» »

Pop TV in Kanal A plačljiva?

Pop TV in Kanal A plačljiva?

««
24 / 72
»»

Lonsarg ::

Tilen je izjavil:


Saj tu je hec. Ponudnik si želi plačljiv POP TV v osnovni shemi. Operaterji imajo ogromno strank, ki sedaj naročajo dodatne TV komunikatorje in tudi nove stranke, ki naročajo pakete z IPTV.

Ponudnik si to želi le kratkoročno, nato pa si bo želel iti na pogajanje z Pop TVjem o ceni z orožjem "naredili bomo en paket brez POP-TVja, če boste predragi", kar pa mu ta pogodba ne bo omogočala.

Sploh ni to point a operaterji hočejo ali ne paket brez POP-TVja, gre za pogajalsko nemoč operaterjev zaradi te pogodbe. Operaterji bi od POP-TVja zahtevali nizke cene v zameno za to, da so v vseh paketih, in uporabniki bi bodisi dobili paket brez POP-TVja, bodisi(bolj verjetno) bi POP-TV tako znižal cene, da bi ostal v osnovnih paket ampak brez podražitev.

BTW operaterji z osnovnimi IPTV paketi ne služijo denarja, pač pa so to paketi za pridobivanje strank. Torej neto dobička od naročnika, ki je internet že imel in gre na osnovni paket ne bodo imeli, to je pa večina. Število ljudi, ki so bili sedaj brez interneta in bodo vzeli trojček zaradi POP-TVja je precej majhno. Še največ bo Total TV zaslužil, ko bodo ljudje brez interneta šli na TV only pakete, teh zna biti precej, ampak tukaj ni denarja za Amis, T-2 in Telekom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tilen ::

Verjemi, ogromno ljudi naroča dodatne TV komunikatorje. Tisti, ki so sedaj imeli eno naročnino (en STB), na ostalih TV, kjer občasno gledajo pa je zadostovala antena. Takih je zelo, zelo veliko.

Prav tako ni malo takih, ki so imeli enko ali dvojko, na TV pa samo anteno, ker občasno gledajo TV ali sploh ne gledajo. Tukaj sedaj ne moreš nič, razen, da nadgradiš paket. Verjemi, tudi takih je precej.

Operaterji si manejo roke in tudi zato prvo leto najverjetneje ne bodo nič dodatno računali. Vsaj tisti resni ne. Drugo leto pa s statistiko nad POP TV in zbijanje cene, ko bodo uporabniki že vezani za 2 leti. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dr_M ::

Prvi bo podrazil telekom, v roku 6 mesecev bo podrazil pa se zadnji od velikih operaterjev, ostali bodo nekje vmes.
Tak je standard pri nas zadnjih nekaj let.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jozkob ::

Jaz sem vzel www.alternet.tv brez boxa, direktno na telefon ali tablico ali pa smart tw, samo internet moraš imeti dovolj hiter, vsaj 2 MB. Podražili pa bodo vsi, tukaj mi vsaj ni treba dokupovati nobene opreme.

KraitPay ::

Uh, 16Mb je pa kar povezave. Si prepričan da je 2MB? Za video? Dosti bi bil že 2Mb, razlika med 2Mb in 2MB je ogromna (x8 če smo bolj natančni).

J.McLane ::

Zanimiv tale alternet, nisem vedel da obstaja. Problem je, da ne dobiš internet dostopa + alternet ceneje kot nek paket pri enem od operaterjev, razlika je tako velika, da tudi če podražijo zaradi POP TV bodo razni "trio paketi" še vedno cenejši.

Drugi problem je, da ne podpira ogleda za nazaj, lahko si zrihtaš edino timeshift na lokalni napravi (če kient to omogoča, kar pa po večini ne).

Tretji problem, samo ena naprava naenkrat, vsi IPTV operaterji imajo v paketu vsaj 3 naprave gratis, samo STB računajo nek dodatek na mesec, ne pa celotno ceno dostopa. Še razne aplikacije za mobilne naprave (Tvin) imaš lahko na več napravah.

Spc ::

KraitPay je izjavil:

Uh, 16Mb je pa kar povezave. Si prepričan da je 2MB? Za video? Dosti bi bil že 2Mb, razlika med 2Mb in 2MB je ogromna (x8 če smo bolj natančni).

Verjetno 2Mbit/s, 16Mbit/s MPEG-4 4:2:0 HD kanalov v sloveniji ni, ne obstajajo.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

darkolord ::

2Mbit HD Full HD tudi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Spc ::

darkolord je izjavil:

2Mbit HD Full HD tudi ne.


Ja, HD kanali so max 12,3Mbit/s na telesmehu, več kot 12,3Mbit/s ni nobenega kanala.
 

KraitPay ::

No, torej dejansko rabiš več kot 12Mbps. Naslednja je itak 16Mbps, kar je potem res 2MBps. No zanimivo.

mumbo ::

Pa je ta Alternet sploh legalen? Ker nikjer ni napisana firma na strani, malo čudno vse skupaj. :D

roCkY ::

meho7 ::

jozkob je izjavil:

Jaz sem vzel www.alternet.tv brez boxa, direktno na telefon ali tablico ali pa smart tw, samo internet moraš imeti dovolj hiter, vsaj 2 MB. Podražili pa bodo vsi, tukaj mi vsaj ni treba dokupovati nobene opreme.

Bi lahko video bitrate preveru ? :)

edit: To majo samo SD kanale? wtf

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Spc ::

Če so samo SD kanali je bitrate 100% 2Mbit/s.
 

KraitPay ::

480i resolucija (SD), to bi moralo biti pa 2Mbps, model zgoraj ne ve kaj so biti in kaj Byti.

roCkY ::

Dajte no mal prebrat pa kak link kliknit za katerim se kak info skriva...


Pogoji za gledanje Alternet TV:

Internet dostop z minimalno hitrostjo prenosa 3Mbit/s.
Aplikacijo, ki podpira gledanje IPTV (m3u8 hls).
Za uporabo Alternet TV, vam svetujemo uporabo brezplačnega multimedijskega programa Kodi. Program ima omogočen tudi slovenski jezik.
Dostop do Alternet TV lahko namestite na več naprav. Gledanje TV pa je mogoče le na eni napravi hkrati.
Alternet TV je možno uporabljati tudi na mobilnih napravah.
V kolikor koristite plačljive podatkovne prenose 3G, 4G/LTE, se pozanimajte pri vašem operaterju o stroških, ki bi lahko nastali.

meho7 ::

tole mi deluje shady as f..k podobno kot ilegalni premium iptv ponudniki :))

stara mama ::

Ampak rabimo čimveč takih!
Vsaj zaradi konkurence, da se ne bojo trije največji sami dogovarjali s popom.

Aston_11 ::

Policija na pop tv. Nice. Morda celo v povezavi z izsiljevanjem poptv-ja.

http://www.zurnal24.si/na-pop-tv-polici...

J.McLane ::

Opazil sem, da če si zrihtaš dostop do VOYO sedaj ni več mogoče gledat programov v živo, še do pred kratkim je to bilo. Morda so pa operaterji zahtevali, da to ProPlus odstarni, da bodo dobili še več naročnikov.

xmetallic ::

Aston_11 je izjavil:

Policija na pop tv. Nice. Morda celo v povezavi z izsiljevanjem poptv-ja.

http://www.zurnal24.si/na-pop-tv-polici...


Navdušen sem. Upam da bo preiskava učinkovita in kazen vzgojna.

webmaher ::

zgodba za lahko noč... POP Brankec je zmagovalec, dokler ga ne kupi Telesmeh :))

d4vid ::

jozkob je izjavil:

Jaz sem vzel www.alternet.tv brez boxa, direktno na telefon ali tablico ali pa smart tw, samo internet moraš imeti dovolj hiter, vsaj 2 MB. Podražili pa bodo vsi, tukaj mi vsaj ni treba dokupovati nobene opreme.


1. da bi naenkrat dal 60€ za pol leta, ne hvala.
2. je mesečna cena z razlogom cenejša od polletne? 9x6=54€
3. stran nima nobenih podatkov podjetja
4. cena 9 € na mesec in samo 1 naprava na enkrat? Saj se zajbavaš.
5. Za tole nujno potrebuješ internet. Ki ima malo manjšo ceno kot trojček. Torej je tole neumnost. Sploh, ker dodaten sprejemnik stane 3€.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

ufek ::

xmetallic je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Policija na pop tv. Nice. Morda celo v povezavi z izsiljevanjem poptv-ja.

http://www.zurnal24.si/na-pop-tv-polici...


Navdušen sem. Upam da bo preiskava učinkovita in kazen vzgojna.

Zakaj ni tega nikjer med novicami na rtvslo.si in dnevniku? Da 24ur ne pljuva sam sebi v skledu razumem, ne razumem pa zakaj RTV ne objavi tega? Na koncu nihče razen nekaj forumov ne ve kaj dela ta Pro plusovska banda.

BorutK-73 ::

d4vid je izjavil:

jozkob je izjavil:

Jaz sem vzel www.alternet.tv brez boxa, direktno na telefon ali tablico ali pa smart tw, samo internet moraš imeti dovolj hiter, vsaj 2 MB. Podražili pa bodo vsi, tukaj mi vsaj ni treba dokupovati nobene opreme.


1. da bi naenkrat dal 60€ za pol leta, ne hvala.
2. je mesečna cena z razlogom cenejša od polletne? 9x6=54€
3. stran nima nobenih podatkov podjetja
4. cena 9 € na mesec in samo 1 naprava na enkrat? Saj se zajbavaš.
5. Za tole nujno potrebuješ internet. Ki ima malo manjšo ceno kot trojček. Torej je tole neumnost. Sploh, ker dodaten sprejemnik stane 3€.

Glede na to da se je registriral en dan prej, je njegov post verjetno reklama za to "njegovo" stran.

webmaher ::

RTV SLo niso nič boljši...reklam kar jih češ, zaposlenih 3X preveč in še plačevat jih moramo za mlatenje prazne slame :))

...:TOMI:... ::

Pro plus cvika. Se sedaj ne upajo izklopit DVB-T :)) Kere budale...
Tomi

Zgodovina sprememb…

Kaj ::

Machete ::

Vem da ni prava tema, ampak vseeno. Foter ima sedaj samo še rtv prek antene, saj ne da rabi ali ful želi pooptv, ampak kakšna je kaj najelegantnejša možnost za malo več solate med programi? Kabelska žal ni opcija. Net pa ima. Satelitska? Obstaja kak 'internetni kabelski' ponudnik, torej da ti streama kanale prek internetne povezave? Če se kdo s tem ukvarja, mi lahko dropne kak info tudi na ZS, bom hvaležen. Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

roCkY ::

Če ima net zakaj ne IPTV prek istega ponudnika?

V tejle temi se je pojavila ena NET alternativa. Glej nekaj objav nazaj.

Spc ::

Evo danes po 1 tednu sem pogledal če se je POP TV že dol™ vgasnil™:


Kot vidite se še vedno reklamirajo na DVB-T omrežjih.
:))

Zgleda, da je reklama prehuda, da bi jo izklopili iz DVB-Tja.
 

J.McLane ::

Cena oddajanja na DVB-T ni razlog, da so ga zapustili.

Predstavljam si, da je DVB-T vseeno cenejši kot satelit, ali pač? Zakaj nimamo plačljivih kanalov preko DVB-T, samo razširitvena kartica v TV pa imaš cheap solution za obstoječe ki so na antenah.

Spc ::

J.McLane je izjavil:

Cena oddajanja na DVB-T ni razlog, da so ga zapustili.

Predstavljam si, da je DVB-T vseeno cenejši kot satelit, ali pač? Zakaj nimamo plačljivih kanalov preko DVB-T, samo razširitvena kartica v TV pa imaš cheap solution za obstoječe ki so na antenah.

Zato, ker bi potem moral narod kupit kartico in plačevat za poptv preko DVB-Tja, tega pa verjetno dosti ljudi ne bi naredilo in POPTV ne bi dobil dovolj strank, da bi zaslužili.
Seveda so zato morali prisiliti operaterje, da dajo paket v osnovno shemo, da bodo vsi lepo prisilno plačali tudi če POPTVja ne gledamo.
 

Spc ::

 

roCkY ::

Definitivno bom trmoglavil proti temu načinu trženja. Če drugače ne bo šlo bomo pa imeli poletno in zimsko optiko. Če cunje zamenjamo bomo pa še internetni paket optimizirali glede na letni čas.

J.McLane ::

Spc je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Cena oddajanja na DVB-T ni razlog, da so ga zapustili.

Predstavljam si, da je DVB-T vseeno cenejši kot satelit, ali pač? Zakaj nimamo plačljivih kanalov preko DVB-T, samo razširitvena kartica v TV pa imaš cheap solution za obstoječe ki so na antenah.

Zato, ker bi potem moral narod kupit kartico in plačevat za poptv preko DVB-Tja, tega pa verjetno dosti ljudi ne bi naredilo in POPTV ne bi dobil dovolj strank, da bi zaslužili.
Seveda so zato morali prisiliti operaterje, da dajo paket v osnovno shemo, da bodo vsi lepo prisilno plačali tudi če POPTVja ne gledamo.


V mislih sem imel konkurenco Total TV preko DVB-T, torej več programov v paketu (če bi obstajalo več multipleksov), ampak sedaj je itak prepozno, ker je Telemach že zmagal.

Spc ::

In za takšne bedarije se plačuje POPTVju:
http://www.zurnal24.si/med-snemanjem-po...
:))

To me spominja na to :
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

webmaher ::

DVB T je čisti nesmisel in bi ga morali z zakonom ukinit... ampak z zakoni bi morali še marsikaj spremeniti... ampak mi smo vendarle z naskokom najboljša banana republika v EU in tega nam ne sme vzeti nihče :))
Še sreča, da obstajajo sateliti, kjer se še da dobiti kvalitetne športne in ostale kanale kjer se ne špara z Mb/s in sodobni televizorji lahko pridejo do izraza v vsej svoji kvaliteti... Moj Telesmeh zaenkrat še nič ni podražil in glede na dejstvo, da imam ta hudega trojčka tam ne bo dviga cen, ko in če bo do tega prišlo :))
Če pa že pa korak nazaj in zmagam jaz saj praktično ne izgubim nič...brez HBO-ja mi živeti je lahko :)

J.McLane ::

DVB-T nima s tem veze, to kakšen bo bitrate posameznega kanala ni "zapečeno" v DVB-T standardu, prav tako ne na satelitu, kjer so tudi HD programi z različnimi bitrate-i.

Spc ::

J.McLane je izjavil:

DVB-T nima s tem veze, to kakšen bo bitrate posameznega kanala ni "zapečeno" v DVB-T standardu, prav tako ne na satelitu, kjer so tudi HD programi z različnimi bitrate-i.

Seveda, to odloči tisti ki oddaja signal, uplinki na satelitu so do 100Mbit/s, največjega, ki sem ga videl je bil 68Mbit/s MPEG4 4:2:2, 10bpc za Sky Italia.
 

opeter ::

Na našem koncu je DVB-T čisto okej, slika je čista. Itak imam HD ready TV (768p), tako da je tudi SD čisto okej. SLO1 in 2 HD pa naravnost fantatična.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

J.McLane ::

SLO 2 HD ima na DVB-T bitrate okoli 5 Mbit, toliko imajo tudi HD programi na ADSL, in toliko (prej manj) ima tudi večina HD video vsebin na netu, to je OK za statično sliko, ko gledaš šport je pa kvaliteta hitro slaba. Izjemi znata biti IPTV preko optike in DVB-S2 (satelitska).

UHD se začne pri nekje 25 Mbit.

Spc ::

J.McLane je izjavil:

SLO 2 HD ima na DVB-T bitrate okoli 5 Mbit, toliko imajo tudi HD programi na ADSL, in toliko (prej manj) ima tudi večina HD video vsebin na netu, to je OK za statično sliko, ko gledaš šport je pa kvaliteta hitro slaba. Izjemi znata biti IPTV preko optike in DVB-S2 (satelitska).

UHD se začne pri nekje 25 Mbit.

Ja, HEVC pri 25Mbit/s je ok, MPEG4 UHD pri 25Mbit/s pa ni ravno vredu.

SLO 1, 2 HD na pohorju je 3.8Mbit/s MPEG-4 4:2:0 (video).
1080p60 na twitch-u je 7.8Mbit/s.
 

...:TOMI:... ::

igorfuna.com/

Tukaj so aktualni podatki.
Tomi

scipascapa ::

http://www.rtvslo.si/slovenija/rtv-slov...

100 mio € letno dame in gospodje. Kaj bi naredili za ta denar letno?

bambam20 ::

scipascapa je izjavil:

http://www.rtvslo.si/slovenija/rtv-slov...

100 mio € letno dame in gospodje. Kaj bi naredili za ta denar letno?



Ogromno. najprej bi pa skenslu polovico vsega, kar Kolodvorski ne dela nič in v zrak gledajo.

scipascapa ::

in zdaj se obeta še dodatnih cca 5€ mesečno lol.

bambam20 ::

scipascapa je izjavil:

in zdaj se obeta še dodatnih cca 5€ mesečno lol.



Ja.Ampak Pro Plusu.

Vprašanje je bilo, kaj bi naredil na RTV-ju s 100 milijoni €. Ogromno.

Dr_M ::

bambam20 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

in zdaj se obeta še dodatnih cca 5€ mesečno lol.



Ja.Ampak Pro Plusu.

Vprašanje je bilo, kaj bi naredil na RTV-ju s 100 milijoni €. Ogromno.



A ni rtv pa pro plus enako?

/sarcasm off

Ja, dejansko obstaja tok butast folk, ki tega ne loci. Ali pa ne loci rtv prispevka od narocnine pri operaterju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PaX_MaN ::

scipascapa je izjavil:

http://www.rtvslo.si/slovenija/rtv-slov...

100 mio € letno dame in gospodje. Kaj bi naredili za ta denar letno?

Nič, ker nisem ~2000 ljudi v enem.
Ne morm mim:
zaprtje pa hkrati odraža spoštovanje odločbe Informacijskega pooblaščenca z oznako 090-155/2015


Sm vedu deb mogu trmarit do ESČP.:|
««
24 / 72
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POP TV in Kanal pod isto streho kot Telemach (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8424538 (18805) Ajnstajn`
»

Peticija za umik Pop tv-A kanal iz ponudbe ponudnikov. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15440658 (34303) next3steps
»

Planet TV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13631709 (26491) zuz3k
»

Boš septembra doma?

Oddelek: Loža
4510399 (5689) Silck
»

TV Pika odhaja, prihaja POP BRIO

Oddelek: Loža
447845 (5347) Tarzan

Več podobnih tem