» »

luv30ss_global_com se je pojavil v mreži ?

luv30ss_global_com se je pojavil v mreži ?

Netrunner ::

Hotel sem se preko mreže povezati na svoj drugi PC in sem opazil poleg obstoječih računalnikov še "luv39ss_global_com" v mreži, kar pa se mi ne sanja kaj bi lahko bilo. Imam telemach, kateri poleg mojega neta oddaja še "unifi" vemndar kdorkoli je povezan na tisto omrežje načeloma ne bi smel tega videti ali ... ?

A kdo ve kaj naj bi iblo luv39ss_global_com ? ... nekaj kar sem zasledil na netu bi znalo biti kakšna android naprava katere si pa ne lastim.

Edit: Ravnokar sem osvežil mrežo in je omenjen izginil in se je pojavil "w5n_global_com"

AC_DC ::

arp -a, kakšen mac ima ?

branc ::

Za ne verjet, meni se je tudi pojavilo. Win10.

ISP Amis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

crniangeo ::

Imata oba w10 p2p posodabljanje?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Netrunner ::

imam w10 .. kaj pa je p2p posodabljanje?

Aston_11 ::

Netrunner je izjavil:

imam w10 .. kaj pa je p2p posodabljanje?

Namest direkt s serverja od ms dobiš od drugih uporabnikov, ki to že imajo.

AC_DC ::

Netrunner ::

Aston_11 je izjavil:

Namest direkt s serverja od ms dobiš od drugih uporabnikov, ki to že imajo.

ah ja se mi je zdelo .. vendar ne razumam kako se je lahko nekdo pojavil v moji lokalni mreži ? .. in tisto ime nakazuje bolj na android kot pa windows

knesz ::

LG L70 telefon? Link

Netrunner ::

ja saj mi je kazalo ikonco da se gre za mobilno napravo, vendar mene zanima zakaj se je pojavila v mojem omrežju ??

Lonsarg ::

Se je pojavilo isto vprašanje že na slo techu kak mesec nazaj pa sem takrat mal raziskal.

Odgovor je da WiFi protokol vsakega tudi neavtentikiranega userja, ki se skuša povezat na ta WiFi(oziroma naredi poizvedbo o tem a gre za odprto omrežje ali ne, ne vem podrobnosti) da njegov MAC naslov in ID na mrežo. Ni pa to nič nevarnega, če že je privacy problem, ker torej ti kot lastnik WiFija lahko slediš unikatnim MAC naslovom naprav, ki iščejo oddprta omrežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

branc ::

Azgard, it makes sense. To ni edina naprava, ki se mi je pojavila na mreži. Imam hišo tik ob cesti, kjer gre na dan mimo par K ljudi.

Netrunner ::

aha .. hvala za pojasnilo. Malo me je zbegalo wtf je zdaj to. No saj načeloma četudi bi prišel v omrežje do sheranih map brez gesla načeloma naj ne bi prišel. Razen če ni kak hudi heker :) ... moram zaupati MS da je windows network dovolj varen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAC naslov in UniFi

Oddelek: Mobilne tehnologije
91788 (1443) SeMiNeSanja
»

Enaka wireless sticka na enem omrežju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
334830 (3863) solatko
»

CTB locker (cryptolocker) (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
7524552 (17029) AC_DC
»

Kronično vdiranje v router - problem. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7416762 (14256) Vanadium
»

Inovativen napad: Geolokacija, tudi brez vaše privolitve

Oddelek: Novice / Varnost
3414001 (12107) MrStein

Več podobnih tem