» »

Računalnik za 3D modeliranje in renderiranje

Računalnik za 3D modeliranje in renderiranje

worteleven ::

Zdravo. Danes oziroma jutri imam namen naročiti komponente za nov PC. Računalnik bo izključno za 3D modeliranje in renderiranje npr. 3DS Max, ArchiCAD, Rhino itn. Sam sem sestavil nekaj komponent, zdaj pa me zanima če bi vi kaj spremenili oziroma dodali.

Link do komponent: http://pcpartpicker.com/p/QQtpt6

Vem, da manjka SSD. Tudi to bom naročil.

Glede na to da gre za precej specifičen namen uporabe (modeliranje / renderiranje) me zanima kaj bi spremenili oziroma dodali, saj ne želim da bi kupil npr. dražji procesor, če nek cenejši bolje opravlja funkcijo renderiranja. Se vam zdi kakšna komponenta OVERKILL? Na katerih komponentah bi šparali z namenom da bi ostale kupili boljše? Vsaka ideja je dobrodošla, tudi celotna zamenjava komponent. Moj budget je cca 1100-1300EUR.

Pravtako me zanima kje bi vi naročili komponente? Pred letom sem jih naročeval na hardwareversand.de, zdaj pa kolikor mi je znano niso več tako sigurni in razmišljam o naročilu z computeruniverse.com.
  • spremenil: dzinks63 ()

Machete ::

Na tem podnožju kaj več soka ne boš iztisinil. Vzemi 32GB rama, ker je poceni in ti bo prav prišlo.
Če boš CUDA cores rabil potem Nvidio raje.. ? 970 / 980
Hladilnik imaš kar drag. Ne vem če je toliko boljši od 3x cenejšega Cooler Master Hyper 212 Evo. Meni i5ko hladi zelo dobro in nimam pripomb.
CU so OK. Naročam stalno tam.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

worteleven ::

Machete je izjavil:

Na tem podnožju kaj več soka ne boš iztisinil. Vzemi 32GB rama, ker je poceni in ti bo prav prišlo.
Če boš CUDA cores rabil potem Nvidio raje.. ? 970 / 980
Hladilnik imaš kar drag. Ne vem če je toliko boljši od 3x cenejšega Cooler Master Hyper 212 Evo. Meni i5ko hladi zelo dobro in nimam pripomb.
CU so OK. Naročam stalno tam.


Sem gledal tudi 5820k, vendar je precej dražji in nevem če je spet toliko boljši od 4790k. 980 je predraga, če že, bom vzel 970. Glede hladilnika imaš prav, mi je že kar nekaj ljudi svetovalo EVO 212, vendar sem tam v "košarici" pozabil spremenit. Vsekakor bom upošteval nasvet glede rama, bom vzel 32GB (1866MHz DDR3 bo v redu, ne?)

hojnikb ::

vzami 6700K, če jemlješ consumer socket
#brezpodpisa

worteleven ::

hojnikb je izjavil:

vzami 6700K, če jemlješ consumer socket


a je vreden nakupa glede na to da je 30€ dražji kot 4790k?

m0LN4r ::

worteleven je izjavil:

Zdravo. Danes oziroma jutri imam namen naročiti komponente za nov PC. Računalnik bo izključno za 3D modeliranje in renderiranje npr. 3DS Max, ArchiCAD, Rhino itn. Sam sem sestavil nekaj komponent, zdaj pa me zanima če bi vi kaj spremenili oziroma dodali.

Link do komponent: http://pcpartpicker.com/p/QQtpt6

Vem, da manjka SSD. Tudi to bom naročil.

Glede na to da gre za precej specifičen namen uporabe (modeliranje / renderiranje) me zanima kaj bi spremenili oziroma dodali, saj ne želim da bi kupil npr. dražji procesor, če nek cenejši bolje opravlja funkcijo renderiranja. Se vam zdi kakšna komponenta OVERKILL? Na katerih komponentah bi šparali z namenom da bi ostale kupili boljše? Vsaka ideja je dobrodošla, tudi celotna zamenjava komponent. Moj budget je cca 1100-1300EUR.

Pravtako me zanima kje bi vi naročili komponente? Pred letom sem jih naročeval na hardwareversand.de, zdaj pa kolikor mi je znano niso več tako sigurni in razmišljam o naročilu z computeruniverse.com.

To ves da 1100$ nebo niti priblizno 1100EUR ??

Computeruniverse, minfactory - zmeces v kosarco z postnino in pogledas kje je ceneje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

worteleven ::

m0LN4r je izjavil:


To ves da 1100$ nebo niti priblizno 1100EUR ??

Computeruniverse, minfactory - zmeces v kosarco z postnino in pogledas kje je ceneje.


Napisal sem 1100 - 1300EUR. Na computeruniverse brez SSD-ja in brez kakršnihkoli popustov in z 32GB rama namesto 16Gb nanese s poštnino vred pride 1300EUR.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

No druga opcija ti je mindfactory. Postnina je 20€, ampak za ohisje bo se enkrat 20€.
Ce se ne motim pri CU ti pa zaracunajo slo davek oz. nek % pri paypalu.

Naredi primerjavo pa je to to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

worteleven ::

m0LN4r je izjavil:

No druga opcija ti je mindfactory. Postnina je 20€, ampak za ohisje bo se enkrat 20€.
Ce se ne motim pri CU ti pa zaracunajo slo davek oz. nek % pri paypalu.

Naredi primerjavo pa je to to.


Tako je ja, 22% davek je pri CU, pri mindfactory mi pa zaenkrat kaže 19%


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje s trgovino computer universe (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
833181883 (1426) Machete
»

PC do 1000e

Oddelek: Kaj kupiti
18906 (708) care20
»

Namizni računalnik za delo arhitekta

Oddelek: Kaj kupiti
416245 (4746) jb_j
»

6X R270 Napajanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
313153 (2667) kanida
»

Nov delovni PC

Oddelek: Kaj kupiti
324332 (3297) antonija

Več podobnih tem