» »

Nakup uteži

Nakup uteži

«
1
2

RatedR ::

Pozdrav, zanima me če pozna kdo kako online trgovino ali pa samo trgovino, kjer lahko kupim kolikor-tok poceni uteži.

Bil sem v hervisu pa imaš eno enoročno utež 5kg za 20€ kar se mi zdi preveč za sam en kos kovine...

Če kdo ve, je kupil kake poceni uteži naj prosim posreduje info.

primozzzz ::

Kaj pa kakšen sportdirect? Sem pred 3-mi leti kupil tam.. Čeprav sovražim sportdirect..
npr:
http://sl.sportsdirect.com/lonsdale-18k...

še mal cenejš:
http://sl.sportsdirect.com/lonsdale-15k...
NI PODPISA

Zgodovina sprememb…

RatedR ::

Hvala za tole, zanima me samo kako je z dostavo, namreč za dostavo v 5 dneh zahtevajo 20 evrov...visoka cena pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

šernk ::

imaš trgovine po celi SLO od njih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

anketar ::

ročke za 5kg je nesmiselno kupovat, vzem plastenko pa jo nafili s peskom, kamni itd. ali vrečko tipa sports direct una velka pa jo nafili s knjgami itd, če rabš večjo kilažo. 20€ za set 5kg uteži je brezveze

mihec87 ::

Rabljene?

RatedR ::

@anketar
Ne rabim za obteževat, temveč za fitnes. 5kg sem dal primer, ker je že takšna majhna kilaža tolk draga.

@mihec87
Ja tudi, bolha ne ponuja veliko, če pa imaš kaj pa poslikaj.

šernk ::

jst sem jih lani v hoferju kupil 10kg za 20eur se mi zdi. bi jih morali imet letos sedaj v tem času, ker sem čakal za novo podlogo pa nekako nisem zasledil akcije, tako da morda še bo po novem letu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dmok ::

Solidne cene ima sportniksi.com. Sprejemljiva kvaliteta, toleranca okoli 5%.

d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dmok ()

Unknown_001 ::

Cementne si naredi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

fosil ::

Pri teh utežeh, sploh pri sportsdirekt pazi na dve stvari.
Prva stvar je sam ročaj, nekatere njihove poceni variante imajo pretanek ročaj, zato ročke ne moreš dobro zagrabit.
Meni osebno so s tega vidika najboljše uteži od intersporta. Kovinski ročaj z gumo, res dober oprijem in ne dobiš žuljev.
Pa tudi pri utežeh pazi, jaz bi se izogibal tistih plastičnih napolnjenih s peskom, ker so prevelike in je zato nekatere vaje problem delati.
Vzemi kovinske uteži.
Tako je!

jusv ::

fosil je izjavil:

Pri teh utežeh, sploh pri sportsdirekt pazi na dve stvari.
Prva stvar je sam ročaj, nekatere njihove poceni variante imajo pretanek ročaj, zato ročke ne moreš dobro zagrabit.
Meni osebno so s tega vidika najboljše uteži od intersporta. Kovinski ročaj z gumo, res dober oprijem in ne dobiš žuljev.
Pa tudi pri utežeh pazi, jaz bi se izogibal tistih plastičnih napolnjenih s peskom, ker so prevelike in je zato nekatere vaje problem delati.
Vzemi kovinske uteži.


To pa ti dam oboje prav.
Sicer malo offtopic pa vendarle: zadnje čase opažam, da ne klasičnih uteži več ne uporabljam, vedno bolj rabim doma narejene obtežene žoge oz. medicinke po domače. Bolj praktično in bolj koristno.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

LeQuack ::

Ugotovil sem, da so Slovenci pokupili vse možne uteži in komplete ročk, tako da se ni več ne dobi. Kje bi dobil kovinske ročke npr. 15/20kg, take da lahko tiste plate menjaš? Nekaj takega:
https://www.decathlon.si/komplet-rock-2...

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Steinkauz ::

Niso samo slovenci. Je kr po celem svetu pomankanje.
Poglej malo po https://geizhals.at/?cat=sphanteln
Samo povečini te iz tujine poštnina ubije.

IL_DIAVOLO ::

Vse kar ima navoj, nima kaj iskat pri telovadbi, ker ti hitro preseda sraufanje. Rocke si kupi s fiksno tezo, palice, kamor grejo diski gor pa imajo itak urejeno bolj simpl, na varnostno sponko.

c3p0 ::

Če že, olimpijske palice in gumirane uteži in komplet ročk do 40kg, najboljše od Technogyma. Edini downside je, da boš lažji za kar nekaj k€.

Comandante ::

LeQuack je izjavil:

Ugotovil sem, da so Slovenci pokupili vse možne uteži in komplete ročk, tako da se ni več ne dobi. Kje bi dobil kovinske ročke npr. 15/20kg, take da lahko tiste plate menjaš? Nekaj takega:
https://www.decathlon.si/komplet-rock-2...


Malo si jih zamudil, jaz sem se dober mesec nazaj dokupil par teh:



Solidna roba za dobro ceno, plus kar je najpomembneje, fi palice 28mm je kompatibilen z vecjimi utezmi (imajo 5, 10 in mislim da 20kg). Jaz sem celoten domaci fitnes opremil s temi utezmi, in sem zelo zadovoljen.

Trenutno je marsikaj razprodano, sam cakam palico za vaje za tricepse...

Steinkauz ::

Če ti ni 250eur preveč za quick change za dve ročki:
https://www.aliexpress.com/item/1005001...
Iz EU torej nč carine.

LeQuack ::

Steinkauz je izjavil:

Če ti ni 250eur preveč za quick change za dve ročki:
https://www.aliexpress.com/item/1005001...
Iz EU torej nč carine.


Vsekakor predrago za moj žep.

Kaj pa razlika med kovinskimi in pa cementnim utežmi? Videl sem da nekje ponujajo te cementne/plastične uteži za nižjo ceno, ampak mogoče se ne splača če potem skoz pesek ven pada npr.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vse kar ima navoj, nima kaj iskat pri telovadbi, ker ti hitro preseda sraufanje. Rocke si kupi s fiksno tezo, palice, kamor grejo diski gor pa imajo itak urejeno bolj simpl, na varnostno sponko.


Saj to ni mišljeno da bi pred vsako vajo spreminjal, ampak recimo enkrat pred začetkom vaj ali pa mogoče še vmes 1x. Vsekakor pa nimam placa da bi imel cel set fiksnih ročk.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

IL_DIAVOLO ::

Ne rabiš cel set. Z dvema 10 kg rocicama lahko naredis ogromno. Priporočam heksogonalne oblike, lahko delas sklece z njimi. Plastične so pa klump, slab oprijem in rado poci, potem pa pesek ven leti.

Samo ne vem, kje jih bos dobil letos.

LeQuack ::

Comandante je izjavil:


Malo si jih zamudil, jaz sem se dober mesec nazaj dokupil par teh:




Baje da te plastična zapirala so bolj jalova, a je to res? Ker ročke pač pri določenih vajah držiš tudi navpično in ni idealno če ti utež dol pade.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Comandante ::

LeQuack je izjavil:

Comandante je izjavil:


Malo si jih zamudil, jaz sem se dober mesec nazaj dokupil par teh:




Baje da te plastična zapirala so bolj jalova, a je to res? Ker ročke pač pri določenih vajah držiš tudi navpično in ni idealno če ti utež dol pade.

Jaz sem bil zelooo skepticen na zacetku, ker na rocke obesim tudi po 20kg na vsako in z njimi maham nad glavo. Pa moram reci da so ta varovala zelo solidna, se ne premikajo ali karkoli (spodaj imajo neko gumo). Osebno jih imam raje kot fedre.

Ce zelis ekstra varnost pa jih lahko posebaj dokupis, in montiras dvojna.

LeQuack ::

En teden stanje isto, nikjer nič na zalogi. Res porazno od trgovin/dobaviteljev, očitno se je lažje pritoževati da ni posla kot pa dejansko prodajati.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Goran's Blog ::

Ja nikjer se ne dobi.
Amazon edino vendar je cena pretirana za ene ročke.

IL_DIAVOLO ::

Po tvojih zeljah:

https://www.ebay.com/itm/Hantelset-30kg...

Kaj ne kupuješ iz tujine?

Ti lahko jaz uredim, samo dnar mi nakazi na trr in naslov, na katerega naj posljejo :)

Vse zrihtam.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Cementne uteži nein, sploh ker se med pošiljanjem lahko zlomijo. Tudi cena skupaj s poštnino je malo 2 much zame. Očitno je pomanjkanje naredilo svoje.
Quack !

LeQuack ::

Glih so imeli na Mimovrste na zalogi 15kg cementne, refresham čez par minut jih ni več. Jao.
Quack !

IL_DIAVOLO ::

Saj jih itak ne bi kupil.

LeQuack ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj jih itak ne bi kupil.


Dejansko bi jih ker so bile v akciji za 25€.
https://www.mimovrste.com/utezi-in-stoj...
Quack !

Kvinta ::

To prvič čujem kake so to cementne uteži in njih prednosti :))
A.C.A.B

LeQuack ::

Kvinta je izjavil:

To prvič čujem kake so to cementne uteži in njih prednosti :))


To so se klasične plastične uteži, ki so polnjene s peskom/cementom. Druga opcija pa so kovinske seveda. Načeloma so plastične bolj prijazne za tla kot kovinske, amapak če ne ravnaš lepo z njimi ali pa se poškodujejo pri transportu, potem začne na enem koncu uhajati prah, kar zna biti moteče.
Quack !

Comandante ::

Kvinta je izjavil:

To prvič čujem kake so to cementne uteži in njih prednosti :))

Ja, edina resna prednost je da so cenejse (okoli 1€/kg). Litozelezne stanejo okoli 1,5€/kg in vec.

Sam uporabljam litozelezne od decathlona, da jih lahko brez skrbi mecem po tleh. Imam jih kaksnih 200 kil... torej so me stale 100€ vec kot ce bi vzel cementne - pri celotnem domacem fitnesu zanemarljivo.

Horas ::

LeQuack je izjavil:

Cementne uteži nein, sploh ker se med pošiljanjem lahko zlomijo. Tudi cena skupaj s poštnino je malo 2 much zame. Očitno je pomanjkanje naredilo svoje.


resno? jaz imam že 6 let cementne. in da bi se zlomile? kaj vse človek ne prebere.

LeQuack ::

Horas je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Cementne uteži nein, sploh ker se med pošiljanjem lahko zlomijo. Tudi cena skupaj s poštnino je malo 2 much zame. Očitno je pomanjkanje naredilo svoje.


resno? jaz imam že 6 let cementne. in da bi se zlomile? kaj vse človek ne prebere.


Mogoče imaš dober batch. A prah ti tudi ne uhaja ven?
Quack !

Kvinta ::

LeQuack je izjavil:

Kvinta je izjavil:

To prvič čujem kake so to cementne uteži in njih prednosti :))


To so se klasične plastične uteži, ki so polnjene s peskom/cementom. Druga opcija pa so kovinske seveda. Načeloma so plastične bolj prijazne za tla kot kovinske, amapak če ne ravnaš lepo z njimi ali pa se poškodujejo pri transportu, potem začne na enem koncu uhajati prah, kar zna biti moteče.



Hvala nisem vedo svašta :)
A.C.A.B

DjJuvan ::

Prodam svoje za 500€, barbel za 1000€, klop za 1000€, posamezen 10KG kolut za 300€, 5kg za 250€ :3

Horas ::

LeQuack je izjavil:

Horas je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Cementne uteži nein, sploh ker se med pošiljanjem lahko zlomijo. Tudi cena skupaj s poštnino je malo 2 much zame. Očitno je pomanjkanje naredilo svoje.


resno? jaz imam že 6 let cementne. in da bi se zlomile? kaj vse človek ne prebere.


Mogoče imaš dober batch. A prah ti tudi ne uhaja ven?


ne nič. teli so, s tem da sem še dodatno dokupil 10kg, 15kg in 20kg.

https://www.insportline.si/36060/cement...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

LeQuack ::

Videl sem da na Intersport imajo tudi nek njihov brand uteži Energetics, so za kaj. Vprašanje je kako ta plastičen zatič drži.
https://www.intersport.si/sporti/fitnes...
Quack !

Sheteentz ::

lahko si pa kupiš tisti drog in se obešaš za štok od vrat. se da tudi brez uteži pridobivat na moči.

pa asimetrični skleci, še kakšna stoja na glavi s spuščanjem gor in dol, planki so pa tudi itak relativno poceni :D

Zgodovina sprememb…

Comandante ::

Če smem malo off-topic, ampak vseeno fitnes.

Ima kdo izkušnje s temi gumijastimi trakovi? Je to za kaj? Meni predvsem manjka neka pametna vaja za hrbet (a la veslanje), in s temi trakovi bi se to dalo realizirat (pritrditev v steno 20 cm nad tlemi, potem pa "veslanje" s primerno palico. Vidim tudi uporabo za ramena in tricepse...

Primer traku 35kg.

35 kg je enako teži, ko je trak raztegnjen za 300 %. Imajo še Zelena: 15 kg. Rumena: 25 kg. Oranžna: 35 kg. Rdeča:45 kg. Črna: 60 kg. Ima kdo to?

Sheteentz ::

Jaz imam trakove za pomoč pri muscle-upu. Komaj kakšnega ali dva naredim brez elastik, trakovi mi pa malo pomagajo.

Trak kot trak, elastika, ni neke znanosti. Če ga znaš uporabljati, ti pride prav.

blackbfm ::

Saj to ni mišljeno da bi pred vsako vajo spreminjal, ampak recimo enkrat pred začetkom vaj ali pa mogoče še vmes 1x. Vsekakor pa nimam placa da bi imel cel set fiksnih ročk.


Sounds good doesnt work. Potem ko nasraufas vidis da bi mel malo vec / malo manj in spet sraufaj.. Ze to kolk si ogret naredi bistveno razliko kok bos zelel dvigovat.. V praksi so te rocke zanič

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Cruz ::

Comandante je izjavil:

Če smem malo off-topic, ampak vseeno fitnes.

Ima kdo izkušnje s temi gumijastimi trakovi? Je to za kaj? Meni predvsem manjka neka pametna vaja za hrbet (a la veslanje), in s temi trakovi bi se to dalo realizirat (pritrditev v steno 20 cm nad tlemi, potem pa "veslanje" s primerno palico. Vidim tudi uporabo za ramena in tricepse...

Primer traku 35kg.

35 kg je enako teži, ko je trak raztegnjen za 300 %. Imajo še Zelena: 15 kg. Rumena: 25 kg. Oranžna: 35 kg. Rdeča:45 kg. Črna: 60 kg. Ima kdo to?
Jaz imam(ne sicer istega kot v linku), se da dobro uporabiti za "veslanje". Tudi pri vajah spodnjega dela prav pride.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

IL_DIAVOLO ::

Hervis ima precej ugodne in kvalitetne gumijaste utezi:

https://www.hervis.si/store/Oprema/Fitn...

Na zalogi očitno so.

recmajkemi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vse kar ima navoj, nima kaj iskat pri telovadbi, ker ti hitro preseda sraufanje. Rocke si kupi s fiksno tezo, palice, kamor grejo diski gor pa imajo itak urejeno bolj simpl, na varnostno sponko.


Ročke z navojem so čisto fajn, če ne spreminjaš obremenitev zelo pogosto. Tudi če jih, lahko uporabiš plastične zaponke (2,5€/kos alix) držijo enako dobro kot na gladki palici/ročki. Zamenjava navojnih matic za plastične zaponke mi je skrajšala trening za 30 minut. Je pa res, da sem uporabljal le eno palico za različne vaje, ki terjajo različne obremenitve s tem da je imela vsaka vaja ogrevalne ponovitve z manjšo obremenitvijo.

Tisti, ki kupujete "klasične intersport ročke" z navojem, priporočam da imajo kovinski del za oprijem, saj plastični del lahko razpade, če recimo preveč zategneš navojne matice in potem nič več ne preprečuje uteži premikanje v del palice, ki je namenjen postavitvi dlani.

Na Bolhi oz. FB MP, če se redno spremlja se hitro dobi primerne sete. Cena 2/kg se mi zdi ok za rabljene kovinske uteži.

Link iz Alija za par nastavljivih uteži je verjetno bestbuy če hočeš prišparati na prostoru. Pod pogojem, da je mehanizem za nastavitev robusten in zdrži. V živo ga nisem videl in ne morem soditi.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

IL_DIAVOLO ::

Rocne utezi se fizikalno obnašajo drugace od palic. Drzis jih v eni roki in nočeš da se migajo utezi sem in tja. Posebej ce imas 20 kil in vec v eni roki.

Iz tega vidika kupujem se samo fiksne utezi heksogonalne oblike. Guma je se samo bonus.

recmajkemi ::

Malo sem raziskal @Steinkauz-ov link. Če se nas nabere 5 imamo lahko za slabih 190 € vsak dva kompleta 2,5-24kg ročk. Se pravi 60 manj, kot če bi vsak sam kupoval.

Bi jih še kdo vzel? Se nas nabere pet? Da se bom lahko znebil treh parov klasičnih navojnih ročk, ki so mi v napoto.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

blackbfm ::

glede na smeti ki sem že jih dobil od kitajcev, nevem če bi upal takšno ročko imet kjerkoli nad glavo:))

LeQuack ::

Sem nabavil tole 10kg ročko iz Hervisa, za 22 EUR. Je še na zalogi če kdo želi:
https://www.hervis.si/store/Oprema/Fitn...
Quack !

IL_DIAVOLO ::

Sem naročil dvojne 20kg utezi in kettlebell iz ene druge. Na obeh škatlah made in china :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup fitnes naprave

Oddelek: Loža
4913640 (2554) IcyFox
»

Uteži?

Oddelek: Šport
495292 (4400) zasekaroza
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511223 (6865) Twixz
»

Kolo za celoleten commuting (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
567827 (6237) carota
»

Home GYM Budget build ?

Oddelek: Šport
224374 (3548) Domobrancek

Več podobnih tem