» »

ima kdo ali kje najti bios za samsung NP300E5X-A04IN

ima kdo ali kje najti bios za samsung NP300E5X-A04IN

#000000 ::

ne najdem nikjer, če kdo ve kako in kaj please share.

Furbo ::

Resno, prvi zadetek na googlu in odskrolat dol na tej prvi strani je pretežko?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

#000000 ::

daj prosim link do biosa, jest ga ne najdem za dl

Furbo ::

http://www.samsung.com/in/support/model...

Pejd dol, dol, skoraj do dna, Downloads & Manuals / Firmware / Update software - klikni na to
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

#000000 ::

Ja sam biosa ne najdem, to sem jest že gledu, edin če sem spregledal ?

Furbo ::

Klikni na UPDATE SOFTWARE. Bolj simpl res ne morem napisati.

Začel se bo DLjat BIOSUpdate.exe , kaj misliš da počne?

FYI : BIOS se lahko imenuje tudi FIRMWARE... oziroma se FIRMWARE skoraj povsod razen v PCjih imenuje firmware.. oziroma danes biosa sploh ni več.. bla bla bla, da mi ne bi kak analen geek zdaj najdedal slučajno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

#000000 ::

Laptop je dead, rabil bi bios file da ga preko readerja na novo naložim, ne dela ama nič.

iz teka update exe pa mi ne extrata nič podobnega bios file

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

d4rko ::

#000000 je izjavil:

Laptop je dead, rabil bi bios file da ga preko readerja na novo naložim, ne dela ama nič.

iz teka update exe pa mi ne extrata nič podobnega bios file


Kako pa misliš to "na novo naložiti preko readerja", če je laptop kot sam praviš že itak mrtev? 8-O

Compufreek ::

ponavadi imajo novejši laptopi recovery tipko ....npr hp ma da drzis B ko se racunalnik vklopi in avtomatsko gleda na usb če najde bios file drugac pa je na enmu forumu tole predlagav v tvoji situaciji...
http://forum.notebookreview.com/attachm...

Baja ::

sem pogledal malo ta biosupdate.exe. program očitno prenese bios iz interneta, ampak na moji mašini ga noče. verjetno zato ker ni samsung.

tako da poskusi zagnati ta fajl na kaksni samsung masini.

#000000 ::

@Baja ideja je dobra, samo ta updater je v bistvu standard, in verjetno sw prebere kater hardware imaš in potem pobere iz njihovega serverja dol kar rabi.

Je pa dobra ideja, mogoče obstaja finta kako izvedet url kam se poveže da si sname kar pač rabi, in potem nebi blo verjetno težko tam posiskat v direktorijih pravi model ?

OZZY ::

Zakaj pa ne pišeš na support, če ti ga pošljejo.
Go with the flow.

#000000 ::

tega nisem še delal, mogoče bi blo treba provat ?

solatko ::

Če si zahebal bios update, te lahko reši samo servis. Mašina z nepopolnim bios-om pač ne deluje, zato je pri nalaganju bios posodobitev važno, da gre vse o.k. in da se naloži točno določen program.
Če se da bios chip odstranit, ti lahko morda pomagajo na fakulteti za elektroniko, tako, da ti ga na novo sprogramirajo z original programom.
Nekateri bios chipi so prilotani in je reševanje izredno zahtevno in sorazmerno drago.
Delo krepa človeka

#000000 ::

nisem zajeb. laptop je prišel mrtu k meni, jest bi preko programatorja naložu now bios, ker mislim da je to težava, lahko da mi ne bo uspel ampak lahko provam, zakaj ne, edin bios fijla ne dobim nikjer :(

hojnikb ::

po cem sklepas da je sploh problem v biosu ?
#brezpodpisa

#000000 ::

dobro vprašanje, ampak sem skor 100% voltaže se skladajo, tako 3.5 kot 5.5 in določene voltaže merjene GPU in Procu, tako da to je zaenkrat edina šansa preden se čipi začnejo premikat, ko pa pride do tega pa treba bit 100% da ni nazadnje bios, kar je rešljivo brez velike muke, če maš sevede pravi bios dump ali bios sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

msjr ::

Tale binary mi je zelo sumljiv zato previdno z njim, mogoče pa je le legit, čeprav dvomim: https://drive.google.com/folderview?id=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

#000000 ::

Kje si ga pa snel ?

msjr ::

Ne ne, ni moj. Na zelo sumljivi strani http://www.laboneinside.com/ je pocrawlan link na zgornjo stran. Sumljivo, ampak kljub vsemu, kajpavem, sem objavil :)

pviran3 ::

Kako pa sklepamo, da je bios problem, ga je kdo probal flešat?

Kaj pa še ostale komponente? RAM? Ali se sploh kake lučke pržgejo?

solatko ::

Če je mrtev bios, se ne odziva kaj dosti drugih stvari, je bolj tako, kot bi bil zanič procesor.
Delo krepa človeka

#000000 ::

Sklepam po tem da so izvedene vse meritve, in edina svetla točka je BIOS katerega pa nit slucajno n ve noben.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po prizigu samo black screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
13894 (684) goranzaric
»

BIOS recovery flash problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
181370 (1167) DeeCoy
»

"Flashanje BIOSA za MSI K9N ultra"

Oddelek: Pomoč in nasveti
8799 (503) Pyr0Beast
»

Kje do BIOS čipa ?

Oddelek: Strojna oprema
412622 (2076) Pyr0Beast
»

bios upgrade brez diskete ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
212303 (1928) kekz

Več podobnih tem