» »

Aktivacija Win XP

Aktivacija Win XP

beni ::

Živjo,

težavo imam na računalniku, ki se uporablja samo za en namen - na njem teče merjenje nivoja tekočine v rezervoarju, ki se dnevno kontrolira s pomočjo teamviewerja.

Pred kratkim se je Win Xp odločil, da želi ponovno aktivacijo (OS je licenčen). Po prijavi v sistem se pojavi okno, ki ponudi aktivacijo in ko potrdim s klikom na DA, se odpre prazno okno in se v naslednjih nekaj urah ne zgodi nič. Zadeva je BP delovala več kot 10 let.

Kako naj zadevo uredim ?
Inštalacijski file za sotfware, ki se uporablja za merjenje, se je izgubil ...

Kako naj obnovim aktivacijo ?

lp
Pojma nimam ...

AC_DC ::

Googlaj AntiwAT ali pokliči na ms helpdesk.

wikihow
http://www.wikihow.com/Activate-Windows...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

beni ::

Na MS Helpdesku pravijo, da naj ponovno naložim OS.

Dejansko ne dostopam do ničesar, tako, da ne morem v uporabiti raznih ...wat... ali editiranja registra. Takoj po prijavi se pojavi okno, ki zahteva aktivacijo in potem je konec.

Ponovna namestitev OS je problem, ker ne najdem instalacijskega medija s softwarom.

Ima kdo kakšno karto v rokavu ?

LP
Pojma nimam ...

AC_DC ::

Torej se boš moral fizično pred kišto in aktivirati po postopku zgoraj (oz v iskalnik vpisati win xp activate).

vorantz ::

AC_DC je izjavil:

Torej se boš moral fizično pred kišto in aktivirati po postopku zgoraj (oz v iskalnik vpisati win xp activate).


model...tisto okno z aktivacijo mu prepreči pridet v windowse, kjer bi lahko karkoli delal

jukoz ::

Imam problem - na novo sem zinštaliral XP PRO na eno mašino (podobno kot zgoraj rabim za namenski SW). Inštalacija in koda gre čez, aktivacija pa ne uspe - Ne uspe se povezati na strežnik.

Ima še kdo to težavo? Je MS z novim letom izklopil strežnike? Aktivacijo mi sedaj veselo odšteva.

Na firmi imamo kar nekaj XP Pro mašin (tudi kakšna Home), pa še nisem doživel tega.

Licence seveda imamo za vse te stare gajbe.

konspirator ::

S tem ne gre ?
%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a

Iz https://raywoodcockslatest.wordpress.co...
http://www.wikihow.com/Activate-Windows...


Uporabi wireshark ali kaj podobnega in poglej, če so ms xp aktivacijski strežniki še živi.
Če so offline, potem izberi telefonsko metodo ali pokliči na Ms Slo.
--

Zgodovina sprememb…

jukoz ::

Nisem še poizkusil s tem. Kaj pa to naredi?

Ker pri meni je problem v tem, da mi aktivator javi da ni interneta - torej se ne uspe povezati na njihove strežnike.

Riff ::

sključiš updejte in ne raabiš nobene aktivacije naložiš pa xp sp3, itak je zastarel sistem tako da te vsi možni updejti ne obvarujejo 100%, tako bi jaz naredil

jukoz ::

Updajti seveda so - v registru popraviš da se javijo kot POSReady 2009 verzija in imaš popravke do 2019. Mal poišči na internetu.

Ostale mašine mi v redu delujejo s tem. Seveda register popraviš po(!) aktivaciji =)

zee ::

Sta ura in datum na napravah pravilna? Nekajkrat se mi je primerilo, da je aktivacija skripnila, ker je bil cas napacno nastavljen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

konspirator ::

jukoz
Nisem še poizkusil s tem. Kaj pa to naredi?

Na kaj se nanaša vprašanje ?
--

jukoz ::

%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a

Kaj je to?

Ura in datum naj bi bila prava.

Sicer pa nimam časa za tole trenutno.

Kakorkoli, če ima še kdo težave naj sporoči.

Hvala in LP

konspirator ::

V start, run vpiši.
Se zažene orodje za aktivacijo, preko neta in telefona.

Kaj si ugotovil glede ms strežnikov ?
--

jukoz ::

Sej ta orodje za aktivacijo se mi zalaufa (in teži), samo strežnikov neki ne najde.

Sej, v skrajnem primeru jih bom klical, ni panike, samo zanimalo me je ali ima še kdo težave s tem.

Res pa je da bo malo butasto, če kličem da bi rad aktiviral 15 let star OS =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Windows 10

Oddelek: Kaj kupiti
387849 (5731) BlackGuard
»

Windows licenca - en PC ali več?

Oddelek: Operacijski sistemi
152028 (1681) uros86
»

Prehod iz Win2000 na Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
362188 (1513) chrush
»

win xp pro aktivacija oz. menjava ključa ?

Oddelek: Operacijski sistemi
52065 (1997) #000000
»

Reinstalacija licenčnih WinXP na nov PC?

Oddelek: Operacijski sistemi
92058 (1940) PhotoBlaz

Več podobnih tem