» »

Prenosnik za faks in igre

Prenosnik za faks in igre

«
1
2

Domini tm ::

Pozdravljeni Slo techovci, za bratranca , ki konec leta začne obiskovati faks iščem kakšen primeren prenosnik za igre pravtako pa tudi za šolo. Največ bo potreboval Word PowerPoint Excel in podobne programe, zato verjetno potrebuje tudi spodobno grafično. Igra pa tudi igre .... kar precej :)

Gledal sem 2 laptopa od ASUS ROGa enega cenejšega za 900 € https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...

in enega dražjega za 1100 € https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...

Se te prenosniki radi pregrevajo, kako je s kakovostjo, zdržijo dolgo ? Ima kdo podobnega ?


Budget je okoli 1000 € +-
Prosim za vaša mnenja in tudi kakšna priporočila.


Hvala

mtosev ::

Naj počaka kakšen mesec še, ker prihajajo nove nvidia grafe za prenosnike zelo kmalu in te bodo kr hitrejše od 900 serije
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Domini tm ::

Sem tudi to razmišljal, drugače bi bil tisti za 900 tudi že spodoben za igre ?
Da bi počakal še kakšen mesec da pridejo nove grafe, ne vem pa kako bo glede cen, zdaj so popusti v juniju, ko pa pridejo nove grafe bodo cene verjetno višje ?

Morta ::

Odvisno zahtev uporabnika novejše igre bo še na low težko igral 60+ fps. Basicly Nvidia Geforce GTX 960M je crap, raje bi kupil cenejši stacionaren računalnik in laptop posebej za faks, če en gre drugače pa naj rajši počaka na novejše verzije. Če tak prenosnik obremenjuješ se seveda začne pregravat in preformace pade, zdržijo pa ponavadi dolgo če vzdržuješ, zna crknit kak disk ampak pri ssdjih ni več teh problemov.

shadeX ::

Nisi povedal kakšne igre bi igral. Namreč velika razlika je ali igraš League of legends, ali pa GTA 5.

smacker ::

Na kateri faks gre je tud pomemben podatek, eni namreč uporabljajo precej kompleksne programe (gradbeništvo, strojništvo,...).

Unknown_001 ::

smacker je izjavil:

Na kateri faks gre je tud pomemben podatek, eni namreč uporabljajo precej kompleksne programe (gradbeništvo, strojništvo,...).


Prfff, tist NX pa solidworks običajen biznis class laptop za šalo premelje. Dokler ne delaš renderjev ki so namenjeni samo za prezentacijo širši javnosti in so zanimivi le za marketing ti bo mlelo za šalo. Če bo šel v to smer... SSD naj ma notri, ker mu bo prišparal nemalo živcev, pa čim večji zaslon razen če bo nabavil še dodatnega zraven - vsaj 24col.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

MasterTade ::

Povej kaj igra, za igre zadnjih par let rabš že kr močno grafo
Mors omnia aequat

Domini tm ::

Vpisal se bo na družboslovje FDV, igra pa bolj ko ne vojaške strategije Men of War, Blitzkrig, Company of Heroes in podobne. Seveda tudi katere druge vrste igre a, kot pravim večinoma vojaške strategije.
Želi si tudi, da ima prenosnik aluminijasto ohišje, kajti po reviewih sodeč ima ASUS ROG tisti za 900 € ki sem prilepil link plastično ohišje , ki ni preveč močno, ko tipkaš po tipkovnici se ekran trese .... plastika ko plastika verjetno ni ne vem kakšna kakovost .....

Stacionarc odpade, obvezno laptop, ki bo za faks, da je dovolj kakovosten, da ne bo okvare že po letu dni, rad pa zaigra tudi video igre v prostem času ....

Hvala

dj_uro ::

asus N serija
vw-klub.si

shadeX ::

Asus N serije potem.

Morta ::

Z omenjenimi igrami ne bi smelo biti težav novejše pa pač ja low quality low fps. Glede na to da bo za faks naj nujno vzame SSD, rajši slabo grafično zraven. Kot sem si skusil jaz pa tudi marsikdo verjetno prenosnik za 1k pač ni namenjen gamingu :D Glede ohišja asus N kot so ti predlagali.

shadeX ::

Na prenosnik za dobrega jurja boš lahko komot igral igre iz istega leta na high grafiko in okoli 30+ FPS. Lažje igre kot so League of Legends boš pa lahko še nekaj let igral na Ultra. Imam N750JK z GTX 850M grafo (star leto in pol), pa npr Overwatch igram na high detaile in full resolucijo brez zatikanja.

stara mama ::

Domini tm je izjavil:

Vpisal se bo na družboslovje FDV, igra pa bolj ko ne vojaške strategije Men of War, Blitzkrig, Company of Heroes in podobne. Seveda tudi katere druge vrste igre a, kot pravim večinoma vojaške strategije.
Želi si tudi, da ima prenosnik aluminijasto ohišje, kajti po reviewih sodeč ima ASUS ROG tisti za 900 € ki sem prilepil link plastično ohišje , ki ni preveč močno, ko tipkaš po tipkovnici se ekran trese .... plastika ko plastika verjetno ni ne vem kakšna kakovost .....

Stacionarc odpade, obvezno laptop, ki bo za faks, da je dovolj kakovosten, da ne bo okvare že po letu dni, rad pa zaigra tudi video igre v prostem času ....

Hvala

Torej kupuje prenosnik za krajšanje časa med predavanji.
Sicer pa faks je tud lep izgovor za nabavo novega prenosnika, sploh v rangu jurja €

Priporočam: https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...
Za powerpoint na FDVju gnat bo več kot dovolj, pa še za pol leta najemnin študenta bo ostalo.

shadeX ::

Ker ti veš, kaj študent rad dela v prostem času? Verjetno bi proste dneve rad izkoristil za udobno igranje najljubših iger, namesto popivanja, razgrajanja in natepavanja pijanih študentk.

:)

Morta ::

shadeX je izjavil:

Na prenosnik za dobrega jurja boš lahko komot igral igre iz istega leta na high grafiko in okoli 30+ FPS. Lažje igre kot so League of Legends boš pa lahko še nekaj let igral na Ultra. Imam N750JK z GTX 850M grafo (star leto in pol), pa npr Overwatch igram na high detaile in full resolucijo brez zatikanja.


1280x1024 30fps fun :D

Pa ne bi dal ravno overwatch za primer nove igre, ker je vrjetno 95% iger, ki izhajajo slabše optimiziranih.

A120 ::

za FDV bo drugace dovol vsak prenosnik ki lahko predvaja filme pa da odpre kaksno prosojnico oz dokument... v bistvu velja to za vecino faksov

Domini tm ::

Mislm da je stara mama že mal za časom, talele Lenovček za 200 € je že ob izidu "obsolete" ....
Kokr gledam tele Asuse N serija so pa kr preko budgeta večinoma ....

Domini tm ::

shadeX je izjavil:

Ker ti veš, kaj študent rad dela v prostem času? Verjetno bi proste dneve rad izkoristil za udobno igranje najljubših iger, namesto popivanja, razgrajanja in natepavanja pijanih študentk.

:)



Še najbolj pametna do zdaj ;)

shadeX ::

Če so Asusi predragi sem ravnokar zasledil to zverino in celo pod budgetom (za razliko dodaš še SSD). Sicer z Lenovo prenosniki nimam veliko izkušenj, ampak dam roko v ogenj, da je dost bolš kot HP :)

- Intel Core i7-6700HQ QuadCore procesor
- 16GB (8+8) DDR4 PC4-17000 (2133MHz) SDRAM, do 16GB max.
- NVIDIA GeForce GTX 950M, GDDR3, 4GB

Cena 900EUR

To bi gate trgal :)

Watch this

EDIT: Mam filing da je to kašna napaka. Še ne dolgo nazaj nisi dobil Quad prenosnikov pod jurja (si moral met srečo), sploh pa še z zmogljivo grafiko in 16GB RAM-a IN full HD zaslonom.

Hmm..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Domini tm ::

Hvala shadeX, zgleda res solidna mašina za ta denar. SSDji pa tudi niso več dragi, da ga doda kakšnega 256GB za sistem in par špilov

shadeX ::

Domini tm je izjavil:

Hvala shadeX, zgleda res solidna mašina za ta denar. SSDji pa tudi niso več dragi, da ga doda kakšnega 256GB za sistem in par špilov


Jaz sem naredil isto. 1TB pri mojem Asusu sem pustil notri za podatke ter dogradil 256GB SSD (Samsung EVO). Sedaj ga dobiš že za okol 90€, prej je bil dražji.

Sicer pa kar se tiče te mašine za tako ceno jo ne boš dobil boljše. Npr tale DELL je dražji pa še slabši. Proc, grafika..


Se morm zmenit z boljšo polovico, ker tud ona kupuje prenosnik, pa zna bit da ji celo tega vzamem. Mal me sicer skrbi kvaliteta izdelave oz. samega ohišja. Sicer s slik in videjev zgleda kar v redu.

Gejspodar ::

Ma kaj ga biksaste, moj 5 let star Asus, sicer 1366x768 z i7-2670qm in 540m (takrat 800€ na EnaA) še vedno poganja (resda na low, da uživam v fps) večino današnjih iger.
Notable exceptions so : Watch Dogs, MGSV.

krin ::

Stacionarc za gaming pa lahek 11-14 inčni prenosnik za fax je po mojem najboljša kombinacija

shadeX ::

In bo stacionarca skupaj s prenosnikom nosu s sabo na fax?

krin ::

Na faxu rabi le prenosnik..

A120 ::

skatlo imas v sobi. prenosnika pa na faksu razen za krajsanje casa nerabis

krin ::

Na fdvju res ne :D

shadeX ::

Pardon, slabo se se izrazil. Mislil sem v dom ne na fax kakor predavanja :)

Če bo v domu je to še vedno slaba izbira, kajti moral bo stacionarca med tednom nositi v dom za vikende pa domov :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Domini tm ::

Stacionarc sigurno ni opcija, niti za v študentski dom ne. Kot prvo usak vikend ko gre domou ga je treba prepelat domou, niti slučajno. Kot drugo mu ga pa lahko v študentu tudi ukradejo itd.

Egidij88 ::

shadeX je izjavil:

Če so Asusi predragi sem ravnokar zasledil to zverino in celo pod budgetom (za razliko dodaš še SSD). Sicer z Lenovo prenosniki nimam veliko izkušenj, ampak dam roko v ogenj, da je dost bolš kot HP :)

- Intel Core i7-6700HQ QuadCore procesor
- 16GB (8+8) DDR4 PC4-17000 (2133MHz) SDRAM, do 16GB max.
- NVIDIA GeForce GTX 950M, GDDR3, 4GB

Cena 900EUR

To bi gate trgal :)

Watch this

EDIT: Mam filing da je to kašna napaka. Še ne dolgo nazaj nisi dobil Quad prenosnikov pod jurja (si moral met srečo), sploh pa še z zmogljivo grafiko in 16GB RAM-a IN full HD zaslonom.

Hmm..



Pa še tukaj piše 2,3 kg in m2 slot - kaj češ lepšega. No ja, črnega bi.

krin ::

Pol pa ta Lenovo bo kul. Sam pač bo mogu malo zmanjšat grafične nastavitve :P

hojnikb ::

Domini tm je izjavil:

Stacionarc sigurno ni opcija, niti za v študentski dom ne. Kot prvo usak vikend ko gre domou ga je treba prepelat domou, niti slučajno. Kot drugo mu ga pa lahko v študentu tudi ukradejo itd.

sj ti tut prenosnika lahko nesejo...
#brezpodpisa

Domini tm ::

Bolj teško če ga ima seboj a ne ?

amacar ::

Maš zaklenjeno sobo, ti ga ne bo noben odnesel.

hojnikb ::

Domini tm je izjavil:

Bolj teško če ga ima seboj a ne ?

najbrž ga neboš skos sabo nosu :)

Boš šou k novi izbranki za ta teden in zram za vsak nosu še laptop ?
"lubica, ga mam zram, da bi ga kdo neb vkrau :)"
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Domini tm ::

Mogoče ji je pa njen crknu, pa hoče mal na Fb :)

Odločitev je pa taka, da bova še počakala do avgusta septembra ko bodo na trgu že nove grafe za prenosnike in upajmo tudi kakšna dobra akcija ;)

Drgač če najde kdo kakšen res hudo dober prenosnik za cca 1000 EUR naj kar predlaga.

Hvala

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Sam roko na srce, take ponudbe kot je zgor na mimovrste boš težko dobil, kjerkoli :)

Domini tm ::

shadeX je izjavil:

Sam roko na srce, take ponudbe kot je zgor na mimovrste boš težko dobil, kjerkoli :)


Vem.

shadeX ::

Drgač če najde kdo kakšen res hudo dober prenosnik za cca 1000 EUR naj kar predlaga.


A un lenovo je zate prešvoh? (al še nimaš denarja :P )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

hojnikb ::

http://geizhals.eu/lenovo-ideapad-y50-7...

tole je top ponudba, ne pa tisti mimovrste :)
BOlša grafika, starejši proceosor. Pa ene 200e manj :)
#brezpodpisa

Domini tm ::

shadeX je izjavil:

Drgač če najde kdo kakšen res hudo dober prenosnik za cca 1000 EUR naj kar predlaga.


A un lenovo je zate prešvoh? (al še nimaš denarja :P )


Nisem rekel da je prešvoh ravno nasprotno.
Kakor sem na začetku teme napisal ga kupuje bratranec, denar pa tudi ni problem, če bi bratranec hotu bi ga lahko kupu takoj.
Iščeva dober price/performance tudi za igre da ni švoh. Budget ponavljam cca 1000 €

hojnikb je izjavil:

http://geizhals.eu/lenovo-ideapad-y50-7...

tole je top ponudba, ne pa tisti mimovrste :)
BOlša grafika, starejši proceosor. Pa ene 200e manj :)


Obvezno mora biti slovenska tipkovnica, nalepke ne pridejo v poštev, prav tako ne nalaganje Slovenskega jezika dodatno.
Če bo zadeva brez OSa bomo naložil Slovenke Windowse, če pa ima OS pri nas so itak SLO ....
Te tuje trgovine so bolj za sestavo svoje mašine, da prideš ceneje čez kot pri nas, za male pare pa pri nas kupš slovensko tipkovnco i to je to ;)

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

hojnikb je izjavil:

http://geizhals.eu/lenovo-ideapad-y50-7...

tole je top ponudba, ne pa tisti mimovrste :)
BOlša grafika, starejši proceosor. Pa ene 200e manj :)



It's cheaper for a reason ;)

krin ::

hojnikov je res top ponudba. Čene maš pa tudi pri nas za jurja bolšo opcijo ko un lenovo:
https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...
bolše ohišje pa grafa

noob96 ::

Kaj pa Macbook 13? Idealno za FDV

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Phantomeye ()

shadeX ::

Na macu boš bolj slabo igral igre.

hojnikb ::

kar se tiče tipkovnice, lahko daš gor slovenske znake nažgat.. Nobenih nalepk nerabiš
#brezpodpisa

Phantomeye ::

krin je izjavil:

Na fdvju res ne :D


Predavanja so v osnovi na vseh faksih precej podobna. In je fajn delat zapiske.

A120 je izjavil:

skatlo imas v sobi. prenosnika pa na faksu razen za krajsanje casa nerabis


hja, alpa laptop na faksu, v sobi pa priklopis gor en vecji monitor, pa je ko da bi mel desktopa.

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Pa ni zanemarljiv podatek, da imajo tile Asusi IPS zaslone.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

jero_no1 ::

hojnikb je izjavil:

kar se tiče tipkovnice, lahko daš gor slovenske znake nažgat.. Nobenih nalepk nerabiš


In maš pol še večjo zmešnjavo znakov :)
No al mam pa sam jz take težave...mam 'nažgano' tipkovnico in tudi že naročene nalepke, ker se prevečkrat zafrkavam z iskanjem posebnih znakov :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup poceni prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
71160 (917) Saul Goodman
»

Kateri prenosni računalnik naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
164511 (4123) smacker
»

Nakup novega prenosika POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
211668 (1264) shadeX
»

prenosnik za igranje iger (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
507673 (7153) lacen1234
»

Gaming prenosnik - mnenje

Oddelek: Kaj kupiti
8962 (840) m0LN4r

Več podobnih tem