» »

MAC naslov in UniFi

MAC naslov in UniFi

sinalko ::

Lp. Problem imam, da se mi telefon v UniFi vedno prijavlja z drugačnim MAC naslovom. Pravila UniFija nalagajo, da se je možno prijaviti največ z petimi napravami. Se pravi, vedno ko se prijavim z istim telefonom, mi zabilježi drugo napravo (zaradi drugega MAC naslova), čeprav je naprava ista. Ko se šestič prijavljam mi že zmanjšajo hitrost prenosa podatkov zaradi preseženega števila naprav. Pomagam si tako, da preko storitve Moj Telemach redno brišem naprave. Je to normalno? A nima telefon stalni MAC naslov?. Hvala.

l0wc4 ::

Čudno, imaš rootan mobilnik? Če pogledaš kdo je vendor glede na MAC je to proizvajalec tvojega mobilnika ali kaj drugega?

sinalko ::

l0wc4 je izjavil:

Čudno, imaš rootan mobilnik? Če pogledaš kdo je vendor glede na MAC je to proizvajalec tvojega mobilnika ali kaj drugega?


Telefon je Xiaomi redmi Note 4 (Mediatek). Global Stable rom 8.2.1.0. Ni rootan. Spreminja se mi vrstica obkrožena rdeče na sliki. Ta podatek UniFi zabilježi. Če kaj pomaga prilagam screenshot.

Tarzan ::

Skrajno čudno, če ne že kar nemogoče. Ali je s telefonom vse v redu? Je mogoče da je nameščen kak čuden trojanec ali virus, ki bi v ozadju počel kaj sumljivega in bi rabil spreminjati MAC naslov? MAC naslov je vezan na napravo in dvomim, da bi se kar tako spreminjal, tudi pri kitajskem telefonu ne :).

FX6300B ::

kaj če je to MAC od routerja? :))
May the force be with you!

l0wc4 ::

Googlanje z iskalnim nizom:
"wifi mac address changes on every reboot android"
najde kar precej zadetkov, baje se to dogaja na kitajskih GSM-ih.

Dvomim pa, da ima to kaj povezave s tem:

http://www.csoonline.com/article/294504...

sinalko ::

Malo sem danes potestiral. wiFi in prenos podatkov vklapljam po potrebi.

1. Vedno, ko vklopim wifi se MAC vrednost spremeni v vrednost 00:08:22:xx:xx:xx (xx - naključne cifre in črke)
2. Vedno, ko ponovno zaženem telefon se MAC vrednost spremeni v 02:00:00:00:00:00
3. Če ne vklapljam wifi se MAC vrednost ne spreminja oz. če pustim wifi vklopljen ostane zadnja spremenjena vrednost in se tudi več ne spreminja

A lahko še kdo, ki ima Xiaomija, preveri če se to njemu tudi dogaja? Ker me res zanima? :-) Hvala.

SeMiNeSanja ::

To ima danes baje vse več telefonov. Če se ne motim, je Apple začel s tem 'feature-jem'.
Teoretično naj bi to služilo varnosti, definitivno pa je lahko tudi nadloga (sploh če imaš na mreži stvari pošlihtane z DHCP rezervacijami) ali pa v primeru tega UniFi omrežja.

Pokliči na Telesmeh, pa jim zateži, da to nekako ne gre, če ti lahko izklopijo to beleženje, ali pa če imajo kakšen boljši predlog. Če se že gredo take omejitve, naj imajo tudi rešitve - pa ne da je rešitev, da na tvojem telefonu 'fiksiraš' MAC naslov - oni naj izklopijo svoje beleženje!

Spreminjanje MAC naslova je drugače predvsem feature, ki ti pomaga pri tvoji zasebnosti. Vse več naprednih WiFi-jev beleži MAC naslove, ki jih 'vidi'. Tako greš lahko v trgovski center in boš avtomatično 'zabeležen' - tudi če se sploh nisi povezal na njihovo storitev. Če se ti MAC naslov ne spreminja, bodo lahko preko analitike ugotovili, da si reden gost centra, nenazadnje ti lahko še sledijo, kje si se točno sprehajal pri vsakem obisku, razdelajo vzorce tvojega zanimanja in če se še dokopljejo do tvoje identitete (enkra se s scojim social media accountom povežeš na njihov WiFi, ki ga radodarno ponujajo?), točno vedo, s kakšnimi reklamami te morajo 'obdelovati'.
Če se ti MAC spreminja, jim precej zagreniš to sledenje in te lahko 'sledijo' samo v primeru, da se prijaviš na njihovo omrežje.

Torej - zakaj bi tak lep, koristen feature izklapljal (predvidevam, da ga je možno izklopiti), če pa je nadvse koristen za tvojo zasebnost? Naj se Telesmeh znajde!

Mavrik ::

Em, normalno delujoči telefoni spreminjajo MAC samo ko skenirajo za beacone. Ko se povežeš na wifi si zgenerirani MAC zapomnijo in se za tisti wifi več ne spremeni.

To kar on ima problem je skoraj gotovo hrošč v driverjih enih kitajskih firmwarov.
The truth is rarely pure and never simple.

SeMiNeSanja ::

Mavrik je izjavil:

Em, normalno delujoči telefoni spreminjajo MAC samo ko skenirajo za beacone. Ko se povežeš na wifi si zgenerirani MAC zapomnijo in se za tisti wifi več ne spremeni.

To kar on ima problem je skoraj gotovo hrošč v driverjih enih kitajskih firmwarov.

Tudi možno... mimam ajfona, da bi lahko preveril..... Moj Samsung je priden pa mi ne štrika z različnimi MACi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je dostop do UniFi in D3GO brezplačen?

Oddelek: Mobilne tehnologije
143244 (2518) Netrunner
»

Wifi omrezje

Oddelek: Omrežja in internet
474862 (4136) kunigunda
»

Kako najde lokacijo samo iz WiFi?

Oddelek: Omrežja in internet
252140 (1660) gslo
»

Je naš MAC viden

Oddelek: Pomoč in nasveti
191557 (1139) darkolord
»

MAC - IP

Oddelek: Omrežja in internet
294851 (4566) korenje_ver2

Več podobnih tem