» »

Formatiranje računalnika preko USBja

Formatiranje računalnika preko USBja

Kleemen ::

Imam za formatirat en starejši prenosnik, 11" velikost, ki nima reže za cd, tako da je možno naložiti windowse samo preko usbja. Zanima me, kakšen je točen postopek (predvsem v biosih), da bere iz usbja, potem ko je računalnik formatiran. Sem že delal pred leti, ampak sem rahlo pozabil celoten postopek in ne bi rad kaj zaj... zato raje vprašam. Naložil pa bom windows xp, ker je starejši računalnik in verjetno delajo lepše xpji kot 7ka. Sicer pa rabi prenosnik samo za net, tako da sploh nima veze. Hvala za pomoč.

dottor ::

https://craftedflash.com/info/how-boot-...

Na linku najdi poizvajalca in katera F-tipka je za prikaz bootmenuja, pol pa v njem izbereš USB ključek (usb-hdd, usb-removable-device, ...) ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Kleemen ::

Super, to sem zrihtal. Sedaj je v biosu tko da najprej prebere iz usbja.. Kaj sedaj lahko normalno formatiram komp in potem ko priklopim usb ključek z windowsi bo avtomatsko naložilo?

HighBane ::

Kleemen je izjavil:

Super, to sem zrihtal. Sedaj je v biosu tko da najprej prebere iz usbja.. Kaj sedaj lahko normalno formatiram komp in potem ko priklopim usb ključek z windowsi bo avtomatsko naložilo?


Na usb ključek naložiš windowse. Resetiraš in v biosu izbereš, da ti je usb prvi na boot orderju. Resetiraš in bi moralo začeti nalagat windows inštalacijo in na enem koraku izbereš na kateri disk naložiti. Dam imaš tudi opcijo za formatirat diskov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Z220 - Boot z USB kljuca

Oddelek: Operacijski sistemi
181721 (1451) Jirzy
»

Win10 back-up in namestitev Linux OS (dual boot, en notranji disk na laptopu)

Oddelek: Operacijski sistemi
252342 (2040) zero_max
»

Apple prenosnik z Windowsi 8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
204222 (2953) xrotek
»

HP 4720s - Ne zazna novega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
383168 (2631) N0t0ri0us
»

laptopu crknil cdrom. kako formatirat/naložit nov sistem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
201660 (1383) Voluharr

Več podobnih tem