» »

SMS problem

SMS problem

Jerry000 ::

Imam telefon OPX. Opazil sem da mi SMS pogovore razdeli na 2 dela kot 2 osebi. Na primer, imam osebo Jaka, pravilno bi bilo da so vsi pogovori moji in od jake v tem polju. Meni pa je tko naredil da imam 2 isti osebi (Jaka), s tem da v eni osebi so SMSi od Jake, v drugi osebi Jaka so pa moji SMSi poslani Jakeju. Ali kdo ve kako bi lahko te SMSe združil?

N0t0ri0us ::

kaj ni logično, da so ločeni tvoji in njegovi smsji? Kupi nokio 3310. Tam boš imel vsak sms ločen.

Jerry000 ::

N0t0ri0us je izjavil:

kaj ni logično, da so ločeni tvoji in njegovi smsji? Kupi nokio 3310. Tam boš imel vsak sms ločen.

Zgleda da se nikoli nisi imel smartphone. Kupi enega potem komentiraj. In ne, ni logicno. Logicno je da imas VSE pogovore pod eno osebi. Jaz imam pa duplikat osebe...v eni so vsi njeni SMSi, v drugi so pa vsi moji SMSi. To ni pravilno, pravilno je da so moji in njeni SMSi pod 1 osebo da zgleda kot pogovor, ne loceno

BladE_ ::

Poskusi z Go SMS, Handcent, ipd. recimo...
Akcija - Reakcija

Matevz96 ::

Katero aplikacijo za SMSje uporabljaš? Poskusi z Hangouts.

Jerry000 ::

Matevz96 je izjavil:

Katero aplikacijo za SMSje uporabljaš? Poskusi z Hangouts.

Hangouts imam rad ločeno (SMS in "google chat"). Uporabljam pa Messenger. Sem probal Textra in je use OK. Vendar iščem rešitev za Messenger ker mi je še najboljši app za SMS

kunigunda ::

Najprej poglej, ce ga nimas 2x v imeniku. Ker ti verjetno posiljas sms njemu iz imenika (0xxxx) njegov pa pride s stevilke (386....), in ti
telefon zadnjih nekaj (6+) samo vzame. Lohk je to

Jerry000 ::

Nimam 2x, samo 1x imam in vse na googlu. To mi je kar od enkrat naredilo, prej je bilo OK.

stapler rump ::

V povezavi s tem, kar je rekel Kunigunda: Poglej, če ti telefon kaže na kakršenkoli način drugačno številko za enega in drugega Jaka. Sem že videl telefone, ki niso znali pravilno ugotoviti, da je 041xxxxxx pri nas ista telefonska številka kot +38641xxxxxxx. Ni nujno, da imaš dejansko dva vnosa v imeniku.

Poizkusi si nastaviti telefon tako, da ti bo pošiljal na enako izpisano številko, kot ti piše za dohodne SMSje (to lahko v Android Messaging aplikaciji vidiš tako, da dolgo pritisneš na sporočilo in izbereš "View details"). Npr. če ti za dohodni SMS od Jaka piše, da je prišel iz +38641xxxxxx, si shrani v imenik za Jaka tudi +38641xxxxxx (ne pa npr. 041xxxxxx).

Druga možnost je pa, da ti telefon kako uporablja imenik na SIM kartici (poleg imenika iz Google računa), pa imaš enega Jaka na SIM kartici, drugega pa na Google računu. Sem že videl, da kakšni proizvajalci dodajo to možnost Androidu.

Jerry000 ::

Imenika iz SIM mi ne more uporabljat ker je sim prazna (nova). V google imam shranjene kontakte in nimam duplikatov (sem že 1x to sčistil). Številke nekaterih oseb so 041 nekatere osebe pa 00386, ampak ne vem, kako je kar od enkrat čez noč se to zgodilo...prejšnji teden sem imel normalno še. V aplikaciji Textra mi lepo kaže Messenger pa ne. Je pa fora da mi je od vseh appou najbolj všeč Messenger in bi zato rad rešil to. Edino če probam z factory reset...

kunigunda ::

Sej ni treba da mas duplikat. Lohk mas 1x tega vpisanga, pa dva telefona, enkrat z 0.. enkrat z 386..

Jerry000 ::

Aha ok štekam, bom preveril

Jerry000 ::

Ne, sem pogledal kontakte (tiste ki si ločeni pri smsih) in nimajo dveh cifer, samo eno

obstaja kak program da združi smse istih oseb?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

kunigunda ::

Glede na to da Google uporabljas, mislm da zna delati Merge

Snackbarru ::

Kaj pa če bi vpisal v Google "OnePlus X sms problem"?
Takoj ti najde več tem z OnePlus forumov, nisi edini ki je kupil polizdelek in ima sedaj težave z osnovno funkcionalnostjo.
Za zdaj obstajajo samo workaroundi, se pravi Textra, Hangouts in podobne reči...

Jerry000 ::

bom pogledal. Ker sem naredil backup smsou in mi log kaže normalno...

matjazzz ::

Pred številke dodaj +386 pa bo delalo.

Jerry000 ::

Imam, pa ne dela

Ericssony ::

Poskusi počististi "app data" in "cache" za Messenger.

Jerry000 ::

Sem, nič bolje

kunigunda ::

Jerry000 je izjavil:

Sem, nič bolje

Kilav OS :)
Zbris oba SMS-a pa se 1x probi, ce si probavu na obstojecem, zna bit da jih bo skoz locu zarad struktur, ki jih je ze naredu prej.

Jerry000 ::

kunigunda je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Sem, nič bolje

Kilav OS :)
Zbris oba SMS-a pa se 1x probi, ce si probavu na obstojecem, zna bit da jih bo skoz locu zarad struktur, ki jih je ze naredu prej.


Jah, OnePlus X in Oxygen :). Bom textra uporabljal. Baje se da nekako če v enem fajlu spremeniš nekaj. AMpak to bom ko bo čas, do takrat pa textra. Hvala vsem :)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SMS spam +386 70 387 970

Oddelek: Loža
318434 (6955) gusto
»

SMS v črno goro

Oddelek: Mobilne tehnologije
6843 (750) ...:TOMI:...
»

Android in številke +386

Oddelek: Mobilne tehnologije
102746 (2388) black ice
»

Dvojnik moje mobilne številke?

Oddelek: Mobilne tehnologije
103597 (3341) ahac
»

Kraja mobilne identitete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6010486 (10486) jc

Več podobnih tem