» »

Baterija za UPS

Baterija za UPS

ufek ::

Pozdravljeni.

Zanima me, če ve kdo za kakšnega poceni ponudnika baterij za UPS (lahko original ali pa neoriginal)? Če je iz tujine ni problem, da le ni poštnina predraga. V glavnem, ne bi rad dal 3/4 vrednosti novega UPSa samo za baterijo. Gre pa se za CyberPower VALUE800ELCD.

Hvala.

Assass1n ::

Ne vem kakšnega rabiš, jaz sem dal v svojega notri tole
http://digitklik.si/izdelek_AKUMULATOR-...
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

ufek ::

Hvala. Bom poslal povpraševanje za svoj model.

Še kdo?

Machete ::

Jaz tukaj - http://ebatt.si/si/
Najdi po cifrah katero rabiš, pa preveri dimenzijo, ker niso vse iste.
Firma je pa skoraj vseeno, naročiš pa je.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ufek ::

Super, hvala ti.

Miha 333 ::

Preveri še tu.

Poleg dimenzij je pomembna tudi kapaciteta (v Ah) ter kakšen polnilni tok prenesejo. Najbolj varno je kupiti enako kot je že sedaj notri.

Odsvetujem nakup nekih no-name baterij, ker na dolgi rok nič ne prihraniš. Poleg tega ponavadi zavajajo pri specifikacijah. Drži se vsaj približno priznanih znamk: CSB, Yuasa, mogoče Leoch.

ufek ::

Hvala, na Velog sem že poslal povpraševanje ja in so kar ugodni, pa še brezplačna poštnina je. Baje paše ta: http://www.akumulator.si/izdelek/B1%200...

Bom kar to verjetno naročil.

ufek ::

No zdaj sem v miru pregledal linke, dobil odgovore na povpraševanja in sem v dilemi glede izbire med dvema baterijama:
- CSB HR1234W 9Ah F2 12V, 1 leto garancije: 33,36€
- Leoch LPX12-9 12V 9Ah, 2 leti garancije: 24,90€

Je CSB res vredna razlike v ceni in leto dni manj garancije?

Miha 333 ::

Za CSB je pri Velog d.o.o. brezplačna dostava (vsaj mislim, da je za nakupe nad 30€, preveri). Potem je razlika v ceni dejansko 4,96 €. Če potrebuješ samo en akumulator (ne vem, koliko jih gre notri), jaz pri tako majhni razliki ne bi razmišljal, CSB so res kvalitetne baterije.

ufek ::

ebatt.si ima pa akcijo brezplačne dostave za vse izdelke, tako da razlika je še vedno 8,46€. :) No če so res toliko boljše, potem bom vzel CSB.

aiken ::

Sicer je tema že kar stara, se mi je pa zdela najprimernejša, da ne odpiram spet nove.

Zamenjati moram baterije v mojem UPS-u CyberPower CP1300), potrebujem dve 12V/7Ah bateriji. Na netu sem gledal in je velika ponudba teh baterij.
Vprašal bi vas ali je čisto vseeno katero znamko teh baterij nabavim, ali se vseeno razlikujejo po kvaliteti in če, katero znamko naj vzamem ?
Kako pa je z loglife baterijami, ali je njihova živjenjska doba res daljša ?

starfotr ::

Karkoli boš kupil, glej, da kupiš tam, kjer prodajo veliko baterij in akujev, da se zaloga obrača in dobiš vedno svežo robo in ne starih zadev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS - napajanje ob izpadu 220V

Oddelek: Kaj kupiti
326092 (1367) Argonavt
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027194 (8605) Vuli
»

Vprašanje za UPS baterije

Oddelek: Pomoč in nasveti
81278 (948) UPSman
»

Kateri UPS

Oddelek: Strojna oprema
132254 (1942) Pyr0Beast
»

Predelava računalniškega UPS-ja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173641 (2991) Azrael

Več podobnih tem