ dat win 98 al pa ME gor zaženeš s cd-ja ms-dos s podporo za cd-rome. Zaženeš fdisk, si narediš particije zaženeš na novo in izbereš namestitev windows-ov.

Japka ::

O.k.! Najlepša hvala. Zdej pa mi še povejte katere windowse mi priporočate, ker sem slišu, da XP neki štekajo.

Klemenn ::

kje´s pa to slišau? v mesnici? :\

win xp čist nič ne štekajo in so za beginnerja čist ok :\

boštjan ::

Zdej pa mi še povejte katere windowse mi priporočate, ker sem slišu, da XP neki štekajo.

priporočam XP, da pa štekajo je pa odvisno od tvoje strojne opreme kakšno maš,ker so XP zelo požrešni

BigWhale ::

> kje´s pa to slišau? v mesnici?

Jaz sem to slisal od ene branjevke na placu. Pa ji bolj verjamem kot MSFTju ;>

Pri nas v sluzbi je 90% ljudi XPje dol zmetalo in slo nazaj na Win2k ;>

Ravno zaradi tega ker 'stekajo'... Ne nimajo slabe strojne opreme...

Cokolesnik ::

Clanek o formatiranju diska

Kot so zapisali - namestitev za win2000/xp ima vgrajeno orodje, ki lahko pred zacetkom namestitve opravi vse potrebno glede formatiranja.

BIOS vodic
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

Najbolje da ti nekdo pokaže, ki je to že počel. Kakšen frend mogoče:\

Japka ::

O.k. thanks. Sej formatirat zdej znam. Zdej so dilema samo windowsi. Jst bom kr XP probu, pol jih bom pa dol vrgu če bojo štekal. Moja oprema je pa amd athlon 1,33 ghz, Geforce 4 ti 420, 256 ddr ram, 80 Gb trdi disk (seagate)...

ank ::

Meni Xp-ji nič ne štekajo, ker imam naložene vse update (SP2):

Windows Update

Sicer pa jih zadnje čase premalo uporabljam, da bi štekali, ker večinoma uporabljam linux:P

Japka ::

Zanima me še če lahko sploh ene Xp-je naložiš na dva računalnika in jih na obeh normalno updataš in jih uporabljaš.

boštjan ::

glede na tvojo konfiguracijo bi morali dobro delat,ker sem sam mel podbno mašino. A maš originalen XP cd?

Japka ::

Ne nimam originala, ker so predragi. En moj frend si jih je presnel pa naložu in mu dobro delajo, zdej jih je pa še meni presnel.

pingec ::

ti samo inštaliri. p glej da mas tak kljuc da bo sp1 gor delu
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353364 (2188) teedy
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443034 (2272) xpozed
»

Nastavitev Win Xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
91472 (1344) Jana
»

instaliranje windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
141940 (1778) Cokolesnik
»

QDI al kaj druzga?

Oddelek: Strojna oprema
151314 (1146) bili_39

Več podobnih tem