» »

Razcep: prenosnik ali namizni

Razcep: prenosnik ali namizni

noob96 ::

Zadnje tedne tavam v popolni temi. S prihodnjim šolski letom se selim v Ljubljano na fax. trenutno imam doma mojega delovnega konja (I7, GTX 570, 12GB rama, 500GB SSD, 2 diska za podatke...) in pa 24" Dellov IPS zaslon.

Sedaj pa se približuje realnost, da bo potrebno nekaj spremeniti. Drugega odgovora kot prenosnik žal ne najdem. Če tovorim mašino v LJ bom potem med vikendom brez, obratno pa tako sploh ne gre. Delam pa vse živo od foto-video (adobe cc), furam PR za manjše podjetje, oblikovanje... Rešitev zame bi naj bil 15" Macbook pro ali pa Dell XPS 15. Ampak to je lažje reči kot pa izkašljati 2+k€ za zadevo, ki bo še vedno imela pomanjkljivosti v primerjavi z sedanjo konfiguracijo, ki je stara že tri leta.

Sploh ne vem kaj naj naredim

Markus386 ::

A vse to delaš in med tednom in med vikendom? Ker če med tednom delaš to, čez vikend, pa rabiš samo za net pa downloadat torrente (ali obratno), je odgovor precej lažji.

Arctander ::

Kupiš še en monitor, tipkovnico in miš za v Lj in prenašaš samo kišto? Mogoče nabaviš še manjše ohišje, če imaš zdaj kaj ogromnega. Seveda če se boš vozil z avtom.

AC_DC ::

Boš imel drugo leto čas za vse sedanje opravke ?

noob96 ::

AC_DC je izjavil:

Boš imel drugo leto čas za vse sedanje opravke ?


Nekateri bi se po faksu dejansko radi zaposlili, tako da ja

Aston_11 ::

Nabaviš še eno kišto, saj ne rabi, da je i7.

hojnikb ::

đabe prenosnik in streamaš desktop od doma
#brezpodpisa

Siddh ::

ali pa streamaš iz študentskega pa domov nosiš laptop.
Sicer pa na nemškem ebayu poglej za dražbe za kakšne prenosnike, lahko dobiš solidne rabljene za nek normalen denar.


noob96 ::

Kako pa je z varnostjo v študentu? Lahko pustim take zadeve v sobi s cimrom? Malo me skrbi vse tole, kot pravim ni idelane rešitve...Vse tole kar naštevate sem že preštudiral in ima vse svoje slabosti

Aston_11 ::

noob96 je izjavil:

Kako pa je z varnostjo v študentu? Lahko pustim take zadeve v sobi s cimrom? Malo me skrbi vse tole, kot pravim ni idelane rešitve...Vse tole kar naštevate sem že preštudiral in ima vse svoje slabosti
Komot pustiš. Edino cimer bi lahko bil nevaren. Drugače pa je kot povsod. Takih pc škatel je v študentu polno, ne bi bil edini.

krneki0001 ::

Kupiš si en prenosnik za 200€. Recimo tole: http://www.bolha.com/racunalnistvo/pren... , ker imaš zraven še dock. Pa kupiš še eno tipkovnico, miš in monitor, pa imaš doma in v lj mašino. Pa še na faksu ti bo tak prenosnik prišel prav, ker ga lahko s sabo nosiš.

Doma pa pustiš svojo I7 mašino prižgano in se iz lj priklapljaš z oddaljenim dostopom, pa lahko vse delaš.

Cveto ::

Kupiš nekaj takega:

http://www.bbt.si/dell-precision-m4700-...

Delati bi moralo vse kar se tiče resne uporabe + še vedno imaš doma kišto za kaj odšpilat.

shadeX ::

krneki0001 je izjavil:



Doma pa pustiš svojo I7 mašino prižgano in se iz lj priklapljaš z oddaljenim dostopom, pa lahko vse delaš.


Na dodaten električni strošek pa noben ni pomislil?

hojnikb ::

razn ce ma amd, to ni issue ;)))
#brezpodpisa

D3m ::

shadeX je izjavil:

krneki0001 je izjavil:



Doma pa pustiš svojo I7 mašino prižgano in se iz lj priklapljaš z oddaljenim dostopom, pa lahko vse delaš.


Na dodaten električni strošek pa noben ni pomislil?


In koliko požre pod remote desktop?
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov light gaming/workstation prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
414330 (2984) feryz
»

Prenosnik za faks in igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
508143 (7211) krin
»

Programerski laptop

Oddelek: Kaj kupiti
416923 (4932) ragezor
»

Kako preživeti na faksu brez "powerhousa"

Oddelek: Pomoč in nasveti
426482 (4547) ST-777
»

Dobri in poceni prenosniki za FERI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6416851 (14608) VANR

Več podobnih tem