» »

Zobno nitkanje, resitev?

Zobno nitkanje, resitev?

SmeskoSnezak ::

Hej, SloTecharji.

Zadnic sn bil pr zobozdravniku pa mi je reko, da naj si vec nitkam zobe. Lotil sn se malce brskanja po spletu, ker mi nitkanje res ni tko vsecno, skor zoprno pocetje. Pa tud, dlesni mi krvavijo... baje da ce bi to pocel vsakodnevno, bi to naj ponehalo, ker zobje in dlesni postanejo manj obcutljivi. Dal mi je tud brosurico Zakaj dlesni krvavijo in ko sem prebral to, me je kar zmrazilo... Nocem izgubiti zob mlad, pa tezav z dlesnimi tud nocem... Torej, iscem bolj prijetno resitev iz te zagate.

Glede na to, da za zobno scetko ze imam elektricno resitev. Sonicare FlexCare+ od Philipsa, iscem nekaj elektricnega, ce kdo ve, kako je s tem...

Zobozdravnik je priporocal nasledne stvari:
-scetka CS5460 ultra soft (SoniCare bi naj bla cist kul alternativa tej)
-zobna pasta Curasept ADS 350 0.5% ... mene zanima, a se to da kje prek spleta kupit? Amazon? Iscem namrec resitev, ker rad potujem, in da lahk od vsepovsod to kupim.
-zobno nitko pa je pozabil oznacit. A naj grem nazaj k zobozdravniku?

Na spletu sem nasel tole:
- http://www.amazon.com/HEALTHY-GUMS-LIFE...
- Elektricno pa bi naj bilo tole: http://www.amazon.com/Updated-Version-P...

Mi lahko kdo sploh razlozi, kaj je prva stvar in kaj je druga stvar. Kako se to sploh uporabla in kaj je bolj kvalitetno in prijetno?

Elektricna zobna scetka mi je super, saj so zobje se vedno zelo lepi/beli.
Zelo vesel bi bil pomoci izbrati tudi elektricno verzijo nitkanja.

Vsakrsna strokovna in utemeljena razlaga je zelo zelo dobrodosla. Pa prosim brez enovrsticnih.
@ Pusti soncu v srce... @

motorc ::

Zobna scetka CS5460 je super in jo priporocam. Tudi SoniCare je OK. Malo menjaj rutino, včasih ročno včasih s SoniCare in bo ok. Aja, pa tehnika ščetkanja s Curaprox ščetko je malo drugačna, kot so učili v šolah. Poglej si na njihovi spletni strani. Pod kotom 45° jo nasloniš na rob med zobom in dlesnijo tako da se ščetine rahlo ukrivijo, potem pa krožni gibi. Vsak zob.

Zobno pasto priporocam Elmex (navadna oz. oranžna). Priporočila zobozdravnikov za zobne paste vzemi z rezervo (beri provizije). V končni fazi je pomembno da ne beli (škodi sklenini), da se ne peni (ker je to detergent) in da vsebuje fluor (pozabi na teorije zarote).

Zobno nitko vzemi glede na svoje zobe. Če imaš tesno stanje vzemi tanko, drugače lahko vzameš malo debelejšo. Z malo vaje ponitkaš vse zobe v 5 minutah ali manj. Priporočam nitkanje pred ščetkanjem.

Zobne prhe (torej, elektronsko "nadomestilo" nitkanja) ne priporočam, ker je izguba denarja - ne deluje tako dobro, kot se oglašuje.

Tomas 33 ::

Tudi meni je bilo nitkanje zoprno, sedaj pa uporabljam dnevno Curaprox ščetke za medzobne prostore. Podobna zadeva, kot si jo prilimal od Amazona.
Priporočam.

Drugače pa SoniCare in Elmex.

Invictus ::

Potem ko sem začel nitkati zobe, nisem dobil nobene nove plombe več.

Dovolj dober razlog ZA?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

Nitkanje je na začetku štorasto, ko se enkrat navadiš si pa hitro skozi. Baje pa da traja par tednov da osvojiš tehniko.
Je pa res zelo priporočljivo.
Mislim da medzobne ščetke niso nadomestilo za nitkanje, ampak dopolnilo, ker verjetno nimaš tako redkih zob, da bi jih z medzobno zdrgnil tudi ob strani, kar je poanta nitkanja.
Tako je!

zee ::

Nitkanje v kombinaciji z rednim (dnevnim) scetkanjem in rednim obiskovanje zobozdravnika, ki ti redno pocisti t.i. zepke med dlesnijo in zobom = zmaga! Obvezno tudi zamenjava zobne scetke na tri mesece.

Sam to pocnem zadnjih par let. Dlesni mi malenkost krvavijo le, ce sem kaj bolan oz. prehlajen.

Od "orodij" uporabljam:
- zobno scetko Sensodyne medium (na voljo prakticno povsod) ali najcenejso mozno
- zobno pasto Parodontax
- zobno nitko Oral B (znamko Sensodyne odsvetujem, ker je nitka narejena tako, da se razsiri v stiku z vodo)
- zobno vodo s klorheksidinom (najveckrat 1x/2x /teden; bolj pogosto izpiranje povzroci obarvanje zob)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

paraboŁa ::

Sam uporabljam sonicare zobno ščetko in je zakon. Glede čiščenja medzobnih prostorov si jih občasno nitkam, vendar je precej annoying. Fotr je kupil zobno prho od sonicarea in je zadeva res kul,sem sprobal. Podobna je zobni ščetki, le da s pritiskom gumba iz šobe spusti curek vode pod pritiskom. Ta curek je nežen do dlesni, vendar precej učinkovito očisti medzobne prostore. Gre za to zadevo http://www.lekarnar.com/izdelki/sonicar...

KraitPay ::

Medzobne šketke so tudi ena marketinška fora. Kaj ti pomaga ščetka če ne prideš pod zob. Pravilno čiščenje je samo z nitrko, pa še to tako, da greš ne samo med zobmi ampak malo tudi, skoraj že pod zob. Tam je namreč največ bakterij.

FTad ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Hej, SloTecharji.

Zadnic sn bil pr zobozdravniku pa mi je reko, da naj si vec nitkam zobe. Lotil sn se malce brskanja po spletu, ker mi nitkanje res ni tko vsecno, skor zoprno pocetje. Pa tud, dlesni mi krvavijo... baje da ce bi to pocel vsakodnevno, bi to naj ponehalo, ker zobje in dlesni postanejo manj obcutljivi. Dal mi je tud brosurico Zakaj dlesni krvavijo in ko sem prebral to, me je kar zmrazilo... Nocem izgubiti zob mlad, pa tezav z dlesnimi tud nocem... Torej, iscem bolj prijetno resitev iz te zagate.



ja seveda ti dlesni krvavijo, ce pa jih ocitno niti z zobno scetko ne masiras dovolj. Dlesni se ti bodo utrdile in problema s krvavenjem le teh ne bos imel vec (niti pri scetkanju, niti pri uporabi nitke).

SmeskoSnezak ::

paraboŁa je izjavil:

Sam uporabljam sonicare zobno ščetko in je zakon. Glede čiščenja medzobnih prostorov si jih občasno nitkam, vendar je precej annoying. Fotr je kupil zobno prho od sonicarea in je zadeva res kul,sem sprobal. Podobna je zobni ščetki, le da s pritiskom gumba iz šobe spusti curek vode pod pritiskom. Ta curek je nežen do dlesni, vendar precej učinkovito očisti medzobne prostore. Gre za to zadevo http://www.lekarnar.com/izdelki/sonicar...

Hvala. Zgleda zanimivo. Bom poizkusil najti se vec bralnega materiala, saj bi rad prvo prestudiral, kaksne so moznosti, pluse , minuse, ip.
@ Pusti soncu v srce... @

Bolhač ::

Najboljše rešitve so ponavadi preproste. Potrebna je samo dnevna rutina. Nitkanje zjutraj&zvečer, krožno ščetkanje zob in pa sol raztopljena v vodi za splakovanje.

Alien123 ::

sam uporabljam podobno tej

za ščetkanje pa sonicare.. zadovljen

Stari maček ::

Alien123 je izjavil:

sam uporabljam podobno tej

za ščetkanje pa sonicare.. zadovljen

Take imajo pri Hoferju in so super, vsaj zame, ker imam zobe zelo skupaj.

SmeskoSnezak ::

Mene zanima ce je ta elektricna stvarca res dobra in ce je bolsa kot nitka? Namrec, nitka mi je res zoprna. :)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Koliko od vas uporablja nitko? Koliko vas uporablja te scetke? Kako se sploh obnesejo te elektricne stvarce? Dajte povedat malo vec.
@ Pusti soncu v srce... @

mihor ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Namrec, nitka mi je res zoprna. :)


I feel you, meni je tudi bila, vendar se splača potrpet! Se boš v par tednih navadil. :) Za začetek kupi tole nitko od Oral-B:
 Oral-B Essential Floss

Oral-B Essential Floss


Je bolj tanka in bi morala brez težav med še tako tesne zobe (believe me, jaz jih imam tudi stisnjene ko v konzervi). Ko pa se navadiš, pa presedlaj na npr. hoferjeve nitke, ki so debelejše (kar je dobro!!!) in tudi cenovno dosti bolj ugodne - ta od Oral-B stane slabe 3 EUR (kupi v supermarketih, ne v lekarnah - tam so nad 3 EUR). Skratka, ko prešaltaš na debelejše nitke, jih cik-cakaš med zobmi, dokler ne prideš do žepka. Sprva bo nadležno, ampak se hitro navadiš tehnike.

Za zobno ščetko pa uporabi povsem navadno (brez nekih gumenih izrastkov), pa čim mehkejšo, saj je bistvo ščetkanja v zobni pasti - ki vsebuje mikroabrazivne elemente (to imajo vse - spet, kupi eno poceni magari iz hoferja) - in ne v trdoti ščetke - ta samo škoduje dlesnim. Pa splača se jo zamenjat po kakem mesecu, ne zaradi zvijanja dlačic, ampak ker postanejo bolj gladke in ne držijo več toliko abrazivnih delcev, da bi dobro počistil zobe.

Upam, da sem dovolj razumljivo napisal, skratka ne rabiš neke blazne visoke tehnologije, temveč samo nitko, navadno (mehko) ščetko in vztrajnost, rezultat bodo pa zdravi zobje in dlesni! :)

P.S: Za ščetko sam uporabljam Ultra Soft 5460 od CuraProxa (pazi na številčno kodo, da ne kupiš slučajno trdih!!!), so malo dražje, ampak če jih najdeš v pakiranju po tri, pridejo nekje 10 EUR, se pravi dobre 3 EUR na ščetko.

 Curaprox Ultra Soft 5460

Curaprox Ultra Soft 5460

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

jurre ::

sam uporabljam ščetko Oral B, za cca 20EUR se mi zdi, da se bolje očisti kot z navadno (tudi po testih ZPS poceni niso slabe). Z njo sem spravil nekaj rjavih oblog stran iz zadnjih zob.
 Oral B

Oral B



Zadnjič mi je uspelo pokrov za baterije počit, ker ga je skoraj nemogoče zapret, ko vstaviš baterije (ker s pokrovom stiskaš zrak notri).


Zadnje čase uporabljam tudi zobno nitko, s katero skoraj vedno še spravim nekaj ven iz zob. Enkrat sem kupil tako z "ročajem" kot je napisal Alien123 v Mullerju pa mi ni bila OK (debela, pa se mi je stalno zatikala med zobe, da sem jo komaj ven dobil). Vmes sem imel Amway, ki je kvalitetna, potem sem pa za test kupil v DM-u, njihovo blagovno znamko pa je bolj slaba - se kar strga na tistem nožu za odrezat, pa tak čuden občutek imam med čiščenjem. Zdaj jo moram porabit 100m.:| Bom poskusil naslednjič Oral B, kot je Mihor napisal.

Zobne paste malo menjam. Parkrat na teden uporabim še ustno vodo Listerine, koliko res pomaga nimam občutka. Naj bi se jo uporabljajo 2x na dan, drugi spet pravijo da to ni dobro, ker uniči preveč bakterij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

mihor ::

jurre je izjavil:

Parkrat na teden uporabim še ustno vodo Listerine, koliko res pomaga nimam občutka. Naj bi se jo uporabljajo 2x na dan, drugi spet pravijo da to ni dobro, ker uniči preveč bakterij.

Več ali manj je vodica brez pomena, če si redno čistiš zobe, tako da jo komot ignoriraš. :)

FTad ::

Meni pa Listerine ustreza. Vedno po scetkanju se z vodico izperem, da s tem se dodatno osvezim sveze oprane zobe.

SmeskoSnezak ::

Za scetko se ne sekiram, scetkanje mi je kul. Imam super scetko, pa se to Curaprox Ultra Soft 5460 bom kupil ekstra, da jo imam s seboj vsepovsod. Mene zanima , kako se kaj obnese elektronsko 'nitkanje'. Saj me zanima tehnologija.
@ Pusti soncu v srce... @

no comment ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Mene zanima , kako se kaj obnese elektronsko 'nitkanje'. Saj me zanima tehnologija.

Slabše kot mehansko.

Dejan_007 ::

Men je tale zobna nitka daleč najboljša. Se ne zatima med zobmi, se ne razcefra, kot nekatere.

LINK

Han ::

Kje pri nas lahko kupiš Oral B Pro-Expert zobno nitko?

SmeskoSnezak ::

Prosim sem, da ne pisete samo enga stavka.

no comment, razlozi in argumentiraj svoj pogled.

Prav tako, ce dajete linke, dajte link na amazon, ker vecinoma stvari kupujem iz Nemcije. In amazon je presneto dobra stvar ;)
@ Pusti soncu v srce... @

Ganon ::

Ščetke za medzobne prostore odpadejo, če je stanje zelo tesno. Nitko vzemi tisto, ki se ob stiku z vlago razširi, meni so daleč najboljše, ker so res nežne.

Pa še nekaj, ne kupuj precenjenih nitk "priznanih" proizvajalcev. Na primer v müllerju ali dmu imaš nitke, ki so pod njihovo znamko. So enako kvalitetne in mnogo cenejše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

mancini ::

Ustna voda je samo komercialen nateg
zobe je potrebno fizično očistiti, kako ti bo vodica odpravila ostanke hrane z zob!!! potrebno je drgnenje


medzobne ščetke nimajo nobene zveze z nitko, uporabite Google in se poučite kaj je kaj (razen če vam manjkajo zobi ali imate velike medzobne prostore, ali pa morda mostičke)

za začetnike so boljše in bolj priporočljive takšne nitke kot je prilepil fotko alien
uporabnik se ne rabi naučiti navijati nitke okrog prstov, tudi dostop v usta je lažji z držalom kot s prsti, ter občutek za uporabo sile je boljši

pri uporabi je potrebno biti previden, da se ne uporabi preveč sile, kar privede do poškodb dlesni in krvavitev


zobna ščetka naj bo čim mehkejša, ne preveč pritiskati na zobe in naj bo ustrezno velika (beri naj bo majhna, da dosežeš vse kotičke, s preveliko izpustiš preveč ploskev ker jih enostavno ne dosežeš)


Če si redno in pravilno umivaš zobe potem ne potrebuješ niti zobne paste, vsaj moj zobozdravnik tako pravi. Jaz si jo dam vedno čist malo. Trenutno uporabljam 90% Curaprox ščetko, Sonicare pa tu in tam. Včasih pa sem uporabljal samo električno. Tudi tukaj priporočam čim mehkejše nastavke, danes je tudi tukaj izbira

kdor ne pozna Curaprox ščetk, takoj pomisli ko pogleda sliko, pa kaj je to neko navadno sr...e, ko pa jo enkrat uporabiš pa je ne zamenjaš več videz tukaj zelo vara:)

SmeskoSnezak ::

Jaz bi rad slisal o elektricni resitvi (namest/za) nitkanja/e. A smo lahko on topic?

Tukaj ni govora o scetkah, o ustni vodici ali cem drugem. Je bil samo uvod. Govora je o nitkanju in alternativah, da se informira in pouci.
@ Pusti soncu v srce... @

shadeT ::

Sam sem imel hudo hudo paradontozo. Že prvi ugriz banane je pustil krvavo sled na banani. Potem sem pa dobil info o Waterpik 100e in odkar imam to so moje dlesni ozdravele.

Uporabljam curaprox 5460 in nobene zobne paste že 2 leti. Samo voda.
Ščetkam samo vsako jutro in cca 2x tedensko "nitkam" zobe z waterpik 100e. Toplo toplo priporočam.

Nitkanje z nitko mi samo poslabšalo situacijo. Tudi zobozdravnica je začudena kakšen napredek sem dosegel.

SmeskoSnezak ::

shadeT je izjavil:

Sam sem imel hudo hudo paradontozo. Že prvi ugriz banane je pustil krvavo sled na banani. Potem sem pa dobil info o Waterpik 100e in odkar imam to so moje dlesni ozdravele.

Uporabljam curaprox 5460 in nobene zobne paste že 2 leti. Samo voda.
Ščetkam samo vsako jutro in cca 2x tedensko "nitkam" zobe z waterpik 100e. Toplo toplo priporočam.

Nitkanje z nitko mi samo poslabšalo situacijo. Tudi zobozdravnica je začudena kakšen napredek sem dosegel.

Se lahko prosim razpises o tejle napravici.
@ Pusti soncu v srce... @

Smurf ::

Jaz osebno uporabljam sonicare elektricno scetko. Za medzobobno scetkanje pa zobno nitka. Punca (ki je zobozdravnica) sicer bolj zagovarja medzobne scetke (mehanske, ne elektricne), ampak meni nekako ne ustrezajo, ker so mi vecinoma presiroke. Je pa treba malce paziti s tem medzobnim nitkanjem/scetkanjem, ker naj bi bila nepravilna (prevec agresivna) uporaba bolj skodljiva kot koristna.

martincek1 ::

Podpis pod zobno prho - slišal že več primerov, ko je uporaba povsem rešila problem s paradontozo. Tudi pri nas uporabljamo Waterpik 100e zadnji dve leti, prej smo imeli nekaj boljšega. Jaz sicer ne, samo ščetkam in nitkam.

V glavnem naprava pod pritiskom brizga vodo skozi šobo, imaš stopnje 1-10, prva zelo nežna, zadnja res močna za moje pojme. Spuca ti pa zobe v nulo ob dlesnih in med zobmi, če pravilno uporabljaš. Tko kot rečeno predvsem naj bi bilo priporočeno za ljudi s paradentozo, zobmi nabitimi skupaj (težavno tudi z najtanjšo nitko), kakšno gnilobo (spuca ven ves gnoj baje), pomaga proti nabiranju zobnega kamna... zobozdravniki ponavadi rečejo, da je vodna prha samo kot dodatkek k ščetkanju in nitkanju in se mi zdi, da je to še najbolj blizu resnice. Vsakodnevno ščetkanje (2x2min zjutraj in zvečer z minimalno zobne paste), nitkanje zvečer in uporaba zobne prhe vsak drugi dan recimo bi bilo za moje pojme oziroma nabrano znanje vrh glave.

FireSnake ::

Uporablja kdo tole:
https://geizhals.eu/dyson-supersonic-an...
me zanima kako se obnese.
Ker za ta denar dobiš tistih "na roke" ohohoho komadov.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

darkolord ::

To je fen za lase in ne zobna ščetka ...

mRhcPf ::

mogoče pride še z nastavkom za razbijanje žolčnih kamnov za spotoma?

Invictus ::

Meni je nitkanje rešilo zobe.

Prej non stop problemi, gnitje, kljub čiščenjnu, po nitkanju nimam ene nove plombe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

Nitkanje je zakon. Sam sem zacel nitkati sele, ko sem jo dal v zep vsake jakne, v avto, na delovno mesto ipd. Je pa tecno poleti, ko si v kratkih.

eriCartman ::

a to potem kar na poti ponitkaš?

zee ::

A lahko kdo nalepi povezavo do tega Waterpika? Iscem pa ne najdem.

Hvala.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

starfotr ::

Zobna prha guglaj.

Dobiš jo za 20 eur v Sloveniji pri diskontnih trgovinah.

mastazeko ::

zee je izjavil:

A lahko kdo nalepi povezavo do tega Waterpika? Iscem pa ne najdem.

Hvala.


https://geizhals.eu/?fs=waterpik&hloc=a...

jypeepyj ::

mastazeko je izjavil:

zee je izjavil:

A lahko kdo nalepi povezavo do tega Waterpika? Iscem pa ne najdem.

Hvala.


https://geizhals.eu/?fs=waterpik&hloc=a...


A ima kdo to? Kaj pa je fora? Je to nek "pressure wash" za zobe? Oz, kaj to doda poleg električne ščetke, nitke in smrekic?
Najbrž lih najbolj pomaga proti oblogam in kamnu?

yayo ::

iz izkušnje odsvetujem uporabo zobne prhe. Ko sem bil mulc smo imeli eno doma in sem jo preenergično uporabljal, tudi z mlačno vodo. Rezultat je bil, da se mi je vnela dlesen. Umivanje zob s krtačko zjutraj, pred spanjem in po obrokih je čisto dovolj. Po obrokih pred uporabo krtačke in zobne paste zobe znitkaš, da se znebiš hrane, ki je ostala zagozdena med zobmi. Najhujši stranski učinek nitkanja je, da imam kožo na prvem členu obeh kazalcih malce bolj zatrdelo, ker se nitka rada zareže vanjo. Vsaj enkrat na leto kontrola pri zobarju, da pregleda in spuca zobni kamen.
Moj največji problem je, da zobno krtačko premočno pritiskam kar lahko obrabi zob in seveda samo krtačo v zelo kratkem času.

mirator ::

Moj največji problem je, da zobno krtačko premočno pritiskam kar lahko obrabi zob in seveda samo krtačo v zelo kratkem času.

Mislim, da pritisk zobne ščetke ne more obrabiti zoba. Je pa uporaba samo zobne ščetke premalo za učinkovito higieno zob. Jaz jo sicer uporabljam parkrat na dan (vsakodnevno najmanj 2-krat - zjutraj in zvečer), pred spanjem pa medzobno ščetko in občasno tudi nitkanje. Nitkanje je treba res izvajati previdno, ker se ti zažre tudi v tkivo.
Zobno prho sem tudi uporabljal pa se mi ni obnesla. Kaj pa vem, mogoče so sodobne bolj sprejemljive.
Moram pa na tem mestu nekaj reči. Skrajno neodgovorno in zavržno je od tistih, ki svojih zob ne negujejo in potem iščejo z neočiščenimi zobmi pomoč zobozdravnika.

karafeka ::

Mislim, da s časoma (starostjo) bomo vsi potrebovali zobozdravstvene storitve (pa ne samo čiščenje kamna), ne glede če si si 10x na dan zobe ščetkal. So pa tudi (nažalost) še geni vmes.

starfotr ::

mirator je izjavil:

Moj največji problem je, da zobno krtačko premočno pritiskam kar lahko obrabi zob in seveda samo krtačo v zelo kratkem času.

Mislim, da pritisk zobne ščetke ne more obrabiti zoba. Je pa uporaba samo zobne ščetke premalo za učinkovito higieno zob. Jaz jo sicer uporabljam parkrat na dan (vsakodnevno najmanj 2-krat - zjutraj in zvečer), pred spanjem pa medzobno ščetko in občasno tudi nitkanje. Nitkanje je treba res izvajati previdno, ker se ti zažre tudi v tkivo.
Zobno prho sem tudi uporabljal pa se mi ni obnesla. Kaj pa vem, mogoče so sodobne bolj sprejemljive.
Moram pa na tem mestu nekaj reči. Skrajno neodgovorno in zavržno je od tistih, ki svojih zob ne negujejo in potem iščejo z neočiščenimi zobmi pomoč zobozdravnika.


Saj se ti ne obrablja zob. Dlesen se ti lahko začne odmikat od zoba. In potem težave.

dope1337 ::

Osebno sem, po priporocilu zobozdravnika, zadovoljen z uporabo medzobne scetke od curaprox. Uporabljam samo tamanjse drzalo ter po potrebi dokupujem menljive scetke. Dobra stvar je tudi, da obstaja vec debelin scetk, tako da se lahko odlocis za tisto, ki najbolj odgovarja vasim medzobnim razmakom.

Nad nitkami nikoli nisem bil najbolj navdsen, saj sem si nonstop raniral dlesen, ker sem pac runkelj.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

dunda ::

Zelo podobno. Tudi meni je (že pred leti) zobozdravnik predlagal Curaproxove medzobne ščetke. In res so v redu (toplo priporočam tisto daljše držalo, saj sicer težko dosežeš nekatere čekane). Sicer ima tudi zobna nitka svoje dobre lastnosti, ampak med nekaterimi zobmi imam plombo tako, da ne steče nitka ravno lepo vmes in potem ven.
https://www.kacnje.eu

FireSnake ::

yayo je izjavil:

iz izkušnje odsvetujem uporabo zobne prhe. Ko sem bil mulc smo imeli eno doma in sem jo preenergično uporabljal, tudi z mlačno vodo. Rezultat je bil, da se mi je vnela dlesen. Umivanje zob s krtačko zjutraj, pred spanjem in po obrokih je čisto dovolj. Po obrokih pred uporabo krtačke in zobne paste zobe znitkaš, da se znebiš hrane, ki je ostala zagozdena med zobmi. Najhujši stranski učinek nitkanja je, da imam kožo na prvem členu obeh kazalcih malce bolj zatrdelo, ker se nitka rada zareže vanjo. Vsaj enkrat na leto kontrola pri zobarju, da pregleda in spuca zobni kamen.
Moj največji problem je, da zobno krtačko premočno pritiskam kar lahko obrabi zob in seveda samo krtačo v zelo kratkem času.


Zob se tebi ni obrabil zaradi čiščenja. Ampak zaradi prepogostega čiščenja kamna.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

LeQuack ::

To je pomoje tudi mit da čiščenje kamna znuca zobe.
Quack !

samovprasam ::

Meni se ful zatika za zobe. Zakaj? A to je normalno? Sploh npr. meso imam cele nitke med zobmi, pa tudi vse ostalo seveda. Z nitko precej umazanije poberem ven med vsakim ciscenjem.


Zacel sem nitkat redno po tem ko sem placeval zobozdravniku da mi je vse popravil - mislim da je bilo kaksnih 10 obiskov, morda tudi vec. Veckrat sel na slikanje, ipd.


Sedaj nitkam po vsakem obroku. Pri zobozdravniku nisem bil ze par let ker zaenkrat nimam nobenih tezav, tako da ubistvoma nevem v kaksnem stanju sem trenutno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11214874 (2350) Robocop1
»

Problemi z dlesnimi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
574967 (3279) estons
»

Nakup ustne prhe

Oddelek: Loža
219109 (4392) jocoj
»

Zobna ščetka za težave z dlesnimi

Oddelek: Loža
325535 (4678) zee
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21660963 (33363) Andro457

Več podobnih tem