» »

Črkovanje v Wordu

Črkovanje v Wordu

Cokolesnik ::

Rad bi odprl nov dokument in pisal besedilo, Word pa bi mi sproti preverjal pravilnost vnešenih besed in nepravilno vnešene besede rdeče podčrtoval.

Da to počne, moram vedno na začetku pisanja dokumenta napisati kakšno napačno besedo, potem aktivirati črkovanje (tipka F7), nakar potem sproti preverja moje vnešene besede in nepravilne podčrtuje.

Kako bi Word pripravil do tega, da črkovanje sam začenja, brez da bi posredoval po postopku iz zgornjega odstavka.

Gre za Word XP. Pogledal sem že nastavitve in je povsod obkljukano, da je črkovanje aktivirano.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Cokolesnik ::

Jaz bimbo. Ali pa je Word bimbo bambus. Pri začetku pisanja dokumenta namreč ne bo sproti podčrtoval nepravilnih besed vse dokler uporabnik drugega, tretjega (iz nekaj logičnih besed sestavljenega) stavka ne zaključi s piko ali pa takoj na začetku pisanja dokumenta ne naredi nove vrstice s tipko Enter. :D
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Za Office2000 (podobno mora biti tudi pri XP):
Orodja/Možnosti/Črkovanje in slovnica/vstavi kljukico pred Preverjaj črkovanje med vnosom.
Pri Wordu2000 vpišeš neko besedo in ko pritisneš preslednico se mora črkovanje sprožiti in valovito podčrtati besedo, če je ni v slovarju.
Če takoj po prvi besedi ( napiši neko besedo, ki je ni v slovarju) ne podčrta potem ga moraš prisiliti z F7.

ToniT ::

Meni v Office XP dela tako, kot je napisal Duhec za Off 2000.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

word podčrtavanje napak?

Oddelek: Pomoč in nasveti
72306 (2056) 5tra
»

Word, samopopravki

Oddelek: Pomoč in nasveti
123586 (3447) luk0322
»

Office 2003-angleški-podčrtovanje besed

Oddelek: Programska oprema
101521 (1397) dunda
»

Firefox 4 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
14891 (636) DMX
»

[Office (Word) 2003] podcrtovanje slovničnih napak

Oddelek: Programska oprema
82451 (2363) cryptozaver

Več podobnih tem