» »

Zaganjanje win-based programov pod Win CE/Pocket PC?

Zaganjanje win-based programov pod Win CE/Pocket PC?

ssoberl ::

Alora!

Resda sem na tem področju popolnoma bos - zato se obračam na profije. Zanima me, če obstaja kaka šansa, da bi na pda-ju zaganjal programe, ki temeljijo/so bili pisani na/za windows osnovi. Menda bi bil potreben kakšen emulator ali podobno - vendar ima kdo s tem kakršnekoli izkušnje? Se mi obnese iskanje takšnega emulatorja ali pa mogoče obstaja kakšna bližnjica?
Hvala za vse resno mišljene predloge :)

andrej ::

ne. ne mores. vec razlogov:
1. hardver. na Pocket PC-jih imas premalo pomnilnika, diska in prepocasen procesor.
2. zaslon. danasnji programi niso pisani za taksno resolucijo.
3. api je drugacen. to pomeni, da tudi ce bi bil hardver dovolj zmogljiv zadeve nebi laufale. za emulator pa se nisem slisal.

ce hoces program zagnat na pocket PC, mora bit pisan posebej za pocket pc.

ssoberl ::

Hmm... en mi je enkrat (ko me to še ni toliko zanimalo) bežno pripovedoval, da je na compaqu zaganjal običajne aplikacije in sicer z nekim emulatorjem. Glede prostora niti ne bi bilo težav... microdrive ali pa 1/2 gb cf kartica kar zadostuje... pravzaprav bi rad zaganjal asp slovarje (programček iz daljnega leta 1997). mislim da moral biti kak xscale s 400 mhz brez večjih težav kos taki nalogi (pa čeprav evt. prek emulatorja?)

andrej ::

za emulatorja se nisem slisal...hm

ToniT ::

Vem, da obstaja emulator za DOS (in dela zelo dobro), za windows pa še nisem slišal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Windows Mobile 5.0 za Pocket PC

Oddelek: Operacijski sistemi
81397 (1289) krneki0001
»

Kdaj bo Playstation Portable Giga Pack pri nas?

Oddelek: Kaj kupiti
161775 (1507) chipxsd
»

Nov emulator za MacOS X

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
243344 (2885) Road Runner
»

Dlancnik

Oddelek: Kaj kupiti
111459 (1301) AntiC
»

HALO in Bungie Software (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
585002 (4478) ABX

Več podobnih tem