» »

Paypal - vdor v račun - pomoč!!

Paypal - vdor v račun - pomoč!!

SiJ ::

Zdravo!

Očitno sem bil danes žrtev napada. Nekdo mi je vdrl v Paypal račun (čeprav sem imel geslo več ko 10 znakov, male in velike črke ter številke), vnesel je svojo kreditno kartico in nakazal ves denar iz mojega paypal računa na njegovo kreditno. Transakcija bo izvedena v dveh dneh. Ne morem je prekiniti... Ali ima kdo kaj izkušenj c tem, kaj naj storim?

Lp
Simon

Siddh ::

Kontaktiraj paypal čimprej seveda.


yayo ::

če imaš dostop do accounta menjaj geslo in e-mail naslov
Paypal kontakt
https://www.paypal.com/selfhelp/home

Drugače pa razmisli kako si bil hackan, če imaš trojanca na domačem pcju ti novo geslo ne bo dosti pomagalo.

SiJ ::

sem jim poslal mail. naj jih še pokličem?

Seveda delajo od ponedeljka do petka na telefonski 00353.....

Lp

Invictus ::

Kreditne kartice imajo lastnika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Bleeh ()

Shybby ::

meni so isto vdrli, si je v nigerijo narocil xbox power adapter, sem takoj blokiral kartico, pisal na pay pal, so mi takoj odpisali in v roku dveh tednov sem imel denar nazaj. cimprej jim piši na support..

SloBiscuit ::

pejt prek mobija na WiFi pa tako zamenjaj geslo ane... pa še geslo za mail spremen ko si že pri tem
neznanec555

ziga1990 ::

SiJ je izjavil:

Zdravo!

Očitno sem bil danes žrtev napada. Nekdo mi je vdrl v Paypal račun (čeprav sem imel geslo več ko 10 znakov, male in velike črke ter številke), vnesel je svojo kreditno kartico in nakazal ves denar iz mojega paypal računa na njegovo kreditno. Transakcija bo izvedena v dveh dneh. Ne morem je prekiniti... Ali ima kdo kaj izkušenj c tem, kaj naj storim?

Lp
Simon


približno koliko so ti pa ukradli?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Furbo ::

Takoj obvesti paypal, kaj pa drugega?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ziga Dolhar ::

SiJ je izjavil:

Zdravo!

Očitno sem bil danes žrtev napada. Nekdo mi je vdrl v Paypal račun (čeprav sem imel geslo več ko 10 znakov, male in velike črke ter številke), vnesel je svojo kreditno kartico in nakazal ves denar iz mojega paypal računa na njegovo kreditno. Transakcija bo izvedena v dveh dneh. Ne morem je prekiniti... Ali ima kdo kaj izkušenj c tem, kaj naj storim?

Lp
Simon


Kako pa veš, da je do tega prišlo?

A si slučajno dobil kakšen mejl, v katerem piše, da bodo v dveh dneh prenesli keš, z linkom na paypal? :)
https://dolhar.si/

c3p0 ::

Da ni samo dobil nekega phishing maila...

SiJ ::

Zdravo!

Niso veliko 50 evrov. Ni bil phishing mail. Na mail sem dobil tri sporočila. Prvo, da sem dodal kartico, drugo, naj jo potrdim in tretje, da sem uspešno vpisal naj mi nakažejo na kartico. Do sedaj nisem imel nobene kartice na paypal računu. Po preverjanju je bila vpisana, ne moreš pa je izbrisati, ker je nanjo vezano nakazilo. Tako vem, da se je nekdo igral.
LP

Siddh ::

In nisi že pri prvem ali vsaj drugem ukrepal s spremembo gesel?


SloBiscuit ::

Najbrž so bila sporočila poslana en za drugim?
neznanec555

AC_DC ::

Linkov iz emaila se nikoli ne klika.

vorantz ::

SiJ je izjavil:

Zdravo!

Niso veliko 50 evrov. Ni bil phishing mail. Na mail sem dobil tri sporoÄila. Prvo, da sem dodal kartico, drugo, naj jo potrdim in tretje, da sem uspeĹĄno vpisal naj mi nakaĹžejo na kartico. Do sedaj nisem imel nobene kartice na paypal raÄunu. Po preverjanju je bila vpisana, ne moreĹĄ pa je izbrisati, ker je nanjo vezano nakazilo. Tako vem, da se je nekdo igral.
LP


Si zihr da niso bla lih to phishing sporocila?

SloBiscuit ::

A vi sploh berete??? Jasno je povedal:

vnesel je svojo kreditno kartico in nakazal ves denar iz mojega paypal računa na njegovo kreditno. Transakcija bo izvedena v dveh dneh. Ne morem je prekiniti...


A vam to ne pomen da se je vpisal v PayPal račun in videl, da je bil dodan račun???
neznanec555

Okapi ::

Mogoče se mu je pa samo zdelo, da se je vpisal v PayPal, v resnici je bil pa pri hekerjih, ki so čakali, da vpiše svoje geslo.

O.

SloBiscuit ::

Jah glede na to da uporablja paypal, ko vpišeš "pay" v url ti samodejno butne ven cel url naslov in stisneš enter , potlej ni šanse da si na phising strani. razen če je kliknu v mailu na link. Če si to naredu poglej URL + probaj se vpisat z napačnim geslom, če te spusti notr pol veš da je nekaj narobe. Drugače pa itak google blokira take strani. no vsaj do zdaj je.
neznanec555

radmannsdorf ::

očitno so ti vdrli tudi v mail, če praviš da si dobil mail da potrdiš novo kartico. verjetno je nisi ti?

Phantomeye ::

SloBiscuit je izjavil:

Jah glede na to da uporablja paypal, ko vpišeš "pay" v url ti samodejno butne ven cel url naslov in stisneš enter , potlej ni šanse da si na phising strani. razen če je kliknu v mailu na link. Če si to naredu poglej URL + probaj se vpisat z napačnim geslom, če te spusti notr pol veš da je nekaj narobe. Drugače pa itak google blokira take strani. no vsaj do zdaj je.



Kam točno naj bi te phishing stran spustila?

A ni poanta phishing strani, da ti, ne glede na vpisano geslo, javi napako, nato pa preusmeri na legit stran, da ne posumiš?

SloBiscuit ::

Phantomeye je izjavil:

SloBiscuit je izjavil:

Jah glede na to da uporablja paypal, ko vpišeš "pay" v url ti samodejno butne ven cel url naslov in stisneš enter , potlej ni šanse da si na phising strani. razen če je kliknu v mailu na link. Če si to naredu poglej URL + probaj se vpisat z napačnim geslom, če te spusti notr pol veš da je nekaj narobe. Drugače pa itak google blokira take strani. no vsaj do zdaj je.



Kam točno naj bi te phishing stran spustila?

A ni poanta phishing strani, da ti, ne glede na vpisano geslo, javi napako, nato pa preusmeri na legit stran, da ne posumiš?


je, sam sem se spomnu enkrat ko se je to frendu zgodil ampak je stran še vedno delovala, pač preosmerla je na stran kjer si vpisan in pol če si šu gledat nastavitve (pač številka kartice, billing adress, pa tel. št.) je use mankal ker so "kao" posodobil neko stvar in so mogl brisat podatke. tko da v primeru da je uporabnik pozabu geslo so mel nepridipravi še vedno šanso dobit ostale podatke
neznanec555

Phantomeye ::

SloBiscuit je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

SloBiscuit je izjavil:

Jah glede na to da uporablja paypal, ko vpišeš "pay" v url ti samodejno butne ven cel url naslov in stisneš enter , potlej ni šanse da si na phising strani. razen če je kliknu v mailu na link. Če si to naredu poglej URL + probaj se vpisat z napačnim geslom, če te spusti notr pol veš da je nekaj narobe. Drugače pa itak google blokira take strani. no vsaj do zdaj je.



Kam točno naj bi te phishing stran spustila?

A ni poanta phishing strani, da ti, ne glede na vpisano geslo, javi napako, nato pa preusmeri na legit stran, da ne posumiš?


je, sam sem se spomnu enkrat ko se je to frendu zgodil ampak je stran še vedno delovala, pač preosmerla je na stran kjer si vpisan in pol če si šu gledat nastavitve (pač številka kartice, billing adress, pa tel. št.) je use mankal ker so "kao" posodobil neko stvar in so mogl brisat podatke. tko da v primeru da je uporabnik pozabu geslo so mel nepridipravi še vedno šanso dobit ostale podatke


okej, nekaj novega zame

SloBiscuit ::

Ja men se zdi logično da bi te naprej spustil, ker če bi hotu nakup opravt bi ti lohka vn butnl kao "vpiši kartico in pin" al pa "zaradi posodobitve sistema morate ponovno vnesti vaše osebne podatke".
neznanec555

SiJ ::

Zdravo!

Transakcija je še vedno "pending". Sem jim napisal mail, ni odgovora, prazniki pač. Sem jih klical, telefonska je iz Irske, sporočajo, da šele v ponedeljek zjutraj.
Maili o dodani kartici so prišli en za drugim. Žal sem to opazil nekaj ur za tem. Kartico potrdiš tako, da se odjaviš iz paypala in ponovno prijaviš, takrat je vpraša pa potrditev. Ker je očitno imel moje geslo (nisem še imel zaščite, da preko SMS dobiš šest mestni ključ), se je lahko prijavil in potrdil. V mailih ni nobenih linkov... Po moje ni bila phishing stran, ker sem imel notri pravo količino denarja, v history pa vse moje transakcije.

Lp

Okapi ::

Če je vnesel svojo kreditno, lahko z njo kaj kupiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Apple ::

Okapi je izjavil:

Če je vnesel svojo kreditno, lahko z njo kaj kupiš.


Prav imaš... :D

Čak, potem si lahko nakažeš nazaj svoj denar iz njegove kreditne kartice... Vmes si vzameš še nekaj na trajnik. :D
LP, Apple

Invictus ::

Če je njegova kartica še notri, bi sam najprej spremenil geslo, vključil dvonivojsko preverjanje gesla, in nabavil vse kar njegova kartica omogoča.

Naj mu bo to dobra šola.

Čeprav se mi zdi da je to troll tema, ali pa je OP čisto brez domišljije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SiJ ::

Na kartico ne moreš nič nabaviti, ker potrebuješ celotno številko. V računu pa so vidne le zadnje štiri. Sem poizkusil nekaj nabaviti, da sem videl kako je.

mihec87 ::

SiJ je izjavil:

Na kartico ne moreš nič nabaviti, ker potrebuješ celotno številko. V računu pa so vidne le zadnje štiri. Sem poizkusil nekaj nabaviti, da sem videl kako je.

Z samo kartico res ne. V tem primeru pa je kartica vnešena v PP,

dominuspro ::

Če misliš uporabljat ukradeno kartico, ti pa res ni pomoči... Si prav zaslužiš kake posledice.

Furbo ::

Ja, v slovenistanu smo vedno bolj zaskrbljeni za dobrobit tatu, kot pa oškodovanca.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Lonsarg ::

SiJ je izjavil:

Na kartico ne moreš nič nabaviti, ker potrebuješ celotno številko. V računu pa so vidne le zadnje štiri. Sem poizkusil nekaj nabaviti, da sem videl kako je.

Če je kartica v paypalu to pomeni da paypal seveda ima celotno številko, je pa res da je ti ne vidiš, lahko pa nabavljaš z njo, v kolikor ima kaj limita.

Glede na to, da je dva dni že poteklo si torej zdaj brez 50EUR? V tem primeru so na kartici in lahko morda ti iz te kartice teh 50EUR preprosto ponucaš, potem pa probaj še kaj več če je limit;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

krho ::

Danes se je to zgodilo tudi meni.

Sam PP računa nisem odprl že kar nekaj časa, tako, da za phising ni šlo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Aston_11 ::

krho je izjavil:

Danes se je to zgodilo tudi meni.

Sam PP računa nisem odprl že kar nekaj časa, tako, da za phising ni šlo.
Si dobil mejl o transakciji ali si opazil po naključju?

krho ::

Dobil 3 emaile.
* dodana kreditna + 2x withdrawal

Paypal je na "srečo" dal transakcije v review, tako, da so pending.

Je pa PP tako glup, da ne omogoča Googlovega 2F, oz. 2F s pošiljanjem SMSjev na telefon v Evropi
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Okapi ::

Sploh ne razumem tega. Zakaj bi nekdo vdrl v račun in ne bi takoj spremenil gesla? Poleg tega, a se da kaj kupit s to dodano kartico?

Lonsarg ::

krho je izjavil:


Je pa PP tako glup, da ne omogoča Googlovega 2F, oz. 2F s pošiljanjem SMSjev na telefon v Evropi

Je bil tako glup dolgo časa, zdaj pa je omogočil tudi pri nas SMS + 2factor avtorizacijo.

Nažalost pa je še vedno dovolj glup da ne podpira "standardne"(torej enako kot Google, Microsoft in 99% vseh podjetij) 2F avtentikacije, pač pa ima neko svojo in rabiš neko Symantec aplikacijo(iOS, Android in WP), problem te avtentikacije je, da za razliko od standardne ne moreš narediti backupa za generatorja gesla in je v bistvu nevaren za uporabo brez kombinacije z SMSom, ker drugače lahko izgubiš svoj račun če ti gre telefon. Ampak dobro za prvo silo je. Vmesnik in navodila za to uporabljat so tudi jako amaterska in tudi celo bugasta(plačevanje preko steama ne dela, če imaš obe avtentikaciji hkrati vklopljene, torej SMS+authenticator), kljub vseh zdrahi se mi osebno zdi vredno zaščitit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Jazzie ::

Živjo,

pravkar sem opazila, da so mi pred 10 dnevi vdrli v Paypal. Po brskanju na spletu sem na sosednjem forumu ugotovila, da gre za množični vdor. Prejemnik nakazila je WARGAMINGGR-2211.

A ima kdo kakšen email kontakt Paypala? Preko spletne strani jih ne morem kontaktirati, ker moj račun ne obstaja več. Predvsem pa, a ima kdo kakšne izkušnje s povračilom denarja?

KTr1sk ::

Jazzie je izjavil:

Živjo,

pravkar sem opazila, da so mi pred 10 dnevi vdrli v Paypal. Po brskanju na spletu sem na sosednjem forumu ugotovila, da gre za množični vdor. Prejemnik nakazila je WARGAMINGGR-2211.

A ima kdo kakšen email kontakt Paypala? Preko spletne strani jih ne morem kontaktirati, ker moj račun ne obstaja več. Predvsem pa, a ima kdo kakšne izkušnje s povračilom denarja?

enak problem sem imel jaz in še drugi, poglej
https://slo-tech.com/forum/t392735/99
ne moreš pisat preko emaila, sem pisal naservice@paypal.com
in sem dobil takšen odgovor

"Thank you for contacting PayPal Customer Service.
In an effort to assist you as quickly and efficiently as possible,
please direct all customer service inquires through our website. Once
you log in to your account, you can click on "Contact" at the bottom of
any PayPal web page. This will give you further information on how to
Call Us if you would prefer to contact us by phone or to send us an
email. You can also choose "Resolution Center" which will take you to
PayPal's central hub for buyer and seller resolution and limitation
information.
We want to help you but we are not able to respond to emails sent
directly to this address. We value your business and want to provide you
with the best customer care.
Thanks,
PayPal
Copyright © 1999-2016 PayPal. All rights reserved."
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Jazzie ::

Hej, hvala za odgovor. Kartico sem pravkar blokirala (vsaj to se da urediti tudi ob nedeljah), čeprav so mi vdrli v Paypal, ne v samo kartico. Baje je treba zahtevati denar nazaj v poslovalnici, ne vem pa, kako uspešno je to. Paypala se očitno res ne da kontaktirati preko maila, če ne moreš vstopiti v račun ... obup.

Lonsarg ::

Paypal nima kaj dosti varovalk. Na srečo pa so kreditne kartice zelo zavarovane(pravno ne pa tehnično) in lahko v primeru prevare tudi mesec in več kasneje zahtevaš denar nazaj od banke direkt in v 99% dobiš nazaj, ker je dokazno breme da si transakcijo res storil na tistemu, ki je tvoj denar dobil in ne na tebi.(razen če se uporabi 3D secure, torej dvojna avtentikacija, v takem primeru je dokazno breme in morda celo odgovornost za malomarnost na tebi, toliko podrobnosti ne vem).

Še vedno pa kljub temu da je dokazno breme na paypalu lahko paypal kaj zmuti pa te zaj... in preprostega razloga da večino disputov pri njih obdelujejo algoritmi in sploh ne moreš do človeka priti. Kar žalostno pri firmi, ki ima take ogromne provizije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Ales ::

@Jazzie, PayPal podporo pokliči na telefon, so čisto profesionalni in ti bodo pomagali, kolikor ti lahko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785738428 (21459) plusdzabaka1
»

Žrtev PayPal vdora

Oddelek: Loža
417175 (1431) HappyPills
»

Ebay-Paypal-Top up (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614508 (8638) dales
»

paypal pomoč... :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14417564 (8768) amacar
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120304 (17381) Kwizlord

Več podobnih tem