» »

2x ADSL z HUBom

2x ADSL z HUBom

Groovy ::

Jo folx, rabil bi eno hiter in jedrnat odgovor...seveda tudi zanesliv! :\
Vem da je bilo o ADSLju veliko povedanega vendar me zanima kako (ce se da) preko vsega stuffa ki ti ga dajo pri SIOLu (ruter,...) in HUBa (enega običnega 4-8 portnega) ustrezno pripeljat ADSL do 2 kompjutrov.

Raje bi imel HUB, saj je....... CENEJŠI! :D

Thanx
I am the captain of my soul
  • premaknil: ToniT ()

OmegaBlue ::

Hitro in jedernato

JA!

:D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Polde ::

ja pa ne huba kupovat raje switch ali router :D
Ni da ni!!!

Groovy ::

V čem je pa razlika pri vezavi?!? Vem kaj kaka stvar dela, samo kako se pa HUB/router/switch veže na router, ki ga dobiš zraven SIOL paketa.
Zakaj bi bil potem HUB slabši od switcha, če imam samo 2 kompjutra.?!
I am the captain of my soul

Dead_Eye ::

zraven siol paketa dobiš samo modem. router moraš kupit sam če ga hočeš.

v praksi pride en kabel iz adsl modema ki ti gre v rač. in ti zdej vmes lahko daš hub/switch ali router.

vezava pa: za switch/hub ne vem, za router pa: cross(ki pride zravem adsl modema) v router in pol navadni utp v računalnik -e

sem imel tudi sam male težave s tem, ker mi niti prodajalec niti siolovec ni znal povedat kako je prav :)
The one and only

Wox ::

sem imel tudi sam male težave s tem, ker mi niti prodajalec niti siolovec ni znal povedat kako je prav :)
Se hecaš, ane da?

plavko61 ::

POglej na Comtron tam imajo za 13400 sit adsl ruoter in sicer od firme Planet.
Kupi, ostalo so še samo formalitete.....

Stratus ::

Razlike med HUB-om in SWITCH-em za navadnega uporabnika ni razen v ceni.Vrsta kabla (CROSSLINK ali STRAIGHT) med ADSL modemom in HUB/SWITCH je odvisna od modema in huba, eni sami prepoznajo vrsto povezave in se sami prilagodijo tipu, eni pa ne ( ponavadi cenejši HUBi tega ne znajo).
ADSL ROUTER po drugi strani je pa malo boljši. Ima vgrajen software ki skrbi za povezavo in ponavadi tudi enostavnejši firewall, ki skrbi za varnost mreže pred vdori z interneta.
Če se boš odločil za HUB ali SWITCH moraš na vsak računalnik inštalirati ADSL odjemalca (ponavadi tisega ki ga dobiš od ponudnika ADSL povezave). Če gre za SIOL se lahko hkrati povežejo na ADSL največ štirje računalniki. (4PCji -> HUB -> ADSL modem)!
Če pa se boš odločil za malo dražjo varianto z ADSL ROUTERJEM, nastaviš povezavo v routerju in se ta poveže na ADSL takoj ko dobi zahtevo po internetu od katerega računalnika v mreži. Poleg tega ima sam router možnost priklopa ponavadi do 4 PCjev, če je to premalo lahko daš vmes še en HUB in povežeš večjo mrežo preko routerja na ADSL. Na računalnike ti ni potrebno inštalirati nič, razen nastavitve povezave na internet preko LAN. Na Internet lahko priklopiš več kot 4 PCje, celo mrežo ne glede na število PCjev v mreži.

Če želiš več informacij o tej temi mi pošlji mail na dragan.marinovic@siol.net

Groovy ::

To mi deli!!!! Thanx stratus.

Aja pa še to, slišal sem da firma Planet sucks, kake mate vi izkušnje s tem!?
I am the captain of my soul

ali3n ::

Narobe si slišal...>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Groovy ::

:D :D :D maš mogoče dobre izkušnje s tem, al.... kak veš?!:\
I am the captain of my soul

Baja ::

Planet sucks. Je sosed dobil zraven kabla planet mrežno, ki je delala, dokler ni na novo instaliral os-a. Driverji ki so bili zraven niso delali, na internetu pa jih tudi ni/nisem našel pravih (jih ni, ker sem probal vse, ki so na voljo).

plavko61 ::

Planetove mrežne so zakon, ker so gonilniki že v winsih......

SubOrbit ::

baja: meni delajo planet mrezne v win98/2000/xp in v redhat linux-u 7.3/8/9 po defaultu (brez instalacije kakrsnih koli driverjev)

ce se ne motim delajo na cipovju RTL8139 (10/100mbit), kateri je default podprt v vseh nastetih OSjih...

lp

Baja ::

pri sosedu ne dela, moja pa tudi brez driverjev (jaz sem hvala bogu prave dobil) ne dela. Mogoče pa mamo različne modele.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397745 (4476) BlazP
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151768 (1584) Matek
»

Od razcepnika do ADSL modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
201958 (1714) danielka84
»

ADSL- dva kompa

Oddelek: Pomoč in nasveti
432440 (1864) Gandalfar
»

ADSL in HUB

Oddelek: Pomoč in nasveti
201721 (1418) cmocko

Več podobnih tem