» »

Spletnik - gostovanje

Spletnik - gostovanje

FX6300B ::

pozdravljeni oče ima za gostilno pri spletniku gostovanje ki ga plačuje 45€/mesec kar je ogromno 8-O sedaj me zanima če kdo ve kateri urejevalnik oni uporabljajo, kajti oni so mu naredili spletno stran katero lahko ureja z njihovim urejevalnikom, spletno gostovanje bi prestavil nekam drugam kjer je ceneje 50€ za celo leto , sem jih klical , vendar mi tisti na drugi strani nezna razložiti in je nekaj tvezil da so oni uredni distributer za ta urejevalnik po 5 min pa mi še vedno ni povedal za katerega gre . tisti ki veste prosim na dan z besedo in najlepša hvala
May the force be with you!

Miha 333 ::

Glej raje za tam okoli 100 na leto, to je neka realna cena za kvalitetno gostovanje, da strežniki niso natrpani itd.

MasterKiD ::

Ti misliš, da jim ne bi plačal a bi še vedno naprej uporabljal njihov urejevalnik? No way. Naloži Wordpress, namesti temo, uredi stran in to je to. Če pa že neveš oz. nekaj profesionalnega pa plačaj nekoga, da ti naredi spletno stran (vendar brez mesečnih stroškov!), tako da boš plačeval samo gostovanje (max. 50€ letno).

FX6300B ::

@Miha 333 ok hvala

@MasterKiD ja.. oče je za spletno stran plačal 1100€ da so jo "naredili" nevem če niso kar taki šalabajski da majo narejene teme potem pa za jurja prodajajo ker spletna stran je "narejena" jaz bi jo prestavil vendar mi je tisti na drugi strani tel. linije zatrdil da se da prestavit vendar nebi imel urejevalnika. in to naj bi bil za njih CMS sistem ha ha, kakšen predlog?
May the force be with you!

scipascapa ::

imaš tudi gratis variante....prestashop recimo....
1100€ je kar lep znesek....si vprašal kaj optiweb?

...:TOMI:... ::

Naj bo to šola za naslednjič. Ta firma, ki ti je delala stran je naredila dvoje. Prvič, naredila stran samo za njihov sistem, drugič priklenila na stranko na svoje gostovanje in s tem na ogromne stroške, katerih se ne moreš izgognit.

Če prekineš gostovanje, ti gre tudi spletna stran v smeti, saj ne omogočajo izvoza.

Torej, čim prej prekini in naj ti nekdo naredi standarno stran, ki bo prenosljiva in ne bo vezana na en sistem. Izberi si eno dobro gostovanje, da ne bo predrago in da ne bo težav, če bi kdaj v prihodnje hotel imeti kaj drugače.

Pa ne pozabi polgedati, kako je z domeno, da ne boš še tega izgubil ob prekinitvi.
Tomi

FX6300B ::

ok hvala vama sej bomo probal nekaj zrihtat preko open-source CMS sistemov, ker oče nezna lihk CMS-ja drugače pa je prenosljiva vendar si brez urejevalnika in moraš poznati HTML barabe :D nwm zakaj ni takrat ko je dal stran delati se posvetoval z mano, sedaj pa ima na mesec plačat skoraj tok kot bi imel drugje za celo leto ... skratka najlepša hvala za odgovore
May the force be with you!

...:TOMI:... ::

Nabavi eno gostovanje in naj ti uredijo prenos. Naučiti se HTML ni neka znanost.
Tomi

n0_body ::

Ne vem kako je s pogoji in lastništvom vsebine (fotografij), Ampak, če strani ne posodabljate pogosto, lahko celotno stran shraniš kot HTML in jo preneseš k drugemu ponudniku gostovanja (Neoserv, Prasicek, ....)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n0_body ()

...:TOMI:... ::

Ja, res konkurenca izbira. Za obema znamkama stoji ista firma.
Tomi

FX6300B ::

HTML ni problem zame, za očeta.. pa nažalost je n0 body drugače sem jo ja že dol dal s pomočjo httracka sedaj probavam nekaj z enim CMS sistemom temo podobno naredit
May the force be with you!

FX6300B ::

no naj vaš še povprašam v katerem CMS-u predlagate da bi se naredilo fino bi bilo če bi imel kaj na foro Drag 'n Dropa pač ker če bi oče kaj hotel urejat ... najlepša vam hvala
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

neoserv ::

Vsekakor WordPress.

WordPress poganja več kot 20% spletnih strani, na razpolago imaš ogromno navodil, vtičnikov (plugins) in grafičnih tem (themes).

Obenem redno izhajajo posodobitve, ki se avtomatsko namestijo.
Vtičnike in teme pa ponavadi lahko posodobimo z 1 klikom.

Prav tako deluje brez težav na večini spletnih gostovanj, tako da je tudi na tem področju veliko izbire.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

FX6300B ::

kako pa je z temami je lahko narediti svojo?
May the force be with you!

Tarzan ::

FX6300B je izjavil:

kako pa je z temami je lahko narediti svojo?


Lahko, ampak težko. :)
Je tolikšna izbira, da ni vrag da je nekdo že prišel na točno enako idejo, kot jo imaš sam.

...:TOMI:... ::

Temo daš naredit, ce hoces unikat, tudi slovenci se ukvarjajo s tem.
Tomi

FX6300B ::

ok hvala
May the force be with you!

Lonsarg ::

Temo lahko tudi preprosto modificiras, kot katerikoli drug css/html. Ce je cilj preprostost bo wordpress res najbolša izbira. Če so cilj res zmogljivi plugini ampak vec dela je tu še Joomla.

FX6300B ::

aja drugače gre se za stran http://www.grajska-gostilnica.si/domov....
May the force be with you!

neoserv ::

Svojo lastno WordPress temo je mogoče narediti svojo lastno, seveda.

Natančnejša navodila bo ponudil Google s ključnimi besedami: "wordpress theme from scratch"

Je pa potrebno nekoliko PHP, HTML in CSS znanja.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

FX6300B ::

fantje najlepša hvala, si nisem mislil da mi boste vse info. servirali na krožniku hehe :D sedaj se učim html + css zaenkrat vse zastopim tako da upam da to čim prej zrihtam šeenkrat najlepša vam hvala
May the force be with you!

scipascapa ::

kdaj pridemo jest? :)

FX6300B ::

drugače lahko kadar koli ko je odprto :D ste dobrodošli sicer jaz ne delam tam, oz občasno če je kaj tehničnega za zrihtat
May the force be with you!

FX6300B ::

pozdravljeni spet :D kar dobro napredujem z izdelavo teme a imam nek problem, jaz sem uporabil kar css-e od izvirne strani in če kdo ve kako narediti element za katerega ne veljajo nobena css pravila, oz le nekaj specifično zanj, gre se za element table problematično je ker so v cssu ogromnokrat pravila za ta element tisto vem ko daš :not()...

sepravi v css-u je napisano pravilo za vse tabele, jaz bi pa ustvaril tabelo za katero tisto kar je v css dokumentu ne velja
ampak je tega zelo veliko in je nerodno lep pozdrav
May the force be with you!

scipascapa ::

internet mojster forum?

FX6300B ::

hvala bom tam prašal :D
May the force be with you!

FX6300B ::

pa misliš da je razumljivo napisan kaj želim? :| samo prašam da vem al moram malo drugače razložit hehe
May the force be with you!

sodnicaN ::

a ni internet mojster bolj namenjen seoju in ostalim foram ki že rahlo mejijo na prevare?

FX6300B ::

evo problem rešen :D so mi na internet mojstru predlagali da naredim css pravilo ki sem ga itak že imel notri, no sem ugotovil da mi
<style></style>
sploh ni upošteval, potem sem pa dal v neko datoteko in viola :D vse tako kot bi moralo biti
May the force be with you!

scipascapa ::

sej tam baje znajo, samo hitro dajo minuse :)

FX6300B ::

kako to misliš minuse? :D
May the force be with you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014571 (8387) Netrunner
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
135823 (3828) Netrunner
»

Spletna stran

Oddelek: Loža
112406 (2061) Ales
»

Izdelava spletne strani za podjetje z bresplačnimi orodji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5013842 (6479) Tody
»

Kaj moram paziti pri kupovanju spletne strani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7313938 (11624) tiga325

Več podobnih tem