» »

Problem napajalnih kablov micro USB

Problem napajalnih kablov micro USB

francek1 ::

Danes sem se malo igral s kabli, naredil sem jih 6 z različnimi žicami in različnih dolžin, tudi samo 30 cm dolgega, pa nikakor nisem mogel ugotoviti, kje je težava. Original kabel mi namreč polni telefon z 0,6 A, vsi ostali pa z 0,35 A. Zgodilo se mi je celo, da je narejen kabel polnil Galaxy S2, Note-a 3 pa ni hotel. V čem je težava?

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

bond007 ::

Franci, srednja dva "data" pina zacini skupaj pa bo...

francek1 ::

Kakšna srednja dva, če pa so podatkovni trije?

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

hojnikb ::

podatkovna pina sta samo dva pri usb2
#brezpodpisa

francek1 ::

Ampak skupaj jih moraš povezati na strani telefona. Tam pa so trije!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Lonsarg ::

Tisti peti pin je za OTB funkcionalnost. Za hitro polnjenje pa je treba bodisi imeti polnilec, ki ima data pina shortana, bodisi kabel. Čisto pravilno po specifikacijah fast charginga bi to moral imeti polnilec in je shortanje na kablih zgolj hack...

Obstajajo naprave(Note3, moj tablet Dell Venue 8 Pro,...), ki se brez fast charginga kakor si ugotovil sploh polnejo ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

francek1 ::

Ravno to me bega. Polnilec je vedno enak, original kabel polni s polnim tokom kljub temu, da je istočasno tudi data kabel. Ostali pa ne. Čeprav so tudi pri njih vse štiri žice povezane. Kje je torej catch?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Invictus ::

Shortanje na polnilcu, saj je bilo že napisano.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

francek1 ::

Ja ni logike. Zakaj originalni dela, ostali pa ne, če kratkostiči polnilec? To, da je treba spojit pina, ki sta sosednja plusu, mi je jasno iz te slike.



Edino prvo me bega.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Lonsarg ::

Ravno to je fora da za fast charging mora kabel nujno bit tudi data. Ker se preko data pinov zmeni naprava in polnilec da naj gre v fast mode.

BTW, polnilec, ki polni iNaprave NE podpira tega, ker ima Apple svoj protokol za polnjenje.

Še novejši protokol za polnjenje, naslednik fast charginga, ki je prišel šele z USB 3(je pa kompatibilen za nazaj) bodo pa podpirali vsi proizvajalci in navaden USB 2 data kabel bo dovolj. Podpira ga recimo najnovejši Applov laptop.

Večina polnilcev v trgovinah trenutno je fast charging ali Apple fast charging, nekaj pa jih ima pametne čipe da so oboje hkrati(recimo moj 5-port 40W Anker). Najnovejših "USB charging specs" polnilcev pa na trgu še praktično ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo EU predpisala enotne polnilce mobilnikov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
7122159 (15304) MrStein
»

(Ne)originalen polnilec

Oddelek: Mobilne tehnologije
223606 (3011) Lonsarg
»

Avtomobilski adapter

Oddelek: Na cesti
213143 (2503) Mare2
»

prenosni polnilnik baterij

Oddelek: Loža
237083 (6371) SimplTech
»

Supercharge your phone.

Oddelek: Mobilne tehnologije
121222 (911) Pesimist

Več podobnih tem