» »

Italijanska spletna trgovina - zna kdo razložit?

Italijanska spletna trgovina - zna kdo razložit?

anthony1337 ::

Bi lahko kdo z znanjem italijanščine razložil kako tale stran funkcionira? http://www.magazzinimax.it/
Ne kapiram kaj so tisti katalogi (primo catalogo, secondo catalogo)...Kupujem neko stvar, ki stane v primo catalogo 800€ v secondo catalogo pa 130€ manj (popolnoma ista stvar)...
Stran je tudi dokaj nova, samo se mi ne zdi, da je scam, ker vzema paypal kot plačilno sredstvo (je pa res da je cena izdelka potem 10% dražja), lahko pa se motim in gre pač za nateg...

Lahko kdo razloži kaj več o tem (predvsem o tem kaj piše pod rubriko "chi siamo" pod informazioni). Z google translate si sicer pomagam, samo ne vem kaj bi pomenil ta b2b in b2c sistem...
Se gre mogoče za nek drop shipping site?

lp :)

popster ::

prvo preveri ce posiljajo v slo, b2c te zanima ce si fizična oseba.

Go-ahead ::

Chi siamo?


Magazzini Max ? una ditta specializzata nella vendita a distanza di prodotti di alta tecnologia ed altro con sistema di vendita B2B e B2C, quindi indirizzata alla clientela aziendale e privata. Magazzini Max vende i suoi prodotti mediante sito internet e tramite diffusione di listini personalizzati scaricabili tramite link web.
La ditta Magazzini Max non possiede punti vendita aperti al pubblico all'infuori del sito Internet. Ogni articolo venduto da Magazzini Max ? illustrato sul relativo sito Internet www.magazzinimax.it.


Gre za specializirano trgovino za prodajo visoko tehnoloških izdelkov na daljavo prek sistema B2B in B2C, torej usmerjena na prodajo pravnim in fizičnim osebam. Prodajajo samo preko spletne strani in personaliziranih cenikov prenosljivih s pomočjo spletnih povezav.
Podjetje ne razplaga s fizičnimi trgovinami. Vsak prodan artikel je prikazan na spletnih straneh www.magazinimax.it

Se nisem najbolj trudil s prevodom, ma vsebinsko je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

anthony1337 ::

Hvala ti go-ahead!
popster, pošiljajo. Dobil sem tudi reply na mail, kjer mi je možak obrazložil tisto s katalogi.

"Dear Customer,

In reality there is no difference, the Catalogo 1 comes from Germany and the Catalogo 2 comes from England, are two different vendors can then buy it cheaper.

Best Regards
Magazzini Max"

Mislim, da se bom odločil za nakup. Lahko plačam na dva načina (kot fizična oseba): nakazilo na TRR in paypal. Če plačam preko paypala mi prišteje 10%, kar je preveč. Kakšne so šanse, da izgubim ves denar, če me "nategne" po plačilu preko TRR. (~700€). Preko paypala sem pač krit z refundom, če ne dobim pošiljke...

radmannsdorf ::

jaz nebi zaupal taljanu:)
imajo preveč velik sloves nategunov prek spleta. če že, bi preko paypal.

Ales ::

radmannsdorf je izjavil:

jaz nebi zaupal taljanu:)
imajo preveč velik sloves nategunov prek spleta. če že, bi preko paypal.
Bravo, celo, ne tako majhno nacijo, si označil za nategune. Premišljeno in utemeljeno, ni kaj.

Kar se konkretno te e-trgovine tiče, vse skupaj izgleda malo površno, kar tudi vzbuja dvome. Pod "Chi siamo" ne piše nič pametnega, se pa pod "Contattaci" skriva:

Magazzini Max Di Burlando Massimo
Via Di Creto 55 - 16165 - Genova (GE)
Partita Iva: 02290580998 - Codice Fiscale: BRLMSM80T20D969O
E-Mail: info@magazzinimax.it - customercare@magazzinimax.it
Skype: magazzini.max - Whats Up: 3275659422
Telefono: 0108568995

Podjetje dejansko obstaja, je v registru zavezancev za DDV. Naslov je zunaj same Genove, kogar zanima si lahko na Google Streetview ogleda razkoš ... ;) No, mogoče je v vmesnem času kdo kaj zgradil/dogradil.

Z nekaj iskanja se potem sicer pride še do podatka o matični št. podjetja, REA: GE-475121, nisem pa potem raziskoval dalje.

Ali je obstoj podjetja že zagotovilo, da bo vse ok..? Ne ravno. :D

Jaz bi še presneto dobro preveril vse skupaj, preden bi jim dal 0,7 EUR kaj šele 700 EUR. :P

anthony1337 ::

Naj povem, da sem zadevo kasneje naročil. Paket je dejansko na poti do mene. Štartal je iz Anglije, sedaj pa je v Avstriji (predviden čas prispetja je jutri) tako da je vse OK. Sporočim pa jutri, če bo tudi vsebina paketa prava :P. Očitno je to neka drop ship varjanta podjetja...
Da sem se odločil za nakup mi je pomagala italijanska spletna stran z reviewi spletnih trgovin, kjer ima ta trgovina 30 reviewov, vsi pa so ocenjeni s 5/5. Plačal sem brez paypala btw.

lp

anthony1337 ::

Evo, danes sem prejel paket. Vse tako kot treba, super zadovoljen :)). In ja, gre se za drop ship zadevo, notri je sicer papir na katirem piše kaj je v paketu, kdo je kupec, nikjer pa ne duha ne sluha o trgovini, ki je zadevo prodala. (Sicer z malo iznajdljivosti kaj kmalu prideš do trgovine, ker je na paketu naslov pošiljatelja...:))
Še vedno je zadeva 200€ dražja v prav tej trgovini, kjer je verjetno italijan zadevo kupil in drop shipal...V vsakem primeru, jaz sem zadovoljen in verjetno bom v prihodnosti še kdaj kaj kupil na tej strani :)

lp

Tilen ::

Nam lahko prosim razložiš, kako prideš sploh do te trgovine, ko nekaj kupuješ? Kaj moram narediti, da pridem do te trgovine? Kateri iskalnik me bo usmeril tja?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Modri dirkač ::

Da ne odpiram nove teme ...
La sua spedizione e disponibile per il ritiro entro il 02/02.


A si to pravilno razlagam? Paket lahko prevzamem le do vključno 2.2.?
Everybody lies!

popster ::

jap, te caka na kateri od italjanskih post vernetno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

Modri dirkač ::

Hvala!
Pri BRT-ju, fermo deposito.
Samo nisem vedel, da je tak kratek rok za prevzem, zadeva je danes prišla v izpostavo.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

popster ::

Js zivim zelo blizu meje, ce ti kaj pomaga, Gorizia..

Modri dirkač ::

Ma ne, itak sem nameraval it ta teden, bom pač 2 dni prej kot planirano. :)
Everybody lies!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785737708 (20739) plusdzabaka1
»

Alibaba naročilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6417738 (13158) darkolord
»

E-bay plačilo pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
376738 (5735) PrihajaNodi
»

Nove pobude Evropske komisije za enotni digitalni trg

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4423350 (19169) bbbbbb2015
»

pošiljanje pošte iz kitajske v slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5219729 (13733) ender

Več podobnih tem