» »

PC ohišje za v omaro

PC ohišje za v omaro

matobeli ::

Pa ne za v kakšno rack style fensi omaro. Navadno, garaderobno omaro, ki ima to veliko srečo da ima na vrhu že narejen zračnik za na hodnik.

Torej, kar bi želel narediti je da bi moj "gaming-ish" PC preselil v garderobno omaro, kjer bi imel boljše pogoje za obratovanje, tako glede temperatur kot tudi glede umeščenosti v prostor.

Do monitorja in TVja bi vlekel DP, HDMI in USB, ker ne bi bilo tako hudo moteče in vse skupaj povsem izvedljivo glede dolžin kablov.

Ker na internetu ne obstaja nič podobnega bi se moral znajti sam. Cilj je nardit škatlo za microATX ploščo, ATX napajalec in 1-2 5.25 slota. Problem je v tem da bi morali biti VSI konektorji, stikalca ipd, PCIE izhodi. na sprednji strani škatle.

Vse bi lasersko rezal iz kakšnega pleha/aluminija ker je tako najlažje. Lepota ni ravno pomembna.

Sedaj pa dejanska vprašanja:
-je kdo to že počel?
-ima kdo že zrisane mere za odprtine ki bi jih potreboval (predvsem za porte matične in PCIe izreze)
-kako najlažje izvedem razna krivljenja za DVD enote, PCI mesta za montažo...
-kakršni koli komentarji?

Machete ::

Uh. Jah diy kišt je ogromno narejenih, tudi načrti za matične in druge stvari so na netu. Google ti bo dal roko. Drugače pa ne vem kaj sploh misliš narest. A ni bolje potem odprte kište dat v omaro pa si prišparaš nešteto ur?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

Odprte kište ne morem dat ker je omara polna drugih stvari, pa še dotok praha bi rad omejil. Poleg tega rabim vse kable spredaj, zadaj bo čisto v steni. Diy stvari pa vedno vkjučujejo neke budget bližnice ki mi niso ravno všeč. Ni namen da nardim zastonj ohišje, ampak čimbolj pospravljeno z dobrim pretokom

MatH ::

Glede na prebrano bi jaz najprej probal z navadnim ohišjem brez stranic ali pa s perforiranimi stranicami. Stikala in led lučke s sprednje strani bi speljal na zadnjo stran in tako imel vse priključke in stikala na isti strani. Če bi potreboval dodatne priključke, ki so navadno spredaj bi poiskal primeren pci slot (primer)
Na ostale stvari v omari in ustrezen pretok zraka mimo računalnika pa boš moral paziti ne glede na tip ohišja.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

matobeli ::

No, saj nekaj takega sem že hotel nardit, ampak bi potreboval še vsaj 1 slot za optično enoto. Pa problem na katerega sem naletel je da nimam nobenega starega ohišja ki bi imelo na dnu napajalnik. V kombinaciji z manjkajočo 5.25" enoto sem potem razmišljal če bi kar lepo naredil nekaj "sam" (naredil načrt in dal naredit) da bi bilo malo lepše, pa še kakšen "feature" bi lahko dal notri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura grafične med igranjem

Oddelek: Strojna oprema
494766 (4001) Sssaga
»

Doma prirejeno ohišje za učinkovitejše zračno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302420 (1755) Racko
»

Postavitev ventilatorjev?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241812 (1195) Nejc Pintar
»

Imam leseno kisto!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352127 (1352) pozorhudmaček
»

Home made ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482876 (1996) segi

Več podobnih tem