» »

Naloga iz kinematike (fizika)

Naloga iz kinematike (fizika)

David1337 ::

Pozdravljeni...

Že skoraj cel dal se ubadam z sledečo nalogo... Naj povem da integralov še ne poznam ker jih v srednji šoli nismo jemali (profesorica ni bila plačana dost da bi nas to naučila -> njena lastna izjava). Po YouTubu sem gledal razne vrste videov o kinematiki in gibanju teles... Obračal različne enačbe a do pravega rezultata nikakor nisem prišel... Prosil bi nekoga za pomoč, ki bi mi lahko obrazložil sledečo nalogo, priložil bom tudi dodano rešitev, ki pa je na žalost ne razumem... Nimam pojma od kje je nastavu take enačbe...

Naloga:



Rešitev:




Že v naprej se vam zahvaljujem :)

seminal ::

Pozdravljen
HM zanima me kaj ti ni jasno. Pri pospešku odvajaš fukncijo hitrosti po času, pri poti pa integriraš funckijo hitrosti :) simpl, je pa res da manjkajo vmesni koraki.

seminal ::

Sem ti rešo malo bolj podrobno na list, mislim da ni neke kardinalne napake v moji rešitvi. Vprašaj če kaj ni jasno
 rešitev

rešitev



 integral, ki ga rabiš pri poti

integral, ki ga rabiš pri poti

David1337 ::

Najlepša hvala za pomoč. Kot sem že rekel, ko pride do integralov sem v temi ker se jih v srednji nismo učili, pri matematiki na uniju jih pa začnemo jemati šele naslednjo uro, čeprav že od samega začetka delamo vse z integrali, kot da smo vsi iz gimnazije. :) Bomo že nekot zdelal, hvala :)

Imam še eno vprašanje... te naloge se brez integriranja ne da razrešiti, ane?

lebdim ::

Saj nočem izpasti preveč pametujoče, ampak odvodi in integrali so osnova tudi pri fiziki. Tako da, brez tega ti na tehničnem faksu ne bo uspelo nič. Lahko si pomagaš s tečajem Integral calculus in Differential calculus.

Naloge se tudi pri fiziki hitreje rešijo s pomočjo odvodov in integralov, le da se ponavadi integrira ali odvaja po spremenljivki časa - torej t in ne po x-u kakor je navada pri matematiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

seminal ::

Nažalost se teh nalog ne da drugače rešit, so prav nstavljene da edino z itegriranjem in odvajanjem prideš do rezultata. Če ti kaj še ni jasno vprašaj. Pa nevem če bote tega veliko imeli če nisi fizikalni faks torej reševanje nalog z integrali in odvodi.
Drugače pa to so čiste osnove da je pospešek odvod hitrosti po času.. IN direktno vstavljanje.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smiselnost integralov s drugim diferencialom (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9110700 (9260) Unknown_001
»

Fizika ; premo gibanje ( UNI)

Oddelek: Šola
192490 (1749) TheKekec
»

naslednji dve nalogi iz Matematike 2

Oddelek: Šola
202151 (1701) lebdim
»

Trije integrali pomoč!!!

Oddelek: Šola
193756 (3222) Math Freak
»

Fizikalne naloge - Energija, moč

Oddelek: Šola
333655 (3345) gzibret

Več podobnih tem