» »

Trojanec mi je zbrisal vse podatke / kako nazaj do njih?

Trojanec mi je zbrisal vse podatke / kako nazaj do njih?

kajetan ::

Dober dan,

nevem kje sem jih dobil, so se pa znašli na računalniku: trojanci,backdoori (trojan.agent.msil, backdoor..bot.gen, worm jenxcus in nevem kaj še vse. Naenkrat sem opazil da datoteke izginjajo ampak žal prepozno. zdaj sem v safe mode in sem izgubil za 700gb podatkov.

vse mape so še prisotne le datotek več ni. grozno... ne rabim vsega nazaj ampak me zanima če obstaja kakšen program ki bi naredil recover določene mape na disku? :\ če je sploh možno :\

XIIT ::

Sam za recovery podatkov uporabljam:
Piriform Recuva (brezplačen)
EaseUS Data Recovery Wizard (rabiš licenco)

Potem lahko izbiraš s katere particije želiš obnoviti podatke, katere mape, katere vrste datotek (npr. samo slike)... Je pa priporočljivo da jih obnoviš na drugo lokacijo (npr. drugi trdi disk), ali pa vsaj drugo particijo (če jih imaš več).

Sicer pa poglej če so datoteke res izbrisane (torej da imaš 700GB prostega prostora), ker lahko samo da so ti datoteke skrili, ampak niso izbrisali).

kajetan ::

XIIT je izjavil:

Sam za recovery podatkov uporabljam:
Piriform Recuva (brezplačen)
EaseUS Data Recovery Wizard (rabiš licenco)

Potem lahko izbiraš s katere particije želiš obnoviti podatke, katere mape, katere vrste datotek (npr. samo slike)... Je pa priporočljivo da jih obnoviš na drugo lokacijo (npr. drugi trdi disk), ali pa vsaj drugo particijo (če jih imaš več).

Sicer pa poglej če so datoteke res izbrisane (torej da imaš 700GB prostega prostora), ker lahko samo da so ti datoteke skrili, ampak niso izbrisali).


jo tnx.. :) res so izbrisane. . ampak na srečo Recuva že rešuje nekaj. skoraj sem se zjokal - saj imam backupe ampak le najnujnejše. ko imaš prek terabajt podatkov je že težko delat backupe. Hvala:)

če mi najde fajle je priporočeno vklopiti deep scan ali je zadosti fast način?

jaz ne vem kaj je s temi ljudmi ki hekajo-pišejo viruse-trojance... lahko ti komot zapravi 5 let dela - oz. tudi če bom vse nazaj dobil bom rabil par tednov da spet spravim na mesto.. :\

Okapi ::

Jaz ne vem, kaj je s tistimi, ki svojega dela ne shranjujejo na varnem.
Diski se kvarijo tudi brez virusov, kar tako, sami od sebe. V resnici se vsak disk slej ko prej pokvari.

Vse, kar imaš na disku takega, kar nočeš izgubiti, moraš imeti še v dveh kopijah, na dveh med seboj dovolj oddaljenih krajih. Ker ob požaru, potresu ali kraji si čisto lahko naenkrat ob disk v računalniku in ob varnostno kopijo v predalu pisalne mize.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

D particija ni na voljo

Oddelek: Programska oprema
131120 (652) RC37
»

Program za obnovitev zbrisanih datotek za XP

Oddelek: Programska oprema
71571 (1350) hmm23
»

Kateri program za dobiti nazaj podatke iz izbrisane particije?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61207 (1061) opeter
»

zunanji disk nehal delat. recovery?

Oddelek: Pomoč in nasveti
154810 (4523) roller2
»

Program za pridobitev izbrisanih datotek

Oddelek: Programska oprema
356717 (6174) T_F_7

Več podobnih tem