» »

Macbook Air in nekaj uprašanj o IOS

Macbook Air in nekaj uprašanj o IOS

«
1
2

TinSFloyd ::

Živjo!
Sem študentka in iščem nov računalnik, ker je trenutni po 7 letih doživel svoj bridki konec. Ker se veliko prevažam, mi je všeč zamisel tankega in lahkega računalnika kot je Macbook Air. Ker pa je cena daleč od ugodne, bi bila zdelo vesela, če bi mi kdo znal pomagati pri odločitvi. Zanima me, vaše mnenje, če je računalnik sploh vreden svoje cene, če gledamo tehnične podrobnosti (vzela bi najcenejšo verzijo Macbooka Air- torej 128 GB) ter OS X operacijski sistem , ki ga do zdaj nisem nikoli uporabljala. Kar me še zanima je samo delovanje OS X-a. Kako je z raznimi programi, ali vse deluje, ali je možno piratsko pobrati npr. Microsoft Word ali kateri drugi podoben program in ga na računalniku inštalirati, pa na splošno kakšne so prednosti in slabosti tega operacijskega sistema. Znanci, ki imajo Macbook prenosnike, hvalijo o vzdržljivosti (nekateri jih imajo že več kot 5-6 let) in lahki uporabi, pa me zanima, če je to res ;)
Zelo bi bila vesela objektivnega mnenja, ki bi mi pomagalo pri odločitvi o nakupu. lp :)

Valentin ::

Moje mnenje je, da noben Macbook ni vreden svoje cene! >:D

hojnikb ::

Valentin je izjavil:

Moje mnenje je, da noben Macbook ni vreden svoje cene! >:D

če samo na fbju in instagramu visiš, potem res ne...

@OP

Če maš denar kr vzami. Sicer poglej za 256GB verzijo, ker 128GB je dans skor premalo. Pa še nadgradnje so boleče.

kar se pa tiče piratskega software-a, si pa na napačnem forumu
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

zee ::

Uporabljam Applove masine ze nekaj let in menim, da so vredne svojega/mojega denarja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

d4vid ::

Se imel priliko uporabljat nekajkrat lani macbooka iz leta 2008. Na najnovejšem OS X je deloval hudičevo lepo, nočem vedit kako je šele s kakim SSDjem.

Da bi imel denar, bi sigurno kupil Macbooka, za stacionarca pa Mac mini.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Valentin ::

15" Macbook stane ~ 2000EUR.

Za ta denar recimo dobiš 2 super prenosnika - 17" ekran, i7, 256 SSD, 8gb RAM, NVIDIA GeForce GTX 950M 2 GB DDR3 ...

https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

dj_uro ::

a lahko nehaš z tem anti-apple sranjem???
vw-klub.si

Thuban ::

Valentin je izjavil:

15" Macbook stane ~ 2000EUR.

Za ta denar recimo dobiš 2 super prenosnika - 17" ekran, i7, 256 SSD, 8gb RAM, NVIDIA GeForce GTX 950M 2 GB DDR3 ...

https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...

:)


ne bodi tako tipično nerazgledan slo-tehovec no.

TinSFloyd je izjavil:

ŽZanima me, vaše mnenje, če je računalnik sploh vreden svoje cene


baterija bo zdržala zelo dolgo, laptop ti bo delal hitro in gladko, grajen je dobro, zaslon je odličen.

Ali lahko dobiš funkcionalen Windows računalnik za 500 EUR, ki bo zmožen poganjat word? da.
Ali bo občutek uporabe Maca boljši? Da.

Kaj naj kupiš? Odvisno od tega koliko denarja imaš.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Valentin ::

Če sem pa samo hotel dati dobronameren nasvet za študentkin žep ... :D

Thuban ::

Valentin je izjavil:

Če sem pa samo hotel dati dobronameren nasvet za študentkin žep ... :D


ni nujno. Če bo imela maca 8 let, potem 2000 EUR ni nevem kakšen strošek.
Če kupi win prenosnik in ga zaradi crap ohišja zamenja po par letih ni nič na boljšem.
In tvoj nasvet...17 inč prenosnik za stalno nošenje naokoli? ne pije vode.


Moj nasvet je edino: če želiš kvaliteten Windows prenosnik, poglej Dell XPS serijo. Je pa pač isto draga kot Apple.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Valentin ::

Thuban je izjavil:

Valentin je izjavil:

Če sem pa samo hotel dati dobronameren nasvet za študentkin žep ... :D


ni nujno. Če bo imela maca 8 let, potem 2000 € ni nevem kakšen strošek.


In zakaj tistega Asusa ne bi mogla imeti 8 let ?

Thuban ::

ker je 17 inčna nepremičnina. Želela je prenosnik in ne obtežilnik za papir.

TinSFloyd je izjavil:

Ker se veliko prevažam, mi je všeč zamisel tankega in lahkega računalnika
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

iKst ::

Imel sem 3 Macbooka Aire. Za to kar dobiš, je cena zelo ugodna. Če seveda rabiš majhen in lahek računalnik. Če rabiš 15" powerhouse, potem Air seveda ni primeren zate.

Tiste osnovne specifikacije so takšne kot so. Niso najboljše, niso pa najslabše. So dovolj dobre, da tudi najslabši Air z lahkoto prebavi srednje zahtevno "pisarniško" uporabo. Hudič se skriva v podrobnostih. Npr:

- Odlična osvetljena tipkovnica. Pred kratkim sem kupil bistveno večjega in bistveno dražjega HPja, pa se tipkovnica ne more primerjati s tisto na Airu.

- Trackpad, ki je dovolj dober, da dejansko ne rabiš miške. Ko sem kupil tega HPja sem moral kupiti še miško zraven, pred tem pa cca. 6 let nisem uporabljal miške. Niti za Photoshop itd. Sicer danes dobiš soliden trackpad tudi na kakšnem Surface booku in še kje, ampak to so vse računalniki ranga 1500€+. Air stane jurja.

- Baterija je na Airu enostavno top. 12+ ur real life avtonomije. Nuff said.

- Lahek in majhen power brick z magnetnim konektorjem. Tistim, ki imajo računalnik stalno na mizi je verjetno vseeno, če dosti prenašaš okoli in potuješ je pa magsafe vreden zlata.

- Izjemno kvalitetno ohišje. Na Macbook proja sem po nesreči stopil s celo težo (bil je ob postelji, pa sem dejansko vstal na njega), pa se nikjer nič ne pozna.

- Tišina. Aira slišiš samo, ko ga res obremeniš. Jaz sem ventilatorje slišal izključno pri igranju iger in pri daljšem renderiranju videa v iMovie. Sicer pa je mašina dejansko pasivno hlajena. Sprobam precej prenosnikov, pa zaenkrat še nisem imel PC laptopa, ki bi bil podobno tih. Npr. takšen Asus iz zgornjega linka skoraj nikoli ne izklopi ventilatorjev, razen, ko je res v idle. Gledaš youtube video ali netflix pa ti začne brenčati.

- Resell value. Air, za katerega sem dal 2 leti nazaj jurja, se je 1 mesec nazaj prodal za več kot 50% te cene v manj kot 2 dneh na bolhi. Verjetno bi lahko iztržil še kakšnih 100€ več, glede na ceno ostalih, če bi imel malo več potrpljenja.

Pod črto sta vsaj Air in Macbook Pro vredna vsakega centa. 12" Macbook IMHO ni vreden denarja.

c3p0 ::

IOS? Macbook Air laufa OSX. Rabiš SW, pisan za OSX. MS Office za OSX obstaja.

Novi so precej dragi, jaz sem lani dobil zelo malo rabljen mid 2013 (13.3") za mali denar. Pogledaš stanje baterije, ohišja in je marsikaj jasno (če ni bila menjana).

Valentin ::

Thuban je izjavil:

ker je 17 inčna nepremičnina. Želela je prenosnik in ne obtežilnik za papir.

TinSFloyd je izjavil:

Ker se veliko prevažam, mi je všeč zamisel tankega in lahkega računalnika


No ja, tistega sem dal samo zaradi primerjave.

Z manjšim bo pa še ceneje prišla skozi...:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

Furbo ::

Valentin je izjavil:

Če sem pa samo hotel dati dobronameren nasvet za študentkin žep ... :D


In kako je težak in okoren gamerski prenosnik, s kratkim trajanjem baterije dobronameren nasvet zanjo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Thuban ::

c3p0 je izjavil:

IOS? Macbook Air laufa OSX. Rabiš SW, pisan za OSX. MS Office za OSX obstaja.



dejansko je bil Microsoft Office primarno narejen za osX. Ko so začeli delati Windowse pa so pač še za Windowse naredili Office. In tudi danes posodobitve najprej pridejo za Office namenjene osX. Pri Skypu je isto.

TinSFloyd je izjavil:

ali je možno piratsko pobrati npr. Microsoft Word


če rabiš osnoven Word ga imaš preko brskalnika na www.outlook.com. Če pa rabiš licenčnega pa imaš možnost plačevat 7 € na mesec za naročnino na office paket + 1 tb oblačnega prostora.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

M-XXXX ::

Rešitev zate:

OmegaBlue ::

Odgovor je čisto odvisen od tega kaj bi rada oz. kaj je večja prioriteta.

Če je važno samo da je majhno in lasko je izbire ogromno;
- Recmo kak asus
- mogoče kak Dell XPS

P.S.
Ali pa yoga zgoraj

Oba imata dovolj zmogljiv procesor za lahko pisraniško delo. (Seveda zgoraj je samo primer, če bi raje več rama/večji ssd potem so na voljo tudi močnejši modeli).

Če pa bi rada preizkusila OS X ali imela lep ogrizek na prenosniku te nič ne ovira pri nakupu Aira (razen malenkostna razlika v ceni in nekaj privajanja na nov OS)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

iKst ::

Malenkostna razlika v ceni je pri vseh treh v prid Airu :)

Egidij88 ::

harvey ::

avtonomija, izdelava, prenosljivost, če to pretehta je odločitev jasna
Osx ni bav bav, enako imaš ikonce in klikanje:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

noob96 ::

Thuban je izjavil:

c3p0 je izjavil:

IOS? Macbook Air laufa OSX. Rabiš SW, pisan za OSX. MS Office za OSX obstaja.



dejansko je bil Microsoft Office primarno narejen za osX. Ko so začeli delati Windowse pa so pač še za Windowse naredili Office. In tudi danes posodobitve najprej pridejo za Office namenjene osX. Pri Skypu je isto.



Lahko prosim admin tole zavajanje izbriše

Thuban ::

prva gui verzija je bila izdana leta 84 za mac.

word iz leta 1983...useless


word za mac iz leta 84 pa je bil več kot dovolj dober še za današnje študente:



kaj je zate dejanski začetek ms office okolja pa nevem. tisto iz ms dosa ni uporabljal nihče.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

hojnikb ::

Valentin je izjavil:

15" Macbook stane ~ 2000EUR.

Za ta denar recimo dobiš 2 super prenosnika - 17" ekran, i7, 256 SSD, 8gb RAM, NVIDIA GeForce GTX 950M 2 GB DDR3 ...

https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...

:)

A ti resno primerjaš macbook pro z asus f serijo (kinderjajčke at best) ???
#brezpodpisa

Furbo ::

Asus: 2,8kg.

Air: 1,1kg

Zgleda ima model rad nabildana dekleta.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zheegec ::

Predlagam Asus UX305 ali pa Lenovo Yoga Pro3, če želiš prenosnik, ki je lahek in ima dober ekran. Če ti dober ekran ni pomemben pa vzemi Macbook Air.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

c00L3r ::

harvey je izjavil:

avtonomija, izdelava, prenosljivost, če to pretehta je odločitev jasna
Osx ni bav bav, enako imaš ikonce in klikanje:)

S to izjavo bi se še 100% strinjam pred 4 leti. Danes pa žal več ne. Ogromna razlika je med 200 - 400€ prenosnikom in med takim, kateri je v rangu 800€ in več. Najbolj izstopa ravno kvaliteta izdelave.

Jaz bi kupil prenosnik, kateri ima vsaj 2 leti garancije. 256gb SSD, 8gb ram-a. Znamka niti ni tako pomembna.

M-XXXX ::

Jaz bi kupil prenosnik, kateri ima vsaj 2 leti garancije. 256gb SSD, 8gb ram-a. Znamka niti ni tako pomembna.

Za povprečno študentko/študenta dajat 1000€+ za Word pa Facebook kot prvo ne rabiš ne 256GB SSD-ja ne 8GB rama, ne 1000€ dat. Za to bo vsak laptop za 300€ vrh glave dost. Pa če ti po 4h letih crkne kupiš drugega za 300€.

Karkoli več je čisto metanje denarja stran, to se je treba zavedat.

Uglavnem, če že misliš, dat toliko denarja bi jaz osebno vzel Yogo 3.

hojnikb ::

mah, stran vržen dnar.... So pa partiji, substance, šoping pa gre hitro en macbook... Pa nimaš kej pokazat :)
#brezpodpisa

c00L3r ::

M-XXXX je izjavil:

Jaz bi kupil prenosnik, kateri ima vsaj 2 leti garancije. 256gb SSD, 8gb ram-a. Znamka niti ni tako pomembna.

Za povprečno študentko/študenta dajat 1000€+ za Word pa Facebook kot prvo ne rabiš ne 256GB SSD-ja ne 8GB rama, ne 1000€ dat. Za to bo vsak laptop za 300€ vrh glave dost. Pa če ti po 4h letih crkne kupiš drugega za 300€.

Karkoli več je čisto metanje denarja stran, to se je treba zavedat.

Uglavnem, če že misliš, dat toliko denarja bi jaz osebno vzel Yogo 3.

Se strinjam. Cenejši prenosnik bo čisto dovolj. Glede na to, da razmišlja o nakupu mid/high end Mac-a sem svetoval boljšo PC alternativo za ta denar. 128gb disk pa naj bo SSD ali navaden HDD je preprosto premalo. 8gb ram-a pa je neka srednja količina s katero se bo dalo shajat prihodnja leta.

iKst ::

Zheegec je izjavil:

Predlagam Asus UX305 ali pa Lenovo Yoga Pro3, če želiš prenosnik, ki je lahek in ima dober ekran. Če ti dober ekran ni pomemben pa vzemi Macbook Air.


Resolucija tudi ni vse. Ekran v Airu je odličen, kljub TN matriki.

Asus in Lenovo imata tudi slabši procesor in Yoga bistveno slabšo avtonomijo in bistveno slabši build quality.

Za povprečno študentko/študenta dajat 1000€+ za Word pa Facebook kot prvo ne rabiš ne 256GB SSD-ja ne 8GB rama, ne 1000€ dat. Za to bo vsak laptop za 300€ vrh glave dost. Pa če ti po 4h letih crkne kupiš drugega za 300€.


Prenosnik za 300€ je crap. Škoda denarja, za tako ceno se bolj splača tablet ali rabljen prenosnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iKst ()

Lonsarg ::

Hecno je da 5 let star laptop, ki sem mu za 50€ dodal SSD povozi na celi črti po izkušnji vse laptope do 500€ in več, ki so sicer novi modeli, ampak brez.

Na jetra mi gre ta trg, kjer je očitno premalu konkurence oziroma so kartelni dogovori, da poceni zadeve ne smejo imeti SSD, če pa že imajo(poceni tableti), pa mora biti neuporabno majhen.

Da ne omenjam 1000€ laptope z zgolj 128GB placa, a so znoreli?!?

823483 ::

dejansko je bil Microsoft Office primarno narejen za osX. Ko so začeli delati Windowse pa so pač še za Windowse naredili Office. In tudi danes posodobitve najprej pridejo za Office namenjene osX. Pri Skypu je isto.


Kar se je zgodilo pred vec kot 30 leti, preden je Microsoft sploh imel relevanten OS ni vec relavantno v danasnjem casu, se ti ne zdi? Na Office za Windows in Office za OS X delata razlicni ekipi in tudi verziji sta relativno razlicni med sabo. In OS X verzija je kar precej slabsa in manj zanesljiva in v resnici kar precej zaostaja za Windows verzijo v razvoju. To, da posodobitve prvo pridejo na OS X office je cista laz, kvecjemu Mac Office pogosto ostane brez posodobitev dlje casa (kot je bilo 5-letno obdobje med Office 2011 in 2016, medtem ko je imel windows Office vmes ze mocno izboljsano verzijo 2013, ki na OS X sploh ni prisla).

Glede latopa - ne pusti se zavesti ljudem, ki ti predlagajo 17" nepremicnine s slabo baterijo in zanic ohisjem.
Dobre izbire so: Lenovo Thinkpad T450s/T460s, Lenovo Thinkpad Carbon X1 (fantasticno ohisje, verjetno najboljsa laptop tipkovnica, serviser je pri tebi v 24h prakticno kjerkoli na svetu dokler imas garacijo)
Dell XPS 13 (verjetno najboljsi konkurent macbook airu iz Windows kampa, precej boljsi ekran od Aira)

13" Macbook Air ni slaba izbira! Dejstvo je, da bo kakrsen koli primerljiv laptop stal podobno, tako da cena ni nek pomemben faktor. Air ima fantasticno baterijo, ok tipkovnico, dobro kovinsko ohisje (ceprav se lahko hitro zvije in opraska, ker je precej mehko), zelo dober trackpad in ponuja relativno dober performance. Ima pa precej malo RAMa v128gb modelu (4gb) in (pomembno!) precej slab ekran v primerjavi s konkurenco. Predvsem ima zelo nizko resolucijo, pa tudi sam panel ni nek presezek. Zame osebno zaradi tega ni prisel v vpostev, ko sem kupoval nov laptop. Poleg tega je dodaten problem OS X, ki je sam po sebi sicer cisto OK, vendar je malo nadlezno, ce se ga moras navadit uporabljat, in zelo nadlezno, ce moras na koncu vseeno poganjat windows, ker rabis nekompatibilne programe.

iKst ::

128gb disk pa naj bo SSD ali navaden HDD je preprosto premalo.


Premalo za kaj? Odvisno od načina uporabe, se ti ne zdi?

Jaz imam 60, 70 giga podatkov na disku. Večino podatkov je tako ali tako v cloudu, filme in glasbo streamam. Za tistih nekaj programov in sprotne dokumente bi imel 128gb vrh glave.

Apple ::

Glas za Macbook al Macbook Air.
LP, Apple

823483 ::

Resolucija tudi ni vse. Ekran v Airu je odličen, kljub TN matriki.


Enkran v Airu je ok. Nekaj let nazaj je bil precej boljsi od tistih v vecini Windows laptopov in tudi dandanes je boljsi od ekranov na poceni laptopih. Je pa Apple precej nazadoval na tem podrocju (oz. se je konkurenca premaknila precej naprej). Konkurencni high-end ultrabooki zadnja leta ponujajo precej boljse IPS panele z signifikantno visjimi resolucijami. Poleg tega je za resno delo je resolucija verjetno najpomembnejsa lastnost ekrana na laptopu. Vidni koti in kvaliteta barv (ki sta na Airu tako in tako relativno slabi) ob browsanju po internetu in pisanju dokumentov za faks sploh ne prideta do izraza. Medtem ko sposobnost imeti odprtih vec oken ali pa ves teksta hkrati na ekranu definitivno naredi veliko razliko, kar ti omogoca visja resolucija.

Nekaj odstavkov iz glede tehnicnih detajlov:

However, the Air's display falls down on some other display metrics. Our tests revealed that it can produce just 65.8 percent of the sRGB gamut, which makes it far less colorful than not only the average ultraportable (78.7 percent), but the XPS 13 (92), the HP x360 (103), the Yoga Pro (99) and even the less expensive Asus ZenBook UX305 (94).

And the colors it can display aren't very accurate. With a Delta-E score of 4.3 (numbers closer to zero are better), the Air didn't fare as well as the average (3.4), the x360 (1.3) or the UX305 (1.5). The Dell XPS 13, however, was even worse, at 8.1.

http://www.laptopmag.com/reviews/laptop...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 823483 ()

iKst ::

Se strinjam, zadnje čase so ultrabooki zelo napredovali. Govoril sem v kontekstu tistih prenosnikov za 500€, ki jih nekateri omenjajo. Airov ekran ni top, je pa daleč od tega, da bi bil slab.

Kar se pa resolucije tiče. Že FHD na 13" je za večino ljudi preveč brez scalinga. Če vklopiš scaling, si pa nekako na istem, kar se tiče uporabne površine na ekranu.

jizzer ::

Moje mnenje: za preprosto uporabo, "preprosto" vzames laptop do 700,800€. Vzames tako velikost kot ti paše (13",15",11", kakorkoli), z 4-8GB rama, ne-intelovo grafično(čeprav so zadnje časa HD Graphics zelo solidne zadeve).
Če imaš opcijo dobiti tudi Air-a, rabljenega valda, za to ceno, pa veš da je prodajalec zanesljiv, kar poseži.
Mac-i so odlične zadeve, ne me narobe razumet, OSX laufa v nulo. Ampak dejstvo je da plačaš dosti firme. Nekateri pač to opravičujejo z kvaliteto izdelave, tipkovnico, trackpadom, SE NE MOTIJO! ampak ne odtehta večje cene. Imam prenosnik z "plastičnem"(slabim) ohišjem, pa vseeno zgleda kot nov, pri treh letih. Ampak ja trackpad je res slab tu ;((

otago ::

@TinSFloyd
Če si pa študentka arhitekture, grafičnega oblikovanja, pa le Maca. Te bodo sošolci postrani drugače gledali ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

sandmodnigga ::

Zaradi Thunderbolta je MacBook idealen za gaming doma. Nabaviš kakšno zunanjo grafično brez potrebnega dodatnega napajanja in že imaš idealen delovni in gamerski prenosnik.

Ales ::

823483 je izjavil:

Dobre izbire so: Lenovo Thinkpad T450s/T460s, Lenovo Thinkpad Carbon X1 (fantasticno ohisje, verjetno najboljsa laptop tipkovnica, serviser je pri tebi v 24h prakticno kjerkoli na svetu dokler imas garacijo)
Dell XPS 13 (verjetno najboljsi konkurent macbook airu iz Windows kampa, precej boljsi ekran od Aira)

13" Macbook Air ni slaba izbira! Dejstvo je, da bo kakrsen koli primerljiv laptop stal podobno, tako da cena ni nek pomemben faktor. Air ima fantasticno baterijo, ok tipkovnico, dobro kovinsko ohisje (ceprav se lahko hitro zvije in opraska, ker je precej mehko), zelo dober trackpad in ponuja relativno dober performance. Ima pa precej malo RAMa v128gb modelu (4gb) in (pomembno!) precej slab ekran v primerjavi s konkurenco. Predvsem ima zelo nizko resolucijo, pa tudi sam panel ni nek presezek. Zame osebno zaradi tega ni prisel v vpostev, ko sem kupoval nov laptop. Poleg tega je dodaten problem OS X, ki je sam po sebi sicer cisto OK, vendar je malo nadlezno, ce se ga moras navadit uporabljat, in zelo nadlezno, ce moras na koncu vseeno poganjat windows, ker rabis nekompatibilne programe.

Poleg zgoraj naštetih Thinkpadov T-serije ali Carbona bi predlagal še Lenovo ThinkPad Yoga, 14 ali 15-inčni

(to ni Lenovo Yoga Pro ali navadna Yoga, ThinkPad Yoga je čisto drug razred naprav).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

M-XXXX ::

128gb disk pa naj bo SSD ali navaden HDD je preprosto premalo. 8gb ram-a pa je neka srednja količina s katero se bo dalo shajat prihodnja leta.

Se ne strinjam. Glede rama niti približno ne. Brskalnik ne rabi več kot 4gb (požre ga že, sam rabi pa ne, oziroma ne bo nobene večje razlike ali ga bo imel 4 ali pa 8). Prav tako, je za povprečno študentko 128GB diska dovolj. Razen če na veliko vleče torrente dol, vendar v času optike ni dejansko nobenega razloga da bi karkoli hordal na disku.

Še enrkat rečem: rabi ne, fajn je pa imet :) Sam to ponovno pade v isto kategorijo: vržeš dodaten denar stran, za nekaj kar hočeš imet, rabiš pa ne. Vsak ima na desetine takih "potrošniških" razvad.

Zaradi Thunderbolta je MacBook idealen za gaming doma. Nabaviš kakšno zunanjo grafično brez potrebnega dodatnega napajanja in že imaš idealen delovni in gamerski prenosnik.

Ahahahahhaha, tole je pa šala tega leta, če ne tudi 2015:D MAC pa gaming ahahahah :D

sandmodnigga ::

Doma imaš 3 krofe. Trdiš, da si jih pojedel 5, obenem pa trdiš, da zadnja dva nisi pojedel.
MIND = BLOWN

M-XXXX ::

sandmodnigga je izjavil:

Doma imaš 3 krofe. Trdiš, da si jih pojedel 5, obenem pa trdiš, da zadnja dva nisi pojedel.
MIND = BLOWN

Trdim,da več kot 3 ne rabim, ampak jih imam 5 in se zavedam, da je bil nakup in posledično, hranjenje z zadnjima dvema popolnoma nerazumno in odvečno dejanje. Aka zelo dobro vem, da je bil denar za nakup 4 in 5 krofa totalno stran vržen in porabljen zgolj za gušt in to, da bodo prijateji videli, da imam 5 krofov.

sandmodnigga ::

M-XXXX je izjavil:

Brskalnik ne rabi več kot 4gb (požre ga že, sam rabi pa ne.

In kako naj brskalniku dopovem, da ne nuca več rama kot ga nuca? A ga pobožam, pa stisnem k sebi?
inb4 Ne mej toliko zavihkov odprtih.

čuhalev ::

Tudi jaz sem gledal Macbook, vendar me moti, da ima en USB premalo oziroma nima Ethernet vtičnice.

golf3 ::

4gb je povsem dovolj za veliko stvari, še posebej na OSX.

M-XXXX ::

In kako naj brskalniku dopovem, da ne nuca več rama kot ga nuca? A ga pobožam, pa stisnem k sebi?
inb4 Ne mej toliko zavihkov odprtih.

Bolj enostavno kot to, ne more biti. Daš mu 4Gb rama.
Če ga ima 2GB ga bo porabil 2, če ga ima 4 ga bo porabil 4, če ga ima 8 ga bo porabil... skoraj 8. Razlika v delovanju pa je zanemarljiva. 8GB rama rabiš ali za neko resno delo, ali za gaming (pa še tam se da s 4 preživet če je kriza), za brskanje pa ga 8 ne rabiš. Ne rečem, da ni izjem, kjer se, ampak 95%+ folka ne pade v te izjeme.

Invictus ::

Valentin je izjavil:

15" Macbook stane ~ 2000EUR.

Za ta denar recimo dobiš 2 super prenosnika - 17" ekran, i7, 256 SSD, 8gb RAM, NVIDIA GeForce GTX 950M 2 GB DDR3 ...

https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...

:)

Seveda je to prenosljivo in ne prenosno.

Kdo bo vlačil s sabo 4 kile nekega plastičnega sranja za igrice?

Valentin je izjavil:

Thuban je izjavil:

Valentin je izjavil:

Če sem pa samo hotel dati dobronameren nasvet za študentkin žep ... :D


ni nujno. Če bo imela maca 8 let, potem 2000 € ni nevem kakšen strošek.


In zakaj tistega Asusa ne bi mogla imeti 8 let ?

Ker bo po 2 letih počil pant za ekran, ki je narejen z najbolj cheap plastiko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010092 (7725) Meizu
»

Prenosnik za na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921343 (10530) galu
»

Macbook za programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7412103 (6177) Saul Goodman
»

Izbira prenosnika: Asus vs Hp vs ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
449361 (8743) ST-777
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6816712 (15250) algo

Več podobnih tem