» »

Gtx970 DP omejen na 640x480

Gtx970 DP omejen na 640x480

Zhiga ::

Pozdravljeni!

Danes se mi je pojavil en zanimiv problem. Moj računalnik vsebuje nvidio gtx970, ekran dell u2414h, povezan z miniDP, sistem, win10 pro, inštaliran cca teden dni nazaj. Do danes je ta kombinacija delovala super, danes pa se je iznenada ekran omejil na resolucijo 640x480 in je pri bogu ne moreš spremeniti. SLika je vidna, le ločljivosti nikakor ne moreš spremeniti iz manjše. Opazno je tudi manjše migotanje zaslona. Hec je v tem, da če ekran namesto miniDP povežem preko HDMI-ja, potem ponovno vse deluje normalno (fullHD). Sem poskusil reinštalirati gonilnike (clean install), pa ni pomagalo.

Ali je problem v grafični (crknil vhod DP), v ekranu (crknil miniDP) ali je to software-ska težava?

LP in hvala za pomoč/ideje!

Sami ::

Ali je problem v grafični (crknil vhod DP), v ekranu (crknil miniDP) ali je to software-ska težava?


Kristalna krogla je na dopustu :D Če imaš možnost seveda testiraj z drugo grafično ali monitorjem.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

m0LN4r ::

Kje spreminjaš ločljivost ? V windowsih al control panelu?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

freesty ::

Odklopi ekran in nazaj priklopi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zhiga ::

Hvala za odgovore. Ločljivost sem gledal v nadzorni plošči in kot kaže računalnik ekrana sploh ni prepoznal preko DPja. Malo sem pobrskal po nastavitvah monitorja in ugotovil, da se je avtomatično izklopila možnost povezave preko DPja, kar je sploh čudno, glede na to, da je bil skos priklopljen samo tako :S KO sem nastavil na enable, je bil ekran delno prepoznan in mi omogočil dvig resolucije na 1280x720. Očitno gre za neko čudno software-sko motnjo, zato sem v meniju ekrana resetiral nastavitve (ki so bile mimogrede itak tovarniške). Nato sem moral ponovno vklopiti možnost povezave z DPjem in sedaj vse dela ok (zaenkrat).

Skratka, ne vem, kaj je narobe, ampak je zadeva očitno programske narave in po vsej verjetnosti zadaj štrajkajo windowsi s svojim samovoljnim upravljanjem stvari. Važno, da sedaj dela :)

Hvala za pomoč in lepo praznujte!

Seljak ::

Imaš zadnjo verzijo grafičnih gonilnikov?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PC - pomoč pri sestavi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17515983 (9961) Jerry000
»

Macbook Pro 2010 in monitor DELL U3417W

Oddelek: Strojna oprema
61033 (918) opeter
»

34" ultra-wide (3440x1440) na ThinkPad T440p - bo delovalo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91559 (1304) pirx
»

Ni slike na monitorju preko MiniDisplay porta.

Oddelek: Pomoč in nasveti
171853 (1473) crniangeo
»

3 zaslon ter display port adapter

Oddelek: Kaj kupiti
234197 (3285) Kforge

Več podobnih tem