» »

ip naslov

ip naslov

mitta ::

Zdravo!
Imam mali problem kupila sem LG Magna vse in lepo in prav,vendar pa se je wi-fi spomnil da mi v službi me bo delal,dela vsepvsod drugje in drugim tudi dela samo meni najprej preverja ip povezavo (geslo sprejme)
in potem napiše naj ne zaupam slabi povezavi ,
Ima mogoče kdo kakšno idejo kaj naj naredim ali odklikam da bi to delovalo ? Hvala :( mitta

SeMiNeSanja ::

'naj ne zaupaš slabi povezavi'?

In kaj se zgodi, če ignoriraš dobronamerni nasvet telefona?

Drugače pa dvomim, da piše dobesedno 'slaba povezava', temveč nekaj drugega. Kaj drugega piše, pa je bistveno pri tej stvari.

Lahko da imate v službi postavljen zanikrn 'open' accesspoint brez vsake enkripcije, na katerega se lahko prijavi vsakdo. Seveda te lahko tam tudi vohlja vsakdo. Posledično je telefon bolj pameten kot ti in ti odsvetuje, da bi se povezal.

Druga možnost pa je, da imate v službi zadeve preveč resno zastavljene in bi si moral namestiti certifikat podjetja na svoj mobitel, da bi stvari normalno delovale brez opozoril.

Mislim, da bo najbolje, da kontaktiraš vašega IT-jevca v podjetju in mu razložiš svojo težavo. On bi ti moral znati točno povedati v čem je problem. Mi tukaj lahko zgolj ugibamo.

mitta ::

V bistvu je v službi odprt wi-fi na katerega se lahko prijavi vsak ki ima geslo (restavracija). Kar pa se tiče it-jevcev v podjetju pa pri nas to pomeni če se ne moreš povezati na wi-fi si pač brez (ker pri nas ti pač ne obstajajo,večino ljudi še za comp ni slišal tko da )
Kar pa se tiče ignoracije dobronamernega nasveta telefona pa mi te opcije niti ne ponudi,tako da niti ne vem kako naj obidem ta k***evi protokol
Tko mal sem že jezna ;(( mitta

Iatromantis ::

Če ima geslo potem ni čisto odprt wifi. Mogoče je tvoja težava povezana z nastavitvijo v Androidu, da se izogiba povezavam s slabo povezljivostjo, tj. slabim signalom, kjer ne gre za zaupanje, pač pa za to, da na takšnih povezavah telefon porabi več energije in posledično baterija drži manj časa.

To nastavitev lahko preveriš v glavnih nastavitvah - wifi - napredno - izogibanje slabim povezavam.

Lonsarg ::

Jaz mislim da bomo zadevo rešili v trenutko, ko bomo izvedeli kaj točno napiše, kaj točno se pokaže pod seznamom WiFijo in kaj točno se pokaže ko ga izbereš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mitta ::

napiše mi: preverjam ip povezavo .... shranjujem ... preverjam ip povezavo ... ne zaupaj ?? internetni povezavi
klicala sem na tech podporo lg pravijo da je to problem ponudnika storitev v tem primeru T2 (doma imam siol dela brez problema tudi drugje )
resetirala sem ruter v službi -nobenega učinka,klicala na t2 niso našli nobenih zapor oziroma ovir z njihove strani se pravi da ima tel eno prek*** zaporo ki bi jo mogla zaobit a jo jaz ne najdem
fu** pa še ta LG >:D Mitta

Gapi ::

Dej naredi uslugo pa nastavi na angleški jezik pa dej kaj napiše v angleščini. Pač mogoče kak čuden prevod te tvoje napake da ga mi ne razumemo. Če bo pisalo avoid poor internet connection, pomeni da je slab signal. Sumim malo v to smer da je napaka.
No person is rich enough,to buy back his past.

b3D_950 ::

Kaj pa, če izbrišeš to wifi povezavoo; izbereš na seznamu wifi omrežij to omrežje in izbereš "Pozabi") in se probaš še enkrat povezat?

Ali pa: Settings --> Wifi--> Advanced--> uncheck "Avoid Poor Connections"
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

mitta ::

no zdaj imam točno kaj mi napiše, sem bila spet v službi, : izogibajte se slabim internetnim povezavam oziroma ko dam tel v ang : avoided poor internet connection (orepisano je dobesedno ) Mitta

SeMiNeSanja ::

Kar so ti svetovali, da izklopiš opcijo izogibanja slabim povezavam, pa še vedno nisi preverila?!? ;(:'(

zbrisan ::

Tega ni na vseh ROM-ih "Ali pa: Settings --> Wifi--> Advanced--> uncheck "Avoid Poor Connections" "
Probaj tam forget network / pozabi omrezje

mitta ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Kar so ti svetovali, da izklopiš opcijo izogibanja slabim povezavam, pa še vedno nisi preverila?!? ;(:'(


bi jo izklopila če bi imela možnost,ker verjemi da noben ni tok jezen kot jaz tako da če misliš pizdit mi tudi ni treba pomagat in pa tudi pozabi omrežje sem že 1000 naredila ker je bilo to prva stvar ki sem jo poizkusla.

Lonsarg ::

Malo me to spominja na eno Sony Xperio, ki se je preko Google nato izkazalo da ima bugast WiFi driver, ki ne prabavi določenih konfiguracij.

Namreč če so vsaj 2 črtici Android ne bo vrgel napak zaradi slabega signala.

SeMiNeSanja ::

Lonsarg je izjavil:

Malo me to spominja na eno Sony Xperio, ki se je preko Google nato izkazalo da ima bugast WiFi driver, ki ne prabavi določenih konfiguracij.

Namreč če so vsaj 2 črtici Android ne bo vrgel napak zaradi slabega signala.

Tudi meni tako nekako deluje, kot da je nekaj buggy pri celi zadevi...

mitta je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Kar so ti svetovali, da izklopiš opcijo izogibanja slabim povezavam, pa še vedno nisi preverila?!? ;(:'(


bi jo izklopila če bi imela možnost,ker verjemi da noben ni tok jezen kot jaz tako da če misliš pizdit mi tudi ni treba pomagat in pa tudi pozabi omrežje sem že 1000 naredila ker je bilo to prva stvar ki sem jo poizkusla.

Ne se zdaj še name jezit! Saj veš, da od jeze raste....vse drugo, kot tisto, kar bi ti hotela.

Preveri katero verzijo Androida/firmware-a imaš in pokliči na servis, če imajo mogoče kakšen patch ali novejši firmware, pa če ti ga lahko naložijo.

Mogoče tudi da bi factory reset kaj pomagal (zadnje, kar ti preostane za sprobat)

Zgodovina sprememb…

mitta ::

se opravičujem če se jezim vse povprek :|

Iatromantis ::

Očitno imajo LG-ji drugačen napredni meni za wifi, to je edina slika ki sem jo našel:
 LG G2

LG G2



Če imaš enak meni poskusi vse to izklopiti. Internet svetuje še:
There are many different names for that option on different versions of Android. So try looking for something along the lines of:

Avoid Poor Connections
Auto Network Switch
Smart Network Switch

Once you find that option please try turning it OFF.

mitta ::

hvala lepa vsem za pomoč , nekaj dela nekaj ne ,vsi ste super sam Lg mal manj :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi antena za zunanjo uporabo - avtodom

Oddelek: Omrežja in internet
71398 (1260) shadeT
»

Težave z Amisovim modemom

Oddelek: Pomoč in nasveti
245020 (4602) 111111111111
»

Problemi z vzpostavljanjem Wi-Fi povezave na Windows 8 laptopu

Oddelek: Omrežja in internet
215470 (4206) znj_
»

Router namesto siolovega

Oddelek: Kaj kupiti
111243 (990) dogo
»

Skype - čas je relativen?

Oddelek: Pomoč in nasveti
122168 (1552) draciel

Več podobnih tem